Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δυστυχώς ο πομπός ή αλλιώς 'αναπαραγωγή μέσω ραδιοφώνου' κόπηκε σαν δυνατότητα από την τελευταία έκδοση λογισμικού για ηλίθιους νομικούς λόγους.Την συσκευή την πήρα εγώ 1η Αυγούστου και τότε υπήρχε η δυνατότητα αλλά επειδή δεν είχε ελληνικα μου τα έβαλαν στην Nokia και με την version 0311(26-6-12) έγινε δυστυχώς οριστική φραγή στον πομπό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά δυστυχώς ο πομπός ή αλλιώς 'αναπαραγωγή μέσω ραδιοφώνου' κόπηκε σαν δυνατότητα από την τελευταία έκδοση λογισμικού για ηλίθιους νομικούς λόγους.Την συσκευή την πήρα εγώ 1η Αυγούστου και τότε υπήρχε η δυνατότητα αλλά επειδή δεν είχε ελληνικα μου τα έβαλαν στην Nokia και με την version 0311(26-6-12) έγινε δυστυχώς οριστική φραγή στον πομπό...

 

1ον: Άρα δεν έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου?

2ον: Είναι δυνατόν να το κόψανε??? Να τους πάρει ο @#$%#$^%~!

3ον: Πάμε σε hack λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ισχυει κατι τετοιο? που το διαβασες? ελπιζω να μην κοπηκε και απο Belle Refresh... αλλα τι νομικους λογους? απο φλεβαρη του 2008 με το Ν78 μου υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, τωρα το θυμηθηκαν, 4,5 χρονια μετα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ισχυει κατι τετοιο? που το διαβασες? ελπιζω να μην κοπηκε και απο Belle Refresh... αλλα τι νομικους λογους? απο φλεβαρη του 2008 με το Ν78 μου υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, τωρα το θυμηθηκαν, 4,5 χρονια μετα?

 

απλα τραγικο αν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

και γω την εκδοση 0311 και το εχω κανονικα το widget, βεβαια ειχα αρχικως την 0310 και περασα την επομενη με update και οχι με refurbish και ισως γι αυτο δεν εχει αφαιρεθει.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν8 μου σε Belle Refresh υπάρχει κανονικά, όπως επίσης και στο 701 στην FP1. Δε βλέπω το λόγο να αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα. Εκτός κι αν όντως έχει αφαιρεθεί στις καινούργιες συσκευές μέσω software. Και πάλι όμως πιστεύω ότι θα βρεθεί λύση με κάποιο CFW ή κάποιο hack. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χρείαζεστε από το Navifirm έκδοση Balkans 059M974 της 112.20.311 που να έχει και τον πομπό. Πιθανολογώ ότι δεν έχετε αγορασμένο Ελληνικό τηλέφωνο και η χώρα για την οποία προοριζόταν δεν το επιτρέπει. Συνεπώς η ΝΟΚΙΑ το αφαίρεσε από τη ρομ. Βάλτε την παραπάνω που σας λέω και θα εχετε μια χαρά πομπό
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Προσκυνάω lagoskon για άλλη μια φορά. Πέρασα αυτό που λέει και όλα καλά. Σημειώστε ότι η έκδοση για κωδικό 059M976 που είναι balkans gr black δεν έχει fm transmitter.
Link to comment
Share on other sites

Προσκυνάω lagoskon για άλλη μια φορά. Πέρασα αυτό που λέει και όλα καλά. Σημειώστε ότι η έκδοση για κωδικό 059M976 που είναι balkans gr black δεν έχει fm transmitter.

 

ε καλα αυτο επρεπε να το ειχες κανει απο την πρωτη στιγμη που το πηρες

εχει και καποια demo παιχνδια παραπανω

Link to comment
Share on other sites

ε καλα αυτο επρεπε να το ειχες κανει απο την πρωτη στιγμη που το πηρες

εχει και καποια demo παιχνδια παραπανω

 

Ναι αλλά δεν είναι τραγικό ότι η έκδοση για την ελληνική αγορά δεν έχει τον fm transmitter..?

Link to comment
Share on other sites

ειναι τραγικο αλλα δεν ειναι το μονο με οτι εχει να κανει με την ελλαδα.....

παντως και γω την generic balkans εχω βαλει για τυχον παρατραγουδα(και στο Ν8 που εχω ακολουθω την ιδια τακτικη)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας.

Μπορεί κάποιος χρήστης να μου συγκρίνει τη ποιότητά και την έντασή κατα την ακρόασή ραδιοφώνου σε σύγκρισή με κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο για να έχω μια εικόνα μέτρου σύγκρισης? (Ν8, Ν82, Χ2-02,05 Ε52)

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας.

Μπορεί κάποιος χρήστης να μου συγκρίνει τη ποιότητά και την έντασή κατα την ακρόασή ραδιοφώνου σε σύγκρισή με κάποιο άλλο κινητό τηλέφωνο για να έχω μια εικόνα μέτρου σύγκρισης? (Ν8, Ν82, Χ2-02,05 Ε52)

 

Ευχαριστώ :)

 

Εγω που πηγα απο Ν8 σε 808 ειναι η νυχτα με τη μερα!Το 808 δεν κανει παρασιτα (οπως το Ν8) σε ραδιοσταθμους με μικρη εμβελεια σηματος,κ εχει σαφως δυνατοτερη αναπαραγωγη το 808 σε ενταση ελεω Dolby digital...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ ;)

Αν βρω κάτι αξιόλογο θα το "δοκιμάσω"! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την αναπαραγωγή μέσω ραδιοφώνου, υποτίθεται ότι και στο N8 δεν υπήρχε για την ελληνική αφορά.

Μάλιστα είχα διαβάσει και μια λίστα στην οποία η Ελλάδα ήταν μέσα στις χώρες που η λειτουργία απαγορευόταν μέσω νόμου.

Βέβαια ποτέ δε το εφάρμοσαν αυτό και έτσι δεν είχε γίνει θέμα.

 

Εγω που πηγα απο Ν8 σε 808 ειναι η νυχτα με τη μερα!Το 808 δεν κανει παρασιτα (οπως το Ν8) σε ραδιοσταθμους με μικρη εμβελεια σηματος,κ εχει σαφως δυνατοτερη αναπαραγωγη το 808 σε ενταση ελεω Dolby digital...

 

Καλό αυτό... Ίσως στο N8 να φταίει το περίβλημα από αλουμίνιο.

 

Το gr δε σημαινει greek !! στο συγκεκριμενο product code

 

Σπάω το κεφάλι μου, τι μπορεί να σημαίνει (εκτός από green γιατί το τηλέφωνο είναι μαύρο).

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ενημερωση ποτε θα παρουμε αναβαθμιση εμεις?Η αν ξερουμε ποτε θα ερθει η fp2??:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σπάω το κεφάλι μου, τι μπορεί να σημαίνει (εκτός από green γιατί το τηλέφωνο είναι μαύρο).

 

Ισως germany (gr) russia (rs) .

 

Ο πλήρης κωδικός είναι Euro gr rs black / red / white :)

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ισως germany (gr) russia (rs) .

 

Ο πλήρης κωδικός είναι Euro gr rs black / red / white :)

 

Το rs παίζει για russian, αλλά τι στην αυχή θέλουν αυτοί στο balkans..? Το gr δεν είναι σίγουρα germany, οι γερμανοί είναι de.

Link to comment
Share on other sites

Moralas το ledάκι είναι δυνατό για την βραδυνή βιντεοσκόπηση; Δεν πρόσεξα να λέει κανείς κάτι σχετικό και είπα να ρωτήσω!
Link to comment
Share on other sites

Moralas το ledάκι είναι δυνατό για την βραδυνή βιντεοσκόπηση; Δεν πρόσεξα να λέει κανείς κάτι σχετικό και είπα να ρωτήσω!

 

μπράβο! σωστή ερώτηση! Να σημειώσω πως το dual led flash του Ε7 είναι κατά ΠΟΛΥ πιο αδύναμο απο το single led flash του Galaxy Note. Και το σκεφτόμουν για το 808 αν συνεχίζουν να χρησιμοποιούν ίδια led όπως και στην προηγούμενη σειρά.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα κ σουπερ δυνατο(στυλ sony),αλλα απο το ολοτελα που ειχα στο Ν8,μια χαρα την κάνει την δουλεια του...:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα κ σουπερ δυνατο(στυλ sony),αλλα απο το ολοτελα που ειχα στο Ν8,μια χαρα την κάνει την δουλεια του...:D

 

άρα το κλασσικό led της Nokia. Κρίμα. Ελπίζω τουλάχιστον στα μελλοντικά pureview τους να το βελτιώσουν .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στα led (μονίμως xenon!) αλλά από όσο είδα με μια εφαρμογή που χρησιμέυει σαν φακός δείχνει αρκετά καλό στο δωμάτιο μου μέσα με σκοτάδι..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...