Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις προαλλες τραβηξα πολαλ βιντεο και φωτο στο Αττικο Ζωλογικο Παρκο. Χρησιμοποιησα φυσικα ζουμ τοσο στα βιντεο οσο και στις φωτογραφιες.

Χτες το συνδεσα σαν μοναδα μαζικης αποθηκευσης με το WD TV Live για να δω το αποτελεσα στην τηλεοραση και οχι μονο στην οθονη του κινητου που ολα φαινοντα υνηθως καλυτερα.

Λοιπον ενα εχω να πω: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!! νομιζα οτι τα βιντεο ηταν τραβηγμενα με την SONY HD καμερα μου. Επαθα απιστευτη πλακα με ποιοτηα εικονα-ζουμ-ηχο! Πραγματικα στο κομματι του imaging δεν υπαρχει η συσξευη. Ανετα παρατας την compact και την καμερα για το 90% (για να μην πω για το 100%) των περιπτωσεων.

Αντε να ερθει το PureView στα επομενα wp να μιλαμε για το απολυτο τηλεφωνο :)

 

Ανέβασε μας κανένα στο Youtube!

(ή αν έχεις τη δυνατότητα κανά MP4 χωρίς επεξεργασία σε κανένα rapid@#$)

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλήμέρα. Σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο από το πλαίσιο. Ξερεί κανείς αν θα είναι ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα. Σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο από το πλαίσιο. Ξερεί κανείς αν θα είναι ελληνικό;

 

Ελληνικο κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εξειδικευμενο στους κατεχοντες την συσκευη...Υποστηριζει burst mode(αλλα οχι το burst του camera pro,του Ν8 που εκανε 2 δευτερα να τραβηξει την επομενη φωτο στην ακολουθια)...Πιο γρηγορη ληψη στυλ ανδροειδες που τραβανε με καθυστερηση ακολουθιας 0 sec...Νομιζω οτι το hardware του το σηκωνει,δεν ξερω αν εχει βγει εφαρμογη ή υποστηριζει απο μονη της η συσκευη τετοια λειτουργια (fast burst mode)..Το συγκεκριμενο μου ηταν το μονιμο απωθημενο μου στο Ν8... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εγω που τε εχω δοκιμάσει μερικές φορές στα μέντια τραβάει ταχύτατα

 

Μια δυο σελίδες πίσω το γράφω και εγώ αυτό. Το δοκίμασα στα media markt και είναι ταχύτατο στην λήψη φωτογραφιών και παρόλο που μετά από όσο είδα ήταν ανοιχτές κάμποσες εφαρμογές στον task manager.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zfc1C_y3TWw&feature=player_embedded]Nokia 808 - Flowers of Arboretum - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oYi2s9ulRnA&feature=player_embedded]Nokia 808 sample - Pure arachnofobia and other samples. - YouTube[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια εφαρμογη για επεξεργασια βιντεο οπως στο Ν8, απ'οτι ειδα εχει μονο να κοψεις την διαρκεια του βιντεο οχι να αλλαξεις ηχο η να βαλεις και καμια φωτο .
Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά τα studio δείγματα είναι εξαιρετικά και αναμενόμενα βάση του μεγέθους του αισθητήρα ο οποίος είναι πολύ μεγαλύτερος απο τις καλύτερες compact που κυκλοφορούν(μέχρι πρόσφατα γιατί τώρα canon-sony βγάλαν compact με aps-c αισθητήρα). Πάντως στα χαμηλά iso αλλά και την πληροφορία που περιέχει το jpg ρίχνει για μένα σε lx-5, s95 που ήταν οι καλύτερες compact μέχρι πριν λίγο καιρό.

 

Μακάρι να βγεί σε κινητό που θα έχει windows. Το έχω πάρει αμέσως. Άντε έχω και επιδότηση το σεπτέμβρη τελικά

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια η ΝΟΚΙΑ λέει όμως ότι δεν έχουν τόση σημασία τα Μpixels αλλά η τεχνολογία. Αν στα WP8 είναι βελτιωμένη στα σημεία , λίγη σημασία θα έχει αν είναι 16 ή 20 ΜPixels
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα χθες. Το προβλημα με ην κοκκινη οθονη υπαρχει και ειναι ενοχλητικοτατο. Για την ακριβεια, οσο αυξανεται η φωτεινοτητα κοκκινιζει και οσο μειώνεται πρασινίζει. Μαζι με τον ήχο που δινει στα ακουστικα (μετριος) ειναι τα μεγαλα μου παραπονα για την ωρα. Παντως στο κομμάτι της φωτογραφίας οντως πεταει και η ποιοτητα υλικών - κατασκευης είναι σε υψηλοτατο επιπεδο. Λετε να το επιστρεψω για επισκευή, ή η οθονη είναι ετσι απο κατασκευή? (δεν εχω βγαλει σιγουρο συμπερασμα από όσα έχω διαβάσει).
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα χθες. Το προβλημα με ην κοκκινη οθονη υπαρχει και ειναι ενοχλητικοτατο. Για την ακριβεια, οσο αυξανεται η φωτεινοτητα κοκκινιζει και οσο μειώνεται πρασινίζει. Μαζι με τον ήχο που δινει στα ακουστικα (μετριος) ειναι τα μεγαλα μου παραπονα για την ωρα. Παντως στο κομμάτι της φωτογραφίας οντως πεταει και η ποιοτητα υλικών - κατασκευης είναι σε υψηλοτατο επιπεδο. Λετε να το επιστρεψω για επισκευή, ή η οθονη είναι ετσι απο κατασκευή? (δεν εχω βγαλει σιγουρο συμπερασμα από όσα έχω διαβάσει).

αντικατάσταση doa άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εφυγα για διακοπές. Εδω δεν υπάρχει Nokia care και αποκλειεται να προλαβω το doa όταν επιστρέψω. Δυστυχως απλα θα το δώσω για επισκευή. Μπορει να μου θυμίσει κάποιος την εφαρμογη για γρηγορη αλαγη γλώσσας; Προσπαθησα αλλα δεν μπορω να εντοπίσω το post στο οποίο αναφέρθηκε.

Κατα τα αλλα εχω να πω οτι ο Opera ειναι αξιοπρεπεστατος (προερχομαι απο android & ios devices) και η οθονη δεν με προβλημάτισε καθόλου με την πυκνοτητα των πιξελ της.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εφυγα για διακοπές. Εδω δεν υπάρχει Nokia care και αποκλειεται να προλαβω το doa όταν επιστρέψω. Δυστυχως απλα θα το δώσω για επισκευή. Μπορει να μου θυμίσει κάποιος την εφαρμογη για γρηγορη αλαγη γλώσσας; Προσπαθησα αλλα δεν μπορω να εντοπίσω το post στο οποίο αναφέρθηκε.

Κατα τα αλλα εχω να πω οτι ο Opera ειναι αξιοπρεπεστατος (προερχομαι απο android & ios devices) και η οθονη δεν με προβλημάτισε καθόλου με την πυκνοτητα των πιξελ της.

LangSwitch τζάμπα στο store. Πάντως μην ανυσηχείς, στο Ν8 της κοπέλας μου που χρειάστηκε για τον ίδιο λόγο να αλλάξω οθόνη, κάνανε 2 μέρες στο nokia care Π. Φαλήρου.

Link to comment
Share on other sites

LangSwitch τζάμπα στο store. Πάντως μην ανυσηχείς, στο Ν8 της κοπέλας μου που χρειάστηκε για τον ίδιο λόγο να αλλάξω οθόνη, κάνανε 2 μέρες στο nokia care Π. Φαλήρου.

 

μιας και το αναφερατε,εκλεισε αυτο το νοκια καρε?περασα και δεν υπηρχε,ενω ηταν απο τα καλυτερα που ειχα βρει!

επισης το προγραμμα αυτο για γρηγορη εναλλαγη αξιζει να το βαλεις αμα εχεις swype?γιατι μονο με swype μπορω να γραψω,αλλα μαρεσει που στο anroid Κινητο μου με πατημα κουμπιου αλλαζει η γλωσσα και θα ηθελα κατι τετοιο και για το Ν8..με το συρσισιμο υπαρχουν φορες που δεν αλλαζει(εννοειται πως το κανω γρηγορα,δε φταιει το κινητο..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως πριν καλα καλα κλεισει το κινητό 2 μηνες στα χερια μου, παρεδωσε πνευμα το βυσμα των ακουστικων και δεν "βλεπει" τιποτα.θα παει μαλλον για σερβις αλλα αρχιζω να αμφιβαλω σοβαρα για την ποιοτητα κατασκευης της νοκια....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ και τα δύο, δεν έχω δει διαφορές πέρα από το γραφικό περιβάλλον. Πάντως καλό αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω ότι το garmin δουλεύει. Μπορεί να δουλέψει και το sygic μελλοντικά όπως έγινε και στο Ν8.
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχης κατοχος κ εγω απο το πρωι κ ειλικρινα εχω μεινει αφωνος με την καμερα του!Απλα απιστευτες φωτο κ βιντεο σε τετοιο βαθμο που σε κανει να ξεχνας την οποιαδηποτε ελειψη ή ατελεια του λειτουργικου του..Παρεπιπτοντως που πρεπει να βαλουμε τα τραγουδια για να τα δει το widget για αναπαραγωγη?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχης κατοχος κ εγω απο το πρωι κ ειλικρινα εχω μεινει αφωνος με την καμερα του!Απλα απιστευτες φωτο κ βιντεο σε τετοιο βαθμο που σε κανει να ξεχνας την οποιαδηποτε ελειψη ή ατελεια του λειτουργικου του..Παρεπιπτοντως που πρεπει να βαλουμε τα τραγουδια για να τα δει το widget για αναπαραγωγη??

Κατ' αρχάς μεγειά το εργαλείο. :)

 

Για να μπορέσεις να παίξεις τα κομμάτια που έχεις στη συσκευή, και επομένως να λειτουργήσει και το αντίστοιχο widget, πρέπει να ανοίξεις τουλάχιστον μία φορά την εφαρμογή Μουσική και λογικά θα αναζητήσει μόνο του τις μουσικές που έχεις μέσα στη συσκευή. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...