Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά καλώδιο hdmi περιλαμβάνει η συσκευασία που δίνουν στην vodafone? αυτό με το χρώμα στο μαύρο μπλε το έχει κανείς άλλος? η να πάω για άσπρο?

 

καλωδιο δεν υπαρχει...η συσκευασια εχει τα κλασσικα :handsfree, φορτιστη και πολλα χαρτια!!!αχαχαχα.Το ασπρο ειναι πολυ ομορφο ,προσωπικη μου αποψη...

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο μπλε ελπίζω να μην ξεθωριάζει όπως είπε ένας φίλος πάνω. Δείτε εδώ υπάρχουν κάτι ασπράκια πάνω στη συσκευή. noname85 αυτό εννοούσες?

 

οχι, πισω μενουν μαυρα κομματια, το πλαστικο το ιδιο σωρις χρωνμα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω πλεον απο χτες. Μετα απο πολλαααα χρόνια ξαναπέφτει ενα Sony κινητο στα χερια μου (απο την εποχή CMD J7). Πρώτες εντυπωσεις:

1. Καλό μεγεθος. Δε φαινεται για 3,7 με τιποτε

2. Εξαιρετική οθόνη

3. Ταχυτατο (αν και θέλει απαραίτητα root και σίγουρα θα του έκανε καλό ενα "ξαλάφρωμα" απο διάφορες χαζομαρούλες)

4. Καλή (για κινητό) κάμερα.

5. Πολύ καλη ποιότητα ήχου

Το κινητάκι, είναι απλά απίστευτο, σε συνδυασμό τιμής - απόδοσης - χαρακτηριστικών, και γενικά σου αφήνει την αίσθηση οτι έχεις πάρει πολλά παραπάνω σε σχέση με τα λεφτά που έδωσες.

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ψηθει με το τηλεφωνακι σε αυτη την τιμη.

 

Οσοι το πηρατε μπορειτε να μου πειτε πως τα παει στον τομεα αναπαραγωγης ταινιων μεσω HDMI? Παιζει mkv με ξεχωριστους srt υποτιτλους?

Αν ναι μεχρι τι μεγεθος mkv διαβαζει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω πλεον απο χτες. Μετα απο πολλαααα χρόνια ξαναπέφτει ενα Sony κινητο στα χερια μου (απο την εποχή CMD J7). Πρώτες εντυπωσεις:

1. Καλό μεγεθος. Δε φαινεται για 3,7 με τιποτε

2. Εξαιρετική οθόνη

3. Ταχυτατο (αν και θέλει απαραίτητα root και σίγουρα θα του έκανε καλό ενα "ξαλάφρωμα" απο διάφορες χαζομαρούλες)

4. Καλή (για κινητό) κάμερα.

5. Πολύ καλη ποιότητα ήχου

Το κινητάκι, είναι απλά απίστευτο, σε συνδυασμό τιμής - απόδοσης - χαρακτηριστικών, και γενικά σου αφήνει την αίσθηση οτι έχεις πάρει πολλά παραπάνω σε σχέση με τα λεφτά που έδωσες.

 

Συμφωνώ με τα ανωτέρω σε γενικές γραμμές, το root είναι πανεύκολο και γρήγορο, σύμφωνα με τον οδηγό που έχει αναφερθεί. Η κάμερα... απλά καλή, έχω δει και καλύτερες.

Πολύ όμορφο και βολικό το UI του. Η μπαταρία φαίνεται να κρατά πολύ καλά μέχρι στιγμής, στις πρώτες φορτίσεις βέβαια...

Πολύ ωραίο το άσπρο που έχω πάρει. Το GPS του μια χαρά, φυσιολογικό λοκάρισμα. Wifi καλό. Βολικό μέγεθος, πολύ βολικά τα 3 κουμπιά στο κάτω μέρος..., "ξυπνάει" με το μεσαίο πλήκτρο - εξαιρετικά βολικό. Ωραίο το λεντάκι πλάγια για φόρτιση - ειδοποιήσεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλώδιο hdmi περιλαμβάνει η συσκευασία που δίνουν στην vodafone? αυτό με το χρώμα στο μαύρο μπλε το έχει κανείς άλλος? η να πάω για άσπρο?

 

Εμένα το μπλε μου το έδειξαν στο κατάστημα μου άρεσε πιο πολύ από το άσπρο και το παρήγγειλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικό του ηχειο , πως ειναι ; ειναι δυνατο , γιατι στο vivaz , υπηρχε ενα προβλημα...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ειμαι λιγο μπουφος.. τι ακριβως κανω ? η εκδωση αλλαζει ουσιαστικα?
Φιλε εχω φτιαξει αναλυτικο οδηγο για root και unroot στα Ελληνικα εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ψηθει με το τηλεφωνακι σε αυτη την τιμη.

 

Οσοι το πηρατε μπορειτε να μου πειτε πως τα παει στον τομεα αναπαραγωγης ταινιων μεσω HDMI? Παιζει mkv με ξεχωριστους srt υποτιτλους?

Αν ναι μεχρι τι μεγεθος mkv διαβαζει?

 

Ευχαριστω

 

δεν γνωριζω αν παιζει matroska μεσω hdmi αλλα εξωτερικους υποτιτλους υπαρχουν εφαρμογες στο μαρκετ που συγχρονιζουν.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Όταν μετράτε την μπαταρία και λέτε πόσο κρατάει το υπολογίζετε με την φωτεινότητα στο μέγιστο?

 

ναι.αλλωστε δεν υπαρχει λειτουργια απενεργοποιησης του αυτοματου φωτισμου.ο αυτοματος φωτισμος για να απενεργοποιηθει θελει ρουτ και το προγραμμα disable autobrightness απο το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

εγινα και εγω σημερα κατοχος του neoV! μια χαρα!!

μπορει κανεις να μου δωσει λινκ απο τον οδηγο που χρειαζεται να ακολουθησω για το root

με ξεκλειδωτο bootloader ωστε να του περασω ClockworkMod Recovery?

 

αυτος ο οδηγος ειναι ΟΚ για το neo V? --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183465

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

οχι, πισω μενουν μαυρα κομματια, το πλαστικο το ιδιο σωρις χρωνμα!

 

 

βάλε φωτό γιατί δεν ξέρω...κάτι μου λέει πως δεν έχεις neo V

Link to comment
Share on other sites

βάλε φωτό γιατί δεν ξέρω...κάτι μου λέει πως δεν έχεις neo V

 

Ναι καλύτερα να βάλεις φώτο να καταλάβουμε καλύτερα τι ακριβώς εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ξεκλείδωτος bootloader απο οτι έχω δει στο xda

:confused: for real?

αν δεν ξεκλειδωθει ο bootloader θα μπορω να εγκαταστησω CWM ωστε να αλλαζω roms?

edit: μολις ειδα οτι υπαρχει περιπτωση να μη λειτουργουν οι roms για ΝΕΟ σε NEO V..

...There is no defference between Arc & Arc S. But Neo & Neo V have different cameras and if you flash Neo ROM to Neo V camera will not work.
Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικό του ηχειο , πως ειναι ; ειναι δυνατο , γιατι στο vivaz , υπηρχε ενα προβλημα...

 

Με ενδιαφερει κ μενα αν ξερει καποιος...

 

Κάτοχος και εγω πλεον απο χτες. Μετα απο πολλαααα χρόνια ξαναπέφτει ενα Sony κινητο στα χερια μου (απο την εποχή CMD J7). Πρώτες εντυπωσεις:

1. Καλό μεγεθος. Δε φαινεται για 3,7 με τιποτε

2. Εξαιρετική οθόνη

3. Ταχυτατο (αν και θέλει απαραίτητα root και σίγουρα θα του έκανε καλό ενα "ξαλάφρωμα" απο διάφορες χαζομαρούλες)

4. Καλή (για κινητό) κάμερα.

5. Πολύ καλη ποιότητα ήχου

Το κινητάκι, είναι απλά απίστευτο, σε συνδυασμό τιμής - απόδοσης - χαρακτηριστικών, και γενικά σου αφήνει την αίσθηση οτι έχεις πάρει πολλά παραπάνω σε σχέση με τα λεφτά που έδωσες.

 

φιλε μου οταν λες καλη ποιοτητα ηχου τι εννοεις?καλη αποδοση ραδιοφωνου/Mp3 με τα ακουστικα του?

 

 

καποιος που το εχει ας μου πει παρακαλω πως τα παει η καμερα και το ραδιοφωνο/mp3

 

ευχαριστω :)

 

:)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα να βάλεις φώτο να καταλάβουμε καλύτερα τι ακριβώς εννοείς.

Σωστος! Διοτι μπορει να λεει και ψεματα. Δυο μηνες συσκευη και ξεθωριαζει? Σιγουρα το κινητο δε το προσεχες πολυ οποτε δε παιζει να σε καλυπτει η εγγυηση.

 

Αν και τωρα χαθηκα λιγο. Εκει που ημουν ετοιμος να πω στο παιδι πως να ανεβασει φωτο απο τον υπολογιστη του, ξεχασα εγω! Παταω στο προσθηκη εικονας..λεει..Εισάγετε τη διεύθυνση (URL) της εικόνας.. !! Αυτο οταν οι εικονες ειναι απο το ιντερνετ. Αν ειναι απο τα αρχεια του υπολογιστη πως γινεται??:confused: Ειχα ανεβασει φωτο δικες μου παλια εδω στο φορουν αλλα τωρα δε ξερω τι επαθα!.. Βοηθηστε και μενα και το παιδι να ανεβασει μια φωτο,πλιζζζ..:(

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κι εγω το neo v χθες το απογευμα και παρα τον αρχικο μου ενθουσιασμο με την ταχυτητα και την αποκριση του τηλεφωνου τελικα εχω απογητευτει..:cry: Το τηλεφωνο κανει απο μονο του restart συνεχως δλδ πανω απο 20 φορες μεσα σε μια μερα!Το φαινομενο δεν εμφανιζεται μετα απο καποια συγκεκριμενη λειτουργια το κανει απλα συνεχεια..Να σημειωσω πως εκανα την αναβαθμιση που μου εμφανισε μολις ανοιξα το wifi και απο εκει και περα δεν εχω εγκαταστησει καμια αλλη εφαρμογη ουτε το εχω κανει root.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κι εγω το neo v χθες το απογευμα και παρα τον αρχικο μου ενθουσιασμο με την ταχυτητα και την αποκριση του τηλεφωνου τελικα εχω απογητευτει..:cry: Το τηλεφωνο κανει απο μονο του restart συνεχως δλδ πανω απο 20 φορες μεσα σε μια μερα!Το φαινομενο δεν εμφανιζεται μετα απο καποια συγκεκριμενη λειτουργια το κανει απλα συνεχεια..Να σημειωσω πως εκανα την αναβαθμιση που μου εμφανισε μολις ανοιξα το wifi και απο εκει και περα δεν εχω εγκαταστησει καμια αλλη εφαρμογη ουτε το εχω κανει root.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

πηγαινε το πισω για αντικατασταση, εμενα η πωλητρια μου ειπε οτι εχω δικαιωμα επιστροφης και αλλαγη εντος 7 ημερων με καινουργιο

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις μπηκα στο σαιτ της vodafon και δεν το ειδα το κινητο ενω χθες το βραδυ το ειχε ξερει κανεις τι παιζει?? ακομα δεν βγηκε και χαθηκε ? εχει ελειψη ? τι εγεινε?:(:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά forum του εξωτερικό αλλά και αυτό της SE αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα. Οι περισσότερες συσκευές είναι χρώματος μπλε, αλλά έχουν αναφερθεί με το ίδιο πρόβλημα και οι άσπρες συσκευές.
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...