Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ε μα και εσυ,στου prodigy μπουκωνουν τα αφτια μας..δε θα μπουκωσει το κινητο?εμενα απο κιαμο,παολα,μεχρι παπακωνσταντινου ηταν απαιχτο!τοσο σε φωτο οσο και σε βιντεο..οποτε μονο το 808 πιστευω μπορει να δωσει κατι παραπανω

 

ο διπλα μου ειχε το 808 (πηγε κανενας απο εδω μεσα? :p ) και μετα ακουγα που τα επαιζε, ακουγοταν σχεδον τελεια :mad::ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ο διπλα μου ειχε το 808 (πηγε κανενας απο εδω μεσα? :p ) και μετα ακουγα που τα επαιζε, ακουγοταν σχεδον τελεια :mad::ninja:

 

Στο Νοκια 700 που εχω στις επιλογες του χαρτη εχει και να τσεκαρεις για να βλεπεις τις φοτο σου στο χαρτη!! Στο 808 δεν εχει αυτη την επιλογη το εχει προσεξει κανενας αλλος ?? Η εκδοση των χαρτων ειναι

οι ιδιες!! Σε εμενα συμβαινει αυτο η σε ολα τα 808 ??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στο Νοκια 700 που εχω στις επιλογες του χαρτη εχει και να τσεκαρεις για να βλεπεις τις φοτο σου στο χαρτη!! Στο 808 δεν εχει αυτη την επιλογη το εχει προσεξει κανενας αλλος ?? Η εκδοση των χαρτων ειναι

οι ιδιες!! Σε εμενα συμβαινει αυτο η σε ολα τα 808 ??

Ευχαριστω!

 

εισαι σιγουρος?γιατι τις εμφανιζε το Ν8 μου,και δεν τις εμφανιζει το 808?δυσκολο..απλα μηπως δεν εχεις ρυθμισει να θυμαται τη θεση των φωτογραφιων?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε δεν ειχα sim μεσα....και ηταν off line γιατι επαιζα!!!

Αλλη μια ερωρηση¨..Ποια ρυθμιση στην καμερα πιστευτε ειναι η καλητερη για να αξιοποιηθει η cam του 808?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ειναι λιγακι σκοτεινη η καμερα του 808 στο βιντεο το βραδυ???? ακομα και με το φλας ανοικτο παιζει πολυ μαυριλα..... υπαρχει κατι που να το διορθωνει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

τελος,, είναι σίγουρα το επόμενο κινητο μου
:)

 

και εγώ το θέλω πολύ. Πιστεύω άνετα μάζευα λεφτά να το χω σαν δεύτερο αλλά περιμένω να δω τι θα γίνει με το viber .. Πλέον μόνο με αυτό μιλάω σχεδόν!

 

Όσο για το Multitasking του τι να πεις.. εδώ μοντέλα symbian belle με κατά πολύ κατώτερο hardware και βλέπεις πως πηγαίνοιυν.

 

Μια ερώτηση, εφόσον η υποστήριξη θα είναι μέχρι το 16(άντε πες μέσα του 14 πιο ρεαλιστικό) , εφόσον μετά την fp2 δεν θα δώσουν τίποτα άλλο, τότε τι ακριβώς θα κάνουν ως το τέλος της υποστήριξης ???

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τελος,, είναι σίγουρα το επόμενο κινητο μου
:)

Καλώς να ξανά έρθεις στο club...και πολύ άντεξες μακριά του!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, εφόσον η υποστήριξη θα είναι μέχρι το 16(άντε πες μέσα του 14 πιο ρεαλιστικό) , εφόσον μετά την fp2 δεν θα δώσουν τίποτα άλλο, τότε τι ακριβώς θα κάνουν ως το τέλος της υποστήριξης ???

Θα υπάρχει μια γραμμή υποστήριξης / παρηγοριάς για όσους αγόρασαν Symbian! :lol:

Πέρα από την πλάκα, το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά τι άλλο να χρειαστείς μετά την FP2;;; Μόνο κάνα bug fix και υποστήριξη στις εφαρμογές του store...

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει μια γραμμή υποστήριξης / παρηγοριάς για όσους αγόρασαν Symbian! :lol:

Πέρα από την πλάκα, το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά τι άλλο να χρειαστείς μετά την FP2;;; Μόνο κάνα bug fix και υποστήριξη στις εφαρμογές του store...

 

μηπως εννοει οτι δε θα βγαινουν αναβαθμισεις εφαρμογων και νεες εφαρμογες? γιατι αν ειναι ετσι τοτε ειναι θεμα...θαθελα να μην αναγκαστω να αλλαξω κινητο εξ αιτιας της μη υποστηριξης σε εφαρμογες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τελος,, είναι σίγουρα το επόμενο κινητο μου
:)

 

αντε, σε περιμενουμε :D

 

η καταναλωση παντως στο θεο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αντε, σε περιμενουμε :D

 

η καταναλωση παντως στο θεο :p

την κατανάλωση την βλέπω στα ιδια επίπεδα με το C6-01 μου το οποίο έχει πολύ χαμηλότερη συχνότητα στον επεξεργαστή και μικρότερη οθόνη.δηλαδή έχει βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

με 40+ εφαρμογες η idle? λογικο να εχει τοση καταναλωση με τοσες εφαρμογες το 808 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προς admins: παίζει να φτιάξουμε θέμα ξεχωριστό με φωτογραφίες από 808, όπως με το Ν8? :)
Link to comment
Share on other sites

Προς admins: παίζει να φτιάξουμε θέμα ξεχωριστό με φωτογραφίες από 808, όπως με το Ν8? :)
ε φτιάξε:p
Link to comment
Share on other sites

ε φτιάξε:p

 

Προς admins: παίζει να φτιάξουμε θέμα ξεχωριστό με φωτογραφίες από 808, όπως με το Ν8? :)

Υπάρχει ήδη θέμα για φωτογραφίες από συσκευές με symbian^3, Φωτογραφίες & βίντεο από Symbian^3 συσκευές. Οπότε μπορείτε να ανεβάσετε εκεί τις φωτογραφίες σας από τα 808 σας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σιγουρέυτικα ότι η μεγαλύτερη καινοτομία στο χώρο τον τελευταίο χρόνο ήταν το pureview του 808..
Link to comment
Share on other sites

Moralas είχες καμία αμφιβολία;;; Εγώ την παραμικρή! Ακόμα και το καινούργιο Lumia 920 πιο καινοτόμο είναι...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σιγουρέυτικα ότι η μεγαλύτερη καινοτομία στο χώρο τον τελευταίο χρόνο ήταν το pureview του 808..

 

Ακριβώς, δεν εκτιμήθηκε αυτό το τηλέφωνο λόγω λειτουργικού ενώ ενσωματώνει την κορυφαία καινοτομία του 2012.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, δεν εκτιμήθηκε αυτό το τηλέφωνο λόγω λειτουργικού ενώ ενσωματώνει την κορυφαία καινοτομία του 2012.

 

Πραγματικά .. Και κρίμα γιατί για την ώρα δεν βλέπω να το περνάνε όπως πρέπει στα wp . Την θέλουμε αυτή την καινοτομία και αν δεν περαστεί σε όλο της το μεγαλείο σε νέα συσκευή τότε το λατρεμένο 808 θα το χτυπήσω πριν το επόμενο καλοκαίρι..(άντε να δούμε αν ως τότε θα υπάρχει και κανονικό viber )

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα προς καλοκαίρι με βλέπω να καλοβλέπω το Ε7 ... θα δούμε.. Ως τότε κάθε μέρα αυτό το θέμα θα βλέπουμε να δούμε την "τελική" εκδοχή του του χρόνου με όσα bug fixes θα χουν βγει :)
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ήθελα από τότε που το ανακοίνωσαν, αλλά τώρα τελευταία άρχισα να το σκέφτομαι. Έλεγα να πάω σε κάτι διαφορετικό και να πάρω το Note 2. Είχα κ τον αδερφό μου που μου έλεγε να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα να δούμε τι θα δείξει η HTC και ότι θα'ταν καλύτερα να πάρω το Lumia 920 ή κάποιο της HTC ή έστω το Note 2 και με έβαλε σε περισσότερες σκέψεις. Μάλιστα είπα να πάρω και 808 και Note 2 και με έβρισε :p. Αλλά είμαι βιαστικός και το παρήγγειλα σήμερα από το birdphone :p. Θα το έχω αύριο το μεσημέρι κάποια στιγμή.

 

Τέλος πάντων. Ξέρω ότι έχουμε θέμα που αφορά τα αξεσουάρ, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ καλύτερα. Θήκη χρησιμοποιείτε εσείς? Screen protector? Τι θα μου προτείνατε να πάρω? Αρχικά σκεφτόμουνα το hard case της Nokia, αλλά το καπάκι της κάμερας δεν έχει τρύπα για το ηχείο και δεν ξέρω αν θα ακούγεται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...