Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to a1 twra pia ginetai aperi€oristwn kybikwn meta apo dyo xronia kai odhgas mexri 25 kw(34 ippoi 400cc) :p edwsa prin apo mia bdomada gia ti a1 kai ola ayta mou ta eipe o daskalos. profanos otan edwses esy den isxeie ayth h diataksi epishs paliotera me to a1 odhgages mono mexri 125 cc enw twra odhgas mexri 400cc :lol: profanos ta pragmata exoun allaksei ligo:D

34 ίπποι αντιστοιχούν σε 400cc??? :blink:

 

Τι κουφό είναι αυτό πάλι???

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

34 ίπποι αντιστοιχούν σε 400cc??? :blink:

 

Τι κουφό είναι αυτό πάλι???

Ta moter ths piaggio sta 400 cc apodidoun 34 ippous :p pou einai kai to orio tou diplomatos to nexus sta 500cc apodidei 40 ippous ;)

Link to comment
Share on other sites

Ta moter ths piaggio sta 400 cc apodidoun 34 ippous :p pou einai kai to orio tou diplomatos to nexus sta 500cc apodidei 40 ippous ;)

Έτσι ναι ;)

 

ΥΓ. Υπάρχει και 600 με λίγα άλογα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια στα ποσα βγαινει εντελει διπλωμα για ανεξαρτητο? μου εχουν πει οτι επειδη εχω διπλωμα για 50 απο ,τα 16 και παρω και το 125 στα 18 μπορω να δωσω στα 20 ισχει??
[sIGPIC][/sIGPIC]DERBI POWER OF DREAMS
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στα ποσα βγαινει εντελει διπλωμα για ανεξαρτητο? μου εχουν πει οτι επειδη εχω διπλωμα για 50 απο ,τα 16 και παρω και το 125 στα 18 μπορω να δωσω στα 20 ισχει??

 

Ετσι οπως σου τα εχουν πει ειναι!

Αμα δεν δωσεις στα 18 τοτε πρεπει να περιμενεις μεχρι τα 21 σου για να παρεις των ανεξαρτητων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ξέρω οτι έχει ξανασυζητηθεί το θέμα πιο πριν αλλά επειδή τα μπέρδεψα λίγο και δεν βγάζω άκρη θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ και ποιά είναι η διαδικασία για να βγάλω δίπλωμα μοτοποδηλάτου 50 κυβικών μέσω της τροχαίας. Είμαι 23 χρονών δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό και δεν κατέχω κάποιο άλλο δίπλωμα. και κάτι τελευταίο.... μια συνολική τιμή θέλω να μάθω

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ξέρω οτι έχει ξανασυζητηθεί το θέμα πιο πριν αλλά επειδή τα μπέρδεψα λίγο και δεν βγάζω άκρη θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ και ποιά είναι η διαδικασία για να βγάλω δίπλωμα μοτοποδηλάτου 50 κυβικών μέσω της τροχαίας. Είμαι 23 χρονών δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό και δεν κατέχω κάποιο άλλο δίπλωμα. και κάτι τελευταίο.... μια συνολική τιμή θέλω να μάθω

Ευχαριστώ!

Για 50 μπορεις να βγαλεις απο τα 16 οποτε μην ανησηχεις.Δεν εχει σημασεια το αν εχεις αλλο διπλωμα τωρα για τιμη νομιζω ειναι γυρο στα 90ε μπορει και λιγοτερα.
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ για την απάντηση. Εκτός απο τα χρήματα για τα παράβολα που είναι για τους γιατρούς κτλ δεν πληρώνω τίποτα άλλο? Γιατί στη σχολή που ρώτησα μου είπαν για 500 ευρώ... Τα σήματα τα δίνεις κι αυτά στην τροχαία ή πρέπει έτσι κι αλλιώς να πάς σε σχολή?
Link to comment
Share on other sites

Θα πάς στην αστυνομία και θα ρωτήσεις.

Θα σου πουν να πας να πληρώσεις κάποια παράβολα και να περάσεις από γιατρούς(παθολόγο-οφθαλμίατρο). Δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία...

Όταν είχα δώσει εγώ, είχα πληρώσει 64€ για όλα.

 

Η σχολή οδηγών δεν έχει καμία σχέση με το πενηνταράκι.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ, αυτό που ήθελα ήταν να πάρω ένα 50ρακι για τις μετακινήσεις μου μέσα στην πόλη δεν με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή μεγαλύτερου κυβισμού μηχανή, η ειρωνία είναι οτι στη σχολή που ρώτησα δεν μου ανέφεραν οτι μπορώ να πάρω την άδεια οδήγησης και απο την τροχαία.... Ε πως θα μου έπερναν αυτοί τα 500 ε!!!! Τέλοσπάντων και πάλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ξέρω οτι έχει ξανασυζητηθεί το θέμα πιο πριν αλλά επειδή τα μπέρδεψα λίγο και δεν βγάζω άκρη θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ και ποιά είναι η διαδικασία για να βγάλω δίπλωμα μοτοποδηλάτου 50 κυβικών μέσω της τροχαίας. Είμαι 23 χρονών δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό και δεν κατέχω κάποιο άλλο δίπλωμα. και κάτι τελευταίο.... μια συνολική τιμή θέλω να μάθω

Ευχαριστώ!

 

ΤΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΕΙΝΑΙ 64 ΕΥΡΩ ΤΟΣΑ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 6 ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΠΙΑ.ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ. ΘΑ ΠΑΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΠΤ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡ. ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑ. ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΞΑΝΑΠΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΠΟΔΙΛΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ. ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑΝ ΓΙΑ 125 ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 50.ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 7 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΧΑΣΑ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΙ ΤΥΧΗ............

[sIGPIC][/sIGPIC]DERBI POWER OF DREAMS
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ήταν όλα πολύ κατατοπιστικά. Επικοινώνησα και με την τροχαία, έτσι οπως τα λέτε είναι. Οσων αφορά τη σχολή μου είπαν 500 ε για την μικρή κατηγορία.
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κατηγορια της σχολης είναι τα 125cc (A1) και τα 500ευρώ που σου λένε πάλι είναι παρα πολλά.

Εδώ, με 300eurw βγάζεις αυτή την κατηγορια.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κατηγορια της σχολης είναι τα 125cc (A1) και τα 500ευρώ που σου λένε πάλι είναι παρα πολλά.

Εδώ, με 300eurw βγάζεις αυτή την κατηγορια.

Φιλε δεν νομηζω οτι ειναι πολλα γιατι εκτος απο θεωρητηκα και πρακτηκα για μηχανη δινεις και Κ.Ο.Κ αν δεν εχεις αλλο διπλομα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ''περάσεις'' τα σήματα την πρώτη φορά, ξαναπληρώνεις τίποτα στην τροχαία για να τα ξαναδώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν νομηζω οτι ειναι πολλα γιατι εκτος απο θεωρητηκα και πρακτηκα για μηχανη δινεις και Κ.Ο.Κ αν δεν εχεις αλλο διπλομα.

Δεν το 'ξερα αυτό. Πριν κανα μήνα το έβγαλα αλλά πλήρωσα μόνο 300€ και αυτό γιατί όπως λές .. είχα δίπλωμα για αμάξι.

 

Αν δεν ''περάσεις'' τα σήματα την πρώτη φορά, ξαναπληρώνεις τίποτα στην τροχαία για να τα ξαναδώσεις?

Όχι δεν πληρώνεις τίποτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, για να βγάλεις δίπλωμα για περισσότερα κυβικά απο 125cc, αν χρειάζεται να ξαναδώσεις τα σήματα; Με την προϋπόθεση ότι έχεις ήδη πάρει για 125cc.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, για να βγάλεις δίπλωμα για περισσότερα κυβικά απο 125cc, αν χρειάζεται να ξαναδώσεις τα σήματα; Με την προϋπόθεση ότι έχεις ήδη πάρει για 125cc.
Οχι δεν ξαναδηνεις σηματα και νομιζω ουτε πρακτηκα.πας στην σχολη οδηγων που πηρες το διπλωμα και δινεις εναποσο π.χ300ε και στο αναβαθμηζουν:D
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πληρώνεις μόνο τα παράβολα και το ποσό που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο απλό, θα πάω σε λίγο να ρωτήσω στη σχολή να μου πούν τι χρειάζεται...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια. Ειμαι 19 και εχω το CBR125 εδω και 2 μηνες. Θα το δωσω σε αλλους 2 για να παρω ενα suzuki GS500F. Εχω διπλωμα μονο για 125. Γινεται πριν κλεισω τα 21 να βγαλω τουλαχιστον διπλωμα για 500 (οχι αοριστου)?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Ειμαι 19 και εχω το CBR125 εδω και 2 μηνες. Θα το δωσω σε αλλους 2 για να παρω ενα suzuki GS500F. Εχω διπλωμα μονο για 125. Γινεται πριν κλεισω τα 21 να βγαλω τουλαχιστον διπλωμα για 500 (οχι αοριστου)?

μακαρι να υπηρχε αυτη η δυνατοτητα,οχι δυστηχως δεν γινεται..αντε 2 χρονακια σου εμειναν..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...