Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι.Να που τελικα θα ξαναεπιλεξω Κοσμοτε αν εχει καποια καλη προσφορα αναλογη με της Βονταφον.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον Ιούλιο θα ξεκινήσει διαφημιστική εκστρατεία για το 3G από την COSMOTE καθώς επίσης και η διάθεση συσκευών, εννοείται νέες, και υπηρεσιών. Τα παραπάνω είναι ενημέρωση από την COSMOTE προς τα αποκλειστικά καταστήματα της.

 

Και εγώ κάποιες πληροφορίες που είχα ήταν για lunch μέσα καλοκαιριού(και είχαμε συζητήσει με μερικά παιδιά μέσω pm) ...Ας περιμένουμε λοιπόν :) ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

h voda ebale shmera KERAIA STHN LAMIA kai h cosmote exei bebaia alla den exei dosei akomh 3G sta kartokinhta ......pali emeine piso........

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο. Καποιοι βγαζουν μια υπηρεσια σε 3-5 δοσεις. Η κοσμοτε την βγαζει μια και καλη ολοκληρωμενη. Για του λογου το αληθες περιμενε και θα δεις το παρτυ που ερχεται απο τον ιουνιο η μαλλον απο τα μεσα ιουνιου και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά μπορείς να έχεις 3G σε καρτοκινητό αρκεί να πας να πάρεις τη 3G sim μια και δεν δουλεύει με 2ης γενιάς. Οι χρεώσεις πρέπει να είναι ίδιες με συμβολαίου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά μπορείς να έχεις 3G σε καρτοκινητό αρκεί να πας να πάρεις τη 3G sim μια και δεν δουλεύει με 2ης γενιάς. Οι χρεώσεις πρέπει να είναι ίδιες με συμβολαίου...

 

stin cosmote oxi den mporeis (akoma toulaxiston) na valeis 3G me karta. Mono me simvolaio. (Gia afto evala k vodafone, alliws 8a evaza cosmote).

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τέλος της δωρεάν προσφοράς βιντεοκλήσεων από τη βόδιφον, θα ήταν ιδιαίτερα ευχάριστη έκπληξη να έδινε δωρεάν βιντεοκλήσεις η κοσμοτέ, μαζί με το λανσάρισμα των υπηρεσιών 3ης γενιάς!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό σενάριο ! ΠΙστεύω ότι θα είναι ένα από τα δυνατά χαρτιά του launch του 3g της CosmOte ... άσχετο αλλά μήπως έχετε δει τη διαφήμιση για τα 2 πρώτα δωρεάν πάγια που λέεί δεν βλέπουμε την ώρα ? Μήπως το mob που βγάζουν φωτογραφία την οικογένεια είναι κάποιο από τα νέα 3g τηλέφωνα που θα έρθουν ? :rolleyes: :rolleyes: :w00t: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά, αλλά αυτό το lunch του 3G νομίζω ότι το ξαναδιάβασα κάπου. Μήπως είναι launch ή σημαίνει και κάτι άλλο εκτός από γεύμα;
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά, αλλά αυτό το lunch του 3G νομίζω ότι το ξαναδιάβασα κάπου. Μήπως είναι launch ή σημαίνει και κάτι άλλο εκτός από γεύμα;

 

Σωστή η παρατήρηση. :up:

 

Lunch: γεύμα

Launch: εκτόξευση, εκκίνηση, λανσάρισμα

 

Προφανώς στη συζήτησή μας το δεύτερο είναι το σωστό. ;)

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα ειρωνικά BTW. Ελπίζω να μην ακούστηκε έτσι...

 

Και παρεμπιπτόντως, χρόνια πολλά Πάνο. Είδα μια τουρτίτσα δίπλα στο nickname σου :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε lefty-x έχεις δίκιο απλά γράφω γρήγορα :( λάθος μου !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας ελπισουμε οτι το νεο Ζ800 της ΣΕ να μπει σε προσφορα ενοψι λανσαρισματος τριτης γενιας.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές σε 3ης γενιάς (i-mode όμως) συσκευές είναι σίγουρες. Όμως πολλοί έχουμε μείνει με Ζ1010 ή άλλα κινητά από την περίοδο δωρεάν δοκιμών της βόντα.

Καμμία προσφορά δωρεάν βιντεοκλήσεων θα δώσουν; Αυτό θα μέτραγε περισσότερο από κάθε πιθανή έκπτωση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

πάντως το δίκτυο της πρέπει να είναι πολύ εκτεταμένο.είδα deplexers στην Εθνική Οδό,στην Καρδίτσα,στους Σοφάδες,στην Λίμνη Πλαστήρα(!) μιλάμε σχεδόν παντού στο Ν.Καρδίτσας.άμα βγάλει και καμιά καλή προσφορά την πάτησαν οι άλλες δύο :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

E ante to kalokairi hr8e, ti kanei? 8a kanei kamia kinish? sthn drama akoma MONO cosmote exei 3G. Oi alles 2 koimoynte ... ;)

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

πάντως το δίκτυο της πρέπει να είναι πολύ εκτεταμένο.είδα deplexers στην Εθνική Οδό,στην Καρδίτσα,στους Σοφάδες,στην Λίμνη Πλαστήρα(!) μιλάμε σχεδόν παντού στο Ν.Καρδίτσας.άμα βγάλει και καμιά καλή προσφορά την πάτησαν οι άλλες δύο :lol:

απαντώ μόνος μου! ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ! :) Και λίγο ακριβότερες χρεώσεις να είχε η cosmote πάλι θα την προτιμούσα αφού ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ σχεδόν το 3g.πάρε τον #@%$ ΤΙΜ και voda :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά

 

από σέρρες κανένα νέο?

 

 

μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιος είναι ο πιο καλός και ποιος ο φτηνός provider για internet μέσο κινητού και laptop (3G η GPRS)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνετε με το 3G;Μπορώ να κάνω δωρεάν βιντεοκλήσεις με το 6680μου ή χρειάζεται i-mode 3g κινητό.Επίσης σε κινητά άλλου δικτύου είναι δωρεάν οι βιντεκλήσεις;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνετε με το 3G;Μπορώ να κάνω δωρεάν βιντεοκλήσεις με το 6680μου ή χρειάζεται i-mode 3g κινητό.Επίσης σε κινητά άλλου δικτύου είναι δωρεάν οι βιντεκλήσεις;

 

Δυστυχώς φίλε μου η "προσφορά" των δωρεάν βιντεοκλήσεων αφορά μόνο αυτές που θα γίνονται απο το 3G i-mode και όχι τις απλές 3G. τάδε έφη το ccare την περασμένη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου η "προσφορά" των δωρεάν βιντεοκλήσεων αφορά μόνο αυτές που θα γίνονται απο το 3G i-mode και όχι τις απλές 3G. τάδε έφη το ccare την περασμένη Παρασκευή.

ΛΑΘΟΣ δώθηκαν νέες διευκρινήσεις σήμερα απο την εξυπηρέτηση πελατών και οι δωρεάν βιντεοκλήσεις αφορά ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές τρίτης γενειάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...