Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι το εξής οποιος έχει το N8 αξίζει να το πάρει? Δηλαδή θέλω να πω θα προσφέρει κάτι παραπάνω εκτος από την camera?

4 ιντσες οθονη, καλυτερο και ταχυτερο επεξεργαστη (1.3 GHz), περισσοτερη RAM (512 ΜΒ), πολυ καλυτερη GPU, εκπληκτικη ποιοτητα ηχογραφησης ηχου, NFC και φυσικα το φωτογραφικο κομματι. Το οποιο να πουμε για αλλη μια φορα (επειδη πολλοι ασχετοι ειρωνευονται τα 41 MP) οτι η καινοτομια ειναι στην τεχνολογια PureView και οχι τοσο στον ονομαστικο αριθμο των MP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το θέμα είναι το εξής οποιος έχει το N8 αξίζει να το πάρει? Δηλαδή θέλω να πω θα προσφέρει κάτι παραπάνω εκτος από την camera?

 

Νομίζω πως ναι. Αν διαβάσεις στο θέμα του 701 (που έχει την cpu και ram του 808), που πήρε πρόσφατα την belle fp1, θα δεις ότι μιλάνε για μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα κτλ και επίσης πολύ πολύ βελτιωμένο browser. Πράγματα που οφείλονται και στη μεγαλύτερη cpu αλλά και ram. Εμένα το Ν8 με καλύπτει σαν συσκευή, πόσο μάλλον το 808. Ας βγει με το καλό, το βλέπουμε και από κοντά και περιμένουμε κάνα μήνα να πέσει από τα 499 στα 400κάτι και βλέπουμε :).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Αν διαβάσεις στο θέμα του 701 (που έχει την cpu και ram του 808), που πήρε πρόσφατα την belle fp1, θα δεις ότι μιλάνε για μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα κτλ και επίσης πολύ πολύ βελτιωμένο browser. Πράγματα που οφείλονται και στη μεγαλύτερη cpu αλλά και ram. Εμένα το Ν8 με καλύπτει σαν συσκευή, πόσο μάλλον το 808. Ας βγει με το καλό, το βλέπουμε και από κοντά και περιμένουμε κάνα μήνα να πέσει από τα 499 στα 400κάτι και βλέπουμε :).

 

καλά τα λες φιλε μου εγώ πήρα το N8 με το που βγήκε και ήμουν ευχαριστημένος μετά από 1 χρόνο πήρα ένα LG optimus 2x έτσι για να δω πως είναι το android μιας και πάντα ήμουν με symbian από εποχή nokia 7610, αλλα δεν έχω μείνει ευχαριστημένος καθόλου ούτε από κατασκευή ούτε από ηχείο και ακόμα περισσότερο από λειτουργικό ναι βρίσκω τα πάντα από εφαρμογές αλλα κολλάει και ας έχει και διπύρηνο.Από την άλλη σκεφτόμουνα να πάρω το lumia 900 αλλα διάβασα ότι έχει σημαντικούς περιορισμούς το λειτουργικό και δεν αξίζει.Και σκέφτομαι να ξανά επιστρέψω στο symbian μιας και ότι κάνει το κάνει καλά και απροβλημάτιστα και πάνω απόλα δεν κολλάει ας περιμένουμε λοιπόν να το δούμε από κοντά σε κάνα κατάστημα και μετά από κάνα δίμηνο που θα έχει πέσει το αγοράζουμε

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.καλα τα λες φιλε μου.ειχα το ν8,...σκυλι μαυρο,εκανα το λαθος και πηρα τον γαλαξια2 για την οθονη του,πιστευοντας οτι θα με καλυπτε και στην φωτογραφικη....λοιπον φωτογραφια αισχος,ηχος βιντεο που σε θορυβοδες περιβαλλον ακουγεται σαν σε κιμωλια σε πινακα,υποδιεστερο ηχειο,γρηγοροτερο μεν αλλα τι να το κανεις.στα ουσιωδες χανει.τωρα ειμαι παλι με εν ασημι κουκλι ν8 και ειμαι ευχαριστημενος.Μονο μεγαλυτερη οθονη θα ηθελα να ειχε...γιαυτο βουρ στο 808!................παντως μην ψαρωνετε με τα ανδροιδες.καμερα της προκοπης για αυτους που ενδιαφερονται λιγο δυσκολο να εχει σε 7χιλιοστα σωμα. προβλεπω μια καλοφινιρισμενη παντοφλα με φοβερη οθονη για το S3......θα δουμε.....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τι γίνετε ρε παιδιά, καμιά ενημέρωση πότε θα έρθει;

 

Τελος Ιουνιου λογικα θα ειναι στα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Τελος Ιουνιου λογικα θα ειναι στα καταστηματα

 

είναι σίγουρο για τέλη ιουνίου η πάλι θα περιμένουμε κάνα δίμηνο όπως με το N8??

πάντως σήμερα που μίλησα με 2 καταστήματα nokia δεν είχαν ιδέα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο για τέλη ιουνίου η πάλι θα περιμένουμε κάνα δίμηνο όπως με το N8??

πάντως σήμερα που μίλησα με 2 καταστήματα nokia δεν είχαν ιδέα

 

Ελπιζω πως όχι και δεν θα πάμε για διμηνο αλλα μαλλον το βλέπω για άρχες με μέσα Ιουνίου. Προς το παρόν την βγαζούμε μια χαρά με μια άλλη κινητάρα - Ν8 -!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω πως όχι και δεν θα πάμε για διμηνο αλλα μαλλον το βλέπω για άρχες με μέσα Ιουνίου. Προς το παρόν την βγαζούμε μια χαρά με μια άλλη κινητάρα - Ν8 -!!!!

 

κινηταρα ναι εννοείτε αλλα το βαρέθηκα και περιμένω πως και πως για αγορά πρώτη μέρα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι η τιμή να πέσει κοντά στα 350.

Πέρα από αυτό με προβληματίζει η micro SIM και ότι δεν έχει 2mm για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι η τιμή να πέσει κοντά στα 350.

Πέρα από αυτό με προβληματίζει η micro SIM και ότι δεν έχει 2mm για φόρτιση.

 

είναι σίγουρο ότι έχει micro sim γιατί δεν το γραφει στα χαρακτηριστικά στην σελίδα τις nokia

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο ότι έχει micro sim γιατί δεν το γραφει στα χαρακτηριστικά στην σελίδα τις nokia

 

http://mynokiablog.com/2012/05/05/juicy-nokia-808-pureview-internaldisassembly-pictures-and-full-137page-manual-as-it-passes-fcc/

 

Η υποδοχή microSIM φαίνεται στη δεύτερη εικόνα από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι η τιμή να πέσει κοντά στα 350.

Πέρα από αυτό με προβληματίζει η micro SIM και ότι δεν έχει 2mm για φόρτιση.

 

Δεν με χαλάει τόσο πολύ για την φόρτιση με 2mm, απλώς θα φορτίζετε πολύ πιο αργά στο USB. Οντως αυτο για την micro SIM δεν μπορώ να το καταλαβώ. Γιατί βαζουν micro SIM; U;Θέλουν να μας σπάσουν τα νεύρα!!!:wacko:

 

Παιδιά ξέρει κανένας για το tripod mount που προσφέρει?

Σου δίνουν εκτός απο αυτό που το πιάνει το κινητο και τρίποδο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλάει τόσο πολύ για την φόρτιση με 2mm, απλώς θα φορτίζετε πολύ πιο αργά στο USB. Οντως αυτο για την micro SIM δεν μπορώ να το καταλαβώ. Γιατί βαζουν micro SIM; U;Θέλουν να μας σπάσουν τα νεύρα!!!:wacko:

 

Παιδιά ξέρει κανένας για το tripod mount που προσφέρει?

Σου δίνουν εκτός απο αυτό που το πιάνει το κινητο και τρίποδο ή οχι?

μονο τον ανταπτορα για να βαλεις το κινητό σε τριποδο

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά εχω κουραστεί λίγο από την μικρή οθόνη του οπότε η 4άρα είναι ένα μεγάλο συν. Ειδικά για οποίο σερφαρει στο νετ η βλέπει ταινίες. Τα αλλά εννοείται ότι θα είναι σούπερ. . -Αντάξιος αντικαταστάτης του Ν8
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά εχω κουραστεί λίγο από την μικρή οθόνη του οπότε η 4άρα είναι ένα μεγάλο συν. Ειδικά για οποίο σερφαρει στο νετ η βλέπει ταινίες. Τα αλλά εννοείται ότι θα είναι σούπερ. . -Αντάξιος αντικαταστάτης του Ν8

 

Όντως! Συμφωνώ απόλυτα! Η 3.5αρα ειναι λίγο κουραστική, οπότε η 4αρα θα είναι πολύ καλύτερη.

Επισής η γυναίκα μου με (βρίζει) γιατι έγω έχω το Ν8 με usb stick και βλέπω ταινίες στο αεροπλάνο, τρένο κ.τ.λ.

Βλέπεις το Laptop δεν βολεύει και τόσο πολύ!:rolleyes: Οπότε θα βολεψει μια χαρα;) Άντε λιγό υπομονή ακόμα...:p

Link to comment
Share on other sites

''κλεμενο'' κειμενο απο το group το 808 στο φατσοβιβλιο

 

 

Nokia 808 PureView

 

7 ώρες πριν.

 

 

 

Here’s a list of current UK suppliers with the 808 listed, including their list price including delivery and what they are currently saying about availablity:

* Unlocked Mobiles £470.97 (due May)

* Kikatek £482.88 (out of stock)

* HandTec £491.99 (due in soon: taking pre-orders)

* eBuyer £499.98 (10 available for pre-order)

* King Of Gadgets £499.99 (pre-order: release date 7 May)

* Clove Technology £504 (stock expected 14th May)

* The Order £505.58 (stock: coming soon)

* Play.com £519.99 (due for release on 17 May)

* PurelyGadgets £524.99 (pre-order)

* MobileFun £539.95 (pre-order: no release date confirmed)

* Amazon.co.uk £695.03 (temporarily out of stock)

I left off the no-name and eBay suppliers. I thought the Amazon price was a little optimistic!

 

με πιθανες ημερομηνιες κυκλοφοριας του κινητου στην αγγλια απο e-shops και καποιες τιμες.......αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση επειδή δεν πολύ γνωρίζω μου είπατε ότι έχει micro sim εγώ έχω wind σύνδεση πως θα αλλάξω την sim να πάρω την μικρή?και μαζί μου δίνουν και κάποιον αντάπτορα για να την κάνω μεγάλη?αν είναι να πάω από τώρα να την αλλάξω και μέχρι να βγει να την έχω με τον αντάπτορα στο Ν8

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα περιμενω να ερθει Ελλαδα,να δοκιμαστει,να βγουν τα πρωτα θετικα η οποια αρνητικα δουν τα παιδια που θα το αγορασουν.Και ισως εαν το παρω(το ποιο σιγουρο),θα το αγορασω αργοτερα!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση ... αντάπτορα στο Ν8

 

Αν και είμαστε off topic....

 

ΜΗ βάλεις adaptor στο N8!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα κολλήσει μέσα. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα στα forum.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Brazil shows off the 808 PureView's extreme zoom

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/14785_Nokia_Brazil_shows_off_the_808.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nokia Brazil shows off the 808 PureView's extreme zoom

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/14785_Nokia_Brazil_shows_off_the_808.php

 

Ενταξει, κανει οργια.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...