Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτι που παρατήρησα με τον νέο frimware είναι ότι βρίσκει ευκολότερα δύκτια wifi ακόμα και τα απομακρυσμένα. Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέλος και επισήμως η ομάδα του Meego. Κριμα κριμα και κριμα. Kαι μια μινι αποκάλυψη ότι ο ηγητής ήταν έλληνας. (φαίνεται και στην προηγούμενη σελίδα).

 

http://www.gsmarena.com/meego_team_waves_goodbye_to_nokia-news-4478.php

 

To N9 πέρασε στην ιστορία :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και επισήμως η ομάδα του Meego. Κριμα κριμα και κριμα. Kαι μια μινι αποκάλυψη ότι ο ηγητής ήταν έλληνας. (φαίνεται και στην προηγούμενη σελίδα).

 

http://www.gsmarena.com/meego_team_waves_goodbye_to_nokia-news-4478.php

 

To N9 πέρασε στην ιστορία :(

 

Προσωπικα δεν εχω χασει ακομα τις ελπιδες μου!

Παντου υπαρχει ενας Ελληνας τελικα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι ιστορια αφησε? Ακομα δεν αρχισε και τελειωσε ετσι απλα????? Μα δηλαδη σοβαρομιλουμε , δεν το πιστευω ετσι απλα οτι τελειωσε. Τι ειναι αυτα τα πραγματα? Μακαρι να ειχα τις γνωσεις και δεν και δεν παραταγσ ετσι απλα τετοια κινητα που για μενα ειναι πολυ μα παρα πολυ ανωτερα απο οποιοδηποτε αλλο κινητο
From N9
Link to comment
Share on other sites

Τι ιστορια αφησε? Ακομα δεν αρχισε και τελειωσε ετσι απλα????? Μα δηλαδη σοβαρομιλουμε , δεν το πιστευω ετσι απλα οτι τελειωσε. Τι ειναι αυτα τα πραγματα? Μακαρι να ειχα τις γνωσεις και δεν και δεν παραταγσ ετσι απλα τετοια κινητα που για μενα ειναι πολυ μα παρα πολυ ανωτερα απο οποιοδηποτε αλλο κινητο

συμφωνω κι επαυξανω.στην ουσια η νοκια (με μικρο ν ) μας κρεμασε ολους εμας τους κατοχους.δωσαμε 600+ ευρω οι περισσοτεροι και μας αφησε μ ενα λειτουργικο φανταστικο μεν,μισοτελειωμενο δε.παλι η κοινοτητα καλειται να βγαλει το φιδι απ την τρυπα (βλ. Ν900).ας ειναι καλα τα παιδια.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω μαζι σου ειδικα στο θεμα οικονομικου . Εμεις οι βλ....ς δωσαμε τα λεφτα και αυτοι οι εξυπνοι εδιωξαν το προσωπικο τους που αν σκεφτεις αυτοι ειναι κριμα που εχασαν τη δουλεια τους ετσι καιρο. Μακαρι να κανει κατι η κοινοτητα
From N9
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι επαυξανω.στην ουσια η νοκια (με μικρο ν ) μας κρεμασε ολους εμας τους κατοχους.δωσαμε 600+ ευρω οι περισσοτεροι και μας αφησε μ ενα λειτουργικο φανταστικο μεν,μισοτελειωμενο δε.παλι η κοινοτητα καλειται να βγαλει το φιδι απ την τρυπα (βλ. Ν900).ας ειναι καλα τα παιδια.

 

οταν το αγορασες δεν ηξερες οτι η νοκια δεν προκειται να το υποστηριξει μελλοντικα?

Αν οχι τοτε εχεις μονο τον εαυτο σου να κατηγορεις

Παρολα αυτα πηρες και 3 update οποτε με βαση αυτα που ακουγονταν αρχικα η νοκια εκανε το κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

οταν το αγορασες δεν ηξερες οτι η νοκια δεν προκειται να το υποστηριξει μελλοντικα?

Αν οχι τοτε εχεις μονο τον εαυτο σου να κατηγορεις

Παρολα αυτα πηρες και 3 update οποτε με βαση αυτα που ακουγονταν αρχικα η νοκια εκανε το κατι παραπανω

να σου πω την αληθεια το ηξερα.κυκλοφορουσαν φημες οτι θα το υποστηριζε μεχρι το 2015.οχι οτι θα το εχω μεχρι τοτε.απλα δινοντας 600 ευρω περιμενα κατιτις παραπανω απο ενα μισοτελειωμενο λειτουργικο.λογικο δεν ειναι;τελοσπαντων ας μην τα θελουμε κι ολα δικα μας.στην επομενη αγορα κινητου θα ειμαι σιγουρα πιο προσεκτικος.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια το ηξερα.κυκλοφορουσαν φημες οτι θα το υποστηριζε μεχρι το 2015.οχι οτι θα το εχω μεχρι τοτε.απλα δινοντας 600 ευρω περιμενα κατιτις παραπανω απο ενα μισοτελειωμενο λειτουργικο.λογικο δεν ειναι;τελοσπαντων ας μην τα θελουμε κι ολα δικα μας.στην επομενη αγορα κινητου θα ειμαι σιγουρα πιο προσεκτικος.

 

παντα αγοραζουμε κινητο εφοσον ειμαστε ικανοποιημενοι για αυτα που δινει εκεινη την στιγμη και οχι με την προοπτικη οτι μπορει να παρει καποια αναβαθμιση και ισως βελτιωθει.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα φιλε rs71 δεν γνωριζα οτι δεν θα το υποστιρηζε και ουτε και ειδα κατι επισημο απο τη νοκια οτι << ξερεται το 2011 θα κανουμε ενα καινουργιο κινητο το Ν9 και το 2012 θα το παρατησουμε ααα και κατι αλλο, δωστε και 600 ευρο να το αγορασεται>> 3 αναβαθμισεις ??? την τελευταια την βλεπω κατι σαν βοηθιτικη για την επομενη ου δεν θα υπαρξει . Και φυσικα φιλε gaiosgf θα το ειχα/εχω μεχρι το 2015 , το Ν900 που το πηρα το 2009 το εχω και θα το εχω.Φανταζομαι και συ το ιδιο :):):)
From N9
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα φιλε rs71 δεν γνωριζα οτι δεν θα το υποστιρηζε και ουτε και ειδα κατι επισημο απο τη νοκια οτι << ξερεται το 2011 θα κανουμε ενα καινουργιο κινητο το Ν9 και το 2012 θα το παρατησουμε ααα και κατι αλλο, δωστε και 600 ευρο να το αγορασεται>> 3 αναβαθμισεις ??? την τελευταια την βλεπω κατι σαν βοηθιτικη για την επομενη ου δεν θα υπαρξει . Και φυσικα φιλε gaiosgf θα το ειχα/εχω μεχρι το 2015 , το Ν900 που το πηρα το 2009 το εχω και θα το εχω.Φανταζομαι και συ το ιδιο :):):)

σωστα φανταζεσαι.δεν παω πουθενα χωρις το Ν900 μου.και το Ν9 βεβαια το εχω παντα μαζι μου.δεν μπορω ν αποφασισω ποιο να κρατησω.το Ν900 με τα τελευταια update της κοινοτητας πεταει.απ το Ν9 παλι περιμενα περισσοτερα (οπως ολοι) με την τελευταια αναβαθμιση.

δεν ξερω.θα δειξει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φίλε οι ελπίδες μας είναι στραμμένες προς την κοινότητα. Άντε να δούμε......
From N9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητο 5 μήνες. Το πήρα γιατί με ενθουσίασε το λειτουργικο του (κ ακόμα με ενθουσιάζει),η απλότητα κ λειτουργικότητα. Βελτιώθηκε στα σημεία,αλλά θα ήθελα περισσότερες εφαρμογές, ιδίως ιατρικές που χρησιμοποιώ.πιστευα ότι θα έδειχνε μεγαλύτερη δυναμική η Nokia . Με τις τελευταίες κινήσεις της όμως απογοητευτηκα κ μάλλον θα το δώσω για android :(.
Link to comment
Share on other sites

Ex-Nokians found Jolla Mobile to "continue Nokia's excellent work on #MeeGo based smartphones"

 

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ex-Nokians found Jolla Mobile to "continue Nokia's excellent work on #MeeGo based smartphones"

 

 

Ωχ! Τι ξαφνικο και ευχαριστο ηταν αυτο! Απ'οτι βλεπω εχουν στοχο να βγαλουν meego smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Τι ξαφνικο και ευχαριστο ηταν αυτο! Απ'οτι βλεπω εχουν στοχο να βγαλουν meego smartphones!

 

Μακαρι!! αν βγει αυριο το παιρνω!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι!! αν βγει αυριο το παιρνω!

 

Για το Ν9 παντως δεν μπορουν να βγαλουν updates μιας και ειναι συσκευη της Νοκια αλλά πιστευτω οτι ανεπισημα μεσω της κοινοτητας θα δουμε ωραια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισαν το exploit για το inception με την 1.3 αλλά έβγαλαν αμέσως καινούργια version. Ευτυχώς η κοινότητα δεν την ξέχασε τόσο γρήγορα την συσκευή μας όσο η μαμά νόκια. Ελπίζω να δούμε όμορφα πράγματα :)
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα :)

 

BTW νομιζω πουληθηκαν καποια 950 για κανα χιλιαρικο το ενα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα :)

 

BTW νομιζω πουληθηκαν καποια 950 για κανα χιλιαρικο το ενα...

 

Νομίζω πως αναφέρεσαι σε αυτό:

Jukka Eklund ‏@jukkaeklund

I'll just say that ~1000e wouldn't make a difference in my life but having N950 does :)

Link to comment
Share on other sites

καπου ειδα "για την ακριβεια 1136$" η κατι τετοιο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον θα λέτε.. 1159€ για την ακρίβεια.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

αχ και να ειχα τα λεφτα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

First Official Jolla Press Release!

Jolla Ltd. Press Release July 7, 2012

Helsinki, Finland

Jolla Ltd.

Hiilikatu 3 | FI-00180 Helsinki, Finland

FOR IMMEDIATE RELEASE

MeeGo Smartphones and Operating System Find a New Life in Jolla Ltd.

Jolla Ltd. is an independent Finland based smartphone product company which

continues the excellent work that Nokia started with MeeGo. The Jolla team is

formed by directors and core professionals from Nokia’s MeeGo N9 organisation,

together with some of the best minds working on MeeGo in the communities.

Jussi Hurmola, CEO Jolla Ltd.: “Nokia created something wonderful – the world’s

best smartphone product. It deserves to be continued, and we will do that together

with all the bright and gifted people contributing to the MeeGo success story.”

Jolla Ltd. will design, develop and sell new MeeGo based smartphones. Together

with international private investors and partners, a new smartphone using this

MeeGo based OS will be revealed later this year.

Jolla Ltd. has been developing a new smartphone product and the OS since the end

of 2011. The OS has evolved from MeeGo OS using Mer Core and Qt with Jolla

technology including its own brand new UI.

The Jolla team consists of a substantial number of MeeGo’s core engineers and

directors, and is aggressively hiring the top MeeGo and Linux talent to contribute to

the next generation smartphone production. Company is headquartered in Helsinki,

Finland and has an R&D office in Tampere, Finland.

Sincerely,

Jolla Ltd.

Dr. Antti Saarnio – Chairman & Finance

Mr. Jussi Hurmola – CEO

Mr. Sami Pienimäki – VP, Sales & Business Development

Mr. Stefano Mosconi – CIO

Mr. Marc Dillon – COO

Further inquiries:

press@jollamobile.com

 

http://nokiainnovation.com/2012/07/first-official-jolla-press-release/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...