Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον τελείωσαν από τις αποθήκες τους και έτσι σταμάτησαν τις ιντερνετικές παραγγελίες. Απέδωσε η διαφήμιση!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει παιδιά πήρα τηλέφωνο και μου λένε υπάρχει ακόμα στο κατάστημα. Θα πάω όμως να κάνω κράτηση γιατί δεν βλέπω να μένει κανένα μέχρι την παρασκευή...
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Την είδα αλλά θέλει root και δε θέλω να μπω στη πολύπλοκη διαδικασία με την 2.3.4.

 

πιστεψε με που το κανα το ρουτ,ειναι πολυ ευκολο. αν μπορει παντως καποιο παιδι ας το δοκιμασει και ας μας πει εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο ξανά και μου λένε πως έχουν μόνο το άσπρο. Σίγουρα το άσπρο είναι αυτό που βρίσκει κάποιος δύσκολα? Πάντως εγώ το μπλε θέλω:p
Link to comment
Share on other sites

Σϊγουρα αυτό ήταν. Μόνο με το GSM το σήμα είναι πολύ πιο σταθερό.

 

Σωστα, ετσι ειναι τελικα. Αυτο το κινητο ( και οι δεκτε του ) θα με τρελανει ! Φαινεται να κουτσαινει στην αρχη και μετα διορθωνονται ολα ! Οσο πιο πολυ κοντρα μου παει, τοσο το γουσταρω :D

Link to comment
Share on other sites

Την είδα αλλά θέλει root και δε θέλω να μπω στη πολύπλοκη διαδικασία με την 2.3.4.

 

ενα κλικ ειναι..;)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πήγα και το ειδα στην βοντα. καλό φαίνεται αλλα σαν να αργούσε λίγο στο ίντερνετ και στο μάρκετ. ίσως ήταν και η σύνδεση εκεί μέσα.. είναι μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων και μετά δεν θα φέρουν αλλά?

μια ερώτηση που αφορά την μνήμη που είπαν κάποιοι πιο πανώ. η μνήμη 300MB ειναι για εφαρμογές? δεν μεταφέρονται στην sd με το link2sd η θέλει να είσαι ροοτ?

και κάτι άλλο. θα εχει υποστήριξη απο τους XDA?

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

καποιος που το εχει ας μου πει παρακαλω πως τα παει η καμερα και το ραδιοφωνο/mp3

 

ευχαριστω :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πηγα και το ειδα στην βοντα. καλο φαινεται αλλα σαν να αργουσε λιγο στο ιντερνετ και στο μαρκετ. ισως ηταν και η συνδεση εκει μεσα.. μια ερωτηση που αφορα την μνημη που ειπαν καποιοι πιο πανω. η μνημη 300MB ειναι για εφαρμογες? δεν μεταφερονται στην sd με το link2sd η θελει να εισαι ροοτ? και κατι αλλο. υποστηρηζεται απο τους XDA?

 

Δεν χρειάζεται να είσαι root. Απλά χρησιμοποιείς το App2SD (δωρεάν) και τελείωσες. Αρκεί να είναι γραμμένη η εφαρμογή για μεταφορά στην SD (δεν είναι όλες).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Το έκανα root και αγόρασα την εφαρμογή! Αντε γειάαααααααα! Αλλο τηλέφωνο! Εκτυφλωτική οθόνη! Χαλάλι τα 69 λεπτά! :lol:

 

@konstantinoslp: Oντως ένα κλίκ είναι!

 

ΥΓ: Mετά από την παραπάνω επιτυχία, μόλις πούλησα το Galaxy S Plus και κρατάω το Neo V! Eνθουσιάστηκα πολύ με την οθόνη του τώρα.

 

τοσο μεγαλη διαφορα ε? παρατηρησες μεχρι στιγμης καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι τεράστια! Η εφαρμογή δουλεύει τέλεια και μάλιστα παραμένει ενεργοποιημένη μετά απο επανεκκίνηση. Απενεργοποείται μόνο αν την κλικάρεις.

 

Μεγάλη φωτεινότητα οθόνης σημαίνει και μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις να θέτεις εσύ την στάθμη φωτεινότητας? Οπως π.χ. στο Galaxy S.

 

Απ'την άλλη απότι κατάλαβα μπορείς να ξανακλικάρεις το πρόγραμμα και να ξαναγυρίσει στο default, έτσι δεν είναι?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Φυικά και μπορείς να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα στο επίπεδο που επιθυμείς και φυσικά μπορείς να επαναφέρεις, μέσω της εφαρμογής, την αυτόματη φωτεινότητα. Εγώ προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο το να έχω μιά ξεπλυμένη, μισοσκότεινη οθόνη για να μου κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

 

Μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ widgetsoid κανει μια μπαρα η οποια φαινετε μονο οταν την πατησεις στο ρολοι και μπορεις να βαλεις wifi-bluetooth ktlp και μεσα σε αυτη εχω βαλει και την φωτεινοτητα 10-30-100% και auto ετσι το εχω ρυθμισει εγω https://market.android.com/details?id=com.jim2&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Φυικά και μπορείς να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα στο επίπεδο που επιθυμείς και φυσικά μπορείς να επαναφέρεις, μέσω της εφαρμογής, την αυτόματη φωτεινότητα. Εγώ προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο το να έχω μιά ξεπλυμένη, μισοσκότεινη οθόνη για να μου κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

 

Όντως με αυτόν τον τρόπο εξαλείφεται ένα από τα μείον του κινητού. Μπορείς σε παρακαλώ να υπολογίσεις πόση επίπτωση έχει στην κατανάλωση; Χοντρικά, δλ εκεί που συνήθως το φόρτιζες κάθε 2 μέρες τώρα θέλει κάθε 1,5 πχ. Ευχαριστώ.

 

(φαντάζομαι ότι θέλει και 1-2 μέρες χρήσης για να έχεις ασφαλές συμπέρασμα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ widgetsoid κανει μια μπαρα η οποια φαινετε μονο οταν την πατησεις στο ρολοι και μπορεις να βαλεις wifi-bluetooth ktlp και μεσα σε αυτη εχω βαλει και την φωτεινοτητα 10-30-100% και auto ετσι το εχω ρυθμισει εγω https://market.android.com/details?id=com.jim2&hl=el

 

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή?? Τέλεια θα την δοκιμάσω μόλις πάρω το κινητάκι. Ανυπομονώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε σύ...χθές το πήρα! :p Χαμπάρι δεν έχω πόσο ΘΑ βαστούσε χωρίς την εφαρμογή. Θα σου πώ μόνο πως συμπεριφέρεται μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

:lol: Όντως...

Και εγώ που το έχω απο την Παρασκευή, χτες και σημερα είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω την αυτονομία του. Είναι η τρίτη φόρτιση που του έκανα, και είναι ανοικτό από χτες το πρωί. Με μισή ώρα κλήσεις και άλλο τόσο ίντερνετ, bluetooth την ημέρα (αλλά όχι τη νύχτα) και wifi για κατεβασμα apps, είμαι στο 22% τώρα. Οριακά θα φτάσει μέχρι το βράδυ...

 

Φαντάζομαι με μερικές ακόμα φορτίσεις και αφού φύγει ο αρχικός ενθουσιασμός (και το συνακόλουθο συνεχές σκάλισμα..) θα φτάνει πιο χαλαρά τις 2 εργάσιμες μέρες σε αυτονομία. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι τελείωσε το στοκ ? ή να μην πανικοβάλομαι ακόμα ???

 

Μπορεί και να τελειώσε. Πάντως εγώ για να μείνω ήσυχος πάω σήμερα να το κλείσω αφού μου είπαν ακόμα το χουν.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μολις σε λευκο παιδια και γω απο καταστημα στο κερατσινι ......και φορτιζει :happy: .Εντυπωσεις μολις το ανοιξω(θα του κανω μετωπικη με το desire s μου!!!) .Πουλησα σημερα κιολας to wildfire που ειχα και προσεχως το hd2 μου(παρεπιπτοντως το καλυτερο κινητο για μενα ever). Eτρεξα λοιπον και το πηρα γιατι θεωρω την τιμη του πολυ καλη γι αυτα που προσφερει.Τελευταια μου εμπειρια με sonyericsson ηταν με ενα aspen,oχι καλη !Ειδωμεν λοιπον !

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγω πηγα και το ειδα live σε ενα καταστημα vodafone,και παρατηρησα πως οταν κυλουσα το μενου τα γραμματα θολωναν!το παρατηρησε κανεις αλλος?

ας πουμε πηγα στην αρχικη οθονη και πηγα να βαλω widget,και κυλωντας τα widget ωστε να δω ποιο να επιλεξω,τα γραμματα που περιεγραφαν τα widget θολωναν αρκετα.πως να το εξηγησω......σαν το refresh rate να ταν χαμηλο ας πουμε......

δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.

το παρατηρει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι τελείωσε το στοκ ? ή να μην πανικοβάλομαι ακόμα ???

Όπου κι αν πήρα τηλέφωνο δεν υπήρχε διαθέσιμο. Έκανα κράτηση τελικά σε ένα κατάστημα και μου είπαν ότι την Πέμπτη θα το έχω (ελπίζω δηλαδή)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατα τις 16.00 που πηρα τηλεφωνο στο The Mall , το είχανε σε μπλε.

Μια Βοντα στην Αγ. Παρασκευη δεν είχε κανενα. Εγώ βρήκα ένα τελευταιο άσπρο στην Παιανία.

 

Η συσκευασία δεν υποτίθετε οτι έχει HDMI καλώδιο και ζελατίνα οθόνης?

Edited by panosp1
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρέλαβα κι εγώ.Εντυπώσεις πιο αργά το βράδυ.

Πάντως,μια πρώτη εντύπωση από το κουτάκι της συσκευασίας του, με ψιλοχαλασε λίγο,μιας και περίμενα να έχει κάτι παραπάνω. Καλα,για

Hdmi καλώδιο ούτε λόγος!

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

το πιρα κι εγω σημερα σε ασπρο τελευτεο κοματι ηταν :)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...