Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω για το σήμα, είναι μία ευχαριστη έκπληξη... Πρώτη φορά που μίλησα στον περιφερειακό χωρίς να πέσει η γραμμή ούτε στο Επταπύργιο ούτε στη διαστύρωση Καυταντζογλείου (με wind για όσους έχουν και ταλαιπωρούνται...)

 

Wind εχω επισης, της αδερφης μου το x10 mini pro full σημα, εγω 1-2 γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tο σήμα του ειναι σαφέστατα πάνω από τον μέσο όρο!

 

Αυτό το γράφεις έχοντας συγκρίσιμα ποια αλλά κινητά τηλέφωνα?

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το λογικό είναι το κινητό να μην παίρνει δικές του πρωτοβουλίες όσον αφορά τη φωτεινότητα, αλλά να υπακούει στις επιθυμίες και τα γούστα του αφεντικού του που ακούμπησε 200 ευρώ σε περίοδο κρίσης!!!

 

Τέλος πάντων, αν δεν το έχεις δίπλα σε άλλο "φωτεινό" κινητό, το ψιλοσυνηθίζεις το "κρυφό σχολειό"!

 

Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είναι και της μόδας το "green". Κάτι λογικά θα προσθέτει στην διάρκεια της μπαταρίας. Βέβαια δεν έχω σύγκριση μ' άλλα με παραπλήσια specs και λογισμικό π.χ. Χ5 pro

:D

Link to comment
Share on other sites

Wind εχω επισης, της αδερφης μου το x10 mini pro full σημα, εγω 1-2 γραμμες.

 

σε τι δικτυο αναφερεστε?gsm ή wcdma?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε τι δικτυο αναφερεστε?gsm ή wcdma?

 

Aυτο μολις το σκεφτηκα. Ειχα το wcdma(προτιμ)/gsm και το κανα σκετο gsm τωρα. Θα δω πως θα τα παει.

Link to comment
Share on other sites

Aν ρίξεις μιά γρήγορη ματιά στα πόστς μου θα διαπιστώσεις ότι το "άλλα" είναι..."όλα"...περίπου. Πχ. το σημα του είναι σαφέστατα καλύτερο από το Galaxy S (Plus), X5, Desire S, Widfire S, Desire Z κλπ. Ειναι στο ίδιο καλό επίπεδο με του Defy και Defy+.

 

Σε ρωτώ γιατί όσα android εχω πιάσει στα χέρια μου και με μέτρο συγκρίσεως το σπίτι μου και πάντα με τον ίδιο πάροχο δεν εχω διαπιστώσει κάποια σημαντική-ουσιαστική διαφορά στο σήμα GSM.

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση σου.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

To αγορασα σημερα.

Η οθονη του δεν ειναι κακη, απλα δεν ειναι σε καμμια περιπτωση amoled.

Ψιλοπλαστικούρα (υποδεεστερο σε σχεση με τα ace,desire,galaxy s ,optimus 7 ,wildfire s), αλλα για τα χρηματα του ειναι εξοπλισμενο σαν αστακος , και θα παρει και ice cream.

Καποιες φωτο που τραβηξα ηταν αρκετα καλες.

Γενικα πολυ ικανοποιημενος.

 

ΥΓ.Μεταξυ μας , αν εχετε το εξτρα 50αρι, παρτε το galaxy s ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα πως θα το πάρω, άντε από μέρα σε μέρα να πάω σε ένα κατάστημα βόντα να το τσιμπήσω!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα πως θα το πάρω, άντε από μέρα σε μέρα να πάω σε ένα κατάστημα βόντα να το τσιμπήσω!

 

αν το βρεις ετοιμοπαράδοτο βέβαια...γιατί έχει έλλειψη(το λευκό)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον? να μην εχει επιλογη απενεργοποιησης του "αισθητηρα" για την αυξομειωση της φωτεινοτητας?:O

 

Τι σόι μπουρδα ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

αν το βρεις ετοιμοπαράδοτο βέβαια...γιατί έχει έλλειψη(το λευκό)

 

και ομως, εγω σημερα πηγα πρωτη φορα να το παραγγειλω και οχι μονο το ειχαν αλλα μ εβαλαν να επιλεξω και χρωμα (ασπρο φυσικα)!!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

και ομως, εγω σημερα πηγα πρωτη φορα να το παραγγειλω και οχι μονο το ειχαν αλλα μ εβαλαν να επιλεξω και χρωμα (ασπρο φυσικα)!!!

 

Θεσσαλονίκη όσο έψαξα δεν βρήκα...από το πολύ ψάξιμο όμως το βρήκα από γνωστό με μόλις 130ευρώ κομπλέ με απόδειξη:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα δεν το βρούμε στο κατάστημα μπορούμε να το παραγγείλουμε μέσα από το site της vodafone?

 

νομιζω να το αγορασεις μονο!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

γεμίζει το forum σιγά σιγά.. λέω να το πάρω και εγώ,

είμαι ανάμεσα στο NEO και το MINI. Έχω μία ερώτηση, η οθόνες είναι ίδιες?

υποτίθεται ότι και με το BRAVIA ENGINE πρέπει να είναι πολύ καλή. δεν είναι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

πως επιλεγουμε να εγκαθιστανται οι εφαρμογες απο το μαρκετ στην καρτα μνημης αντι στην μνημη της συσκευης??

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Επιλογή εφαρμογής > Μετακίνηση στην SD. Μαζικά μέσω App2SD app από το Android Market

 

Αυτό με τη ρύθμιση φωτεινότητας της οθόνης χωρίς παραμετροποίηση από τον χρήστη δεν το έχω δει σε άλλο Xperia. Καλύτερα να πάρετε στο 210 68 96 200 (Customer Service της SE) για να το επιβεβαιώσουν (ή όχι) επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω να το αγορασεις μονο!

 

Ε ναι για να το αγοράσω λέω. Δηλαδή έχει ακόμα αποθέματα στο ηλεκτρονικό κατάστημα αν έχουν τελειώσει από το τοπικό κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Πως δεν το έχεις δεί σε άλλο Xperia αφού και τα X8, Xperia Χ10 mini/Pro, Xperia Mini/Pro και Xperia Play έτσι είναι;;;

 

haki νομιζω εχει βγει εφαρμογη απο xda στο μαρκετ με την ονομασια disable autobrightness και προοριζεται για se xperia play,neo,neo v κτλ.κοστιζει 0,70ε. αν μπορει καποιος να την δοκιμασει και να μας πει τις εντυπωσεις του θα ηταν πολυ καλο.θα την αγοραζα και γω αλλα δεν χρησιμοποιω πιστωτικη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την ταχύτητα που κατεβάζει σελίδες και γενικά σερφαρει κανείς στο ίντερνετ; 7,2 Mbps ειναι η ταχύτητα του απο ότι βλέπω. Κάποια άλλα κινητά έχουν 14,4 Μbps. Στην πράξη, αναρωτιέμαι, υπάρχει διαφορά;

Το GPS; Κλειδώνει γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρες τηλ στη Vodafone να ρωτήσεις;

 

Όχι αλλά έχει φύγει από το site τους. Να πάρω τηλ στο τοπικό κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά έχει φύγει από το site τους. Να πάρω τηλ στο τοπικό κατάστημα?

 

Παρε τηλ σε ενα κατάστημα και ρώτα τους αν μπορούν να στο βρουν απο άλλο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ σε ενα κατάστημα και ρώτα τους αν μπορούν να στο βρουν απο άλλο κατάστημα.

 

Εντάξει θα πάρω και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...