Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι στο παρασκηνιο τρεχουν τα παντα.root και titanium back up ειναι η λυση στο "προβλημα" σου.:)

 

αν δεν θελω να κανω ροοτ..?

 

παντως με τις εφαρμογες που μου ειπατε εχει παει 128 και το κατεβαζω οποτε θελω. ευχαριστω.

απλα απ'οτι ξαναδιαβασα ειναι ελευθερα τα 320 τα αλλα που πανε..;

και αν οταν ειναι πχ στο 30 τρεχει ποιο αργα..; γιατι δεν παρατηρω κατι τετοιο..

 

επισης οι εφαρμογες πανω στην οθονη τραβανε μνημη..;

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
απλα απ'οτι ξαναδιαβασα ειναι ελευθερα τα 320 τα αλλα που πανε.;

 

Μάλλον δεν διαβάζεις τις απαντήσεις που σου δίνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επεξεργασία του γραφικού περιβάλλοντος γίνεται και μέσω της GPU κι όχι μόνο μέσω της CPU.

 

Να το βάλω δηλαδή; Θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ιδέα μου ή με το παγωτό το κινητό είναι αρκετά πιο αργό από την προηγούμενη έκδοση? Ειδικά όσον αφορά το ίντερνετ

 

Γενικά ναι είναι λίγο πιο αργό,νομίζω όμως στο browser έχει γίνει καλή δουλειά,τον βλέπω πιο γρήγορο.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μπα! Ειδικά στα βίντεο ή όταν μπαίνεις σε φόρουμ να κάνεις ποστ είναι πολύ αργό ! Υπάρχει κανένα τιπ για να το κάνουμε πιο γρήγορο το κινητό ?

Έχω την εφαρμογή advanced task killer για να σταματάω τις εφαρμογές απο το να τρέχουν στο προσκήνιο !

Link to comment
Share on other sites

Να το βάλω δηλαδή; Θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο;

Ναι να το βάλεις!

Μπα! Ειδικά στα βίντεο ή όταν μπαίνεις σε φόρουμ να κάνεις ποστ είναι πολύ αργό ! Υπάρχει κανένα τιπ για να το κάνουμε πιο γρήγορο το κινητό ?

Έχω την εφαρμογή advanced task killer για να σταματάω τις εφαρμογές απο το να τρέχουν στο προσκήνιο !

Ετοιμαζοοοοονται!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ροοτ στο κινητο μου, οι αναβαθμισεις για τις εφαρμογες και τα διαφορα Updates της sony erricson θα μου ερχονται κανονικα η οχι? Θα μπορω να τις κανω εγκατασταση? Χρειαζομαι αμεσα μια απαντησ γιαυτο αν μπορει καποιος σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ροοτ στο κινητο μου, οι αναβαθμισεις για τις εφαρμογες και τα διαφορα Updates της sony erricson θα μου ερχονται κανονικα η οχι? Θα μπορω να τις κανω εγκατασταση? Χρειαζομαι αμεσα μια απαντησ γιαυτο αν μπορει καποιος σας παρακαλω.

 

ΟΛΑ κανονικα.απλα αν σου ρθει αναβαθμιση λειτουργικου χανεις το ρουτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ροοτ στο κινητο μου, οι αναβαθμισεις για τις εφαρμογες και τα διαφορα Updates της sony erricson θα μου ερχονται κανονικα η οχι? Θα μπορω να τις κανω εγκατασταση? Χρειαζομαι αμεσα μια απαντησ γιαυτο αν μπορει καποιος σας παρακαλω.

 

Κανε root! Δεν θα εχεις κανενα προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια εκανα ροοτ και ολα καλα. Τωρα τι χρειαζομαι για να σβησω τις μαμα εφαρμογες και ποιες μπορω να σβησω και ποιες οχι για να μην προκαλεσω βλαβη. Θυμαμαι καπου υπηρχε ενας οδηγος γιαυτο αλλα δεν τον βρισκω. Αν μπορει καποιος παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android
Οκ παιδια εκανα ροοτ και ολα καλα. Τωρα τι χρειαζομαι για να σβησω τις μαμα εφαρμογες και ποιες μπορω να σβησω και ποιες οχι για να μην προκαλεσω βλαβη. Θυμαμαι καπου υπηρχε ενας οδηγος γιαυτο αλλα δεν τον βρισκω. Αν μπορει καποιος παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια εκανα ροοτ και ολα καλα. Τωρα τι χρειαζομαι για να σβησω τις μαμα εφαρμογες και ποιες μπορω να σβησω και ποιες οχι για να μην προκαλεσω βλαβη. Θυμαμαι καπου υπηρχε ενας οδηγος γιαυτο αλλα δεν τον βρισκω. Αν μπορει καποιος παρακαλω.

 

εγω με το root uninstaller και κανεις και back up να θες 3.7 Σβήσιμο μη απαραίτητων εφαρμογών για την έκδοση 4.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ιδέα μου ή με το παγωτό το κινητό είναι αρκετά πιο αργό από την προηγούμενη έκδοση? Ειδικά όσον αφορά το ίντερνετ

 

φιλος εχει παρα πολυ μεγαλο lag στο ιντερνετ στην ics

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν απλά το πρόγραμμα εκκινείται στην αρχή και τις πειράζει μετά από κάθε reboot. Το θέμα είναι να μην έχουμε τέτοια προγράμματα εγκατεστημένα.

 

Ακριβώς αυτό.

 

Γιατί να μην έχουμε εγκατεστημένα τέτοια προγράμματα? Σκέφτομαι και εγώ να το εγκαταστήσω...Τι πρόβλημα θα υπάρχει δηλαδή..?

Edited by tsourakis13
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού! Κανένα πρόβλημα!

Απλά η φιλοσοφία μου είναι απλή: Γιατί να έχω εγκατεστημένο ένα πρόγραμμα (με ότι αυτό συνεπάγεται -- κατανάλωση πόρων, μνήμης, μπαταρίας κτλ κτλ) για να κάνει κάτι το οποίο πολύ εύκολα μπορώ να κάνω και μόνος μου πειράζοντας απλά τις τιμές ενός αρχείου;;;

 

Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση θα μου πεις (και δίκιο θα έχεις) αφού δεν έχουμε βρει ακόμα πως το minfree να κρατάει τις τιμές μετά από restart γιατί να μην βάλω το Auto Killer; Μαζί σου αυτό!

Όταν όμως βρούμε λύση για το minfree θα έρθεις μαζί μου!!! ;)

 

Και μιας και το αναφέραμε να πω ότι τελείωσα με τις αλλαγές στον Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android. Πληρέστερος, καλύτερος, περιεκτικότερος με περισσότερες προσθήκες σε tweaks!!!

 

Να τονίσω ότι τα tweaks δεν είναι επι μακρόν δοκιμασμένα οπότε όσοι τα τολμήσετε να πω ότι κολυμπάτε σε νερά με καρχαρίες! Μην σας τρομάζει αυτό. Αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα το αναφέρετε και το κοιτάμε μαζί. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά το upgrade σε ICS γενικά είμαι ευχαριστιμένος.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα συγκεκριμένο application το οποίο καταναλώνει πάρα πολύ μεγάλο κομμάτι του data πακέτου μου. Ακόμη και αν έχω επιλέξει την επιλογή περιορισμός δεδομένων παρασκινίου(που απενεργοποιεί την χρήση διτκύου κινητής τηλεφωνιάς). Παρόλα αυτά όλα τα δεδομένα που έχουν καταγραφεί ειναι στο παρασκήνιο....

 

Το application είναι com.sonyericsson.music

 

Η αλήθεια είναι ότι με την GB δεν υπήρχε αυτή δυνατότητα (να δεις ποιο application καταναλώνει τι, ή δεν το είχα ψάξει) αλλά σίγουρα η κατανάλωση που είχα ήταν πολύ μικρότερη. Ξέρει κανένας μήπως τι ακριβώς κάνει αυτό το application και για ποιο λόγο καταλανώνει τότο πολύ data??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Παναγιώτης

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα με micro USB OTG , gamepad και δουλεύουν μόνο κάποια κουμπιά σε κάποια παιχνίδια.Φταίει το gamepad, φταίνε τα παιχνίδια ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα τo ICS, το light flow καθώς και όσα προγράμματα χειρίζονταν το πλαϊνό led, πήγανε περίπατο.

Oι ηχητικές ειδοποιήσεις λειτουργούν αλλά το led δεν αναβοσβήνει πιά. Πριν πέσει το android 4 λειτουργούσαν μία χαρά και χωρίς root. Τι έγινε, δουλεύει σωστά σε κανέναν που το δοκίμασε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...