Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα οκ στις δυο πρωτες φορτισεις σου δουλεψε οκ και μετα εγινε οτι εγινε..... οκ καταλαβα....

κατι συνεχιζει κ δουλευει τον cpu σου οταν ειναι σε sleep... ακουσα οτι καμια φορα ψαχνει συνεχομενα για να βρει δικτυο gps κ καταναλωνει πολυ μπαταρια ... δεστο μια μηπως ειναι κατι τετοιο......

 

δεν είναι από το CPU ... η οθόνη είναι ... θα δοκιμάσω να κάνω format ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν είναι από το CPU ... η οθόνη είναι ... θα δοκιμάσω να κάνω format ...

 

ποια εκδοση εχεις??? την ελληνικη ρομ??

 

το καλυτερο ειναι να κανεις ενα format να δεις τι ακριβως παιζει.... και εαν θα στο ξανακανει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! καλα γίνεται πανικός με το θέμα αυτονομίας :lol:

 

Καταρχήν θα συμφωνήσω με τον φίλο dimitris_origina για το θέμα της αυτονομίας! Μία μέρα θα ήταν επιτυχία για

την αυτονομία αυτου του κινητού! Όπως και το περίμενα, δεν έγινε κανένα θαύμα με τον ερχομό του ICS (τουλάχιστον για μένα).

Μπορεί προγραμματιστικα να αποτελει μια πρόοδο το ICS αλλα απο οτι φαίνεται για κανένα λόγο η build-in μπαταρια δεν μπορεί

να συντηρήσει την αυτονομία του συγκεκριμένου κινητού.

 

Κατα δεύτερον πριν γράψω τις εντυπώσεις μου να επισημάνω οτι δεν έκανα clean-install αλλά απλά αναβάθμιση για να δώ αν με ίδια

δεδομένα μπορώ να επιτύχω την ίδια αυτονομία, όποτε πριν κάνω οποιαδήποτε επαναφορα εργοστασειακών ρυθμισεων οποιοδήποτε

root/kernel/manifest modification (pending source code) θα το δοκιμάσω έτσι!

1.- Ανοιχτο το 3G για 10' η μπαταρία κανει jump απο το 100% στο 92% (not so good)

2.- Χρησημοποιήση του face-lock για 17 φορες, ελεγχος Gmail για 6 φορές (χωρίς αυτόματο συγχρονισμό), 2 κλήσεις απο απο

3' περίπου η καθεμία και ανοιχτη την επιλογη "εξοικονομιση ενεργειας" -> η μπαταρία στο 89% μονο αυτά!

Θα δώ πως θα συνεχίσει και το βράδυ και θα κάνω ένα update status! και να φανταστείς σκεφτόμουν να εγκαταστήσω και

smart-stay! no way!

3.- Συγχωρέστε με αλλά δεν μπορώ να φανταστώ με τίποτα οτι αυτή η συσκευή βγάζει και 2η μέρα, for me, techical impossible!

 

Υ.Γ: Επίσης δεν έχω χρησημοποιήσει καθόλου wi-fi μέχρι στιγμής!

Edited by Programmer
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάποιο link φίλε ή στείλε pm αν είναι εύκολο...! :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838457&page=8

 

Στο τελος της σελιδας:)

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dual_sun αν συνέχιζε ετσι θα ήμου ευτυχισμένος σήμερα όμως γ@.....κε χωρίς χρήση wifi 27λεπτα ενεργή οθόνη αλλα 19 ώρες το λειτουργικό σύστημα Android και μπαταρία 0% κοιτάω για κάποια εφαρμογή γιατι ειναι το μόνο που έχω αλλάξει μετα την τελευταία φόρτιση. Θα με τρελάνει!

Screenshot_2012-08-22-17-11-16.png

Το ποσοστό % πως το έβαλες δίπλα από τη μπαταρία? Είναι κάποια εφαρμογή ή μέσα από το μενού?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαμα ICS δεν εκανα κατι, αυτη την βύθιση στο τελος δεν ξερω ακομα τι την προκάλεσε.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαμα ICS δεν εκανα κατι, αυτη την βύθιση στο τελος δεν ξερω ακομα τι την προκάλεσε.

 

Ασχετο αλλα τα ιδια "σκαλοπατια" μου κανει και μενα το ταμπλετ μου αλλα μου βγαζει 2-2μιση μερες.

Κανα προγραμμα που να λεει επακριβως τι και πως τρωει τη μπαταρια?

 

Θαναση, βαλε το battery indicator και απλα τρεξτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ όσες φορές κι αν συνέδεσα το τηλέφωνό μου στο PC Companion δεν είδα να έχει κάποια ενημέρωση. Μου βγάζει ότι είναι ενημερωμένο.

 

Κάνω κάτι λάθος και δεν μου εμφανίζεται η αναβάθμιση σε ICS ή απλά πρέπει να περιμένω και κάποια μέρα θα εμφανιστεί αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ όσες φορές κι αν συνέδεσα το τηλέφωνό μου στο PC Companion δεν είδα να έχει κάποια ενημέρωση. Μου βγάζει ότι είναι ενημερωμένο.

 

Κάνω κάτι λάθος και δεν μου εμφανίζεται η αναβάθμιση σε ICS ή απλά πρέπει να περιμένω και κάποια μέρα θα εμφανιστεί αυτόματα;

 

Δοκιμασε και με SEUS.

Απλα δεν ερχεται σε ολους ταυτοχρονα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση! Γνωρίζει κανείς αν υπαρχουν στο xda firmware για, 6.0.B.1.514-6.0.B.1.565, η ακομα και .184

Downgrade will be essential pretty soon! Απλά δεν πρόλαβα να κοιτάξω λογω δουλειας ακομα και θελω να το εχω υποψη!

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Υ.Γ: elavd-> do not update to ICS yet (my opinion)

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση! Γνωρίζει κανείς αν υπαρχουν στο xda firmware για, 6.0.B.1.514-6.0.B.1.565, η ακομα και .184

Downgrade will be essential pretty soon! Απλά δεν πρόλαβα να κοιτάξω λογω δουλειας ακομα και θελω να το εχω υποψη!

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Υ.Γ: elavd-> do not update to ICS yet (my opinion)

 

Υπάρχουν αλλά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να κάνει κάποιος downgrade ... το κινητό είναι πολύ καλύτερο με την ICS και μπορεί να μην έχει "λυθεί" το θέμα αυτονομίας αλλά σίγουρα είναι βελτιωμένη από την GB.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Dual_Sun, παρακολουθώ τοσο καιρό τον αγώνα σου σχετικά με την αυτονομια και πραγματικα σε θαυμάζω!

Το προβλημα που δημιουργηθηκε ειναι οτι με το ICS το εβαλα σε flight mode ολο τα βραδυ με 58% μπαταρία και το πρωί οταν

ξυπνησα στις 07:00 ηταν στο 14% απλα απαραδεκτο για μενα (προσωπικα). Οπως ειχα προαναφερει και απο χτες είχα κανει

upgrade απο την Gingerbread και ειχα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις σε ολα! Γιατι; ηθελα ακριβως να δοκιμασω αν με τις ιδιες ρυθμισεις

πετυχαινει καλυτερη αυτονομια! Το αποτελεσμα πληρες απαγοητευτικο. Σε λιγο καιρο φευγω επαγγελματικο ταξιδι, και δεν μπορω να

φανταστω οτι θα βρισκομαι στο αεροπάνο για 16 ωρες σε flight mode και η μπατατια θα πεφτει. τουλαχιστον στο Gingerbread flight-mode

ηταν απολυτα ικανοποιητικο! Επισης επειδη τρεχει project, δεν εχω χρονο για Root/Kernel αυτη την στιγμή, τουλαχιστον να αποκτησω

την παλια αυτονομία. Tωρα δεν ξερω αν το clean install θα βοηθουσε αλλα δεν πιστευω! Αν σε παρακαλώ έχει οποιοδηποτε link για gingerbread θα ημουν ιδιαιτερα ευγνομων να που να επισυναπτες, για να μην ψάχνω. ευχαριστω και παλι προκαταβολικα για την

ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Dual_Sun, παρακολουθώ τοσο καιρό τον αγώνα σου σχετικά με την αυτονομια και πραγματικα σε θαυμάζω!

Το προβλημα που δημιουργηθηκε ειναι οτι με το ICS το εβαλα σε flight mode ολο τα βραδυ με 58% μπαταρία και το πρωί οταν

ξυπνησα στις 07:00 ηταν στο 14% απλα απαραδεκτο για μενα (προσωπικα). Οπως ειχα προαναφερει και απο χτες είχα κανει

upgrade απο την Gingerbread και ειχα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις σε ολα! Γιατι; ηθελα ακριβως να δοκιμασω αν με τις ιδιες ρυθμισεις

πετυχαινει καλυτερη αυτονομια! Το αποτελεσμα πληρες απαγοητευτικο. Σε λιγο καιρο φευγω επαγγελματικο ταξιδι, και δεν μπορω να

φανταστω οτι θα βρισκομαι στο αεροπάνο για 16 ωρες σε flight mode και η μπατατια θα πεφτει. τουλαχιστον στο Gingerbread flight-mode

ηταν απολυτα ικανοποιητικο! Επισης επειδη τρεχει project, δεν εχω χρονο για Root/Kernel αυτη την στιγμή, τουλαχιστον να αποκτησω

την παλια αυτονομία. Tωρα δεν ξερω αν το clean install θα βοηθουσε αλλα δεν πιστευω! Αν σε παρακαλώ έχει οποιοδηποτε link για gingerbread θα ημουν ιδιαιτερα ευγνομων να που να επισυναπτες, για να μην ψάχνω. ευχαριστω και παλι προκαταβολικα για την

ενημερωση!

 

Κάνε clean install ... 7 ώρες και έπεσε μόνο 1% σε flight mode με ICS την στιγμή που με GB έπεφτε 2%-4%

 

Όσο για την .184 σου έστειλα λινκ πριβέ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος του παλιού mini pro εδώ και λίγες μέρες έχω καταλήξει στο xperia p .

Επειδή υπάρχει έκπτωση με τελική τιμή 270 και σκεφτόμουν το p τελικά όλοι οι κάτοχοι αντιμετωπίζουν αυτό το θέμα με την μπαταρία ; Με το παγωτό από όσους έχουν βάλει δεν βλέπω αισθητή βελτίωση υπάρχει περίπτωση σε νεότερες παρτίδες να βελτιώσουν κάτι ή είναι θέμα μικρής μπαταρίας και δεν επιδέχεται βελτίωση hardware ?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838457&page=8

 

Στο τελος της σελιδας:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε θα την δοκιμάσω...! :)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Μολις το τσιμπησα. Λοιπον η ICS λεει Η θα ειναι χειροτερα τα πραγματα ; Να το κανω update δηλαδη Η ΟΧΙ :;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Μολις το τσιμπησα. Λοιπον η ICS λεει Η θα ειναι χειροτερα τα πραγματα ; Να το κανω update δηλαδη Η ΟΧΙ :;;;

 

Χειρότερα από την GB δεν γίνεται απλά μην φανταστείς ότι είναι και πολύ καλύτερα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και με SEUS.

Απλα δεν ερχεται σε ολους ταυτοχρονα

 

Δοκίμασα μόλις και με SEUS και μου δείχνει ότι το τηλ μου είναι "ενημερωμένο"...

 

Μάλλον αναγκαστικά πρέπει να περιμένω να μου βγάλει ειδοποίηση το PC Companion. Δεν καταλαβαίνω γιατί το update δεν έρχεται ταυτόχρονα σε όλους....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ΑΠΟΡΙΑ !! Λοιπον ανοιγω το προγραμμα της sony συγκεκριμενα το Companion 2.1.

Μου γραφει οτι υπαρχει update για το κινητο μου.

Κανω οτι μου "λεει" και στο δευτερο βημα που μου γραφει αφαιρεσαι το usb καλωδιο και πατα το πληκτρο του ηχου ( κατω)

Δεν γινεται τιποτα. Οποτε no update .Καποια βοηθεια ;

 

Λοιπον επειδη δεν βγαζω ακρη με τα κινητα της sony θελω βοηθεια.

 

Διαβασα οτι εδωσε η sony την ICS αλλα μεσω ΟΤΑ δεν βγηκε κατι.

 

Πως θα γινει να το κανω χωρις ROOT ομως .

 

EDIT : Βρηκα ακρη να κλεισει το θεμα.

 

Ευχαριστω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις πρώτα το καλώδιο USB από τον υπολογιστή και μετά από το κινητό. Στη συνέχεια συνδέεις πάλι κινητό με καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις πρώτα το καλώδιο USB από τον υπολογιστή και μετά από το κινητό. Στη συνέχεια συνδέεις πάλι κινητό με καλώδιο.

 

Κλειστο η ανοιχτο ; εχω μπερδευτει πολυ. $#%$#%% Την Sony μου μεσα,βγαζει καλα κινητα με απαισιο support.

 

EDIT : Ενταξει το εκανα,4.0.4 ICS αλλα ψιλοσερνεται . Να κανω επαναφορα για να στρωσει ;

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Κλειστο η ανοιχτο ; εχω μπερδευτει πολυ. $#%$#%% Την Sony μου μεσα,βγαζει καλα κινητα με απαισιο support.

 

EDIT : Ενταξει το εκανα,4.0.4 ICS αλλα ψιλοσερνεται . Να κανω επαναφορα για να στρωσει ;

 

Φόλε και εγώ δεν είχα κάνει clean install - δηλαδή εγκατάσταση με επαναφορά και μπορώ να πώ οτι και σε μένα αργούσε! Μου το

προτεινε ο φίλος Dual_Sun και ετσι αποφασισα και του έκανα και εγω σημέρα ενα clean install και μπορώ να πώ πως υπάρχει βελτίσωση στην ταχυτητά ανταπόκρισης! Η αυτονομία δυστυχώς για μένα είναι marginable-stable (ελάχιστα βελτιωμένη).

Link to comment
Share on other sites

Φόλε και εγώ δεν είχα κάνει clean install - δηλαδή εγκατάσταση με επαναφορά και μπορώ να πώ οτι και σε μένα αργούσε! Μου το

προτεινε ο φίλος Dual_Sun και ετσι αποφασισα και του έκανα και εγω σημέρα ενα clean install και μπορώ να πώ πως υπάρχει βελτίσωση στην ταχυτητά ανταπόκρισης! Η αυτονομία δυστυχώς για μένα είναι marginable-stable (ελάχιστα βελτιωμένη).

 

Όσον αφορά την αυτονομία, μετά από 5 φορτίσεις μπορώ να πω ότι το κομμάτι που βελτιώθηκε είναι το Stand-by... πλέον αν δεν το ακουμπήσω καθόλου μου καταναλώνει 2% στο 8ωρο . Το κακό είναι ότι η αυτονομία της χρήσης βελτιώθηκε πολύ λιγο ... Τι εννοώ ... μετά τα 5ωρα χρήσης οθόνης που είχα στις πρώτες 2 φορτίσεις , πλέον έχω πάλι 2,5 ώρες οθόνης μέχρι να σβήσει το κινητό . Απλά πλέον μου βγάζει 17-18 ώρες γιατί βελτιώθηκε το Stand by πολύ .

 

Τα μοναδικά Bugs που έχω εντοπίσει είναι η δυσλειτουργία του άλμπουμ (κλείνει μόνο του , αλλάζει σε τυχαίες φωτογραφίες, δεν κάνει ζουμ ιν/ουτ) και η παραμόρφωση που πλέον μου κάνει το ηχείο όταν ο ήχος είναι τέρμα.

 

ΥΓ: Εννοείται πως σε θέματα απόκρισης / Lag / κολλημάτων το κινητό έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με την GB - Λογικό άλλωστε αφού η 2.3.7 δεν υποστηρίζει διπύρηνους επεξεργαστές

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...