Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχει κανεις το παραπανω θεμα?

χρησιμοποιησα του αδερφου μου το nexus4 και ηενταση του ηταν διπλασια σχεδον.

 

Σκεφτομαι να κανω φορματ το κινητο και να του περάσω την τελευταια εκδοση ξανα...

θα στρωσει λετε?

και εγω εχω θεμα με την ενταση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την ζελατίνα, γίνεται παιδιά; Θα κάνει γρατζουνιές Η οθόνη; Έκανα την βλακεία και έβγαλα την εργοστασιακή αλλά τώρα δεν μπορώ να βρω μια που να μου κάνει......
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την ζελατίνα, γίνεται παιδιά; Θα κάνει γρατσουνιές Η οθόνη; Έκανα την βλακεία και έβγαλα την εργοστασιακή αλλά τώρα δεν μπορώ να βρω μια που να μου κάνει......

Δε θα κάνει γρατσουνιές η οθόνη σου. Η οθόνη είναι scratch-resistant. Η εργοστασιακή ζελατίνα δεν είναι για τις γρατσουνιές, αλλά για την περίπτωση που σπάσει η οθόνη, να μην κοπεί ο χρήστης από τα κομμάτια του γυαλιού, τα οποία συγκρατεί στη θέση τους η ζελατίνα. Μην αγχώνεσαι. Το Xperia Mini που είχα ένα χρόνο δεν είχε την παραμικρή γρατσουνιά.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα κάνει γρατσουνιές η οθόνη σου. Η οθόνη είναι scratch-resistant. Η εργοστασιακή ζελατίνα δεν είναι για τις γρατσουνιές, αλλά για την περίπτωση που σπάσει η οθόνη, να μην κοπεί ο χρήστης από τα κομμάτια του γυαλιού, τα οποία συγκρατεί στη θέση τους η ζελατίνα. Μην αγχώνεσαι. Το Xperia Mini που είχα ένα χρόνο δεν είχε την παραμικρή γρατσουνιά.

 

To scratch resistant του κινητού μας είναι της πλάκας οι ανηφοριές.

Το παραμύθι για την προστασία οθόνης ότι είναι να κρατάει τα γυαλάκια υποθέτω ότι θα ξεκίνησε από τη σόνυ. Πώς ακριβώς κόβεσαι από τα γυαλάκια της οθόνης?Άσε που πρώτα θα σπάσει το digitizer... Και πώς ακριβώς σπάει ο ψηφιοποιητής? Από την πίεση στο αυτί? Από το τρίψιμο στο μάγουλο (για να καταλάβω πώς ακριβώς θα κοπεί ο χρήστης:p)

 

Επειδή κι εγώ είχα το xperia mini που υποτίθεται ότι έχει την ίδια τεχνολογία οθόνης (σε ό,τι αφορά τις γρατζουνιές) να σας διαβεβαιώσω ότι γρατζουνίζεται κανονικά και με το νόμο. Και όταν την έπαθα και έψαξα στο νετ είδα πολύ γκρίνια.

Η προστασία οθόνης είναι αυτό ακριβώς που λέει το όνομά της. Αλλιώς θα λεγόταν προστασία χρήστη:lol:

 

Οπότε προς όποιον έχει βγάλει την εργοστασιακή θα πρότεινα να βρει κάποια να βάλει, για να έχει το κεφάλι του ήσυχο. Εκτός και αν είναι από αυτούς που το προσέχουν τόσο που δεν έχει ούτε ίχνος σκόνης. Αυτούς πάντα τους θαύμαζα. Οι προστασίες οθόνης των δικών μου κινητών μαζεύουν αρκετή γρατζουνιά...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο νομιζω οτι ειναι μια χαρα. Δεν ειναι νοκια, το εχεις ομως στο τερμα και μπορεις να ακους καθαρα ακομα και σε μαγαζι με φασαρια.
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο νομιζω οτι ειναι μια χαρα. Δεν ειναι νοκια, το εχεις ομως στο τερμα και μπορεις να ακους καθαρα ακομα και σε μαγαζι με φασαρια.

Ελα στο δικό μου να δεις! Και όχι σε μαγαζί με φασαρία! Εδώ στο αμαξι να σου δωσω ένα παράδειγμα που έχει λίγο θόρυβο με δυσκολία ακούω! Μέχρι την ics μια χαρά ήταν μόλις που πήρα την jelly bean αστα να πανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελα στο δικό μου να δεις! Και όχι σε μαγαζί με φασαρία! Εδώ στο αμαξι να σου δωσω ένα παράδειγμα που έχει λίγο θόρυβο με δυσκολία ακούω! Μέχρι την ics μια χαρά ήταν μόλις που πήρα την jelly bean αστα να πανε.

Δοκιμασε τοτε αυτα που ειπε ο φιλος πιο πανω. Σε μενα ηταν ετσι χωρις να πειραζω τιποτα. Στο huawei που ειχα πριν εκει υπηρχε προβλημα. Στο xperia η μονη περιπτωση να μην ακους ειναι το να μη το εχεις στο σωστο σημειο στο αυτι. Διαφορετικα υπαρχουν και τα hands free οπου εκει δε τιθεται θεμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τοτε αυτα που ειπε ο φιλος πιο πανω. Σε μενα ηταν ετσι χωρις να πειραζω τιποτα. Στο huawei που ειχα πριν εκει υπηρχε προβλημα. Στο xperia η μονη περιπτωση να μην ακους ειναι το να μη το εχεις στο σωστο σημειο στο αυτι. Διαφορετικα υπαρχουν και τα hands free οπου εκει δε τιθεται θεμα

Το δοκίμασα αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω αλλα τίποτα! Αλλα ουκ ολίγες φορές έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα, και σωστά στο αυτί το βάζω αλλά τίποτα πάλι. Οσο για τα hands free δεν τα πολύ χρησιμοποιώ δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά ...

 

Θέλω να το κάνω σα να μην έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου και να το φτιάξω από την αρχή ... Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με διαγραφή και της εσωτερικής μνήμης .. Αν βάλω PIN και ρυθμίσω τον οδηγό, θα ξεκινήσει σαν την 1η μέρα ή πρέπει να κάνω και τίποτε άλλο ;;

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα με seus. Clean install

 

Έχει διαφορά απ'αυτό που έκανα ;;

Πρέπει να περιμένω να "κατέβει" ξανά το λειτουργικό, γι'αυτό ρωτάω ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά απ'αυτό που έκανα ;;

Πρέπει να περιμένω να "κατέβει" ξανά το λειτουργικό, γι'αυτό ρωτάω ...

 

Αν θες να χεις κινητο σαν να ανοιξε τωρα, αυτο πρεπει να κανεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα ηθελα απο καποιον που να την εχει περασει ηδη στο κινητο του να μου πει μια ρομ που να μπορω να φλασαρω σε κλειδωμενο bootloader να ειναι πολυ καλη...να εχει καλες φωτο και 1080 βιντεο αλλα να μπορω να ανεβασω και τον επεξεργαστη λιγο!!

 

Καποιο λινκ θα βοηθουσε...Φυσικα να μην εχει προβληματα ετσι!!

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα ηθελα απο καποιον που να την εχει περασει ηδη στο κινητο του να μου πει μια ρομ που να μπορω να φλασαρω σε κλειδωμενο bootloader να ειναι πολυ καλη...να εχει καλες φωτο και 1080 βιντεο αλλα να μπορω να ανεβασω και τον επεξεργαστη λιγο!!

 

Καποιο λινκ θα βοηθουσε...Φυσικα να μην εχει προβληματα ετσι!!

 

Ευχαριστω

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος αλλά από όσα γνωρίζω το πείραγμα του επεξεργαστή γίνεται μόνο με custom kernel και custom kernel μπορείς να φλασάρεις μόνο με ξεκλείδωτο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera.θελω να βαλω καποιο προγραμμα με το οποιο οταν θα εχω τραβηξει ενα βιντεο να μπορω καποιο στιγμιοτυπο να το βγαλω σε φωτο..δηλ εκει που παιζει το βιντεο καποια σκηνη που θα μου αρεσει να την φωτογραφισω κιολας..κατεβασα το bs player αλλα περα οτι κολλαει οταν παταω την φωτογραφικη που μου το εχει σαν επιλογη στην οθονη επανω μου λεει δεν ειναι δυνατη η καταγραφη υλικου..μαλλον δεν κανει αυτο το προγραμμα γα το κινητο?εχετε να προτεινετε κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

kalhmera.θελω να βαλω καποιο προγραμμα με το οποιο οταν θα εχω τραβηξει ενα βιντεο να μπορω καποιο στιγμιοτυπο να το βγαλω σε φωτο..δηλ εκει που παιζει το βιντεο καποια σκηνη που θα μου αρεσει να την φωτογραφισω κιολας..κατεβασα το bs player αλλα περα οτι κολλαει οταν παταω την φωτογραφικη που μου το εχει σαν επιλογη στην οθονη επανω μου λεει δεν ειναι δυνατη η καταγραφη υλικου..μαλλον δεν κανει αυτο το προγραμμα γα το κινητο?εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Θα σου προτείνω κάτι πιο εύκολο! Εκεί που παίζει το βίντεο και θέλεις να βγάλεις φωτογραφία πατάς pause και μετα πατας το πλήκτρο που κλειδώνει το κηνιτο και την κάτω ενταση ωστε να στο βγάλει σαν στιγμιότυπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτείνω κάτι πιο εύκολο! Εκεί που παίζει το βίντεο και θέλεις να βγάλεις φωτογραφία πατάς pause και μετα πατας το πλήκτρο που κλειδώνει το κηνιτο και την κάτω ενταση ωστε να στο βγάλει σαν στιγμιότυπο.

 

εισαι και ο πρωτος....

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που είχε θέμα με την μόνιμη κιτρινίλα στην οθόνη από Θεσσαλονίκη (δεν θυμάμαι το νικ του) έχει κάποιο νεότερο; Αλλάζουν την οθόνη; Στέλνουν το κινητό Αθήνα;;

 

(Ζητώ συγγνώμη αν απάντησε ο φίλος και δεν το πρόσεξα)

 

Επειδή δεν είδα απάντηση, μήπως έχουμε κάποιο νέο τώρα;;

 

Επίσης είμαι με custom rom, πρέπει να περάσω stock και να βγάλω το root για να θεωρηθεί εντός εγγύησης;;;

Και αν τελικά πρέπει να το κάνω μόνος μου τι κόστος έχει περίπου να το πάω στο σέρβις και να μου αλλάξουν την οθόνη αν πρέπει να πληρώσω εγώ;; Η κιτρινίλα άρχισε να μεγαλώνει και επειδή το κινητό κάποια στιγμή θα το δώσω σε άλλο μέλος της οικογένειας θα ήθελα να μπορεί να το χρησιμοποιήσει κανονικά!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είδα απάντηση, μήπως έχουμε κάποιο νέο τώρα;;

 

Επίσης είμαι με custom rom, πρέπει να περάσω stock και να βγάλω το root για να θεωρηθεί εντός εγγύησης;;;

Και αν τελικά πρέπει να το κάνω μόνος μου τι κόστος έχει περίπου να το πάω στο σέρβις και να μου αλλάξουν την οθόνη αν πρέπει να πληρώσω εγώ;; Η κιτρινίλα άρχισε να μεγαλώνει και επειδή το κινητό κάποια στιγμή θα το δώσω σε άλλο μέλος της οικογένειας θα ήθελα να μπορεί να το χρησιμοποιήσει κανονικά!

 

Αυτό πού σίγουρα ελέγχουν είναι αν έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader.

Για το root οι απόψεις διίστανται.Εγώ όταν το είχα πάει για οθόνη,το πήγα "καθαρό" (Μαμά rom).Μετά από μερικές μέρες παρατήρησα ότι είχε πρόβλημα με τον proximity sensor.Το πήγα όπως ήταν (root) και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Βεβαία τους τα είχα "χώσει" που μου το έδωσαν χωρίς να τσεκάρουν ότι λειτουργεί σωστά.Δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο.

Εννοείται πως αν είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις.

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ βοηθήστε με σε κάτι, κάποια στιγμη εμφανιζόταν μια μπάρα του Facebook στο scroll του κινητού όπως επίσης και μια υδρόγειος ψηλά αριστερά, τώρα αυτά εξαφανίστηκαν, πως γίνεται να ξαναμπούν? Δεύτερων πως γίνεται να μην ξεκλειδώνει το τηλέφωνο από το handsfree? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...