Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

φίλε σε ευχαριστώ για το λινκ..

το κινητό έμεινε από μπαταρία και δεν ανοίγει με τίποτα δεν μπορεί να φορτίσει δηλαδή .dead με αλλά λόγια χωρίς λόγο όμως .

Οπότε σε αυτή την περίπτωσή μπορώ να το φλασαρω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε σε ευχαριστώ για το λινκ..

το κινητό έμεινε από μπαταρία και δεν ανοίγει με τίποτα δεν μπορεί να φορτίσει δηλαδή .dead με αλλά λόγια χωρίς λόγο όμως .

Οπότε σε αυτή την περίπτωσή μπορώ να το φλασαρω?

Aφοβα επισης δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325813

τελευταια εκδοση φοινικα Phoenix Service Software 2012.04.003.47798

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Aφοβα επισης δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325813

τελευταια εκδοση φοινικα Phoenix Service Software 2012.04.003.47798

 

Θα τα δω όλα μόλις πάω σπίτι παιδιά ευχαριστώ απλα ξαναρωτώ και σορυ αν είναι χαζή η ερώτηση.

Αφού το κινητό έχει μείνει από μπαταριά και δεν φορτίζει πως θα ξεκινήσει το φλασαρισμα?

Αυτό μόνο δεν μπορώ να καταλάβω ...:)

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δω όλα μόλις πάω σπίτι παιδιά ευχαριστώ απλα ξαναρωτώ και σορυ αν είναι χαζή η ερώτηση.

Αφού το κινητό έχει μείνει από μπαταριά και δεν φορτίζει πως θα ξεκινήσει το φλασαρισμα?

Αυτό μόνο δεν μπορώ να καταλάβω ...:)

 

Κοιτα θα το συνδεσεις μεσω usb στο pc δεν ξερω αν το κανες μηπως και παρει η μπαταρια...λεω τωρα...ξεσυνδεσε το και ξαναβαλτο μια φορα ακομα, αν ειναι "κλινικα νεκρο"

το μονο που θα αποφασισετε ειναι για τη φαση βαλε βγαλε μπαταριας καθως θα διαβασεις και στον οδηγο...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Θα τα δω όλα μόλις πάω σπίτι παιδιά ευχαριστώ απλα ξαναρωτώ και σορυ αν είναι χαζή η ερώτηση.

Αφού το κινητό έχει μείνει από μπαταριά και δεν φορτίζει πως θα ξεκινήσει το φλασαρισμα?

Αυτό μόνο δεν μπορώ να καταλάβω ...:)

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται.Μήπως όμως ως τελείως <<νεκρή>> η συσκευή δεν φορτίζει,χωρίς να σημαίνει αυτό ότι έχει αδειάσει η μπαταρία;Μια σκέψη κάνω χωρίς να έχω κάποια εμπειρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το κινητό έχει μείνει από μπαταριά και δεν φορτίζει

 

Εφόσον το συνδέσεις με το φορτιστή, το λαμπάκι φόρτισης τι κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί μου είπε ότι το κινητό έμεινε χθες από μπαταρία και από τότε δεν ξανάνοιξε.

Έψαξα λίγο στο google και είδα ότι πολλά παιδιά είχαν παρόμοια προβλήματα

Φοβάμαι μήπως είναι η γνωστή περίπτωση που υπήρχε τότε στις πρώτες παρτίδες με τα νεκρά τηλ ..

τεσπα θα το δω παίδες και θα σας ενημερώσω..

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς αν μπορεί να συγχρονίσω τις επαφές με τις επαφές από το fb και να φαίνεται η φώτο τους στις επαφές?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή απο το ovi . Βγάζει μηνυμα δεν ολοκληρωθηκε η εγκατασταση . Καμμία βοήθεια ?
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το συνδέσεις με το φορτιστή, το λαμπάκι φόρτισης τι κάνει?

 

Τίποτα απολύτως ..

Δεν φορτίζει καθόλου

Είναι σαν να το έχεις κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω και γω αμεσα την βοηθεια σας!!! Οταν ειχα την anna το ιντερνετ πηγαινε σφαιρα(εννοω οτι φορτωνε ταχυτατα τις σελιδες) ειτε με opera mobile ειτε με opera mini!!! Τωρα με την belle στην κυριολεξια σερνετε και οταν περιμενω να ανοιξει μια σελιδα εκνευριζομαι τοσο που στην τελικη το κλεινω!! και δν το παθαινει μονο το δικο μου απ'οτι εχω δει αλλα και φιλου μου με N8 αλλα και με c6-01...Η ελευθερη μνημη :c του κινητου ειναι 130 ΜΒ στα 2 Ν8 και στο C6-01 280 αν αυτο παιζει ρολο!! Τελος ειναι δοκιμασμενο με 90% σημα απο wifi!! ΒΟΗΘΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς αν μπορεί να συγχρονίσω τις επαφές με τις επαφές από το fb και να φαίνεται η φώτο τους στις επαφές?

Υπάρχει μια δωρεάν εφαρμογή στο ovi store που κάνει μεταξύ άλλων και αυτό που ζητάς, αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται...

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δεν κατεβάζει καμία εφαρμογή απο το ovi . Βγάζει μηνυμα δεν ολοκληρωθηκε η εγκατασταση . Καμμία βοήθεια ?

 

απο κοινωνικα δικτυα, εναν εναν...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ?

 

στον καταλογο σου εχει επιλογη "κοινωνικα δικτυα" και συνδεεις καθεναν με το προφιλ τους στο fb. επισης υπαρχει κ μια εφαρμογη αν το googlαρεις :

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/N8-Contacts-Facebook-integration/td-p/790419

http://n8geeks.com/how-to-sync-photos-from-facebook-to-nokia-n8/

αλλα δε νομιζω οτι θα κανεις δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

EROTISI. TO NOKIA N8 ME SYMBIAN BELLE YPOSTIRIZEI NFC? AN NAI POU VRISKETE TO NFC?

Το Ν8 δεν έχει nfc. Το nfc είναι hardware, όχι software για να προστεθεί με την αναβάθμιση ενός λογισμικού.

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, γιατι το widget Καιρου δειχνει διαφορετικη θερμοκρασια απο την εφαρμογη την κανονικη, αφου ανηκει σε αυτην??

(τα εκανα και τα 2 update και εβγαλαν διαφορετικη θερμοκρασια)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

στον καταλογο σου εχει επιλογη "κοινωνικα δικτυα" και συνδεεις καθεναν με το προφιλ τους στο fb. επισης υπαρχει κ μια εφαρμογη αν το googlαρεις :

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/N8-Contacts-Facebook-integration/td-p/790419

http://n8geeks.com/how-to-sync-photos-from-facebook-to-nokia-n8/

αλλα δε νομιζω οτι θα κανεις δουλεια.

 

Μάλλον δεν σας εξήγησα καλά. Οταν προσπαθω να κατεβασω εφαρμογή από το ovi store μου βγάζει μήνυμα πρόβλημα στην εγκατάσταση . Αντίθετα όταν δοκίμασα να κατεβάσω ήχο κλήσης για δοκιμή τον κατέβασε.Εχω την belle και μέχρι σήμερα κατέβαζα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια δωρεάν εφαρμογή στο ovi store που κάνει μεταξύ άλλων και αυτό που ζητάς, αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται...

True caller λεέγεται η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε αν το προβλημα της οθονης,red-purple tint,το εχουν ολες οι συσκευες ν8 και αν διορθωνεται,ειναι λογως μη αγορας του κινητου? Εχει καποιο-καποια σοβαρα μειονεκτηματα?

 

Εχω ενα htc hd2,αξιζει να προχωρησω στην αντικατασταση του με ν8?

 

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως ..

Δεν φορτίζει καθόλου

Είναι σαν να το έχεις κλειστό.

 

Μπα... και κλειστό να το έχεις το λαμπάκι δείχνει.

Φαντάζομαι ότι δοκιμάσατε να το αφήσετε κάμποση ώρα πάνω στο φορτιστή και να πιέσετε και το power για 8 δεύτερα.

Αν ναι και πάλι τίποτα, τότε nokia care.

 

Μπορειτε να μου πειτε αν το προβλημα της οθονης,red-purple tint,το εχουν ολες οι συσκευες ν8 και αν διορθωνεται,ειναι λογως μη αγορας του κινητου? Εχει καποιο-καποια σοβαρα μειονεκτηματα?

Εχω ενα htc hd2,αξιζει να προχωρησω στην αντικατασταση του με ν8?

 

Την κοκκινίλα στην οθόνη την έχουνε σχεδόν όλοι. Άλλοι σε μεγαλύτερο βαθμό και άλλοι σε μικρότερο.

Πρόβλημα στη λειτουργία του τηλεφώνου δεν έχει, απλά είναι θέμα εμφάνισης.

Για το αν διορθώνεται, οι απόψεις είναι πολλές. Η δική μου είναι πως μπορείς να το κρύψεις βάζοντας την οθόνη να δείχνει πιο φωτεινά, αλλά επειδή είναι πρόβλημα hardware, ο μόνος τρόπος για να το λύσεις είναι να αλλάξεις την οθόνη, οπότε δεν λύνεται.

Αν θες ένα κινητό το οποίο έχει καλή φωτογραφική και χάρτες και σχετικά καλή αυτονομία μπαταρίας τότε προχώρα.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Μπα... και κλειστό να το έχεις το λαμπάκι δείχνει.

Φαντάζομαι ότι δοκιμάσατε να το αφήσετε κάμποση ώρα πάνω στο φορτιστή και να πιέσετε και το power για 8 δεύτερα.

Αν ναι και πάλι τίποτα, τότε nokia care.

 

του κάνει εύκολα επαναφορά με τον φοίνικα με τον οδηγό που του έδωσε ο Βασίλης. Δεν χρειάζεται άγχος. Το χω brickarei άπειρες φορές.. :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγαμε το κινητο σημερα σε nokia care!

τελικα ειχε προβλημα η μπαταρία!

την αλλαξανε επι τοπου αλλα μας πήρανε 40 εβρουλακια!

δυστυχώς το κινητο ηταν εκτος εγγύησης...

να για αυτο τρελαίνομαι με τα κινητα που δεν μπορεις να αλλαξεις μπαταρια! το σιχαίνομαι αυτο το "ενσωματωμένο"!:X

τελος παντων τελος καλο ολα καλα///

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εκτός εγγύησης τι εννοείς;Αν μιλάς για την μπαταρία,έχει εγγύηση 1 χρόνο και όχι 6 μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εκτός εγγύησης τι εννοείς;Αν μιλάς για την μπαταρία,έχει εγγύηση 1 χρόνο και όχι 6 μήνες.

 

ειχε περασει τον χρονο!

και εγω κουφάθηκα αλλα τον περασε!!!!!:blink:

τελος παντων τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...