Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την. 96 Την είχα περάσει με το seus λες να είναι αυτό?Δεν μου στέκει..μάλλον κάτι κανω λάθος με το flashtool..Σε βίντεο που είδα στο νετ πάνω δεξιά στο flashtool στα wipes του έγραφε cache και data εμένα δεν τα γράφει..Δεν ξέρω έχω απελπιστεί..

 

Άλλος τρόπος να ρουταρουμε την 96 εκτός του doomlord δεν υπάρχει?

Wipe στα kernel δεν έχει! Που κολας τώρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που ακριβώς εννοείς; Αυτό;

 

 

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο και είμαι και Θεσσαλονίκη, μπορείς να μου πεις αφού επικοινωνήσεις, αν τελικά θα στην αλλάξουν και αν θα χρειαστεί να την στείλεις Αθήνα;

 

Όταν θα έχω κάποια εξέλιξη θα ενημερώσω το φόρουμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Wipe στα kernel δεν έχει! Που κολας τώρα?

 

Λοιπόν πάμε από την αρχή έχω περάσει την 96 από το seus με γλώσσα γυρισμένη στα ελληνικά(Δεν ξέρω αν παίζει κάνα ρόλο απλώς το αναφέρω)..

 

Κατέβαζω τον kernel που έχει ο doomlord για να ρουταρουμε τον βάζω στο flashtool αφού έχει διαβάσει το κινητο κανω την διαδικασία με το volume down το βρίσκει κανονικά το κινητο και ξεκινάει να flashaρει κάνει μια διαδικασία αλλά δεν φαίνεται να περνάει τον kernel..πρώτον γιατί με το που τελειώνει η διαδικασία ο kernel που αναγράφει το flashtool είναι αυτός της 96 και επίσης παρότι τρέχω το runme Αρχείο του doomlord δεν φαίνεται να κάνει κάτι και φυσικά το κινητο δεν ρουταρεται..

 

Σου είπα όλη την διαδικασία τι κάνω λάθος?τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάμε από την αρχή έχω περάσει την 96 από το seus με γλώσσα γυρισμένη στα ελληνικά(Δεν ξέρω αν παίζει κάνα ρόλο απλώς το αναφέρω)..

 

Κατέβαζω τον kernel που έχει ο doomlord για να ρουταρουμε τον βάζω στο flashtool αφού έχει διαβάσει το κινητο κανω την διαδικασία με το volume down το βρίσκει κανονικά το κινητο και ξεκινάει να flashaρει κάνει μια διαδικασία αλλά δεν φαίνεται να περνάει τον kernel..πρώτον γιατί με το που τελειώνει η διαδικασία ο kernel που αναγράφει το flashtool είναι αυτός της 96 και επίσης παρότι τρέχω το runme Αρχείο του doomlord δεν φαίνεται να κάνει κάτι και φυσικά το κινητο δεν ρουταρεται..

 

Σου είπα όλη την διαδικασία τι κάνω λάθος?τι μπορεί να φταίει?

 

Ο doomlord δίνει 2 kernel. Ο ένας είναι της 200 που μπορεί να ρουταριστεί. Αφού περάσουμε αυτόν τον kernel τότε τρέχουμε το προγραματάκι. Επίσης έχε το νού σου γιατί νομίζω οτι όταν φλασάρεις αυτόν τον kernel, απενεργοποιείται το usb debuging και πρέπει να το ξαναεπιλέξεις. Όταν τελειώσει το ρουτ τότε φλασάρεις τον δεύτερο kernel που δίνει ο doomlord που είναι αυτός της 96. Δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα με το οτι έβαλες την 96 από sus. Για να σου πω την αλήθεια εγώ φλάσαρα το ftf της 96 με flashtool και μετά ακολούθησα τον οδηγό του doomlord.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάμε από την αρχή έχω περάσει την 96 από το seus με γλώσσα γυρισμένη στα ελληνικά(Δεν ξέρω αν παίζει κάνα ρόλο απλώς το αναφέρω)..

 

Κατέβαζω τον kernel που έχει ο doomlord για να ρουταρουμε τον βάζω στο flashtool αφού έχει διαβάσει το κινητο κανω την διαδικασία με το volume down το βρίσκει κανονικά το κινητο και ξεκινάει να flashaρει κάνει μια διαδικασία αλλά δεν φαίνεται να περνάει τον kernel..πρώτον γιατί με το που τελειώνει η διαδικασία ο kernel που αναγράφει το flashtool είναι αυτός της 96 και επίσης παρότι τρέχω το runme Αρχείο του doomlord δεν φαίνεται να κάνει κάτι και φυσικά το κινητο δεν ρουταρεται..

 

Σου είπα όλη την διαδικασία τι κάνω λάθος?τι μπορεί να φταίει?

μάλιστα. λοιπόν να σου πω εγώ τι έκανα. πέρασα μέσω ftf την 96, μετά φλασαρα την 200 άλλα να ξέρεις πάλι μέσα στο κινητό αν πας στις πληροφορίες θα γράφει ότι έχεις την 96, μετά έκλεισα φλαση τοολ , έκανα root και άνοιξα να δω αν έχει γίνει εγκατάσταση το SU και έπειτα ξανά flash και ήμουν έτοιμος. και όλα αυτά με κλειστό το PC Companion!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αναβαθμιση για την Ελλαδα εχει ερθει?Εχει κανει κανεις αλλος?Καποιος που να ειναι Αγγλικο το κινητο του εχει κανει?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου ηρθε η αναβαθμιση πριν απο καμια ωρα. Οσοι το κανατε θα παρατηρησατε οτι πλεον με κρατημενο το home button κανει αναζητηση στο google και για να βγαλει τις ανοιχτες εφαρμογες θελει το home button x2. Παρατηρησε κανεις αλλος καμια αλλη αλλαγη;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς οτι κολλάει σε σχεση με την. 200;;; Το μονο θετικο π είδα ειναι η μπαταρία αλλα και η καμερα..μονο αυτα αξιζαν
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς οτι κολλάει σε σχεση με την. 200;;; Το μονο θετικο π είδα ειναι η μπαταρία αλλα και η καμερα..μονο αυτα αξιζαν

 

Ίσως επειδή είναι αρχή ακόμη. Στη κάμερα τι αλλαγή είδες;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αναβαθμιση για την Ελλαδα εχει ερθει?Εχει κανει κανεις αλλος?Καποιος που να ειναι Αγγλικο το κινητο του εχει κανει?

με γερμανικο κινητο την εχω κανει την ημερα που βγηκε

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς εννοείς; Αυτό;

 

 

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο και είμαι και Θεσσαλονίκη, μπορείς να μου πεις αφού επικοινωνήσεις, αν τελικά θα στην αλλάξουν και αν θα χρειαστεί να την στείλεις Αθήνα;

 

Δωδεκανησου 21 στο Βαρδαρη ειναι το επισημο service. Ψαξε και παρε τηλ σε αυτους.

Δεν εχω το τηλ προχειρο

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο πριν κανα δυο εβδομαδες απο ιντερνετ...ολα κομπλε..κατι που θελω να ρωτησω..πως μπορω να δω ποιας προελευσης ειναι το κινητο μου γιατι ελληνικο δεν ειναι σιγουρα....με το που το πηρα εκανα μια συνδεση με το ρουτερ μου στο σπιτι κ μου εβγαλε μια ενημερωση λογισμικου.τωρα εχω το λογισμικο με αριθμο εκδοσης 6.2.Β.0.200 πριν λιγο ομως μου ηρθε μια ενημερωση να κανω εγκατασταση το λογισμικο 6.2.Β.1.96...ειναι καλυτερο?ποιο καινουριο??τι να κανω??????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο πριν κανα δυο εβδομαδες απο ιντερνετ...ολα κομπλε..κατι που θελω να ρωτησω..πως μπορω να δω ποιας προελευσης ειναι το κινητο μου γιατι ελληνικο δεν ειναι σιγουρα....με το που το πηρα εκανα μια συνδεση με το ρουτερ μου στο σπιτι κ μου εβγαλε μια ενημερωση λογισμικου.τωρα εχω το λογισμικο με αριθμο εκδοσης 6.2.Β.0.200 πριν λιγο ομως μου ηρθε μια ενημερωση να κανω εγκατασταση το λογισμικο 6.2.Β.1.96...ειναι καλυτερο?ποιο καινουριο??τι να κανω??????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

να κανεις την αναβαθμιση κανονικα. στο κουτι πρεπει να λεει απο πια χωρα ειναι το κινητο, ψαξε για καποιο αυτοκόλλητο

Link to comment
Share on other sites

ειναι το λογισμικο jelly bean αυτο που θα κανω?οκ την κανω την αναβαθμιση ευχαριστω...πφφφ το κουτι εχει επανω ενα αυτοκολλητο με κατι στοιχεια του κινητου κ λεει κιολας made in china.....να το χαιρομαι λοιπον.......
Link to comment
Share on other sites

ειναι το λογισμικο jelly bean αυτο που θα κανω?οκ την κανω την αναβαθμιση ευχαριστω...πφφφ το κουτι εχει επανω ενα αυτοκολλητο με κατι στοιχεια του κινητου κ λεει κιολας made in china.....να το χαιρομαι λοιπον.......

made in china ειναι ολες οι συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο κουτι καπου θα γραφει πχ EL - DE - FR - UK, ψαξε και πες μας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι ειδα με κεφαλαια γραμματα λεει DE

DE = Γερμανικο. Μονο αυτη τη χωρα γραφει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν γραφει κατι αλλο διπλα με κεφαλαια...χμμ οποτε παλι καλα

 

με την αναβαθμιση που εκανα ξερει κανεις τι καλυτερο θα εχω σε σχεση με το προηγουμενο λογισμικο???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση που εκανα ξερει κανεις τι καλυτερο θα εχω σε σχεση με το προηγουμενο λογισμικο???

κανε αν θες τον κοπο και διαβαζε το θεμα προς τα πισω. θα λυθουν ολες σου οι απορίες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Χρειάζομαι βοήθεια.Έχασα κάποιες φωτογραφίες από το κινητό μου και θέλω να τις ξαναβρώ όμως το κινητό μου δεν είναι root.Πριν λίγες μέρες συνέδεσα ένα άλλο xperia σε ένα laptop θέλοντας να μεταφέρω τις φώτο στο δικό μου,μετά τη μεταφορά όμως οι δικές μου,που είχα τραβήξει από την κάμερα,χάθηκαν.Δεν μπορώ να καταλάβω πώς χάθηκαν,έχω ξανακάνει μεταφορές,δεν είμαι τόσο άσχετη.Μπορώ να τις ξαναβρώ?Είναι πολύ σημαντικό.Ελπίζω να ξέρει κάποιος.Βρήκα μόνο μια εφαρμογή από το playstore το DiskDigger αλλά πρέπει να ειναι root η συσκευή.Αν το κάνω,θα χαθούν αυτές που μου λείπουν,γιατί σίγουρα κάπου θα τις έχει κρατήσει το κινητό.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Χρειάζομαι βοήθεια.Έχασα κάποιες φωτογραφίες από το κινητό μου και θέλω να τις ξαναβρώ όμως το κινητό μου δεν είναι root.Πριν λίγες μέρες συνέδεσα ένα άλλο xperia σε ένα laptop θέλοντας να μεταφέρω τις φώτο στο δικό μου,μετά τη μεταφορά όμως οι δικές μου,που είχα τραβήξει από την κάμερα,χάθηκαν.Δεν μπορώ να καταλάβω πώς χάθηκαν,έχω ξανακάνει μεταφορές,δεν είμαι τόσο άσχετη.Μπορώ να τις ξαναβρώ?Είναι πολύ σημαντικό.Ελπίζω να ξέρει κάποιος.Βρήκα μόνο μια εφαρμογή από το playstore το DiskDigger αλλά πρέπει να ειναι root η συσκευή.Αν το κάνω,θα χαθούν αυτές που μου λείπουν,γιατί σίγουρα κάπου θα τις έχει κρατήσει το κινητό.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς. Συνέδεσες άλλη συσκευή για να περάσεις σε αυτή τις φωτογραφίες από τη δική σου συσκευή και όταν τις πέρασες (στην άλλη συσκευή) χάθηκαν από το κινητό σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...