Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει καμια σημασια αυτο....!

Και εγω ξερω αψογα αγγλικα! Αν παω ομως να προσληφθω σε μια εταιρια και τους πω ξερω αγγλικα και δεν τους δειξω καποιο πτυχια, ξερεις τι θα μου απαντησουν!?!? Στα @@ μας...

 

Για αυτο σου λεω, νομικα αν δεν εχεις το διπλωμα, δεν ξερεις να οδηγεις.... Τοσο απλα!

:rolleyes: Απολύτως σωστός ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eimai 16xronon 8elw na parw mixanaki 125 kibika (blakia mou alla dn ginete allios) kai 8a eimai xoris diploma...an parw ena otidipote 125 kibikon ti xriazete gia na ginei i metabibasi?mono tautotita h kai afm?an einai sto onoma mou kai me piasoun mou to pernoun mesa to mixanaki mexri na bgalw diploma?einai kalitera na einai sto onoma mou Pou eimai xoris diploma h se gonea mou pou dn exoun diploma?
Link to comment
Share on other sites

eimai 16xronon 8elw na parw mixanaki 125 kibika (blakia mou alla dn ginete allios) kai 8a eimai xoris diploma...an parw ena otidipote 125 kibikon ti xriazete gia na ginei i metabibasi?mono tautotita h kai afm?an einai sto onoma mou kai me piasoun mou to pernoun mesa to mixanaki mexri na bgalw diploma?einai kalitera na einai sto onoma mou Pou eimai xoris diploma h se gonea mou pou dn exoun diploma?

Σε περιπτωση που σε σταματησουν..το μηχανακι "κατασχεται".

Μετα πας με ανθρωπο..που εχει διπλωμα σε αυτη την κατηγορια και το παιρνεις.εσυ ομως εχεις κυρωσεις (δικαστηριο).

δεν ειναι καλυτερα να παρεις ενα 50ρι για να μην εχεις τετοιες σκοτουρες στο κεφαλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

se periptosi pou exw dikastirio pos mporw na parw anavoli an dn exw prolabei na bgalw diploma?an dn parousiastw sto dikastirio ti ginete?an mazepsw polla dikastiria bgalw diploma paw se 1-2-3 kai a8oonomai meta ta alla paragrafontai?
Link to comment
Share on other sites

se periptosi pou exw dikastirio pos mporw na parw anavoli an dn exw prolabei na bgalw diploma?an dn parousiastw sto dikastirio ti ginete?an mazepsw polla dikastiria bgalw diploma paw se 1-2-3 kai a8oonomai meta ta alla paragrafontai?

Αν δεν παρουσιαστεις στο δικαστηριο..τον "ειπιες" :X

τωρα δεν ξερω αν μαζεψεις πολλα δικαστηρια τι γινεται :blink:

Προσωπικα ποτε δεν εχω φτασει σε αυτο το σημειο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε πενηνταρι ρε...και μετα κανε το αμα θες και χιλιαρα... στα χαρτια σου να είσαι ενταξει και τα αλλα πάνε και ερχονται... αν σε πιάσουν με 125 αυτοφωρο και κατασχεση το μηχανακι... θελει να εχεις και αφμ για να το παρεις και είναι καλύτερα να είναι στο όνομα γονέα έτσι ώστε αν σε πιάσουν να πείς το πήρα κρυφα(τουλαχιστον εμεις που ημασταν 15 και είχαμε τα 50αρια ετσι κάναμε και τη γλύτωναμε σχεδον πάντα). Και τι μηχανακι είναι στο φινάλε αυτό το 125 και λες δεν γίνεται αλλίως... 16 χρονών άλλα παιδία έχουνε bmx ακόμα και αναβαθμίζονται σε mountain και εσυ θες 125 ??? πριν μια βδομαδα ενας συνομίλικος σου στην περιοχή μου σκοτώθηκε με ένα καινουργιο Rs 125... (καλό ταξίδι ρε γιάννη!) Αιντε μετα τράβα να βγάλεις ακρη με τα δικαστήρια! οι καημένοι οι γονείς του αντι να αποζημιωθούν θα πληρώσουν και από πάνω...εχουν τον πόνο τους θα πληρώνουν και για τις μ*λ*κ**ς τους...

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

Θρασος ομως,ε!?!?!

Γιατι δεν γινεται αλλιως αγορακι μου γλυκο....?

 

πέστα ρε ψηλε...

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

se periptosi pou exw dikastirio pos mporw na parw anavoli an dn exw prolabei na bgalw diploma?an dn parousiastw sto dikastirio ti ginete?an mazepsw polla dikastiria bgalw diploma paw se 1-2-3 kai a8oonomai meta ta alla paragrafontai?

Τιποτα αγορακι μου γλυκο... Τιποτα αγορινα μου! Οδηγα εσυ και ασε τους αλλους τους m@λακες να βγαζουν διπλωματα!!!

 

Οδηγα μπας και σε πιασουν, να φας εσυ και οι γονεις σου (να σοβαρευτουν και αυτοι!!) την παπαρα να ησυχασουμε επιτελους.... Και μετα να σου πω αν θα ξανακουμπησεις μηχανακι, παπακι, κοτοπουλακι, χελιδονακι και δεν ξερω και γω τι αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει ποσο κοστιζει για να βγαλεις διπλωμα

 

α) για μεχρι 125cc &

β) απο 125cc και ανω;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει ποσο κοστιζει για να βγαλεις διπλωμα

 

α) για μεχρι 125cc &

β) απο 125cc και ανω;

 

α) 250-350 ΕΥΡΩ

β) νομιζω το ιδιο ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή απ'οσο ξέρω είναι περιπου η ιδια και είναι στα 250-300 ευρώ... Δεν έβγαλα εγω αλλα φίλος που εβγαλε περιπου τόσα πλήρωσε... Καποιες σχολες αν βγάλεις για αυτοκινητο με μια μικρή διαφορα 50-60 ευρώ σου βγάζουν και για μηχανή! και εμένα μου πρότειναν αλλα δεν ήθελα να διαβάζω μηχανολογια κ ούτε πλεον ασχολουμαι με τα μηχανακια... ελπίζω να σε βοηθησα!

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

παντως αν ειναι να δωσεις και για αυτοκινητο και για μηχανη καλο ειναι να δωσεις μαζι γιατι γλυτωνεις καπου στα 150-200 ευρω;):)

εγω ετσι θα κανω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτ/του και μοτοποδηλατου εχω διπλωμα. Απλα σκεφτομαι να δωσω για μεγαλυτερα κιβικα για μηχανη και ηθελα να δω εαν οι κατηγοριες Α & Α1 εχουν διαφορα στην τιμη.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι, είτε Α1 είτε Α η τιμή είναι η ιδια καθώς και η εκπαίδευση-διάβασμα είναι ίδια! απλως για την Α θα πρέπει να είσαι πάνω απο 21...αν εισαι κατω απο 21 και έχεις Α1 αναβαθμίζεται αυτόματα στα 21 σου. btw. και εγώ ακριβώς τα ίδια διπλώματα έχω...

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει βγαλει περυσι το Α1 και ειναι π.χ 23 ετων σε ποσο καιρο αναβαθμιζεται στην κατηγ. Α;

 

Θα πρεπει να ξανα δωσει εξετασεις ή γινεται αυτοματα;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει βγαλει περυσι το Α1 και ειναι π.χ 23 ετων σε ποσο καιρο αναβαθμιζεται στην κατηγ. Α;

 

Θα πρεπει να ξανα δωσει εξετασεις ή γινεται αυτοματα;

 

νομιζω μια αναθεωρηση κανεις και εισαι ετοιμος:Dδεν χρειαζεται να περιμενεις!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!!!!Άκουσα ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορείς να βγάλεις δίπλωμα για 50αρι πριν τα 28 ισχύει???Ελπίζω όχι αλλα αν μπορεί κάποιος ας με σιγουρέπσει!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:happy::happy::!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!!!!Άκουσα ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορείς να βγάλεις δίπλωμα για 50αρι πριν τα 28 ισχύει???Ελπίζω όχι αλλα αν μπορεί κάποιος ας με σιγουρέπσει!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:happy::happy::!:

 

ΑΠΟ ΤΑ 20 ΕΝΟΟΥΣΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΚΟΜΑ:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Για 50cc βγάζεις κανονικά στα με το που θα κλείσεις τα 16...

Για 250cc(Α1)Βγάζεις μόλις κλείσεις τα 18

Για απεριόριστα κυβικά μετά απο 2χρόνια κατοχής του Α1 μετά απο κάτι διαδικασίες και παράβολα γίνεται αυτόματα χωρίς εξετάσεις χωρίς τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Για 50cc βγάζεις κανονικά στα με το που θα κλείσεις τα 16...

Για 250cc(Α1)Βγάζεις μόλις κλείσεις τα 18

Για απεριόριστα κυβικά μετά απο 2χρόνια κατοχής του Α1 μετά απο κάτι διαδικασίες και παράβολα γίνεται αυτόματα χωρίς εξετάσεις χωρίς τπτ...

 

Τέλεια απάντηση και εξήγηση ευχαριστώ πολύ!!!Κάτι άλλο....είμαι 16 εδώ και κατι μήνες έχω αγοράσει παράβολα έχω βγάλει fotο κ.λ.π.κάτι υπεύθυνες δήλόσεις που πρέπει να υπογράψουν οι γονείς μου...ξέρεις που και πώς πρέπει να υπογράψουν??Πρέπει να είμαι και εγώ μπροστά?Ευχαριστώ και πάλυ για την βοήθεια σου!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

egw pantws simera piga se mia sxolh odhgwn na graftw gia to 125cc A1 katigoria.. kai mou ta vgale ola mazi kana 600ari euro se allh pou eixa paei pio prin ta evgaze 700... kai fisika 8a paw stin f8inoterh afou einai kai pio konta sto spiti mou kai fenete kai **** ta paidia o daskalos..

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

egw pantws simera piga se mia sxolh odhgwn na graftw gia to 125cc A1 katigoria.. kai mou ta vgale ola mazi kana 600ari euro se allh pou eixa paei pio prin ta evgaze 700... kai fisika 8a paw stin f8inoterh afou einai kai pio konta sto spiti mou kai fenete kai **** ta paidia o daskalos..

 

600 ευρώ για το Α1??Πρέπει να είναι τρελός αυτός και εσύ μαζί!!!!!Κάπου στα 300 ευρώ εγώ ξέρω ότι είναι βαριά βαριά..!ΈΛΕΟΣ...Ένας φίλος μου έβγαλε με 700 ευρώ αυτοκίνητο και μηχανή μαζί....Για ψάξτο λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια απάντηση και εξήγηση ευχαριστώ πολύ!!!Κάτι άλλο....είμαι 16 εδώ και κατι μήνες έχω αγοράσει παράβολα έχω βγάλει fotο κ.λ.π.κάτι υπεύθυνες δήλόσεις που πρέπει να υπογράψουν οι γονείς μου...ξέρεις που και πώς πρέπει να υπογράψουν??Πρέπει να είμαι και εγώ μπροστά?Ευχαριστώ και πάλυ για την βοήθεια σου!!!!!!!!!

 

Από που είσαι??Εγώ πήγα σε μια σχολή οδηγών για το 50αρι...Έδωσα 100 ευρώ αντί για 80 ευρώ που είναι κανονικά και τα έκανε όλα εκείνη....Τώρα για της υπεύθηνες δηλώσεις απλώς γράφουν ότι ξέρουν ότι θα πας για δίπλωμα..Δεν ξέρω ακριβώς τη γράφουν, μη σε πάρω και στον λαιμό μου....Πάνε στην τροχαία της περιοχής σου και ρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...