Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειράζει που ενώ έχει όλα τα χαρακτηριστικά του αναβαθμισμένα έναντι της προηγούμενης γενιάς HTC, η ταχύτητά του δεν εντυπωσιάζει πουθενά ;

 

Μενού, σκρολάρισμα, μπράουζιν απλά σαν ένα μέτριο δυπήρινο. Δε μπορώ να καταλάβω αν οφείλεται σε χαμηλής ποιότητας ROM από την HTC ή απο εγγενή αδυναμία του Android να τρέχει ομαλά.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πειράζει που ενώ έχει όλα τα χαρακτηριστικά του αναβαθμισμένα έναντι της προηγούμενης γενιάς HTC, η ταχύτητά του δεν εντυπωσιάζει πουθενά ;

 

Μενού, σκρολάρισμα, μπράουζιν απλά σαν ένα μέτριο δυπήρινο. Δε μπορώ να καταλάβω αν οφείλεται σε χαμηλής ποιότητας ROM από την HTC ή απο εγγενή αδυναμία του Android να τρέχει ομαλά.

 

Γι αυτό κι εγώ περιμένω να ακούσω εντυπώσεις από κάποιον πρώην κάτοχο SGSii.

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο η ROM του ώστε να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του hardware.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο απο το προηγουμενο sense, να πω οτι με την επισημη ρομ που εχει, εχει ελευθερα 420mb ram. Σε καποια σημεια ειναι smooth και σε καποια αλλα οχι τοσο. εχει καποια bug αυτο ειναι βεβαιο, οπως συμβαινει σε ολα τα κινητα στην αρχη τους. Το σιγουρο ειναι οτι sence εγινε πιο απλο και λιγοτερο τοσο βαρυ οπως παλαιοτερα. Με τις καταλληλες αναβαθμισεις απο τη htc αλλα και απο τους xda- cookers θα υπαρξει μεγαλη βελτιωση σε ολη την εμπειρια του κινητου.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα και εγω το one x . Εχω ομως ενα προβλημα αργη το κινητο μου να χτυπηση ας πουμε αν καποιος με καλεσει στο κινητο μετα το 1.5 χτυπημα μου χτυπαει το κινητο ως αποτελεσμα δεν μου ακουγοντε οι αναπαντητες . Ξερετε τι πρεπει να κανω για να μην το κανει αυτο .
:p
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω σημερα.εντυπωσιακο κατασκευαστηκα και οθονη.σε σχεση με το xperia s που εχω παντως τρωει σκαλωματα.το sense το ατιμο βαρυ.ελπιζω με καποιο update να βελτιωθει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μία απορία...το Beats audio τι ρόλο βαράει πλέον στη συσκευή αφού δεν υπάρχουν τα ακουστικά της εταιρίας στη συσκευασία??Αυτό δεν είναι ένα τεράστιο foul της HTC??:(:(Εμένα με στεναχώρησε αρκετά!!To ίδιο ισχύει σε όλη τη σειρά One??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μία απορία...το Beats audio τι ρόλο βαράει πλέον στη συσκευή αφού δεν υπάρχουν τα ακουστικά της εταιρίας στη συσκευασία??Αυτό δεν είναι ένα τεράστιο foul της HTC??:(:(Εμένα με στεναχώρησε αρκετά!!To ίδιο ισχύει σε όλη τη σειρά One??

 

Αν δεν κάνω λάθος πλεον ο ήχος beats ενεργοποιήται με όλα τα ακουστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατοχος,αν τελικα εχει radio η συσκευη;ευχαριστω!

 

Έχει κανονικά.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι εγω το πηρα προχθες μετα απο πολυ καιρο με gs2 και λιγα διαληματα με note.

απο εχθες το πρωι στης 8 το εβαλα για φορτιση πρην 10 λεπτα.

νομιζω οτι ειναι μια χαρα.

το κινητο ειναι γρηγορο και το δουλευεις ανετα με το ενα χερι.

πολυ καλη φωτογραφια και βιντεο, κρυσταλινος ηχος αλλα θα τον ηθελα λιγο ποιο δυνατο.

ακουστικο πολυ καλο.

ενα μπραβο σ αυτους που δουλεψαν πανω σ αυτο το τηλεφωνο.

δεν ποιστευα ποτε οτι θα εφευγα απο την samsung για να παω σε htc.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι εγω το πηρα προχθες μετα απο πολυ καιρο με gs2 και λιγα διαληματα με note.

απο εχθες το πρωι στης 8 το εβαλα για φορτιση πρην 10 λεπτα.

νομιζω οτι ειναι μια χαρα.

το κινητο ειναι γρηγορο και το δουλευεις ανετα με το ενα χερι.

πολυ καλη φωτογραφια και βιντεο, κρυσταλινος ηχος αλλα θα τον ηθελα λιγο ποιο δυνατο.

ακουστικο πολυ καλο.

ενα μπραβο σ αυτους που δουλεψαν πανω σ αυτο το τηλεφωνο.

δεν ποιστευα ποτε οτι θα εφευγα απο την samsung για να παω σε htc.

 

Σε σχέση με το s2 πως σου φαίνεται από ταχύτητα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε σχέση με το s2 πως σου φαίνεται από ταχύτητα;

 

Στην παρούσα φάση μην περιμένετε να δείτε ιδιαίτερες διαφορές σε θέματα ταχύτητας, ειδικά σε σύγκριση με συσκευές που είναι αρκετό καιρό στο χώρο και έχουν περάσει από τις παιδικές ασθένειες προ πολλού. Σε μεταγενέστερες rom αναμένουμε να δούμε τη συσκευή να "ελευθερώνεται" περισσότερο. Ίδωμεν.

 

Μετά από αυτά που διαβάζω κι έτσι όπως το βλέπω γιατί είναι το μοναδικό HTC που δε μου κάνει κλικ; Είμαι τυφλός που θεωρώ το desire S μου πιο όμορφο;

 

Αυτό είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Όσο και να το συζητήσουμε δεν πρόκειται να καταλήξουμε πουθενά. Ας σταθούμε περισσότερο στους αντικειμενικούς παράγοντες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση μην περιμένετε να δείτε ιδιαίτερες διαφορές σε θέματα ταχύτητας, ειδικά σε σύγκριση με συσκευές που είναι αρκετό καιρό στο χώρο και έχουν περάσει από τις παιδικές ασθένειες προ πολλού. Σε μεταγενέστερες rom αναμένουμε να δούμε τη συσκευή να "ελευθερώνεται" περισσότερο. Ίδωμεν.

 

.

 

Το ρώτησα γιατί ειπώθηκε ότι ενίοτε λαγκάρει το ONE X .Η αλήθεια είναι ότι σαφώς είναι θέμα software,αλλά μετά το S2 ιδίως τώρα με την ICS δεν μπορώ να δεχθώ τίποτα λιγότερο:D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δυο λόγια και από μένα...

1. Αίσθηση και ποιότητα απλά κορυφαία.

2. Πανάλαφρο.

3. Διαθέσιμη μνήμη, μόνιμα πάνω από 200mb.

4. Πολύ γρήγορο, αλλά τα κολληματάκια στο λειτουργικό, δεν λείπουν.

5. Το μέγεθος είναι ιδανικό. Δουλεύεται με το ένα χέρι άνετα.

6. Η οθόνη είναι απλά φανταστική.

7. Η κάμερα είναι η καλύτερη που έχω δει σε κινητό.

8. Οι ήχοι κλήσης, δεν είναι δυνατοί. Το old phone π.χ. ίσα που ακούγεται, ενώ στο DHD σε ξεκούφαινε.

 

Σε όποιον ενδιαφέτεται, η Cosmote έχει διαθέσιμες συσκευές.

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ρώτησα γιατί ειπώθηκε ότι ενίοτε λαγκάρει το ONE X .Η αλήθεια είναι ότι σαφώς είναι θέμα software,αλλά μετά το S2 ιδίως τώρα με την ICS δεν μπορώ να δεχθώ τίποτα λιγότερο:D

 

Η συσκευή βρίσκεται ακόμα στα αρχικά της στάδια. Όπως είπα παραπάνω περιμένουμε βελτιώσεις σε θέματα software μελλοντικά.

 

Επίσης, όσοι ενδιαφέρονται για root και modding θα χρειαστεί να περιμένουν επίσης μέχρι να κυκλοφορήσει μέθοδος για root χωρίς τη χρήση του htcdev.com που γίνεται με τις ευλογίες της HTC και βγάζει τη συσκευή μόνιμα εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βρίσκεται ακόμα στα αρχικά της στάδια. Όπως είπα παραπάνω περιμένουμε βελτιώσεις σε θέματα software μελλοντικά.

 

Επίσης, όσοι ενδιαφέρονται για root και modding θα χρειαστεί να περιμένουν επίσης μέχρι να κυκλοφορήσει μέθοδος για root χωρίς τη χρήση του htcdev.com που γίνεται με τις ευλογίες της HTC και βγάζει τη συσκευή μόνιμα εκτός εγγύησης.

 

Μόνιμα;;;;;;:blink:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα;;;;;;:blink:

 

δυστυχως.ακομα και αν ξαναφλασαρεις επισημη ρομ εχει καταγραφει στην βαση δεδομενων της htc η συσκευη ως ρουταρισμενη και αρα εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

ολοι γραφουν για :

κολληματα

καλη οθονη

καλυτερο ηχειο απο παλιοτερες συσκευες htc

βελτιωμενη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι όπως τα λέει o athanaso. Φαίνεται και στα διάφορα βίντεο που κυκλοφορούν.

Νομίζω όσοι προέρχονται από κάποιο κορυφαίο smartphone θα πρέπει να περιμένουν.

Προσωπικά δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση μία συσκευή που θα με κάνει να ψάχνω στο xda για λύσεις.

Θα την σκεφτώ αργότερα όταν θα έχει στρώσει το software της και θα ξέρω πως είναι και τι είναι το Siii.

Η αλήθεια είναι ότι μ αρέσουν όλα τα άλλα που έχει εκτός software.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σε αυτη τη φαση...επειδη απο την τσεπη περνανε ολα

καταλαβαινω οτι τα 600+ που ζητανε ειναι υπερβολικα οταν βρισκεις ''στρωμενα'' αξιολογα κινητα στα 400

Link to comment
Share on other sites

Ολοι γνωρίζουμε παιδια πως οταν πρωτοκυκλοφόρηση ενα τηλέφωνο εχει κάποια προβλήματα ,τα οποία τα περισσότερα απο αυτα λύνονται με το πρώτο ισως και δεύτερο uptade .Δεν μπορυμε λοιπον ακομα να κρίνουμε την συσκευή αντικειμενικά πρέπει να περιμένουμε να "στρώσει " λιγο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να αποκτήσω το κινητό αλλά με ενδιαφέρει αρκετά η αντοχή της μπαταρίας...Με μία μέτρια χρήρη(ίντερνετ, μηνύματα,φωτογραφίες , μουσική αλλά χωρίς παιχνίδια) πόσο σας κρατάει?Και κάτι επιπλέον πριν τη 1η φόρτιση αφήσατε τη μπαταρία να πέσει ?
Link to comment
Share on other sites

...βγάζει τη συσκευή μόνιμα εκτός εγγύησης.

Θα διαφωνήσω εδώ, δεν υπάρχει περίπτωση αν η συσκευή βγάλει κάποιο hardware error να μην περάσει από εγγύηση, δηλαδή αν καεί το ηχείο του θα μας πουν ότι φταίει το root? Πιστεύω πως όχι. Βέβαια το θέμα παίρνει πολύ συζήτηση και καλό θα είναι κάποια στιγμή η htc (όπως και οι υπόλοιποι κατασκευαστές) να καθορίσουν τι καλύπτεται από εγγύηση σε περίπτωση hboot unlock και τι όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...