Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος τροπος να παρουμε screenshoot απο το κινητο;Καποια εφαρμογη;:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιος τροπος να παρουμε screenshoot απο το κινητο;Καποια εφαρμογη;:)

SuperScreenshot_v1.10.S60v3v5.SymbianOS9 στα γνωστα μαγαζακια...

 

Μετα απο το update σε Belle και εχοντας κανει hard reset τη C και τη mass memory, εχοντας βαλει καινουργια 32gb memory card και με τα νεα τρελα theme effects (του jinhao συγκεκριμενα), νομιζω οτι εχω αλλη συσκευη!!!

Το κινητο παει σφαιρα και κανει ''τσαλιμια'' ανευ προηγουμενου...

Αν ξεραμε και πως και αν θα μπορουσαμε να αλλαξουμε το ''σασι'' της συσκευης και ποσο θα στοιχιζε...

 

ps

Εχοντας ενεργοποιημενο το WiFi, η συσκευη κανει αναζητηση και τρωει μπαταρια...???

Γιατι με την Anna, μονο οταν εκανες αναζητηση, εψαχνε δυκτια (εφοσον η ρυθμιση ηταν να μη ψαχνει αυτοματα δυκτια...)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεραμε και πως και αν θα μπορουσαμε να αλλαξουμε το ''σασι'' της συσκευης και ποσο θα στοιχιζε...

 

54euro

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=48929

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=48930

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι ποιά έχεις? καθ εμερα φορτιση θελει,με εχει τρελλάνει, απαραδεκτο..

Έχω αυτή που αντιστοιχεί στο 059D427 (cosmote)

Ούτε φορμά έκανα,ούτε τίποτε άλλο.Την έβαλα με το ΝΟΚΙΑ suite και έβγαλε 90 ώρες.Λειτουργει άψογα μέχρι στιγμής και το κινητό πάει σφαίρα σε σχέση με την Άννα.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Για τη Belle αναφέρομαι. :)

 

Για τις αναβαθμίσεις: Κύριο μενού και πηγαίνεις στο Πράσινο Εικονίδιο με το Λευκό Βελάκι ( που δείχνει κάτω - αριστερά ), το επιλέγεις, ακυρώνεις τον έλεγχο για αναβαθμίσεις. Κάτω δεξιά είναι το εικονίδιο των επιλογών, που μοιάζει με Ξ, το επιλέγεις, μετά θα σου λέει για Αυτόματο έλεγχο για αναβαθμίσεις, Εκεί βάζεις Απενεργποιημένη.

 

Για τους χάρτες: Επιλέγεις τους Χάρτες, μετά πάλι το εικονίδιο Ξ κάτω δεξιά, μετά Ρυθμίσεις, έπειτα Οδήγηση και Βελτίωση Χαρτών ( η τεέυταία από κάτω επιλογή ) και βάζεις Απενεργοποιημένη. :)

Δηλαδή αν τις έχεις "on" καταναλώνουν μπαταρία;;; Αφου και οι αναβαθμίσεις, αλλά και οι χάρτες "τρέχουν" μόνο όταν τις χρησιμοποιείς...τουλάχιστον έτσι νόμιζα μέχρι τώρα!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Για τις αναβαθμίσεις: Κύριο μενού και πηγαίνεις στο Πράσινο Εικονίδιο με το Λευκό Βελάκι ( που δείχνει κάτω - αριστερά ), το επιλέγεις, ακυρώνεις τον έλεγχο για αναβαθμίσεις. Κάτω δεξιά είναι το εικονίδιο των επιλογών, που μοιάζει με Ξ, το επιλέγεις, μετά θα σου λέει για Αυτόματο έλεγχο για αναβαθμίσεις, Εκεί βάζεις Απενεργποιημένη.

Οκ το καταλαβα τελικα.;) Για τους χαρτες το ειχα καταφερει.

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με ενα προβλημα που ειχα αναφερει και τελικα,οσο και να το ψαχνω δεν βρισκω ακρη.και επειδη μαλλον δεν το ειχα περιγραψει καλα γτ δεν ειχα παρει απαντησεις γιαυτο το θεμα, ηθελα να ρωτησω αν το εχει και καποιος αλλος παρατηρησει. λοιπον, στο Ν8 μπορεις ναχεις πολλα ημερολογια. οταν το ειχα αγορασει περισυ ειχα στειλει απο το Ν79 ο,τι ειχα με αποτελεσμα να αποθηκευτει στο Ν8 σαν αλλο ημερολογιο.το εχει και με αλλο χρωμα.εκει λοιπον συνεχισα να αποθηκευω τα παντα ,δηλαδη δεν χρησιμοποιησα το ημερολογιο του κινητου για να μην ανακατευτουν και συγχρονιζε κανονικα με το outlook. τωρα που το ξαναπηρα το Ν8 (το ειχα πουλησει) κ επανεφερα το παλιο back up (για την ακριβεια στο ημερολογιο εχω δοκιμασει πολλα να επαναφερω..) και περασα και belle, συγχρονιζω με το pc και δεν βλεπει τιποτα,μονο στο ημερολογιο.επαφες κτλ τα βλεπει.εχω βαλει να παιρνει ο,τι αλλαγη εχει γινει στο κινητο και να την στελνει outlook. δεν περναει τιποτα λοιπον!! στο κινητο δουλευει κανονικα! καμια ιδεα????τι μπορει να φταιει?ο μονος τροπος ειναι τα γραψω ενα ενα στο ημερολογιο του κινητου κ να ευχηθω να τα δει..αλλα πρεπει να παρω τους μηνες εναν εναν,δεν εχει να τα πεταει ολα τα γεγονοτα σε μια λιστα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τις έχεις "on" καταναλώνουν μπαταρία;;; Αφου και οι αναβαθμίσεις, αλλά και οι χάρτες "τρέχουν" μόνο όταν τις χρησιμοποιείς...τουλάχιστον έτσι νόμιζα μέχρι τώρα!

 

Κάτι πρέπει να έκαναν με το update στη Nokia, γιατί έχει γίνει χαμός στο Conversations... Ας ελπίσουμε με το update για το Office να έρθει και κάποιο fix για την μπαταρία ( αφού, πιστεύω, ότι είναι θέμα του λογισμικού.. ). Αλλά δε θα πρέπει να παρανιόμαστε, γιατί μερικοί λένε και για 12 ώρες αυτονομία.. :blink:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η φωνητικη κληση μου ειαι πολυ χρησιμη οταν οδηγω,με την ΑΝΝΑ δουλευε μια χαρα τωρα στη BELLE δεν μπορω να τη βρω πουθενα!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

1)"....με τα νεα τρελα theme effects (του jinhao συγκεκριμενα)..."

Που βρίσκονται αυτά παιδια?

2)Στην Anna αν ακουμπούσες στην μπαταρία εβλεπες το ποσοστό φορτισης πχ 100% και μπορούσες να ενεργοποιήσεις την Εξοικονόμηση Ενέργειας. Στην Belle τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

1)"....με τα νεα τρελα theme effects (του jinhao συγκεκριμενα)..."

Που βρίσκονται αυτά παιδια?

2)Στην Anna αν ακουμπούσες στην μπαταρία εβλεπες το ποσοστό φορτισης πχ 100% και μπορούσες να ενεργοποιήσεις την Εξοικονόμηση Ενέργειας. Στην Belle τι γίνεται?

Πατας το power απο πανω στην συσκευη ελαχιστα κ σου βγαζει αυτην την επιλογη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Το προηγούμενο topic κλειδώθηκε και ανοίχτηκε το μέρος ΙΙ γιατί ο αριθμός των ποστ που υπήρχαν έκανε δύσκολη την ανάγνωση και την αναζήτηση.Σε αυτό γίνεται καθαρισμός έτσι ώστε να μείνουν τα ποστ τα οποία έχουν χρήσιμες πληροφορίες οι οποίες θα μπορούν εύκολα να βρεθούν.Στην αρχή του παρόντος θέματος υπάρχουν κάποιες οδηγίες για την σωστή και ομαλή ροή των συζητήσεων http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3992743#post3992743.

Παρακαλώ πολύ σεβαστείτε την προσπάθεια που γίνεται έτσι ώστε να υπάρχει μια όσο τον δυνατόν καλύτερη οργάνωση.Δεν είναι δυνατόν και ούτε είναι ευχάριστο για τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης να χρειάζεται να επεμβαίνουν συνέχεια αφαιρώντας μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εγω κοντευω να σκασω.περασα την μπελε,μαυρη να ειναι η ωρα,και το κινητο σερνεται.κωδικο προιοντος 059f053.η καταναλωση πολυ καλη αλλα παγωνει συχνα και μου εχει σπασει τα νευρα.εκανα και φορματ και την ξαναπερασα.αν μπορει κανεις να βοηθησει γιατι το κιν ειναι ενος μηνος και κριμα να το πεταξω απο το παραθυρο:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στην Βelle τραβάει video στα 30fps ή χρειάζεται εξτρα προγραμματακι από το ΒΕΤΑ ΛΑΜΠΣ όπως παλια?

Η αναβάθμιση από τα beta.labs είναι ενσωματωμένη στην Belle.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω φωνητικές κλήσεις με την Belle? έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν βρίσκω το πως !!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω φωνητικές κλήσεις με την Belle? έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν βρίσκω το πως !!

 

Καλημέρα με τις φωνητικές εντολές δεν γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με τις φωνητικές εντολές δεν γινεται ?

 

ναι, λέω όμως, με την άννα κρατούσα πατημένο το "κλήση" , με την belle τι κρατάω πατημένο ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, λέω όμως, με την άννα κρατούσα πατημένο το "κλήση" , με την belle τι κρατάω πατημένο ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3992818#post3992818

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εγω κοντευω να σκασω.περασα την μπελε,μαυρη να ειναι η ωρα,και το κινητο σερνεται.κωδικο προιοντος 059f053.η καταναλωση πολυ καλη αλλα παγωνει συχνα και μου εχει σπασει τα νευρα.εκανα και φορματ και την ξαναπερασα.αν μπορει κανεις να βοηθησει γιατι το κιν ειναι ενος μηνος και κριμα να το πεταξω απο το παραθυρο:cry::cry::cry:

 

Καλημερα κι εγω τον ιδιο κωδικο εχω,εβαλες την επισημη απο suite η τη slim του Lagoskon?εγω περασα τη slim με ολα τα προβλεπομενα φορματ κτλ και ειναι αψογο σφαιρα τινα πω...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε μου με το back up ,πηγα απο το νοκια σουιτε και εκανα ρεστορ και ολα οκ

κατι αλλο να ρωτησω ,

α) εκανα βλακεια που εβαλα την βελλε (balkans 0599774) κατεβασμενη απο το NaviFirm

και δεν εβαλα την σλιμ του lagkoskon ??? και

β) πως μπορω οταν ανοιγω τα μηνυματα να μην πηγαινει στις συζητησεις και να ανοιγουν τα εισρχομενα ,

γ) τι να διαγραψω και πως γινετε, για να απελευθερωσω χωρω απο την μνημη τηλ.© που τωρα εχει ελευθ.χωρο 93,8 δειχνει στο τηλ. ενω στο υπολογιστη φαινετε οτι ειναι γεματη (254ΜΒ)

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε μου με το back up ,πηγα απο το νοκια σουιτε και εκανα ρεστορ και ολα οκ

κατι αλλο να ρωτησω ,

α) εκανα βλακεια που εβαλα την βελλε (balkans 0599774) κατεβασμενη απο το NaviFirm

και δεν εβαλα την σλιμ του lagkoskon ??? και

β) πως μπορω οταν ανοιγω τα μηνυματα να μην πηγαινει στις συζητησεις και να ανοιγουν τα εισρχομενα ,

γ) τι να διαγραψω και πως γινετε, για να απελευθερωσω χωρω απο την μνημη τηλ.© που τωρα εχει ελευθ.χωρο 93,8 δειχνει στο τηλ. ενω στο υπολογιστη φαινετε οτι ειναι γεματη (254ΜΒ)

 

α) και εγώ αυτή έχω και λειτουργεί απροβλημάτιστα (χρησιμοποιήσιμα το νορτον χακ για τζέιλμπρέικ και όλα μια χαρά)

 

β) Στις συζητήσεις αν πατήσεις φάκελοι θα στο βγάλει όπως παλιά το να πηγαίνεις κατευθείαν στα εισερχόμενα δε ξέρω

 

γ) διέγραψε ότι δε χρειάζεσαι από εφαρμογές μέχρι εικόνες που είναι περασμένα στην εσωτερική μνήμη πχ όφισ σαζαμ και ακρομπατ και αν θες εγκατέστησε τα ίδια ή αλλά καλύτερα στη στην εξωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να πάρω τις επαφές από την μνήμη του τηλεφώνου ρε παιδιά?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

β) πως μπορω οταν ανοιγω τα μηνυματα να μην πηγαινει στις συζητησεις και να ανοιγουν τα εισρχομενα ,

 

μηνυματα->επιλογες(3 παυλες)->προβολη φακελων->επιλογες->προβολη μηνυματος->εισερχομενα

και πλεον θα τα βλεπεις στα εισερχομενα...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Μήπως ξέρει κανείς να με πει αν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός απ το Swype για να γράφω μηνύματα στα Ελληνικά? Αγόρασα το κινητό απ το ίντερνετ, και στο nokia care που πήγα με είπαν ότι είναι για τη Γερμανική αγορά, και ότι θέλουν 15Ε για να το διορθώσουν. Έχω κατεβάσει τη bella απ το Nokia Store και η έκδοση του Swype που βρήκα δεν έχει Ελληνικά (στην Άννα είχα μια χαρά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)

 

καλημερα!!!αγορασα και εγω γερμανικο ν8 με αννα περασμενη και πηγα απο ενα νοκια care και μου περασε μπελ και ελληνικα δωρεαν μεσα στην εγγυηση σε ενα τεταρτακι :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...