Jump to content

Backup & Restore σε Android συσκευές


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωταω γιατι ειχα κανονικα root access και δεν μου περασε τα data... Thanks για την αμεση απαντηση guys...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να επαναφέρω εφαρμογές τις οποίες έχω πάρει backup με το titanium backup (από την παλιά συσκευή), σε άλλη - νέα συσκευή (πχ από sg s3 σε sg note II).

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να επαναφέρω εφαρμογές τις οποίες έχω πάρει backup με το titanium backup (από την παλιά συσκευή), σε άλλη - νέα συσκευή (πχ από sg s3 σε sg note II).

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές απο το play και τα δεδομένα τους .

Δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές /ρυθμίσεις συστήματος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ τες επαφές τες έχω συγχρονίσει κανονικα (και πολύ εύκολα)στο gmail, το ημέρολόγιο με τες υπενθυμήσεις προσπαθω εδω και μέρες και δεν τα καταφέρνω.

Ξέρετε αν υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει αυτό? (το τηλέφωνο είναι το galaxy S3 mini).

Edited by Kitieas
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ την ερώτηση "Γιατί δε μπορώ να συγχρονίσω παλιά γεγονότα από το Google Calendar;".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με τον τρόπο που περιγράφει πιό πάνω. Έκανα unzip το file ics, μετα εισαγωγή αλλα στο τέλος εμφανίζει ένα ημερολόγιο άδειο.

Ίσως να μπορούσε να γίνει πιο παλια αυτο και τώρα να είναι κάποιο bug (φαντάζομαι του google)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω κατεβάσει το titanium backup pro και θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς γιατί δεν μου το εμφανίζει στις εφαρμογές.Έκανα install κανονικα αλλά δεν την βρίσκω πουθενά.:blink:

 

Δέν το έχω ξαναδουλέψει βέβαια οπότε δεν ξέρω τι παίζει και άν πρέπει να στο ψάξω κάπως αλλιώς.:worry:

 

(θέλω να σώσω εφαρμογές κτλ από ICS να περάσω σε JB)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το titanium backup pro και θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς γιατί δεν μου το εμφανίζει στις εφαρμογές.Έκανα install κανονικα αλλά δεν την βρίσκω πουθενά.:blink:

 

Δέν το έχω ξαναδουλέψει βέβαια οπότε δεν ξέρω τι παίζει και άν πρέπει να στο ψάξω κάπως αλλιώς.:worry:

 

(θέλω να σώσω εφαρμογές κτλ από ICS να περάσω σε JB)

 

Δεν υπάρχει καινούριο εικονίδιο, χρησιμοποιείς αυτό που είχες.

Θα γράφει: pro/donate έκδοση-ευχαριστώ!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το titanium backup pro και θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς γιατί δεν μου το εμφανίζει στις εφαρμογές.Έκανα install κανονικα αλλά δεν την βρίσκω πουθενά.:blink:

 

Δέν το έχω ξαναδουλέψει βέβαια οπότε δεν ξέρω τι παίζει και άν πρέπει να στο ψάξω κάπως αλλιώς.:worry:

 

(θέλω να σώσω εφαρμογές κτλ από ICS να περάσω σε JB)

 

Πρέπει να κατεβάσεις πρωτα την κανονική έκδοση και μετά την pro .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρω απο titanium backup ( εκτός απο τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις εφαρμογών ) την επιφάνεια εργασίας; Δηλαδή τα εικονίδια , τις συντομεύσεις το wallpaper,.... και ό,τι άλλο εχω. Αν γίνεται αυτό , οταν περάσω άλλη rom θα μπορέσω να κάνω επαναφορά ή δεν θα είναι συμβατό το αρχείο που θα μου δώσει το titanium σε αλλη rom ; Για συσκευή tablet με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και ό,τι καλύτερο να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων και δεδομένων του συστήματος όταν πηγαίνεις σε άλλη ROM πόσο μάλλον σε άλλη συσκευή.

Θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά μόνο τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει εσύ με τα δεδομένα τους (αν υπάρξει πρόβλημα τότε επανέφερε μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα) και όχι τις ρυθμίσεις και τα δεδομένα των εφαρμογών του συστήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο?

 

Αν πραγματικα δουλευει ακομα και σε ΜΗ ΡΟΥΤ κινητα τοτε ειναι οτι καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω ένα Lenovo P770 με μια rom από το κατάστημα etotalk. Βρήκα κάποιες άλλες να δοκιμάσω. Υπάρχει τρόπος μετά τις δοκιμές να επιστρέψω σ' αυτήν του etotalk; Δεν έχω το αρχείο να την εγκαταστήσω από την αρχή, δεν την δίνει το μαγαζί. Ψάχνω τρόπο να την κρατήσω backup και να την επαναφέρω στο κινητό αν χρειαστεί.

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Xαίρετε.. Είχα ένα ZTE Tureis από το οποίο απεγκαταστάθηκε το android μόνο του (2.3 Gingerbread) και χωρίς κανένα λόγο και έκτοτε δεν έχω καμία πρόσβαση στη συσκευή παρά μόνο κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά που την ανοίγω και τπτ άλλο..

Ακολούθησα τις οδηγίες από το πρώτο post του site http://www.modaco.com/topic/349357-root-root-for-zte-tureis/ χωρίς το βήμα 3 γιατί δεν έχω πρόσβαση στη συσκευή όπως είπα... Έκτοτε όταν το έκανα επανεκκίνηση πατώντας power button και volume down βλέπω στην οθόνη μου ένα τεράστιο FTM... Λίγη βοήθεια κανένας...?? :blink: :blink: :blink::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να μεταφέρω τα sms από την συσκευή μου SAMSUNG GT-B5722 στον Η/Υ. Τα sms είναι αποθηκευμένα στη συσκευή. Με το kıes δεν μπορεί να γίνει. Όσα προγράμματα έχω κατεβάσει, δεν βλέπουν τα μηνύματα. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μεταφέρω τα sms από την συσκευή μου SAMSUNG GT-B5722 στον Η/Υ. Τα sms είναι αποθηκευμένα στη συσκευή. Με το kıes δεν μπορεί να γίνει. Όσα προγράμματα έχω κατεβάσει, δεν βλέπουν τα μηνύματα. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος

 

Είσαι σε λάθος θέμα.. Το κινητό που έχεις δεν έχει android λογισμικό.. Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το Samsung Galaxy Mini 2 - S6500.

ok .. στις επαφές μου πήρα ένα backup στην sd από το μενού του τηλεφώνου (εξαγωγή σε sd)

ξέρει κάποιος να μου πει πως θα πάρω ένα backup στις σημειώσεις του κινητού μου χωρίς την χρήση κάποιου PC ??

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς κάποια από τις stock εφαρμογές του κινητού για σημειώσεις τότε συνήθως μέσα στην εσωτερική SDCard του κινητού υπάρχει ένας φάκελος με την ονομασία της εφαρμογής που μέσα βρίσκονται οι σημειώσεις τις οποίες μπορείς να τις αντιγράψεις όπου θες ώστε να κρατήσεις το Backup σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup.license&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV0dGEuYmFja3VwLmxpY2Vuc2UiXQ..

 

Κανει πραγματικα οτι λεει?

 

Ειχα δοκιμασει παλιοτερη εκδοση σου αλλλα δεν εκανε backup ολες τις εφαρμογες που εχεις στο κινητο σου ειδικα αυτες που ειχε το κινητο απο την εργοστασιακη του κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς κάποια από τις stock εφαρμογές του κινητού για σημειώσεις τότε συνήθως μέσα στην εσωτερική SDCard του κινητού υπάρχει ένας φάκελος με την ονομασία της εφαρμογής που μέσα βρίσκονται οι σημειώσεις τις οποίες μπορείς να τις αντιγράψεις όπου θες ώστε να κρατήσεις το Backup σου.

 

καλημέρα,

χρησιμοποιώ τις κλασικές σημειώσεις του κινητού, αλλά ψάχνω στην εσωτερική μνήμη και δεν βρίσκω τέτοιον φάκελο ....

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Μιά βοήθεια αν ξέρει κάποιος

 

Αγόρασα το LG 4x και όταν του πέρασα τον google λογαριασμό, εκτός απο τις επαφές μου εγκατέστησε και τις εφαρμογές που είχα εγκατεστημένες πρίν στο προηγ. LG 02x απο το play store - όλα καλά δηλαδή, γλίτωσα και τον κόπο

Τώρα που έβαλα στο LG 02x μετά απο factory reset τον λογαριασμό της συζύγου απο το προηγ. κινητό της (blade) δεν μου κάνει sync και τις εφαρμογές όπως έγινε πρίν στο δικό μου...

Τί μπορεί να φταίει και πώς μπορώ να περάσω εφαρμογές και data εφαρμογών απο το blade στο ο2x

Yπόψιν ότι και τα 2 κινητά έχουν τον ίδιο λογαριασμό google πλέον (αν βοηθάει σε κάτι αυτό)

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ πρόσφατα το πρώτο μου android Xperia U, και μιας που το προηγούμενο μου άνοιξε στα δυο και έχασα τις επαφές, ξεκίνησα με το backup των επαφών.

Αρχικά δεν κατάφερνα τίποτα, και διαπίστωσα ότι έπρεπε οι επαφές να είναι επαφές google.

 

Αντιμετωπίζω τώρα το εξής πρόβλημα: ενώ ορίζω τις καινούργιες επαφές που προσθέτω ως επαφές google, όταν συγχρονίζω δεν τις βλέπω στον λογαριασμό του gmail μου. Κάνω κάτι λάθος; Μου λείπει κάποια ρύθμιση;

Σημειωτέον, αν παίζει κάποιο ρόλο, χρησιμοποιώ ICS 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτισω.αν κανω επαναφορα ρυθμισεων σε samsung galaxy s2 μπωρω με καποιο τροπω να κανω το κηνιτο να επανερθουν τα μηνυματα και το σημειωματαρειο ????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...