Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες,τωρα που το χετε καποιοι στα χερια σας.

1)το wifi τι λεει?

2)στις κλησεις και σε ανοιχτους χρους με φασαρια το ακουστικο ειναι 'καθαρο'?ακουγεται καλα?ειδικα με βαση το σενσεσιον (αν καποιος το χε)

3)Οποιος μπορει ενα βιντεο το βραδυ και με φασαρια.Να δουμε αν εχει καλο ηχο-εικονα.

4)Νομιζω οτι θα βοηθισει οποιον αμεσα παει αν το παρει.εσεις με τις κιτρινιλες πειτε μαγαζι και σιριαλ ναμπερ (νομιζω οτι ειναι αυξντας)αρα να μ πεσουμε πανω στηνν κακη παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτό το πρόβλημα στον browser νομίζω ότι είναι θέμα λίγων ημερών να λυθεί με ένα update που λογικά θα δώσει η HTC.

Εκτός αν η συσκευή που έχει ο reviewer είναι demo που το βρίσκω λογικό να τρώει διάφορα κολλήματα ή αν είναι απλά ένα ελάττωμα που παρουσίασε το συγκεκριμένο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο ? (για cosmote?)
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο ? (για cosmote?)

 

ναι.εχει γαρφτει τοσο στο σαιντ της κοσμοτε οσο και αλλου.αν μπεις να δεις στο σαιντ στης κοσμοτε το λεει.μαλιστα μποριε να ενημερθεις μολις παραλαβουν.

αν εχεις κανα 100αρι επδτση εισαι μαγκας

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να το παρω απο εδω http://www.handtec.co.uk/product.php?xProd=6466 ειναι το ποιο φθηνο που βρηκα......αλλα για 80EUR διαφορα και να μου εχει και καμια οθονη με το γνωστο ''κιτρινο'' προβλημα που λετε παραπανο, θα το παρω απο cosmote....οχι οτι δεν ειναι διαφορα...αλλα προτιμω να εχω το κεφαλι μου ησ
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

ελεγα να το παρω απο εδω http://www.handtec.co.uk/product.php?xProd=6466 ειναι το ποιο φθηνο που βρηκα......αλλα για 80EUR διαφορα και να μου εχει και καμια οθονη με το γνωστο ''κιτρινο'' προβλημα που λετε παραπανο, θα το παρω απο cosmote....οχι οτι δεν ειναι διαφορα...αλλα προτιμω να εχω το κεφαλι μου ησ

 

Και αν υπολογίσεις και το δωράκι που δίνει το ΠΛΑΙΣΙΟ (ginius don't panic navi), τότε η διαφορά είναι αμελητέα.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλά, παιδιά, μην τρελαίνεστε, δεν είναι κάτι το τρομερό (τουλάχιστον στο δικό μου). Και εγώ τρελαμμένος τελειομανής είμαι σε αυτά, αλλά προτιμώ αυτό το προβληματάκι που μπορεί και να εξαληφθεί, από έστω και ένα καμμένο πίξελ. Για φαντάσου να το επιστρέψεις και ο αντικαταστάτης να έχει καμμένο(α) πίξελ! Χειρότερο δεν είναι σε τέτοια οθονάρα;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο χρωμα προτιμάτε, ασπρό ή γκρι ;

 

Εγω με βάση την φωτο που είδα στην προηγούμενη σελίδα,θα προτιμούσα το άσπρο...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , καλοριζικο σε οσους το πηραν , ποση ελευθερη μνημη αφηνει το εργαλειο, για να δουμε ποσο πιανει το sense 4

edit 1 εμενα μου αρεσει το ασπρο :rolleyes:

edit 2 Σαν μεγεθος οι 4.7 ιντζες πως ειναι στο χερι ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο χρωμα προτιμάτε, ασπρό ή γκρι ;

 

Το ασπρο μου αρεσει ,αλλα διαβασα στο xda οτι λερωνει παρα πολυ ευκολα.

 

..........

edit 1 εμενα μου αρεσει το ασπρο :rolleyes:

edit 2 Σαν μεγεθος οι 4.7 ιντζες πως ειναι στο χερι ?

 

Λογικα σ εμενα μετα το note,θα ειναι μικρο!!:lol:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , καλοριζικο σε οσους το πηραν , ποση ελευθερη μνημη αφηνει το εργαλειο, για να δουμε ποσο πιανει το sense 4

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24176843&postcount=9

Link to comment
Share on other sites

O φίλος ενδιαφέρεται για τη ram, όχι τη rom.

Σε αυτή την περίπτωση...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1578536

 

Αν και κατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία αυτό, το android είναι λειτουργικό σύστημα, πάντα θα βρίσκει / ελευθερώνει ram από το 1GB με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, για να τρέξεις αυτό που θες. Και πάντα θα χρησιμοποιεί μεγάλο ποσοστό αυτής.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο χρωμα προτιμάτε, ασπρό ή γκρι ;

Και εγώ το άσπρο είχα πρωτοδιαλέξει, αλλά δεν υπήρχε. Εντούτοις, σίγουρα θα λερώνει εύκολα. Επίσης, η αντίθεση της οθόνης φαίνεται καλύτερη με μεύρο/γκρι bezel. Πάντως, θα το προτιμούσα εντελώς μαύρο και όχι γκρι.

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και σημερα το μεσημερι είχα το Galaxy Nexus... Τελειο κινητο, αψογη οθονη, πολύ λεπτό και ταχυτατο... σήμερα το απογευμα ηρθε στα χερια μου το ONE X, οτι και να πω ειναι λίγο!!!

 

η συσκευη απλα τα σπάει... πανάλαφρη, ταχύτατο...

 

μόλις το έκανα ROOT πέρασα του Paul την Custom Recovery και περιμενο να κατέβει η Custom Rom για περετετο πειράματα!!!

 

ααπο τις καλύτερες συσκευες που έχουν περάσει στα χέρια μου... ( η αλλάγη, είναι σαν να είχα το HTC Hero, και να πιάνω HTC Desire...)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

:lol: Παιδια σημερα το βραδυ με πηρανε απο γερμανο και με πληροφορησαν οτι το κινητο που παρηγγειλα θα το εχω την πεμπτη (δεν ειμαι αθηνα) ... :rolleyes:

Αρα απο αυριο μαλον θα υπαρχει διαθεσιμοτητα απο γερμανο και cosmote στην τιμη που ολοι πλεον ξερουμε 699,99 :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μια ερωτηση να θα ηθελα να κανω,λεπτομερεια θα μου πειτε..εχει notification led το θηριακι?

Κατα τ'αλλα σε λιγο θα ειμαι και εγω μια ευτυχης κατοχος :-)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μια ερωτηση να θα ηθελα να κανω,λεπτομερεια θα μου πειτε..εχει notification led το θηριακι?

Κατα τ'αλλα σε λιγο θα ειμαι και εγω μια ευτυχης κατοχος :-)

 

Ναι έχει, σε μια από τις τρύπες του ακουστικού.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Υπέρ

1) To κινητό είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

2) Το έχω σε μαύρο και μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως οι φωτογραφίες το αδικούν. Είναι ομορφότερο στην πραγματικότητα.

3) Ταχύτητα: Είναι σφαίρα και σίγουρα θα βελτιωθεί κι άλλο σε επόμενες αναβαθμίσεις ή με τους xda.

4) Browsing: Ότι πιο γρήγορο έχω χρησιμοποιήσει. Ανοίγει τις σελίδες σχεδόν σαν pc και φορτώνει και αναπαράγει τα videos που linkαρονται στις σελίδες άμεσα. Ένα video που είναι ανεβασμένο σε προηγούμενο post (#28) και δειχνει lag σε εμένα δεν ισχύει δοκιμάζοντας τις ίδιες σελίδες.

5) Το σήμα wifi είναι εξαιρετικό

6) Ελεύθερη ram μετά από επανεκκίνηση 410ΜΒ. Μετά από 5 ώρες έντονης χρήσης 290ΜΒ χωρίς να έχει ποτέ προβληματίσει με την ταχυτητά του.

7) Sense 4: Προσωπικά μου αρέσει, με άριστο integration των διάφορων λογαριασμών.

Κατά

1) Η οθόνη και σε εμένα δεν απεικονίζει το σωστό λευκό. Θα το συγκρίνω με ενός φίλου και θα το πάω και εγώ για επιστροφή αν είναι όντως έτσι. Το έχω αγοράσει από expansys. Αρχικά δε φαίνεται επειδή και το default backround είναι κίτρινο, αλλά σε λευκό φόντο είναι εμφανές. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες να σας δείξω τη διαφορά.

2) Ίσως το σήμα δικτύου να υστερεί λίγο. Μου δείχνει λιγότερες μπάρες στα ίδια σημεία και μεγαλύτερο dBm.

3) Διαστάσεις: για τα δικά μου γούστα είναι λίγο μεγάλο ως προς το ύψος αλλά συνηθίζεται. Γενικά είναι πολύ ελαφρύ, λεπτό, κομψό και διακριτικό.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...