Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω αρκετους ευχαριστημενους αλλα και αλλους τοσους δυσαρεστημενους με την αναβαθμιση.

 

Γνωριζει καποιος πιο εμπειρος να μου πει, εαν προχωρησω στην αναβαθμιση της belle και δεν μου αρεσει, υπαρχει τροπος να γυρισω στην εκδοση που εχω τωρα;

Δηλαδη πισωγυρισμα στην αννα γινεται;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεται αλλά πιο ανόητο πράγμα δε μπορεί να κάνει κανείς από το να γυρίσει από belle σε anna. Όσοι είναι απογοητευμένοι έιναι περισσότερο λόγω άγνοιας. Κάποιες ψιλορυθμίσεις που δε ξέρουν που είναι ακριβώς.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να πάρω τις επαφές από την μνήμη του τηλεφώνου ρε παιδιά?

 

Κανείς βρε παιδιά???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά???

 

Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι τόσο γρήγορα.Ούτε όλα τα μέλη είναι συνέχεια μέσα στο forum.Μόλις δει την ερώτηση κάποιος που γνωρίζει και έχει την διάθεση να βοηθήσει θα δοθεί και απάντηση.

Όταν λες να πάρεις τις επαφές τι ακριβώς εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά???

 

τι εννοεις να τις παρεις απο την μνημη του τηλεφωνου?? να τις κανεις τι??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη ευχάριστη έκπληξη μετά την αναβάθμιση σε belle είναι η διαχείρηση της μνήμης ,

 

εκεί που άνοιγα στην anna το opera σε desktop mode και έτρεμα πότε θα εμφανίσει το memory full , τώρα άνοιξα 10 σελίδες σε διαφορετικά tabs και παρακολουθούσα με τον taskman τη μνήμη και είδα ότι έμενε καρφωμένη η ελεύθερη στα ~110mb, ελπίζω μόνο να μην είναι bug του best taskman και φυσικά memory full δεν είδα .

 

Άργησε 1,5 χρόνο η νόκια να εξοπλίσει το Ν8 με το λειτουργικό που του αρμόζει ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι το widget καιρου δειχνει διαφορετικη θερμοκρασια απο αυτη που δειχνει η εφαρμογη αυτη καθ' αυτη??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μήπως γνωρίζει κάποιος που αποθηκεύονται οι αγαπημένες τοποθεσίες στο Nokia Maps ?? Εννοώ σε ποιο φάκελο ??:O

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά πιο ανόητο πράγμα δε μπορεί να κάνει κανείς από το να γυρίσει από belle σε anna. Όσοι είναι απογοητευμένοι έιναι περισσότερο λόγω άγνοιας. Κάποιες ψιλορυθμίσεις που δε ξέρουν που είναι ακριβώς.

Φιλε να μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο "καποιες ψιλορυθμισεις".

Απο τοτε που περασα την αννα στο Ν8 εχω μονο προβληματα και αν ηξερα ευκολο τροπο να γυρισω στο πρωτο λειτουργικο θα ημουν ακομα πιο ευχαριστημενος.

 

Καποια απο αυτα:

- ειναι φανερα πιο αργη η αποκριση της συσκευης

- δεν δουλευει πια το "update software" του nokia suite, oλο καταληγει σε error 12084

- δεν μπορω να εγκαταστησω νεες εφαρμογες, ολες καταληγουν σε error και can't be installed

- δεν δουλευει το nokia store. Σε προσπαθεια διορθωσης το απεγκατεστησα για να ξαναμπει απο την αρχη αλλα φυσικα "can't be installed"

Τα προβληματα που εχω ειναι κοινα, τα εχω gοοglαρει, εχω διαβασει ατελειωτα ποστ στα διαφορα fora της νοκια, αλλα λυση πουθενα.

 

Θελω λοιπον να δοκιμασω την μπελα μπας και διορθωθουν τα παραπανω, αλλα επειδη φοβαμαι τα χειροτερα ηθελα να ηξερα αν γινεται το rollback.

Aν σου ειναι ευκολο, μου λες και τον τροπο.

 

Ευχαριστω :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο "καποιες ψιλορυθμισεις".

Απο τοτε που περασα την αννα στο Ν8 εχω μονο προβληματα και αν ηξερα ευκολο τροπο να γυρισω στο πρωτο λειτουργικο θα ημουν ακομα πιο ευχαριστημενος.

 

Καποια απο αυτα:

- ειναι φανερα πιο αργη η αποκριση της συσκευης

- δεν δουλευει πια το "update software" του nokia suite, oλο καταληγει σε error 12084

- δεν μπορω να εγκαταστησω νεες εφαρμογες, ολες καταληγουν σε error και can't be installed

- δεν δουλευει το nokia store. Σε προσπαθεια διορθωσης το απεγκατεστησα για να ξαναμπει απο την αρχη αλλα φυσικα "can't be installed"

Τα προβληματα που εχω ειναι κοινα, τα εχω gοοglαρει, εχω διαβασει ατελειωτα ποστ στα διαφορα fora της νοκια, αλλα λυση πουθενα.

 

Θελω λοιπον να δοκιμασω την μπελα μπας και διορθωθουν τα παραπανω, αλλα επειδη φοβαμαι τα χειροτερα ηθελα να ηξερα αν γινεται το rollback.

Aν σου ειναι ευκολο, μου λες και τον τροπο.

 

Ευχαριστω :)

 

εγω που εχω αλλαξει 2 Ν8 γιατι δεν εχω τιποτα απολααυτα?

 

μηπως κανεις κατι λαθος?μηπως ειναι ελατωματικο απλα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω κωδικο κλειδωματος στο κινητο ? θελω δηλαδη μετα απο 30δευτερολεπτα να κλειδωνει μονο του το κινητο αλλα οταν πας να το ξεκλειδωσεις να σου ζηταει κωδικο.. απο τις ρυθμισεις που το εκανα μπορω να βαλω μονο απο 1 λεπτο και πανω.. ενω εγω θελω στα 30δευτερολεπτα να γινεται.. συν οταν το κλειδωνο να ενεργοποιειται ο κωδικος και να μην χρειαζεται να περιμενω ενα χρονικο οριο για να γινει αυτο.. γνωριζει καποιος ?

 

ευχαριστω

Edited by impreza_sti

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι συνδεετε συνεχεια με το το wifi του σπιτιου μου ??? εγω το κανω αποσυνδεση εκεινο σε 3 δευτερολεπτα ξανασυνδεετε απο μονο του ???? πρεπει να εχω απενεργοποιημενο συνεχεια τον οδηγο του wifi. Πως μπορω να δω ποια εφαρμογη συνδεετε απευθειας με το δυκτιο μου???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι να μη το εχω αγχος...η c: μου ειναι στα 54mb ελευθερα.πραγματικα δεν εχω ιδεα γιατι επεσε τοσο πολυ.εχω βαλει-βγαλει ολες τισ εφαρμογες που ειχα περασει αλλα καμια αλλαγη.πειραζει να το αφησω με τοσο η να κανω κανα hard reset?το λεω γιατι μετα θα πρεπει να περασω παλι ελληνικα και το βαριεμαι,οποτε αν δεν εχει προβλημα με τοση μνημη το αφηνω ετσι...
Link to comment
Share on other sites

α) και εγώ αυτή έχω και λειτουργεί απροβλημάτιστα (χρησιμοποιήσιμα το νορτον χακ για τζέιλμπρέικ και όλα μια χαρά)

 

β) Στις συζητήσεις αν πατήσεις φάκελοι θα στο βγάλει όπως παλιά το να πηγαίνεις κατευθείαν στα εισερχόμενα δε ξέρω

 

γ) διέγραψε ότι δε χρειάζεσαι από εφαρμογές μέχρι εικόνες που είναι περασμένα στην εσωτερική μνήμη πχ όφισ σαζαμ και ακρομπατ και αν θες εγκατέστησε τα ίδια ή αλλά καλύτερα στη στην εξωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

 

απο που το καταβασες το νορτον χακ τι κανει αυτο ???και τι ειναι το τζελμπρεικ

αυτα τα λες να διαγραψω ,τα θελω ,πως και απο που θα τα ξαναβαλω στην Ε και δεν μου φαινονται τοσο μεγαλα αρχεια π.χ το Quickoffice ειναι μονο 11ΜΒ ,το Shazam 1MB

Link to comment
Share on other sites

γιατι συνδεετε συνεχεια με το το wifi του σπιτιου μου ??? εγω το κανω αποσυνδεση εκεινο σε 3 δευτερολεπτα ξανασυνδεετε απο μονο του ???? πρεπει να εχω απενεργοποιημενο συνεχεια τον οδηγο του wifi. Πως μπορω να δω ποια εφαρμογη συνδεετε απευθειας με το δυκτιο μου???

 

Με το best taskman μπορείς να δεις τι εφαρμογές και τι διεργασίες τρέχουν και να τις κλείσεις. Πιθανόν το nokia maps να τρέχει. δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση.

 

ρε παιδια να ρωτησω κατι να μη το εχω αγχος...η c: μου ειναι στα 54mb ελευθερα.πραγματικα δεν εχω ιδεα γιατι επεσε τοσο πολυ.εχω βαλει-βγαλει ολες τισ εφαρμογες που ειχα περασει αλλα καμια αλλαγη.πειραζει να το αφησω με τοσο η να κανω κανα hard reset?το λεω γιατι μετα θα πρεπει να περασω παλι ελληνικα και το βαριεμαι,οποτε αν δεν εχει προβλημα με τοση μνημη το αφηνω ετσι...

 

Μήπως έχεις πολλά email;

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω κωδικο κλειδωματος στο κινητο ? θελω δλδ μετα απο 30δευτερολεπτα να κλειδωνει μονο τ το κινητο αλλα οταν πας να το ξεκλειδωσεις να σου ζηταει κωδικο.. απο τις ρυθμισεις π το εκανα μπορω να βαλω μονο απο 1 λεπτο κ πανω.. ενω εγω θελω στα 30δευτερολεπτα να γινεται.. συν οταν το κλειδωνο να ενεργοποιειται ο κωδικος κ να μην χρειαζεται να περιμενω ενα χρονικο οριο για να γινει αυτο.. γνωριζει καποιος ?

 

ευχαριστω

 

Οχι, δεν μπορεις να το ρυθμισεις για 30 δευτερολεπτα.

 

Το 2ο φυσικα και γινεται: πατας το κουμπακι on/off και επιλεγεις κλειδωμα τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο "καποιες ψιλορυθμισεις".

Απο τοτε που περασα την αννα στο Ν8 εχω μονο προβληματα και αν ηξερα ευκολο τροπο να γυρισω στο πρωτο λειτουργικο θα ημουν ακομα πιο ευχαριστημενος.

 

Καποια απο αυτα:

- ειναι φανερα πιο αργη η αποκριση της συσκευης

- δεν δουλευει πια το "update software" του nokia suite, oλο καταληγει σε error 12084

- δεν μπορω να εγκαταστησω νεες εφαρμογες, ολες καταληγουν σε error και can't be installed

- δεν δουλευει το nokia store. Σε προσπαθεια διορθωσης το απεγκατεστησα για να ξαναμπει απο την αρχη αλλα φυσικα "can't be installed"

Τα προβληματα που εχω ειναι κοινα, τα εχω gοοglαρει, εχω διαβασει ατελειωτα ποστ στα διαφορα fora της νοκια, αλλα λυση πουθενα.

 

Θελω λοιπον να δοκιμασω την μπελα μπας και διορθωθουν τα παραπανω, αλλα επειδη φοβαμαι τα χειροτερα ηθελα να ηξερα αν γινεται το rollback.

Aν σου ειναι ευκολο, μου λες και τον τροπο.

 

Ευχαριστω :)

Προφανώς έχει πρόβλημα η συσκευή σου ή κάτι δε πήγε καλά με την αναβάθμιση. Συστήνω τον ελληνικό οδηγό για custom belle και την slim belle του lagoskon εννοείται. Λίγο διάβασμα και υπομονή και θα είσαι οκ. Αν δεν είσαι οκ μετά από αυτό, έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πολλά email;

δεν εχω καθολου mail συγχρονισμενα.τουλαχιστον ετσι πιστευω.που τα αποθηκευει για να το τσεκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Με το best taskman μπορείς να δεις τι εφαρμογές και τι διεργασίες τρέχουν και να τις κλείσεις. Πιθανόν το nokia maps να τρέχει. δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση.

 

 

Αυτο ειναι με αγορα ,τιποτα δωρεαν δεν ξερεις??? το nokia maps για να τρεξει χρειαζετε συνδεση ????

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καθολου mail συγχρονισμενα.τουλαχιστον ετσι πιστευω.που τα αποθηκευει για να το τσεκαρω?

 

αν είχες θα φαινότανε στο γραμματοκιβώτιο. Έλεγξε τι εφαρμογές από την διαχείρηση εφαρμογών να δεις ποιές είναι στην c. αλλιώς δες μήπως αποθηκέυονται εκεί φωτογραφίες-βίντεο ή αρχεία άλλων εφαρμογών. Έλεγξε τους φακέλους στην c να δεις τα περιεχόμενα.

 

αυτο ειναι με αγορα ,τιποτα δωρεαν δεν ξερεις??? το nokia maps για να τρεξει χρειαζετε συνδεση ????

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν δωρεάν εφαρμογές. Υπάρχει και το appstop αλλά δεν ξέρω αν είναι δωρεάν. Ψάξε τα στα "μαγαζάκια". Το νόκια maps μπορείς να το ρυθμίσεις απο τις ρυθμίσεις του να χρησημοποιεί ή όχι ίντερνετ.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια λιγο ασχετη με το θεμα ερωτηση θα ηθελα να κανω.ειναι ευκολο να αλλαξω μονος μου το μεταλικο σωμα του κινητου?αν ειμαι off topic ας με παραπεμψει καποιος εκει που πρεπει....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την bella την επίσημη αν κάνω ένα format σε όλες τις μνήμες θα έχω κάποιο πρόβλημα πχ με τις qt η με τίποτα άλλο να χαθούν widget και τα σχετικά store και τέτοια??? Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν μπορεις να το ρυθμισεις για 30 δευτερολεπτα.

 

Το 2ο φυσικα και γινεται: πατας το κουμπακι on/off και επιλεγεις κλειδωμα τηλεφώνου

 

sry δεν καταλαβα.. ποιο κουμπακι on/off ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

sry δεν καταλαβα.. ποιο κουμπακι on/off ?

 

που ενεργοποιείς \ απενεργοποιείς το τηλέφωνο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα η Belle εμφανίζει το εξής ενοχλητικό. Έχω εξαρχής διαγράψει κάθε WAP σύνδεση για να αποφεύγω τις χρεώσεις και συνδέομαι με Wi-Fi. Μου εμφανίζεται όμως κατά διαστήματα ένα popup παράθυρο στην οθόνη που λέει : Δεδ. Κιν. Τηλ. Απενεργοποιήθηκε Δεν διατίθενται συνδεσεις

Ό,τι και να δοκίμασα δεν κατάφερα να το κάνω να μην εμφανίζεται (πείραξα τις ρυθμίσεις δεδομένων στους Χάρτες, απενεργοποίησα το My Nokia, απενεργοποίησα τον αυτόματο έλεγχο για αναβαθμίσες, κτλ κτλ).

Ξέρει κανείς πως θα βγει το ρημάδι; Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...