Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ ότι λέει και ο Κώστας τα θέματα με τις κιτρινίλες τα κάνει όταν ζεσταίνετε

 

http://techblog.gr/mobile/htc-one-x-yellow-dots-problem-52222/

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε θα είναι γενικό φαινόμενο. Το δικό μου με συνεχή χρήση τουλάχιστον δύο ωρών, δεν εμφάνισε τέτοιες κηλίδες. Αυτό που έχει η οθόνη, είναι μια πιο κιτρινωπή απεικόνιση που μάλλον οφείλεται στη θερμότητα των χρωμάτων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

..και το οποίο είναι λόγος αντικατάστασης. Εγώ στο νέο iPad είχα θερμότερο λευκό ή κιτρινισμένο αν θέλετε και το επέστρεψα για αντικατάσταση με νέο.
Link to comment
Share on other sites

..και το οποίο είναι λόγος αντικατάστασης. Εγώ στο νέο iPad είχα θερμότερο λευκό ή κιτρινισμένο αν θέλετε και το επέστρεψα για αντικατάσταση με νέο.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ο αντικαταστάτης θα είναι διαφορετικός; Απ' ότι φαίνεται είναι χαρακτηριστικό της οθόνης και όχι ελάττωμα μεμονωμένων συσκευών. Κάτσε να παραλάβω αύριο και το λευκό να σου πω. Πάντως, τελικά δεν είναι ενοχλητικό. Μιλάω για την γενική ελαφριά κιτρινίλα σε όλη την επιφάνεια της οθόνης σε λευκό και μόνο φόντο και όχι για τα στρογγυλά κίτρινα στίγματα μετά από πολύωρη χρήση. Για αυτά και εγώ θα το επέστρεφα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ο αντικαταστάτης θα είναι διαφορετικός;

 

Μα φυσικά και μπορεί να σου τύχει ίδιο κομμάτι πάλι αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να το δεχτείς τη στιγμή που έχεις ακριβοπληρώσει μια high end συσκευή.

Αν είναι πρόβλημα της τεχνολογίας, ας βγούνε να το πουν ξεκάθαρα.

Ειδικά για την πολυδιαφημισμένη οθόνη του iPad 3 εγώ προσωπικά δεν άντεξα να βλέπω αυτή την κιτρινίλα και συνεπώς προχώρησα σε άμεση αντικατάσταση.

Τελικά είναι να μην σου κάτσει απ´ότι έχω καταλάβει.

Πολλές οι κίτρινες οθόνες τελευταία και πάντα στις ναυαρχίδες των εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

..και το οποίο είναι λόγος αντικατάστασης. Εγώ στο νέο iPad είχα θερμότερο λευκό ή κιτρινισμένο αν θέλετε και το επέστρεψα για αντικατάσταση με νέο.

 

Να υποθεσω πως στο νεο ipad που πηρες δεν υπηρχε αυτη η πιο κιτρινη αποχρωση; Γιατι αν ειναι ετσι τοτε δεν ειναι θεμα τεχνολογιας αλλα συσκευης.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο υποστηριζει usb on the go;

 

Με τον kernel που φοράει τώρα και έτσι όπως το έστησε η HTC όχι.

Ελπίζουμε στους developers...

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως στο νεο ipad που πηρες δεν υπηρχε αυτη η πιο κιτρινη αποχρωση; Γιατι αν ειναι ετσι τοτε δεν ειναι θεμα τεχνολογιας αλλα συσκευης.

Δεν είναι το cool white που έχει το iPad2 αλλά είναι αποδεκτό. Ναι έφταιγε η συσκευή, όπως και χιλιάδες άλλες worldwide.

Και μακάρι το one X να μην βγεί έτσι γιατί είναι δυνατή συσκευή και το τελευταίο που χρειάζεται η HTC είναι τέτοια περιστατικά σε αυτό το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μη το έγραψα σωστά. Εννοω ότι το Galaxy Nexus έχει - κατά τη γνώμη μου - καλύτερη οθόνη από του Note. Και λέγοντας καλύτερη, εννοώ ότι του Nexus υπερέχει στην απόδοση του λευκού, που είναι πραγματικό και όχι γαλαζοπράσινο. Σε όλα τα υπόλοιπα και οι δύο οθόνες είναι ισάξιες. Με σειρά λοιπόν, θα επέλεγα: 1) Galaxy Nexus, 2) Galaxy Note, 3) One X (Αναφορικά με τις οθόνες πάντα).

 

Μιας και βρήκα αγοραστή για το γκρι (τον τεχνικό που γράφω παραπάνω), παρήγγειλα και το λευκό για να συγκρίνω...

 

Το xperia s νομίζω ότι έχει καλύτερη οθόνη από τα 3 που αναφέρεις (βλέπε pixel density).

 

Αποκλείεται γιατί αυτό που θα στείλω πίσω ειναι ακόμα μπροστά μου :lol::lol:

Παράγγειλα δεύτερο και ζήτησα επιστροφή των χρημάτων μου για το "ελαττωματικό", μιας και η διαδικασία της αντικατάστασης θα τραβούσε τουλάχιστον μια εβδομάδα... και επειδή το δούλεψα λίγο χθές και έπαθα ζημιά... δεν μπορώ άλλο μακριά του!:lol::lol:

 

Έχουμε και δικαίωμα επιστροφής χρημάτων ? Δεν το ήξερα. Σε ποιες περιπτώσεις ?? Συγνώμη για το offtopic.

Edited by Nikos_s3
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Mε το GPS είστε ευχαριστημένοι ;. Δηλαδή σας βρίσκει εύκολα χωρίς την βοήθεια του δικτύου ακόμα και σε κλειστούς χώρους ; Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με χαλάει λίγο η χαμηλή θερμοκρασία των χρωμάτων της οθόνης, μιας και που προτιμώ το ψυχρό λευκό... Ας ελπίσουμε πως θα κάνει κάτι η HTC με κάποιο update, όπως είχε κάνει και στο DHD...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με χαλάει λίγο η χαμηλή θερμοκρασία των χρωμάτων της οθόνης, μιας και που προτιμώ το ψυχρό λευκό... Ας ελπίσουμε πως θα κάνει κάτι η HTC με κάποιο update, όπως είχε κάνει και στο DHD...

 

φιλε μου εαν εχεις το τηλ μπορεις να μου πεις εαν το μενου σου εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν εχεις το τηλ μπορεις να μου πεις εαν το μενου σου εχει ελληνικα?

 

Στα βίντεο που έχω δει ,έχει Ελληνικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν το έχω... :(

Αλλά γιατί να μην έχει...?

προσπαθουμε να ρυθμισουμε ενα htc one x φιλου και ενω εχει βαλει καρτα της cosmote μεσα και εχει ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικο μενου και ουτε επιλογη για ελληνικα!νομιζω οτι ουτε το nexus με android 4 ειχε...μπορει καποιος να μας πει που το εχει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν εχεις το τηλ μπορεις να μου πεις εαν το μενου σου εχει ελληνικα?

 

Το μενού δεν έχει Ελληνικά, αλλά μπαίνουν σε 1 λεπτό, κατεβάζοντας το MoreLocale 2 από το market.

 

Μόλις παρέλαβα και το λευκό, το οποίο δεν φαίνεται να έχει την κιτρινίλα. Μπορώ, δε, να πω ότι εμφανισιακά είναι (για μένα) κλάσεις ανώτερο από το γκρι, ενώ χάρη και στο μαύρο bezel γύρω από την οθόνη, η αντιθεση παραμένει πολύ υψηλή. Πήρα δε μαζί και το διάφανο hard back cover της HTC, οπότε ούτε θα μου λερώνεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το λευκό, το οποίο δεν φαίνεται να έχει την κιτρινίλα. Μπορώ, δε, να πω ότι εμφανισιακά είναι (για μένα) κλάσεις ανώτερο από το γκρι, ενώ χάρη και στο μαύρο bezel γύρω από την οθόνη, η αντιθεση παραμένει πολύ υψηλή. Πήρα δε μαζί και το διάφανο hard back cover της HTC, οπότε ούτε θα μου λερώνεται!

 

Άντε καλορίζικο και πάλι. Μιλάς προφανώς για την προβληματική περιοχή και όχι για την γενικότερη απεικόνιση του λευκού της οθόνης.

 

Αν μπορείς βάλε και καμιά φωτό και με τα δύο να δούμε σε real life φωτό τις διαφορές στο χρώμα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας....και εμενα του φιλου μου δεν εχει κιτρινιλες και τα σχετικα.. Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ. Το έχω και φορτίζει, πρώτες εντυπώσεις:

  • Το γκρι τελικά είναι πολύ ωραίο, το αδικούν παρά πολύ οι φώτο.
  • Είναι πιο μικρό απ' ότι περίμενα.
  • Το polycarbonate έχει απίστευτη υφή και αίσθηση στο χέρι.

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς πόσο χρεώνει η voda την micro sim και αν την δίνει άμεσα;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2 Beta-5

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο και πάλι. Μιλάς προφανώς για την προβληματική περιοχή και όχι για την γενικότερη απεικόνιση του λευκού της οθόνης.

 

Αν μπορείς βάλε και καμιά φωτό και με τα δύο να δούμε σε real life φωτό τις διαφορές στο χρώμα της συσκευής.

 

Ευχαριστώ! Μιλάω για την γενικότερη απεικόνιση θερμού λευκού. Δεν έχει ζεσταθεί ακόμη αρκετά, ώστε να πω για τα κίτρινα στίγματα. Οταν έχω χρόνο θα βάλω και φωτογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ. Το έχω και φορτίζει, πρώτες εντυπώσεις:

  • Το γκρι τελικά είναι πολύ ωραίο, το αδικούν παρά πολύ οι φώτο.
  • Είναι πιο μικρό απ' ότι περίμενα.
  • Το polycarbonate έχει απίστευτη υφή και αίσθηση στο χέρι.

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς πόσο χρεώνει η voda την micro sim και αν την δίνει άμεσα;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2 Beta-5

 

μεσα σε 5 λεπτα και αν δεν κανω λαθος 5 ευρω κανει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Μιλάω για την γενικότερη απεικόνιση θερμού λευκού. Δεν έχει ζεσταθεί ακόμη αρκετά, ώστε να πω για τα κίτρινα στίγματα. Οταν έχω χρόνο θα βάλω και φωτογραφίες.

Αυτό είναι καλό... :)

Ο ήχος από το εξωτερικό ηχείο είναι καλός/δυνατός? Το gps πιάνει άμεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...