Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

swype,και ησύχασες

 

τοσο καιρο παρακολουθω την κουβεντα,εχω Ν8 και swype..στο 808 δεν παιζει? μια χαρα τελειο ειναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τοσο καιρο παρακολουθω την κουβεντα,εχω Ν8 και swype..στο 808 δεν παιζει? μια χαρα τελειο ειναι..
λογικά παίζει,όποιος το χει ας το τσεκάρει
Link to comment
Share on other sites

λογικά παίζει,όποιος το χει ας το τσεκάρει

 

παιζει αλλα κατεβασετο απο νοκια βετα λαμπς και οχι απο μαρκετ για να εχεις και ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

swype,και ησύχασες

 

Δεν ησύχασες καθόλου μιας και στο alphanumeric keyboard δε παίζει και το φουλ κιουερτυ δε βολεύει όλους,άσε που τα'χει και ψείρες!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ησύχασες καθόλου μιας και στο alphanumeric keyboard δε παίζει και το φουλ κιουερτυ δε βολεύει όλους,άσε που τα'χει και ψείρες!!

το alphanumeric παίζει κανονικότατα.- το άλλο οκ,γι αυτό υπάρχουν εφαρμογές που με ενα κουμπί,swipe ή αγγιγμα αλλάζεις γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία απ'τις 2 εφαρμογές extra που είναι για αλλαγή γλώσσας δε φτάνει την ευχρηστία αλλά κυρίως την αξιοπιστία που έχει η μαμά αλλαγή γλώσσας στα keyboards στα android iPhone η wp συσκευές καθώς ακόμα και στο 701 με το τελευταίο update υπήρχαν περιπτώσεις στο internet η και αλλού που απλά αρνιώταν να δουλέψει.

Βέβαια δεν ήταν συχνό το φαινόμενο αλλά δε παύει για μένα να είναι foul η μη υποστήριξη μετά από τοοοσα χρόνια άμεσης εναλλαγής γλώσσας!

Υπομονη λιγο καιρο. Στο επομενο update οπως εχω αναφερει υπαρχει κουμπακι πανω στο πληκτρολογιο για αμεση αλλαγη γλωσσας. ;)

 

:lol::lol: Έτσι πως έγινε η BELLE αν άλλαζαν και αυτό , θα νόμιζες ότι έχεις Android :lol::lol:

Θα ηταν ορθοτερο να πουμε οτι το Android εχει "δανειστει" πολλα στοιχεια παο το Symbian στο γενικοτερο UI και στησιμο του. Κανενα δεν ειναι τελειο καιολα θελουν βελτιωσεις.

αυτο είναι πταίσμα σε σύγκριση με το τι προσφέρει το τηλέφωνο. Αν θέλεις να γράψεις αγγλικά για λίγο βγάζεις το Τ9 και πληκτρολογείς συνεχόμενα μέχρι να βγει το αντίστοιχο αγγλικό.για αλλαγή γλώσσας μερικά δευτερόλεπτα καθυστέρηση.αν πιάσουμε τα andrοid σαν συσκευές και λειτουργικό θα βρούμε πολλές ελλείψεις που δεν υπάρχουν στο 808

Αυτο το τελευταιο ξανα πες το. Οι περισσοτεροι Android-fan που θαβουν το Symbian (και το 808 εν προκειμενου) δεν μας αναφερουν ποσες μικρο-εφαρμογουλες εχουν περασει για να στησουν το τηλεφωνο τους να κανει καποια πραγματα που στο Symbian θεωρουνται απλα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τελευταιο ξανα πες το. Οι περισσοτεροι Android-fan που θαβουν το Symbian (και το 808 εν προκειμενου) δεν μας αναφερουν ποσες μικρο-εφαρμογουλες εχουν περασει για να στησουν το τηλεφωνο τους να κανει καποια πραγματα που στο Symbian θεωρουνται απλα δεδομενα.

 

Και πρόσθεσε και το πόσο πρέπει να ψάξεις να βρεις όλες αυτές τις εφαρμογούλες ad-free, ώστε να μη συνδέονται κάθε φορά στο νετ και σιγά-σιγά να σου ξεζουμίζουν το data plan χωρίς να πάρεις χαμπάρι... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

ακόμα και στο 701 με το τελευταίο update υπήρχαν περιπτώσεις στο internet η και αλλού που απλά αρνιώταν να δουλέψει.

quickLang λεγεται και επιλεγεις να σερνεις το δαχτυλο προς τα πανω. Γινε πιο συγκεκριμενος και πες μας που δεν δουλευε γιατι εμενα παντα δουλευει.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

....απλως το ανδροειδες και το μηλολειτουργικο εχουν προβληθει τοσο πολυ και με τοσο εξυπνο τροπο που εχουν κανει πλυση εγκεφαλου στο κοινο οτι ειναι τα απολυτα λειτουργικα,την στιγμη που η νοκια κοπαναει μυγες.......
Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα απo wind για να πληρωσω εναν λογαριασμο, ρωτησα για το τηλ και το ειχαν αμεσα παραδοτεο στα 675 euro!!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα απo wind για να πληρωσω εναν λογαριασμο, ρωτησα για το τηλ και το ειχαν αμεσα παραδοτεο στα 675 euro!!!!!!!!

 

Απλά δεν είχες ψιλά πάνω σου.. :p

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν είχες ψιλά πάνω σου.. :p

είχα 2 πεντακοσάρικα και οι άμπαλοι δεν είχαν ρέστα να μου δώσουν:lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν είχες ψιλά πάνω σου.. :p

Να το χαιρονται με αυτη την τιμη!!!!!!!!!:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

....απλως το ανδροειδες και το μηλολειτουργικο εχουν προβληθει τοσο πολυ και με τοσο εξυπνο τροπο που εχουν κανει πλυση εγκεφαλου στο κοινο οτι ειναι τα απολυτα λειτουργικα,την στιγμη που η νοκια κοπαναει μυγες.......

Ειπαμε ολα τα λογισμικα εχουν και τα καλα και τα κακα τους αλλα οχι να λεμε οτι τα symbian δεν εχουν ενσωματωμενες μαμα εφαρμογες οταν διαβαζω για τα android οτι πρεπει να βαλεις ενα καρο εφαρμογες για πραγματα που στο symbian ειναι στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

quickLang λεγεται και επιλεγεις να σερνεις το δαχτυλο προς τα πανω. Γινε πιο συγκεκριμενος και πες μας που δεν δουλευε γιατι εμενα παντα δουλευει.

 

Το έγραψα παραπάνω,και στο internet αλλά και σε άλλες εφαρμογές που δούλευα το keyboard δυστυχώς υπήρχαν περιπτώσεις στο 701 που μου κάνε νερά η εφαρμογή,και δεν ανταποκρινόταν στην αλλαγή οπότε πήγαινα με το παραδοσιακό(και σπαστικό)τρόπο!!

Όπως γράφει και ο φίλος μου ο asikis πιο πάνω αν όντως έχουν βάλει κουμπί μαμίσιο για εναλλαγή γλώσσας θα'ναι επιτέλους 1 πολύ σωστό βήμα εν έτη 2012

 

Το κινητό θα το πάρω κάποια στιγμή από περιέργεια και γιατί έχω εκτιμήσει μερικά πράγματα στο symbian κ τη Nokia όπως άψογο τηλέφωνο,τα 2 hard keys που βολεύουν πολλές φορές στις κλήσεις,πολύ καλή amoled 4άρα πλέον,χάρτες free που με βολεύουν πιο πολύ απ'όλους μιας και έχω όλα τα poi μου κ τα αγαπημένα εκεί κ φυσικά για ΑΥΤΉ τη κάμερα!!!

Αλλά 670€ ΔΕ δίνω,κ παραεισαγωγής symbian ΔΕ παίρνω!

οπότε κατά το φθινόπωρο μάλλον με βλέπω μιας και τώρα είμαι κ για καλοκαιρινή σεζόν σε νησί και άρα κ μακριά απ'τις εξελίξεις! :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!με το Ν8 με βλέπω να περνάω το καλοκαίρι και από σεπτεβρίο βλέπουμε. Πολλά τα λεφτά και δεν περισσεύουν.
Link to comment
Share on other sites

[...]κ παραεισαγωγής symbian ΔΕ παίρνω![...]

για ποιο λόγο?:wacko:

 

Υποθέτω λόγω του ότι χάνεις τα ελληνικά με αναβάθμιση με καλώδιο. Υπάρχει κόσμος που δε θέλει να μπλέκει με φλασαρίσματα, NaviFirm, Phoenix κλπ. ;)

 

Προσωπικά πάντως αν το είχα πάρει απόφαση και ήθελα τη συσκευή και σκόπευα να δώσω ένα κάποιο σεβαστό πόσο, δε θα με ένοιαζε να ήταν παραεισαγωγής, αρκεί να το έπαιρνα σε αισθητά χαμηλότερη τιμή.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λόγω του ότι χάνεις τα ελληνικά με αναβάθμιση με καλώδιο. Υπάρχει κόσμος που δε θέλει να μπλέκει με φλασαρίσματα, NaviFirm, Phoenix κλπ. ;)[...]
15€ σε nokia shop. και συμφέρει φυσικά. άσε που το πιο πιθανό να μην υπάρξει άλλη μεγάλη αναβάθμιση για το 808, μονο μέσω ota κάνα fp
Link to comment
Share on other sites

είναι και παραείναι.εδώ με το Ν8 μου βλέπω με την παρέα βίντεο σε 40άρα οθόνη με ποιότητα εικόνας και ήχου που τους αφήνει όλους ξερούς. Πόσο μάλλον με το 808. . .
Link to comment
Share on other sites

είναι και παραείναι.εδώ με το Ν8 μου βλέπω με την παρέα βίντεο σε 40άρα οθόνη με ποιότητα εικόνας και ήχου που τους αφήνει όλους ξερούς. Πόσο μάλλον με το 808. . .

 

και εγώ χτες μέσω dlna μετά από καιρό έβαλα ένα βίντεο που είχα τραβήξει και μάλιστα με ζουμ από το κολυμβητήριο που είχα τραβήξει τις κόρες μου και πάθαμε πλάκα με την ποιότητα!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή,και δεν ανταποκρινόταν στην αλλαγή οπότε πήγαινα με το παραδοσιακό(και σπαστικό)τρόπο!!

Επειδη το quickLang το ειχα και σε αλλα symbian πριν το Ν8, οταν πηρα το Ν8 εβαλα αμεσως την εφαρμογη γιαυτο πραγματικα δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε μια φορα το παραδοσιακο τροπο που εχει ηη Ν8. Δεν ξερω τι παιζει στο 701 αλλα στο Ν8 δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το quickLang το ειχα και σε αλλα symbian πριν το Ν8, οταν πηρα το Ν8 εβαλα αμεσως την εφαρμογη γιαυτο πραγματικα δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε μια φορα το παραδοσιακο τροπο που εχει ηη Ν8. Δεν ξερω τι παιζει στο 701 αλλα στο Ν8 δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

 

Ακόμα καλύτερο: langswitch

Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου το Ν8 είναι από τα ποιο πλήρες τηλέφωνα με μοναδική "δυσκολία"την μικρή για τα σημερινα δεδομένα οθόνη.η 4άρα του 808 είναι ιδανική για μένα. Άντε να δούμε πότε θα τα πάρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...