Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι καλό... :)

Ο ήχος από το εξωτερικό ηχείο είναι καλός/δυνατός? Το gps πιάνει άμεσα?

 

Δεν τα έχω δοκιμάσει αυτά ακόμη. Για την ώρα εγκαθιστώ εφαρμογές και το σετάρω γενικώς. Από μια κλήση που έκανα, θα έλεγα ότι η ένταση από το ακουστικό μου φἀνηκε χαμηλή. Επίσης, μέτρια μου φάνηκε και η ποιότητα του ήχου από το ακουστικό.

Το μεγάλο μείον, όμως, για την ώρα, είναι η μπαταρία του. Είναι μεν άστρωτη, όμως από σήμερα το πρωϊ με 100% και μέχρι τώρα, με πολύ πείραγμα, κατέβασμα εφαρμογών μέσω WiFi, bluetooth off, mobile data off, καμμία κλήση και φωτεινότητα στο 80%, έχει φτάσει περίπου στο 15%. Τελικά, οι κατασκευαστές θα πρέπει να σταματήσουν να δίνουν τετραπύρηνους επεξεργαστές και να ασχοληθούν λίγο με τη τεχνολογία των μπαταριών. Σε λίγο καιρό, θα φτάσουμε στα επίπεδα των πρώτων κινητών με τις μπαταρίες νικελίου-καδμίου που ήθελαν φόρτιση κάθε 2ωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα παρελαβα και εγω.

 

το κινητο ειναι οτι ποιοτικοτερο και ομορφοτερο κινητο που εχω πιασει εως τωρα στα χερια μου, με συγκριση ολα τα γνωστα κινητα ειτε htc, samsung, apple, lg, και motorola.

 

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι iphonakides που τους ενδιαφερει πρωτιστος ο σχεδιασμος και η ποιοτητα κατασεκυης θα το τιμησουν. Το κινητο ειναι παρα πολυ ελαφρυ, που σου κανει αρκετα μεγαλη εντυπωση. Το sense 4.0 εγινε πιο απλο, οχι τοσο φορτωμενο οπως πριν. Η οθονη ειναι πολυ καλη, εχει ζεστα και φυσικα χρωματα. Εγω παντως σαν προσωπικη μου προτιμηση, σε οτι οθονη εχω ειτε τηλεοραση ειτε κινητο μου αρεσει το Cold - blue, αυτο που εχουν ολες οι amoled που σε καποιους αλλους τους ενοχλει.

 

Οποιος θελει το καλυτερο κινητο στην αγορα και δεν θελει να ξεφυγει σε μεγεθος σαν του note, η επιλογη ειναι μονοδρομος.

 

Η μονη μου επιφυλαξη ειναι οτι εχω συνηθισει σε μεγαλο μεγεθος οθονη και δεν ξερω εαν συμβιβαστω στις 4,7 ιντσες. Μακαρι να βγαλει η σειρα one και ενα κινητο με μεγαλυτερη οθονη σαν του note.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και δικαίωμα επιστροφής χρημάτων ? Δεν το ήξερα. Σε ποιες περιπτώσεις ?? Συγνώμη για το offtopic.

 

Kανονικά. Εγώ περιμένω να γίνει μέσα στην εβδομάδα, μιας και ελαττωματικό το παρέλαβαν σήμερα!

Μου ήρθε και εμένα το δεύτερο (Γκρι). Οι κιτρινίλες υπάρχουν στο κάτω μέρος της οθόνης, αλλά πρέπει να είσαι πολύ ψυρας για να τις δεις. Να δούμε εάν με τον καιρό και την χρήση εξαφανιστούν τελείως, όπως ισχυρίστηκαν κάποια παιδιά τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά. Εγώ περιμένω να γίνει μέσα στην εβδομάδα, μιας και ελαττωματικό το παρέλαβαν σήμερα!

Μου ήρθε και εμένα το δεύτερο (Γκρι). Οι κιτρινίλες υπάρχουν στο κάτω μέρος της οθόνης, αλλά πρέπει να είσαι πολύ ψυρας για να τις δεις. Να δούμε εάν με τον καιρό και την χρήση εξαφανιστούν τελείως, όπως ισχυρίστηκαν κάποια παιδιά τις τελευταίες μέρες.

 

Πάντως, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται ότι η κιτρινίλα έχει μειωθεί αισθητά στο γκρι μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

βρε παλικαρια απο που ''παραλαβατε'' ολοι?...εγω εκανα μια βολτα χτεσ απο εξαρχεια......cosmote που λεγατε για σημερα δεν εχει ιδεα....πηγα και πλαισιο σε 10 μερες μου ειπε ο ομορφαντρας.... γερμανο που λεγατε δεν πηγα γιατι γενικα τον εχω για χ....ο...αφου λεω δεν τοχει η cosmote σιγα μην το εχει ο φτωχος κουμπαρος.....εστειλα και στο site της cosmote να με ενημερωσουν αλλα ακομα......
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Από πότε το έχεις και το δουλεύεις?

 

Από την Τρίτη.

 

βρε παλικαρια απο που ''παραλαβατε'' ολοι?...εγω εκανα μια βολτα χτεσ απο εξαρχεια......cosmote που λεγατε για σημερα δεν εχει ιδεα....πηγα και πλαισιο σε 10 μερες μου ειπε ο ομορφαντρας.... γερμανο που λεγατε δεν πηγα γιατι γενικα τον εχω για χ....ο...αφου λεω δεν τοχει η cosmote σιγα μην το εχει ο φτωχος κουμπαρος.....εστειλα και στο site της cosmote να με ενημερωσουν αλλα ακομα......

 

Από Expansys οι περισσότεροι (αν όχι όλοι). Πρέπει να το έχει και το clove technology.

Edited by kollatos
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπον εχουμε μια πρωτη εικονα απο αρκετους χρηστες ας πω καποια πραγματα.

Παρολο που μαλλον θα ειναι το επμενο κινητο μου εχω να πω τα εξης.

Ειναι τραγικο μια εταιρια που μας πουλαει ενα πανακριβο κινητο να κανει φθνη δουλεια.τι θελω να πω?

Δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν κιτρνες οθονες.και δυστηχως το προβλημασ δεν ειναι σαφες.αλοι λενε πως θα φυγουνν με τον καιρο λες ακι ειναι γαριασμα,αλλοι λενε πως μετα απο ωρα χρησης εμφανζοντε.Οπως και να χει ειναι εμφανες οτι απλα δε τεσταρντε οι συσκευες πριν μπουν στο κουτι!

εγω προσωπικα ειχα τα HDH KAI SENSATION.στο πρωτο δεν ειχα καποιο προβλημα,στο δευτερο ενα καμμενο πιξελ.δεν εκανα κατι αλλα το σιγουρο ειναι οτι ειχα ....1στα 2! σε 2 κινητα των 1000 ευρω συνολικα.τωρα ενα μαζικο προβλημε με λεκεδες σε ενα επισης ακρβο κινητο

αυτο για μενα ειναι οτι πιο σημαντικο.παω στο μαγαζι,δινω τα χρηματα μου.θελω το κινητο να ειναι οκ!ουτε να στεκνω πισω ουτε τιποτα....

δλδ παμε να το παρουμε με 580 ευρω πχ και λεμε θα στα φερω τα αλλα μωρε?

οι εταιρες λοιπον συνολικα δεν κανουν οτι πρεπει.βγαζουν κινητα χωριθς τεσταρισμα και με το ρισκο πως ειτε δε θα το καταλαβουμ,ε-παμε για αλλαγη ειτε θα το παμε.και δω ανοιγει μια μεγαλη κουβεντα.αν τα παμε και τα αλλαζουν ποιοι ειναι τελικα το πραγματικο κοστος μιας συσκευης?δηλαδη ποια η ζημια τους τελικα σε σχεση με ενα τεστ πχ η μια αντικατασταη?

επισης τα κινητα που στελνουμε τι τα κανουν?μεμβρανουλε και ξανα στα μαγαζια...τεσπα

ειναι αληθεια πως το κινητο ειναι πολυ καλο αλλα εγω θα θελα πραγματικα να το παρω μεσα σε μια σακουλα παρα σε ενα εφε-κοπυτι με λεκεδες στην οθονη.επισης η μπαταρια δεν ειναι δυσκολο να κραταει 2 μερες....αυτα

ΥΓ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΡΑΔΙΝΟΙ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ ΧΡΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΣΑΡΙΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΒΙΝΤΕΟ

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα ολα απο εχτες....απλως ελεγα μηπως παραλαβατε και απο cosmote/gemano που ελεγαν καποιοι οτι το φερνουν σημερα....τι να κανω θα περιμενω....ευχαριστω για τις απαντησεις..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό, λένε από Δευτέρα και βλέπουμε.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

@geovrettos1908 το καμμένο pixel δεν είναι κάτι που μπορεί να ελεγχθεί και συμβαίνει παντού! Επίσης οι έλεγχοι που γίνονται στις συσκευές, αφορούν μερικά μόνο κομμάτια. Είναι πρακτικά αδύνατο να γίνει έλεγχος σε κάθε συσκευή. Δυστυχώς μια ελαττωματική παρτίδα μπορεί να προκαλέσει τέτοια προβλήματα. Δυστυχώς συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες..! Και τα iphone θυμάμαι είχαν παρόμοια προβλήματα με την οθόνη, και το sony xperia s, το galaxy s2 είχε ροζ σκιές στην κάμερα. Φυσικά δεν υποστηρίζω κάποια εταιρία. Συμφωνώ απόλυτα ότι όταν δίνω ένα τόσο μεγάλο ποσό (1 μισθό ή και παραπάνω), απαιτώ κάποια πράγματα, αλλά...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

1) Όσον αφορά στη μπαταρία, έχω να πω τα εξής.

Τις πρώτες ημέρες που ξέζουμιζα κυριολεκτικά το κινητό, με συνεχώς ανοιχτό το wifi είναι γεγονός πως η μπαταρία δεν έβγαζε μία ημέρα.

Αλλά σήμερα που ήμουν στη δουλειά, με πάρα πολλές κλήσεις και ανοιχτό συνεχώς το mobile network data (με ολιγόλεπτη πλοήγηση στο internet και πολλά εισερχόμενα emails), αλλά καθόλου το wifi, έχω μετά από 20h έχω 62% μπαταρία.

Άρα πιστεύω πως στην κάθε μέρα χρήση έχει μια χαρά διάρκεια η μπαταρία. Καταναλώνει πολύ οταν είναι συνεχώς ανοιχτή η οθόνη και το wifi.

 

2) Ξέρει κάποιος λύση για την ανάστροφη οθόνη κατά τη βίντεοκλήση στο skype, ή θα πρέπει να περιμένουμε αναβάθμιση?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό, λένε από Δευτέρα και βλέπουμε.

:X Παιδια ο γερμανος σημερα με πληροφορησε οτι το κινητο θα εχει διαθεσημοτητα στο τελος του μηνα ...... :ninja:

τα πηρα λιγο γιατι αλλα με λεγανε .... :mad::mad:

*περιμενο γιατι εχω επιδοτηση !!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι 1000% software πρόβλημα και θα λυθεί άμεσα πιστεύω, ήδη η htc έχει ανακοινώσει ότι θα δοθεί ένα update ως το τέλος της εβδομάδας..

 

Στα του κινητού τώρα, λοιπόν όπως έγραψα νωρίτερα το παρέλαβα κατά τις 13:00 και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να το βάλω να φορτίσει όπως λέει και στο manual.

Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχει παρουσιάσει κανένα από τα bugs που περιγράφονται στο net. Η οθόνη είναι φυσιολογική στα χρώματά της χωρίς κανένα καμμένο pixel και χωρίς κιτρινίλες.

Από μπαταρία η πρώτη φόρτιση μου έβγαλε 8 ώρες και έχει υπόλοιπο 20% (58% screen on, δηλαδή περίπου 4 ώρες).

Παρουσιάζει λίγο lag σε διάφορα σημεία αλλά όχι κάτι το ανυσηχητικό, με επόμενο update είμαι σίγουρος ότι θα στρώσει.

Φώτο/βίντεο δεν έχω ανοίξει καν την κάμερα ακόμα οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω.

 

Άσχετο αλλά αναγκάστηκα τελικά να πάρω icro sim γιατί παρόλο που έκοψα την παλιά σωστά και έμπαινε μια χαρά στην υοδοχή, το τηλέφωνο δεν τηναναγνώριζε..

 

Περισσότερα αύριο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που παρελαβες?

 

Από expansys, το γκρι.

 

Ήθελα να ξερα ποιος φωστήρας σκέφτηκε να αφαιρέσει το menu...:mad:

 

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-5

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο μενού αναφέρεσαι; μήπως μπερδεύτηκες;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο μενού αναφέρεσαι; μήπως μπερδεύτηκες;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

menu key...

 

Sent from my HTC One X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ηθελα να πω για την μπαταρία ότι αν βγάζετε 4 ώρες με screen on και με μεικτή χρήση και μάλιστα να μένει και ένα 20% τότε είναι πολύ καλή η απόδοσή της.... αρκεί η φωτεινότητα να είναι σε ένα εύλογο 30-40% για να βλέπουμε και να χαιρόμαστε την οθονάρα!!! Αλήθεια σε ποιο επίπεδο έχετε την ρύθμιση της φωτεινότητας?? Και γνωστός που το έχει είναι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και το παρουσιάζει ως "ιδανικό" σε όλα του... μέγεθος, οθόνη, ταχύτητα, GUI, μπαταρία κτλ κτλ :D
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο οτι διαβαζω και βλεπω οντως ειναι ιδανικο...32gb μνημη..γρηγορο cpu..οθοναρα...τρομερο σχεδιο..δυνατο ηχειο...μπαταρια πολυ καλη..καλα υλικα κατασκευης..τρομερη καμερα που κανει τοσα πολλα,φωτο στο βιντεο που βλεπεις,φωτο ενω τραβας βιντεο,φωτο ανα δευτερολεπτο.Δεν ξερω, νομιζω ειναι το κινητο που καλυπτει τους παντες.Δεν μπαινω σε συγκριση bench ειναι ανουσια.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολυ καλο απ όσα διαβάζω. Μ αρέσει σε εμφάνιση, ποιότητα υλικών κλπ.

Παρακολούθησα κάποια βίντεο που το συγκρίνουν με το SGS2. Στο bootαρισμα είναι πολυ πιο γρήγορο. Η καμερα επίσης. Μόνο στο browsing έμεινε λίγο πίσω. Συν ότι με την υπάρχουσα rom δεν δείχνει το ίδιο "ευκινητο" στο pinch to zoom και στο scrolling.

H καμερα του είναι φοβερή. Η καλύτερη ίσως που έχει κυκλοφορήσει απο την εταιρεία αλλα και γενικά απο κατασκευαστές απω ανατολής.

Στα βίντεο που παρακολούθησα δεν μπορω να πω ότι εντυπωσιαστικα απο την ταχύτητα περιηγησης στα μενου. Πιστεύω ότι οι εδω που έχουμε φτάσει δεν θα δούμε τόσο μεγάλες διάφορες όπως απο τα μονοπυρηνα στα διπυρηνα.

Σε γενικές γραμμές είναι πληρέστερο απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί μέχρι στιγμής.

Τον Ιούνιο θα ξέρουμε πιο είναι πραγματικά το κορυφαίο android smartphone.

Αν η Samsung επιμείνει στα πλαστικά, ακόμα και αν υπερτερεί σε επιδόσεις με το Siii, θα χάσει αρκετό κόσμο που ζητά ποιότητα και στυλ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...