Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τι χρησιμεύουν οι πληροφορίες κυψέλης? Το έχω απορία από μικρός!

 

Απλως βλεπεις διαφορες πληροφοριες του δικτυου στο κινητο σου . απο οσο ξερω στην κοσμοτε δεν εμφανιζεται τιποτα ουτε στην βονταφον εαν το εχεις ενεργοποιησει. Παντως στην γουιντ εμφανιζεται μυνημα π.χ. ektos city οταν εισαι εκτος του κεντρου αθηνας , και athens 21 στην αθηνα αυτο εχω δει.. παντως τωρα ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει ... και δεν εχει νοημα να το εχω ενεργο..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως παραλια κατερινης πιο ευκολα βγαζω γκομενα παρα να πιασω 3G στην κοσμοτε :rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ χάλια το 3G .γενικα και με στίκακι που εχω της κοτε τζάμπα τα λεφτά που έδωσα . Χάλια. Τώρα σε λίγους μήνες λήγει το συμβόλαιο και λέω να την κάνω προς wind. Τουλάχιστον ειναι πιο οικονομική
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Rs ποτε δε γραφεις σε δημοσιο φορουμ για γκομενες γιατι θα πλακωσουν οι καρχαριες και θα μας φανε το ψωμι!! Μη χαλας την πιάτσα.

Στο θέμα μας, το μεσημερι ημουν σημερα, φουλ 3G απο εκκλησια μεχρι ναυτικο όμιλο.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ χάλια το 3G .γενικα και με στίκακι που εχω της κοτε τζάμπα τα λεφτά που έδωσα . Χάλια. Τώρα σε λίγους μήνες λήγει το συμβόλαιο και λέω να την κάνω προς wind. Τουλάχιστον ειναι πιο οικονομική

 

σε συμβουλευω να μην πάρεις καινούργιο usb stick διότι όλα είναι ξεκλειδωτα απο όσο ξέρω !πάρε ένα δωρεάν καρτοκινητό vodafone και wind απο το site τους και ενεργοποιήσε το πακέτο πεντακόσια mb ίντερνετ με 5ευρώ και θa είσαι οκ !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι! Αρκετή ώρα τώρα δεν συνδέεται με τίποτα εδώ στην καλαμάτα! Ούτε 2G ούτε 3G..και πρέπει να είναι γενικευμένο γιατί και γνωστός μου στην περιοχή της αργολίδας πάλι έχει και εκεί πρόβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που δοκίμαζα ενα νεο κερνελ βλέπω, όπα δεν εχω ίντερνετ καμιά μ@...α θα εκανα, επαναφορά αλλα πάλη τίποτα (που να φανταστώ)!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω στον Πειραια,τιποτα......τι επανεκινηση, τι σταυρους,το 13838 δεν μπορει να με συνδεσει γιατι ολοι οι εκπροσωποι μιλανε...τι θα κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Και στο Καινούργιο Αιτωλοακαρνανίας υπάρχει πρόβλημα με το internet.

 

19:28 αποκατασταση internet

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ορίζω από τις ρυθμίσεις την χρήση ώρας που προέρχεται από το δίκτυο και το βάζω στο αυτόματη ημερ. και ώρα και μου το πάει 14 λεπτά πίσω. Το κάνει σε όλους ;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πλατεία Συντάγματος, μιας και αναβαθμιστηκε το speedtest.net επιτέλους και για το Android
Link to comment
Share on other sites

Πλατεία Συντάγματος, μιας και αναβαθμιστηκε το speedtest.net επιτέλους και για το Android

 

Παίζει ακριβώς στα μισά γκάζια από την wind..... :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως τα καρτοκινητα τα μπλοκάρουν, ξεκινάει με 17 και πέφτει μπαμ στα 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέες τιμές στο Cosmote internet on the go με κάρτα .

Για 30 ημέρες πρόσβασης στο Internet

Χρέωση Πάσο (€) 30€

Μέγιστος Όγκος Χρήσης (GB) ανά πάσο πρόσβασης 5 GB

 

Για 5 ημέρες πρόσβασης στο Internet

Χρέωση Πάσο (€) 10€

Μέγιστος Όγκος Χρήσης (GB) ανά πάσο πρόσβασης 2 GB

 

Για 15 ημέρες πρόσβασης στο Internet

Χρέωση Πάσο (€) 18€

Μέγιστος Όγκος Χρήσης (GB) ανά πάσο πρόσβασης 3 GB

 

Για 1 ημέρα πρόσβασης στο Internet

Χρέωση Πάσο (€) 5€

Μέγιστος Όγκος Χρήσης (GB) ανά πάσο πρόσβασης 1GB

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια δεν ξερω τι γινεται αλλα το ίντερνετ σερνεται...γενικα σε αρκετά σημεια στην αθηνα απο το κεντρο μεχρι λιοσιων και απο κεντρο μεχρι Γλυφάδα απλα ανύπαρκτο. .ειναι γενικό το πρόβλημα η συμβαιβει σε μενα?μιλάμε οτι οι ταχύτητες τις περισσότερες φορές ειναι H....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

εχω ενα στικακι απο την wind και εβαλα πειραματικα μια καρτα cosmote και κατεβασα και το λογισμικο της απο το site της και προς εκπληξη μου λειτουργει κανονικοτα :) οποτε ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης:εγω το ασυρματο ιντερνετ θα το χρησιμοποιω μονο Σ/Κ και αυτα οχι ολα,αντε 1-2 Σ/Κ τον μηνα...η χρηση που θα του κανω ειναι περιπου 500ΜΒ ολο το Σ/Κ,τι σε συμφερει καλυτερα,internet on the go ή cosmoκαρτα??

το ιδανικοτερο και με ειχε βολεψει καργα ηταν με 5€ ειχα για 5 μερες 500mb απο την wind πριν κανανε-δυο χρονια-αλλα πλεον στην Δροσια της Χαλκιδας που ειναι το εξοχικο δεν πιανει η wind και η cosmote χτυπαει Η+...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

εχω ενα στικακι απο την wind και εβαλα πειραματικα μια καρτα cosmote και κατεβασα και το λογισμικο της απο το site της και προς εκπληξη μου λειτουργει κανονικοτα :) οποτε ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης:εγω το ασυρματο ιντερνετ θα το χρησιμοποιω μονο Σ/Κ και αυτα οχι ολα,αντε 1-2 Σ/Κ τον μηνα...η χρηση που θα του κανω ειναι περιπου 500ΜΒ ολο το Σ/Κ,τι σε συμφερει καλυτερα,internet on the go ή cosmoκαρτα??

το ιδανικοτερο και με ειχε βολεψει καργα ηταν με 5€ ειχα για 5 μερες 500mb απο την wind πριν κανανε-δυο χρονια-αλλα πλεον στην Δροσια της Χαλκιδας που ειναι το εξοχικο δεν πιανει η wind και η cosmote χτυπαει Η+...

 

Internet on the go με κάρτα Για 5 ημέρες πρόσβασης στο Internet Χρέωση Πάσο (€) 10€ Μέγιστος Όγκος Χρήσης (GB) ανά πάσο πρόσβασης 2 GB

Cosmokarta για 30 ημέρες χρέωση 5,60 Μέγιστος όγκος χρήσης 500 ΜΒ .

Σημείωση . το internet on the go δεν έχει φόρο κινητής τηλεφωνίας ενώ η cosmokarta έχει .

Με μεταφορά χρόνου από συμβόλαιο σε internet on the go κερδίζεις 50 % ( με 10 ευρώ παίρνεις 15 )

με 30 ευρώ στο cosmote internet on the go με κάρτα έχεις 5GB για 30 ημέρες.

Διάλεξε ότι σε βολεύει

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...