Jump to content

Backup & Restore σε Android συσκευές


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω διαβασει αυτό και έχω κάνει root,για το παραπάνω που ρωταω;Χρονια στο IOS μόνο με cydia κλπ,έχω μια ιδέα

Ευχαριστώ

 

Δες εδώ αλλά άλλη φορά καλύτερα να ρωτάς στο σχετικό θέμα της συσκευής σου για ότι χρειάζεσαι, ειδικά ως αναφορά το recovery μιας και το κάθε τηλέφωνο θέλει το δικό του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος . Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου το Alcatel 997d εκτός ότι δεν τα κατάφερα έχασα μερικές επαφές . Συγκεκριμένα του τελευταίου μήνα. Είχα κάνει συγχρονισμό με το gmail μου αλλά δεν τις βρίσκω. Κάθε φορά που έκανα νέα αποθήκευση τις αποθηκεύα στο gmail παρόλα αυτά τις έχασα. Υπάρχει λύση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω εχω ενα LG G2, το εχω ρουταρισμενο 9 μηνες, απο τοτε με custom recovery!

Αρκετο καιρο τωρα δουλευω μονο custom rom's, εχω 2-3 nandroid back up απο διαφορετικες rom.......η απορια μου τωρα :p που βρισκεται ρε παιδια ο φακελος efs; Ψαχνω αλλα δεν τον βρισκω! Εχω παρει βεβαια back up το ΙΜΕΙ μου με το LG Back up imei αλλα οχι και το φακελο efs. Ειμαι τωρα με custom rom.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Titanium backup ερωτηση(root)

Μπορω να κανω backup τα apps+τα settings τους, απο μια συσκευη σε μια micro-sd, και βαζοντας την micro-sd σε αλλο κινητο, να κανω restore τα apps+τα settings τους.

Νομιζω γινεται, αλλα θελω επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται χωρίς κάποιο πρόβλημα ,θέμα θα εχεις όταν προσπαθήσεις να περάσεις system apps και ρυθμίσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αρα πρεπει να γινεται και το εξης:

Αντιγραφοντας στον φακελο του titanium στην sd-card ενος κινητου Α, εφαρμογη+δεδομενα της απο αλλο κινητο android Β, θα τα 'εμφανισει' στο κινητο Α ως εφαρμογη για restore?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες που ειναι μεσα στο κιν και να τις παω ολες στο mail μου ?

απο τη καρτα σιμ της πηγα στο mail μου

απο τη συσκευη στο mail πως πανε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να επαναφέρω κάποια εικονίδια της επιφάνειας εργασίας από backup με το titanium σε διαφορετική rom ( SIII) γίνεται και ποια αρχεία πρέπει να επιλέξω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΜΕ ΥΓΕΊΑ σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορείς να ξανά φορτώσεις ένα παιχνίδι που έπαιζες πριν την επαναφορά της συσκευής στο επίπεδο που ήσουν;;Η συσκευή μου είναι SAMSUNG GALAXY NOTE P

2014 EDITION

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλη χρονια σε ολους.η κοπελα μου εχει ενα samsung galaxy s7562 και επειδη θα αλλαξει συσκευη θελει να εχει στο καινουριο τηλ και τα παιχνιδια της στα επιπεδα που ειναι τωρα.το κινητο εχει ics 4.0.4 και δεν ειναι root.πως μπορει να γινει αυτο?3 παιχνιδια ειναι μονο περιπου 200 mb συνολικα.η συσκευη που θα παρει θα φοραει 4.4.4 kitkat.δεν ξερω αν παιζει ρολο.ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root το helium.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χωρίς root το helium.

 

καλησπερα εχω ενα samsung duos gt s7562 εσπασε η οθονη πως μπορω να παρω τισ επαφες

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα samsung duos gt s7562 εσπασε η οθονη πως μπορω να παρω τισ επαφες

ευχαριστω

Δεν τις έχεις συγχρονισμενες με gmail?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα!

Επειδή θέλω να κάνω αναβάθμιση στο tablet μου (samsung galaxy note 8 N5120) μέσω του odin και firmware από το sammobile (από 4.1.2 σε 4.2.2, υπάρχει και 4.4 αλλά θέλω να κάνω 1 βήμα κάθε φορά) χωρίς να έχω καλές γνώσεις γύρω από το αντικείμενο, και χωρίς να είμαι root, πρέπει να κάνω back up με το helium ή και κάτι άλλο;

Ρωτάω γιατί η κόρη έχει πολλά παιχνίδια μέσα και δεν θέλω να τα χάσει ή τα δεδομένα των παιχνιδιών (πίστες και σκόρ)!

Με τον λογαριασμό της Google είμαι συνχρονισμένος αλλά δεν ξέρω εάν αρκεί αυτό!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το Helium θα την κάνει τη δουλειά του από τη στιγμή που δεν είσαι Root. Επίσης και ο συγχρονισμός Google θα σε καλύψει αλλά αν θες να είσαι από δύο μεριές καλυμμένος κάνε και με το Helium αντίγραφα ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θα δοκιμασω:

Εχει σπασει η οθονη του κινητου μου (εξωτερικα) και η οθονη αφης εμεινε οθονη σκετο.Μπορω με καποιο τροπο να μεταφερω τα αρχεια που ειχα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσεις σε υπολογιστή δε σου ανοίγει τους αποθηκευτικούς χώρους;

Επίσης αν υποστηρίζει λειτουργία OTG του συνδέεις ένα ποντίκι (με τον ανάλογο κονέκτορα) και το ελέγχεις με αυτό!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλησπερα, ειμαι κατοχος ενος thl 5000, και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα μετά από μια επανεκκίνηση που έκανα, το κινητό δεν άνοιγε αλλά κολλούσε στο σημείο που εμφανιζόταν το λογότυπο Thl. Με πατημένο το κουμπί εκκίνησης και το vol+ μπήκα στο μενού πήρα backup userdata και εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το κινητό άνοιξε κανονικά.Ξαναεκκίνησα με power κ vol+ και επέλεξα restore userdata αλλά το κινητό πλέον ξανακολλούσε στην οθόνη με το λογότυπο.Φαντάζομαι το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή; Υπάρχει τρόπος να πάρω ΜΟΝΟ τα δεδομένα μου από το αρχείο backup;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Προσπαθω να βρω άμεσα μια λυση και ελπίζω να με βοηθήσετε. Μου ζητησε ο εργοδότης μου να κοιτάξω το κινητό του γιατι κολλούσε συνέχεια και του προτεινα να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Τις επαφές τις ειχε στη μνήμη συσκευής. Δεν θυμαμαι ακριβως πως το εκανα αλλα πατωντας στις ρυθμισεις προβολη επαφες μονο απο google ειχε κανονικα τις επαφες με το σημα g διπλα. Κανω καπακι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων βαζω το mail κανονικα και περιμενω να μπουν οι επαφες. Ελα που δεν μπηκανε ομως. Παω λογαριασμοι και συγχρονισμός κανω συγχρονισμο επαφων αλλα και παλι επαφες γιοκ. Παω στον υπολογιστη μπαινω στα mail στο πεδιο επαφές για την επαναφορα επαφων αλλα και παλι οι επαφες δεν υπηρχαν. Μηπως παιζει ρολο το οτι στο ενδιαμεσω καπου στην αρχη κοντα το rooter δεν ειχε συνδεση δεδομενων? Τι να πω.. τον κατεστρεψα τον ανθρωπο. Υπαρχει καμμια λυση? Τι μπορει να συνεβη?
Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο θεμα αυτο --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275

Αν θυμαμαι καλα, καπου γραφουν οτι ακομα και αν τις εχεις διαγραψει μπορεις να κανεις επαναφορα επαφων. Της κραταει η google για εναν μηνα και μετα γινετε οριστικη διαγραφη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...