Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Toν stock έχω.. Τα εικονίδια είναι αυτά: http://eseth.net/themes/7283/i-love-animals-mobile-theme

Mε desktop visualiser... ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μετρήσει χρόνο από την στιγμή που είναι κλειδωμένο με κλειστή οθόνη μέχρι να το ανοίξω να πατήσω "phone" και να κάνω κλήση ως το πρώτο beep 12-15 δευτερόλεπτα. Πώς σας φένεται σαν χρόνος σε σχέση με το δικό σας?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μετρήσει χρόνο από την στιγμή που είναι κλειδωμένο με κλειστή οθόνη μέχρι να το ανοίξω να πατήσω "phone" και να κάνω κλήση ως το πρώτο beep 12-15 δευτερόλεπτα. Πώς σας φένεται σαν χρόνος σε σχέση με το δικό σας?

 

Ωραίο το τεστ!!!Το δικό μου χρειάστηκε ακριβώς 10 δευτερόλεπτα:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και φλασαρα την τελευταία ρόμ ας γράψω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις μου.

 

1.Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας

2.Καλύτερη διαχείριση μνήμης

3.Καλύτερα γραφικά στην οθόνη

4.Πολύ καλύτερη φωτογραφική

5.Πολύ καλύτερα κάμερα

6.Δεν lagαρει

7.Πιο άμεσο στην αφή του

 

Γενικά ενα αλλο κινητό παιδιά. Για τον λόγο ότι φλασαρα την World Generic δεν έχει μέσα τα σκουπίδια της Sony και αυτό βοηθάει πολύ και στην μνήμη αλλά και στην μπαταρία του.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και φλασαρα την τελευταία ρόμ ας γράψω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις μου.

 

1.Καλύτερη διάρκεια μπαταρίας

2.Καλύτερη διαχείριση μνήμης

3.Καλύτερα γραφικά στην οθόνη

4.Πολύ καλύτερη φωτογραφική

5.Πολύ καλύτερα κάμερα

6.Δεν lagαρει

7.Πιο άμεσο στην αφή του

 

Γενικά ενα αλλο κινητό παιδιά. Για τον λόγο ότι φλασαρα την World Generic δεν έχει μέσα τα σκουπίδια της Sony και αυτό βοηθάει πολύ και στην μνήμη αλλά και στην μπαταρία του.

 

Μήπως μπορείς να βάλεις το link για την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να βάλεις το link για την ρομ?

http://www.youtube.com/watch?v=k_jLwaiGXi0

 

Ειναι στα σχολια απο κατω η 96 φιλε μου μαζι με πολυ απλες οδηγιες αλλα και τα αρχεια που θα χρειαστεις για να την περασεις σωστα βλεποντας και τον οδηγο στο βιντεο.

 

Φυσικα δεν το εφτιαξα εγω ετσι απλα το βρηκα στο νετ!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Θέλω να κάνω root την 96,δεν το έχω ξανακάνει...Αν μπορούσατε να μου στείλετε ένα link που να τα γράφει αναλυτικά!Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Θέλω να κάνω root την 96,δεν το έχω ξανακάνει...Αν μπορούσατε να μου στείλετε ένα link που να τα γράφει αναλυτικά!Ευχαριστώ πολύ!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

 

Ειναι πολύ αναλυτικό μολις τώρα το έκανα, :D

 

και ενα βιντεο για extra βοήθεια http://www.youtube.com/watch?v=DeYM7qA2CF0

 

** στο 3 βήμα δεν αποσυνδέεις το τηλ, απο το usb, περιμένεις λιγο, να βλέπεις και το flashtool τι γραφει.

Καλο ρουταρισμα:D:D:)

 

Edit :

για για να περάσετε το cwm δειτε εδω

http://www.youtube.com/watch?v=mh2bnLejXfQ

και εδω είναι το αρχειο

https://mega.co.nz/#!hgFGzBiQ!U9qly2sUU4wRKpqzM03jLE0UoCood5hiHqUHHgzYtuM

 

http://www.youtube.com/watch?v=k_jLwaiGXi0

 

Ειναι στα σχολια απο κατω η 96 φιλε μου μαζι με πολυ απλες οδηγιες αλλα και τα αρχεια που θα χρειαστεις για να την περασεις σωστα βλεποντας και τον οδηγο στο βιντεο.

 

Φυσικα δεν το εφτιαξα εγω ετσι απλα το βρηκα στο νετ!!

 

thank you!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ενα θεμα που εχω εγω μετα απο την jelly ειναι στην φωτογραφια

δεν ξερω αν το χετε και σεις αλλα με την προηγουμενη δεν ειχα θεμα.........

και για να ακριβολογω μιλαω στο αυτοματο και μαλιστα βραδυ μου βγαζει τι φωτογραφιες να πορτοκαλιζουν....και παντα με φλας

Στην προηγουμενη εκδοση στο αυτοματο δεν ειχα κανενα προβλημα.!!!

και ενα δευτερο οποιος μπορει να με βοηθηση ειναι με το ρολοι του κινητου επανω στην μπαρα μολις

ανοιγει κολαει στην ωρα που το επεξεργαζομουν πχ πριν κανα δυωρο.... μπορει καποιος να μου πει

πως μπορω να το φτιαξω??

δεν ειμαι ρουτ!!

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αποχαιρετίσω την παρέα μιας και πούλησα το Xperia S μου χτες. Αν και δεν ξέρω αν το μετανιώνω ή όχι, θα δείξει ο χρόνος.. Προς το παρόν δεν έχω ιδέα τι συσκευή θα πάρω μετά.. Μάλλον θα περιμένω μέχρι το τέλος του χρόνου να αποφασίσω, αφού δω και ποιες συσκευές θα υποστηρίζει το ubuntu touch που λογικά θα ανακοινωθεί τον άλλον μήνα.

 

Ευχαριστώ για τις κουβέντες και τις απόψεις, βοήθειες που πήρα κι έδωσα, και την πολύ καλή μας κοινότητα.

 

Θα δίνω τη βόλτα μου που και που να βλέπω τις εξελίξεις σας ;)

 

Adios!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

thank you!!!!

 

Θα ήθελα να αποχαιρετίσω την παρέα μιας και πούλησα το Xperia S μου χτες. Αν και δεν ξέρω αν το μετανιώνω ή όχι, θα δείξει ο χρόνος.. Προς το παρόν δεν έχω ιδέα τι συσκευή θα πάρω μετά.. Μάλλον θα περιμένω μέχρι το τέλος του χρόνου να αποφασίσω, αφού δω και ποιες συσκευές θα υποστηρίζει το ubuntu touch που λογικά θα ανακοινωθεί τον άλλον μήνα.

 

Ευχαριστώ για τις κουβέντες και τις απόψεις, βοήθειες που πήρα κι έδωσα, και την πολύ καλή μας κοινότητα.

 

Θα δίνω τη βόλτα μου που και που να βλέπω τις εξελίξεις σας ;)

 

Adios!

 

Να πας στο καλο φιλε μου...........αν και δεν θα χαθεις:) και ευχομαι οτι παρεις να το ευχαριστηθεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγω το ιδιο προβλημα συνανταω το βραδυ στις φωτο πλεον τις βγαζει με κιτρινο φοντο εγω ειμαι ροοτ αλλα δεν παιζει καποιο ρολο με την 211 που ειχα παντως εβγαζε φοβερες το βραδυ τι να πω δεν μπορουν να βγαλουν μια ρομ που να δουλευουν ολα κανονικα θα γυρναγα στην 211 αλλα δεν δουλευει το edge σε αυτη οποτε περιμενουμε μπας και βγει νεο bug fix δοκιμασε στο αυτοματο το βραδυ οταν λεει νυχτερινη σκηνη καμια φορα τις βγαζει χωρις πορτοκαλι κιτρινο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγω το ιδιο προβλημα συνανταω το βραδυ στις φωτο πλεον τις βγαζει με κιτρινο φοντο εγω ειμαι ροοτ αλλα δεν παιζει καποιο ρολο με την 211 που ειχα παντως εβγαζε φοβερες το βραδυ τι να πω δεν μπορουν να βγαλουν μια ρομ που να δουλευουν ολα κανονικα θα γυρναγα στην 211 αλλα δεν δουλευει το edge σε αυτη οποτε περιμενουμε μπας και βγει νεο bug fix δοκιμασε στο αυτοματο το βραδυ οταν λεει νυχτερινη σκηνη καμια φορα τις βγαζει χωρις πορτοκαλι κιτρινο

 

Σε ευχαριστω πολυ.

τι να πω.......εννοειται οτι οι αναβαθμισεις βγαινουν για καλυτερα και οχι για χειροτερα...!!!

ηταν και ναυαρχιδα του 12 αναθεμα τους..!!!

θα πηγαινα για το Ζ1 αλλα απο οτι βλεπω δεν αξιζει να τους τα σταζεις........αναμενουμε για τιποτα καλυτερο

 

ΥΓ: το καλυτερο κατα με φωτογραφικο κινητο ηταν το SE - C905 απο εκει και περα κατηφορος και φουμαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: το καλυτερο κατα με φωτογραφικο κινητο ηταν το SE - C905 απο εκει και περα κατηφορος και φουμαρα!!!

 

Αυτό ξαναπέστο αδελφέ. Δεν έχει βγει android κινητό που να βγάζει τέτοιες φωτογραφίες. Κορυφή.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο αδελφέ. Δεν έχει βγει android κινητό που να βγάζει τέτοιες φωτογραφίες. Κορυφή.

 

Έχετε δει φωτογραφεία από το SATIO ? Πήγαινα να τις τυπώσω και ο φωτογράφος δεν πίστευε οτι ήταν από κινητο :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο αδελφέ. Δεν έχει βγει android κινητό που να βγάζει τέτοιες φωτογραφίες. Κορυφή.

 

Έχετε δει φωτογραφεία από το SATIO ? Πήγαινα να τις τυπώσω και ο φωτογράφος δεν πίστευε οτι ήταν από κινητο :respect:

 

Το Satio είναι φωτογραφικό κινητό γι' αυτό έχει και Xenon flash. Το είχα παλιότερα. Εκείνο βέβαια έχει Symbian, που τώρα "πέθανε". Περιμένω και εγώ να βγει παρόμοιο με Android.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει φωτογραφεία από το SATIO ? Πήγαινα να τις τυπώσω και ο φωτογράφος δεν πίστευε οτι ήταν από κινητο :respect:

 

Το ειχα παλια...........αλλα δεν νομιζω να εφτανε το c905 και ας ειχε 12 μβ καμερα

και το ξαναλεω κατα την γνωμη μου...............ακομα τα εχω και τα 2!!!!

οπως και ολη την σειρα (SONY) απο το 1994!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ένα χρόνο.δεν είχα βάλει ποτέ προστατευτική μεμβράνη αλλά θυμάμαι ότι ειχα διαβάσει εδώ ότι έχει εργοστασιακα.σήμερα έκανα γρατζουνιά στην οθόνη κ δεν ξέρω αν έχει μεμβράνη η αν την έκαμα στην οθόνη.προσπαθώ με το νύχι να βγάλω αυτό που ίσως είναι μεμβράνη αλλά τιποτα...φοβάμαι και μη χαλάσω την οθόνη...κάποια συμβουλή για να δω αν έχΩ μεμβράνη κ να τη βγάλω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ένα χρόνο.δεν είχα βάλει ποτέ προστατευτική μεμβράνη αλλά θυμάμαι ότι ειχα διαβάσει εδώ ότι έχει εργοστασιακα.σήμερα έκανα γρατζουνιά στην οθόνη κ δεν ξέρω αν έχει μεμβράνη η αν την έκαμα στην οθόνη.προσπαθώ με το νύχι να βγάλω αυτό που ίσως είναι μεμβράνη αλλά τιποτα...φοβάμαι και μη χαλάσω την οθόνη...κάποια συμβουλή για να δω αν έχΩ μεμβράνη κ να τη βγάλω ?

Οπως το κρατας στο χερι επανω δεξια με μια μικρη βελονα βγαλε λιγο την μεμβρανη και μετα με το χερι...Σιγα σιγα και οχι καθετα στην οθονη αλλα με γωνια...και οχι με πιεση...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το κρατας στο χερι επανω δεξια με μια μικρη βελονα βγαλε λιγο την μεμβρανη και μετα με το χερι...Σιγα σιγα και οχι καθετα στην οθονη αλλα με γωνια...και οχι με πιεση...

Παιχταράς είσαι!!Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στην προηγουμενη σελλιδα για root με τη μεθοδο του DooMLoRD.

Πηρε το ματι μου μια αλλη μεθοδο για το lt26i ισως ποιο ευκολη (στην περιπτωση που δουλεψει), η μεθοδος περιγραφεται εδω και δεν ξερω αν βαζει κινεζικο superuser ή του Chainfire(superSu).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στην προηγουμενη σελλιδα για root με τη μεθοδο του DooMLoRD.

Πηρε το ματι μου μια αλλη μεθοδο για το lt26i ισως ποιο ευκολη (στην περιπτωση που δουλεψει), η μεθοδος περιγραφεται εδω και δεν ξερω αν βαζει κινεζικο superuser ή του Chainfire(superSu).

 

Τρέλανε μας Θανάση!

Είναι τόσο ακαταλαβίστικα αυτά που γράφει ,πού μού φαίνονται ...κινέζικα:p

Πάντως μπορεί να το δωσες (το S) αλλά δεν το εγκατέλειψες...

Link to comment
Share on other sites

:lol:Μα καλα δεν ξερεις Κινεζικα? :p

Αυτο που καταλαβα ειναι κατι σαν το eroot, το κατεβαζεις > το τρεχεις και αν δουλεψει, δουλεψε ;)

 

Παμε να σε τρελανω λιγο ακομα :p The most powerful Flash and ROOT tool ερχεται στα αγγλικα :D;)

 

Και κατι αλλο για να δειτε, δεν ξερω αν δουλευει στο s μας GravityBox - tweak box - Xposed module for devices running Android 4.1/4.2/4.3 ROMs θελει να κατεβασετε πρωτα το [FRAMEWORK ONLY!] Xposed - ROM modding without modifying APKs (2.2)(03.09.2013) και να το κανετε εφαρμογη συστηματως.

Καλο διαβασμα :p

 

Δεν παραταω τα θεματα για τα sony, το s το εχω δωσει στην αδελφη μου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Και κατι αλλο για να δειτε, δεν ξερω αν δουλευει στο s μας GravityBox - tweak box - Xposed module for devices running Android 4.1/4.2/4.3 ROMs θελει να κατεβασετε πρωτα το [FRAMEWORK ONLY!] Xposed - ROM modding without modifying APKs (2.2)(03.09.2013) και να το κανετε εφαρμογη συστηματως.

Καλο διαβασμα :p

 

Δεν παραταω τα θεματα για τα sony, το s το εχω δωσει στην αδελφη μου :)

Karthan, οταν το κανεις πες μας και σε μας πως το εκανες, γιατι μπρεδευτικα μα το τι πρεπει να κάνεις...:blink::blink::blink::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κανει στο s, θα ελεγα να το τσεκαρει καποιος εμπειρος που εχει το τηλεφωνο. το framework μονο.

με το framework μπορουμε να περασουμε ευκολα καποια module, ενα απο αυτα ειναι το GravityBox που εγραψα ποιο πριν, βλεπω ομως για το GravityBox οτι δεν κανει για το s.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...