Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά για να μη ψάχνω τόσες σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει τιμούλες για δίπλωμα στα 50cc και που πρέπει να απευθηνθώ???ισχύει ακόμα αυτό που έλεγε στις πρώτες σελίδες για τη τροχέα????:worry:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά για να μη ψάχνω τόσες σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει τιμούλες για δίπλωμα στα 50cc και που πρέπει να απευθηνθώ???ισχύει ακόμα αυτό που έλεγε στις πρώτες σελίδες για τη τροχέα????:worry:

Ναι για μοτοποδηλατο πηγαινεις μονο στην τροχαια! το κοστος δεν ξερω ποσο ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για να μη ψάχνω τόσες σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει τιμούλες για δίπλωμα στα 50cc και που πρέπει να απευθηνθώ???ισχύει ακόμα αυτό που έλεγε στις πρώτες σελίδες για τη τροχέα????:worry:

 

Οι τιμες πρεπει να ειναι στανταρ για 50αρι. 90 - 100 ευρω. Λιγοτερα δεν βρισκεις. Νομιζω ειναι 80 ευρω οι γιατροι (40-40, οφθαλμιατρος και ενας ακομα) και κατι λιγα στην τροχαια και τραπεζα, ετσι βγαινει αυτο το ποσο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω μια ερώτηση...Είμαι 16, πρόσφατα έδωσα και πήρα το δίπλωμα για 50cc...

Έδωσα δύο ερωτηματολόγια, το ένα περιέχει το βιβλίο το μικρό για τα μοτοποδήλατα (10 ερωτήσεις το κάθε φύλλο), και το άλλο είναι το τεράστιο βιβλίο με τα σήματα, από τα οποία μπαίνουν 30 ερωτήσεις.

 

Η ερώτηση είναι: Στα 18 μου που θα δώσω για 125cc, θα ξαναδώσω το μεγάλο βιβλίο των σημάτων;...ΕΛπίζω πως όχι...

 

Σας ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση...Είμαι 16, πρόσφατα έδωσα και πήρα το δίπλωμα για 50cc...

Έδωσα δύο ερωτηματολόγια, το ένα περιέχει το βιβλίο το μικρό για τα μοτοποδήλατα (10 ερωτήσεις το κάθε φύλλο), και το άλλο είναι το τεράστιο βιβλίο με τα σήματα, από τα οποία μπαίνουν 30 ερωτήσεις.

 

Η ερώτηση είναι: Στα 18 μου που θα δώσω για 125cc, θα ξαναδώσω το μεγάλο βιβλίο των σημάτων;...ΕΛπίζω πως όχι...

 

Σας ευχαριστώ...

Δυστηχως ετσι θα γινει.αλλωστε το διπλωμα που εχεις βγαλει για μοτοποδηλατο εδωσες εξετασεις στην τροχαια,ενω για μοτοσυκλετα δινεις εξετασεις στην διευθυνση συγκοινωνιων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι...πλακα κανεις... τρεις φορές το έδωσα...τις δύο πρώτες έβγαλα 28 στα 30, και την τρίτη 30...:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε, κανονικότατα δίνεις τα πάντα... Αντίθετα εγώ που έδωσα για αυτοκίνητο τώρα θα δώσω για 50 κ.ε. μόνο τις 10 ερωτήσεισ στα στρουμφάκια...

Παιδία για φορτηγό που θα βγάλω εγω σε 2 χρόνια πρέπει να ξαναδώσω σήματα;;

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

φιλε, κανονικότατα δίνεις τα πάντα... Αντίθετα εγώ που έδωσα για αυτοκίνητο τώρα θα δώσω για 50 κ.ε. μόνο τις 10 ερωτήσεισ στα στρουμφάκια...

Παιδία για φορτηγό που θα βγάλω εγω σε 2 χρόνια πρέπει να ξαναδώσω σήματα;;

Αν το δεις λογικά, τότε πρέπει να ξαναδώσεις ξανά για 50cc, γιατί αν έβγαζες πρώτα στην αστυνομία το 50cc και μετά πήγαινες για αμάξι, δεν θα το δεχόντουσαν, ίσως να μην γίνεται το αντίθετο, αυτό που θες δηλαδή και πρέπει να ξαναδώσεις και στην αστυνομία ξανα τα σήματα. Δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό.

 

Γιατί δεν βγάζεις για 25kw? Μόνο τις 10 ερωτήσεις θα δώσεις όπως και στο φορτηγό που λες. Δεν ξαναδίνεις ποτέ σήματα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh pou me vasanizei toso kairo...:p efoson exw to diplwma gia 50cc ki odhgaw 125cc...ti mporei na s kanei enaC mpatsoC otan tha se stamathsei???(na to pw etC)

2 πραγματα μπορει να σου κανει..α) να σου παρει το μηχανακι "κατασχεση" και β) να σου κανει μηνυση και αναλογο προστιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hello!!!

 

αν και διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ, έχω την εξής απορία:

 

Θα πάω σύντομα να κάνω τις ενέργειές μου για έκδοση 50cc.. έχω βάλει στο μάτι ένα piaggio 50cc fly 4T, καινούργιο..

 

απ΄εκεί κ πέρα...

 

Άδεια για το μηχανάκι από πού παίρνω και πόσο στοιχίζει;

Πινακίδες από πού παίρνω και πόσο στοιχίζουν;

Σήμα κυκλόφορίας από πού παίρνω και πόσο στοιχίζει;

Θα μπορέσω με το fly να δώσω εξετάσεις ή θα πρέπει να βρω παπάκι να πάω να δώσω;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

hello!!!

 

αν και διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ, έχω την εξής απορία:

 

Θα πάω σύντομα να κάνω τις ενέργειές μου για έκδοση 50cc.. έχω βάλει στο μάτι ένα piaggio 50cc fly 4T, καινούργιο..

 

απ΄εκεί κ πέρα...

 

Άδεια για το μηχανάκι από πού παίρνω και πόσο στοιχίζει;

Πινακίδες από πού παίρνω και πόσο στοιχίζουν;

Σήμα κυκλόφορίας από πού παίρνω και πόσο στοιχίζει;

Θα μπορέσω με το fly να δώσω εξετάσεις ή θα πρέπει να βρω παπάκι να πάω να δώσω;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλησπερα.Την αδεια και τις πινακιδες θα τα παρεις απο την τροχαια της περιοχης σου,εκει που θα βγαλεις και διπλωμα.τωρα σημα δεν το χρειαζεσαι γιατι ανω των 50 κυβικων θελεις το σημα κυκλοφοριας.τωρα νομιζω οτι μπορεις να δωσεις κανονικα και με αυτοματο.πανε πολλα χρονια που ειχα δωσει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Την αδεια και τις πινακιδες θα τα παρεις απο την τροχαια της περιοχης σου,εκει που θα βγαλεις και διπλωμα.τωρα σημα δεν το χρειαζεσαι γιατι ανω των 50 κυβικων θελεις το σημα κυκλοφοριας.τωρα νομιζω οτι μπορεις να δωσεις κανονικα και με αυτοματο.πανε πολλα χρονια που ειχα δωσει.:)

 

 

ξέρουμε στο περίπου πόσο θα στοιχίσουν αυτά;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε στο περίπου πόσο θα στοιχίσουν αυτά;

 

ευχαριστώ!

Χωρις να ξερω 100% οχι παραπανω απο 40 ευρο.

αλλα αμα παρεις καινουργιο μηχανακι..τις πινακιδες θα της βγαλει ο "μαγαζατορας" και δεν θα πληρωσεις εσυ τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω 100% οχι παραπανω απο 40 ευρο.

αλλα αμα παρεις καινουργιο μηχανακι..τις πινακιδες θα της βγαλει ο "μαγαζατορας" και δεν θα πληρωσεις εσυ τιποτα.

 

άψογα!!! cool!! thank you !!!

 

ήσουν πολύ χρήσιμος!!!!!

 

να'σαι καλά!!!!

 

happy news is always welcome!

Link to comment
Share on other sites

άψογα!!! cool!! thank you !!!

 

ήσουν πολύ χρήσιμος!!!!!

 

να'σαι καλά!!!!

 

happy news is always welcome!

Χαρηκα που σε βοηθησα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paides egw exw diploma A1 to evgala propersi to kalokairi kai fetos ton iounio syblirwnw 2 xronia.mporw na paw na to anavathmisw i telika to anavathmizeis sta 3 xronia? to evgala sta 18 kai twra eimai 20.exw mperdeytei giati apo ta 21 kai meta mporeis kateytheian na vgaleis diplwma aperioristou kivismou kai apo ta 18 kai meta vgazeis to A1 kai otan syblirwseis 2etia h 3etia to kaneis apeirou?
Link to comment
Share on other sites

paides egw exw diploma A1 to evgala propersi to kalokairi kai fetos ton iounio syblirwnw 2 xronia.mporw na paw na to anavathmisw i telika to anavathmizeis sta 3 xronia? to evgala sta 18 kai twra eimai 20.exw mperdeytei giati apo ta 21 kai meta mporeis kateytheian na vgaleis diplwma aperioristou kivismou kai apo ta 18 kai meta vgazeis to A1 kai otan syblirwseis 2etia h 3etia to kaneis apeirou?

 

Otan simpliroseis 2etia.Auto pou me apasxolei edo kai kairo einai oti apo tin troxaia otan me piasan xoris diploma mou xan pei oti gia to dikastirio tha lavo enimerosi kai tha paroun tilefono kai tha mou poun pote einai to dikastirio.Exoun omos perasei pano apo 6 mines kai oute tilefono oute enimerosi exei erthei.Mipos kserei kaneis apo prosopiki empeiria na mou pei ti ginetai?Oxi tpt allo apla na prolavo na vgalo diploma an ginetai...

Link to comment
Share on other sites

exo kai ego kati dikastiria...kai emena argisan arketo kairo alla telika me piran..mporeis na tous pareis tilefono kai na rotiseis an yparxei kati sto onoma sou...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

exo kai ego kati dikastiria...kai emena argisan arketo kairo alla telika me piran..mporeis na tous pareis tilefono kai na rotiseis an yparxei kati sto onoma sou...

 

Den iparxei peritosi na tous paro...Na vgalo prota diploma kai meta.Prota o theos.Kai si pantos apo ta kala paidia tis ellados eisai...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή έχω να ασχοληθώ με παπιά από 16 χρονών και τώρα κοντεύω τα 29, μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι ισχύει με το δίπλωμα που έχω από τότε?

Δικαιούμαι καμιά αναβάθμιση μέχρι τα 125 κυβικά ή πρέπει να δώσω κανονικά εξετάσεις κλπ.

Έχω και δίπλωμα αυτοκινήτου, αν βοηθάει κάπου..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω να ασχοληθώ με παπιά από 16 χρονών και τώρα κοντεύω τα 29, μπορείς κάποιος να με διαφωτίσει τι ισχύει με το δίπλωμα που έχω από τότε?

Δικαιούμαι καμιά αναβάθμιση μέχρι τα 125 κυβικά ή πρέπει να δώσω κανονικά εξετάσεις κλπ.

Έχω και δίπλωμα αυτοκινήτου, αν βοηθάει κάπου..

 

Απο τι ξερω πρεπει να δωσεις ξανα για μηχανακι εφοσον ειναι για 125. δεν ισχυει καποια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

καπου ακουσα οτι ο νομος αλλαξε και τωρα αυτο γινεται σε ενα χρονο και οχι σε δυο. να το πιστεψω???:blink::blink::blink:
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

Pantos mporeis na rikseis kai mia matia sto forum me erotiseis gia diplomata.Einai kourastiko na psaxneis alla exei pio polles plirofories sigoura.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...