Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλε μονο τα ελληνικα δες στο επισημο θεμα του forum,για android αν καταλαβα καλα που θες να βαλεις ,διορθωσε με αν κανω λαθος,

μην ασχολησε.εχεις ενα λειτουργικο μια κλαση πανω,εγω αν μπορουσα στις android συσκευες μου θα πεταγα στα σκουπιδια παγωτα και αηδιες και θα καθαριζα οριστικα:lol::p

Αν δεν εχεις την 1.2 κανε αναβαθμιση διορθωνει καποιες μικροατελειες στη συσκευη,και η 1.3 ακολουθει:)

Κοιταξε να το χαρεις,ειναι απολαυση το UI ειναι απλα αλλου.....πως να στο περιγραψω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

100% δίκιο σε όλα. Απλά, θέλω ελληνικά και οπωσδήποτε Τ9.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που φημολογείται για τα N9 ότι το wifi δεν είναι ισχυρό; Σε σύγκριση με το N8 ας πούμε;
Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει το swype αλλά το Τ9 είναι άλλη φάση. Γράφεις πάρα πολύ πιο γρήγορα και είναι η πιο δυνατή μου συνήθεια (από το πρώτο μου τηλέφωνο , το 6110, πριν δύο δεκαετίες...). Ελπίζω στο μέλλον να το αποκτήσουμε, όπως και ένα ελληνικό μενού. Μετά θα είμαστε σούπερ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζα και γω αλλα στο Ν8 το swype με εχει σωσει :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Αν και το έβαλα στο Ν8, δεν το χρησιμοποίησα ποτέ (μόνο στην αρχή από περιέργεια) Πάντα Τ9...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Georgecreta

ισχυει..και απο οτι ειδα σε video αποσυναρμολογησης ειναι μικρη η κεραια μαλλον για αυτο..

και στο lumia 800 που εχει το ιδιο καλουπι ειναι μεγαλυτερη..μαλλον αυτοι που το εχουν δεν εχουν τετοια προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

παραπανω ειμαστε! απλα κατι παθαινει και δεν μας δειχνει συνεχεια..

σαμποταζ απο ελοπ μυριζομαι :lol:

 

+1 αλλά εμένα δεν μου βγάζει κανέναν στην Ελλάδα. Μήπως βγήκαμε από την ΕΕ αλλά και από τον πλανήτη γενικότερα και δεν το ξέρουμε...?:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα μικρο blog για το N9..θα το ανανεωνω σιγα σιγα..αναλογως τον ελευθερο χρονο(αν ξεκινησω πρακτικη :p)

δεν ξερω αν επιτρεπεται αλλα ειπα να το γραψω εδω.

οριστε! http://carnivaliusmeego.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό καλή συνέχεια και εις ανωτερα

 

Σε ευχαριστω να'σαι καλα!

 

Εψαξα για την pr1.3 που υποτιθεται οτι θα εβγαινε πριν να ερθει ο ιουνιος αλλα τιποτα ακομη...

απο αυτα που διαβασα δοκιμαζεται και οταν θα βγει θα εχει λεει πολλες προσθηκες που θα εκπληξουν τους χρηστες..

αντε να βγει να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω

Εχω διαβασει και αυτο που λες αλλα και το αντιθετο το οτι δεν θα εχει και πολλες αλλαγες η 1.3. Αντε μακαρι να εχει πολλες αλλαγες και ας βγω ψευτης

From N9
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Dark ! κάνε κανά διαγωνισμό για κανά δωρεάν Ν9 :P και θα είσαι αρχηγός !

Η 1.3 όντως έχει αργήσει

 

 

Υ.Γ: Ο πρόδιγυ που είναι ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω

Εχω διαβασει και αυτο που λες αλλα και το αντιθετο το οτι δεν θα εχει και πολλες αλλαγες η 1.3. Αντε μακαρι να εχει πολλες αλλαγες και ας βγω ψευτης

 

Μπράβο ρε Dark ! κάνε κανά διαγωνισμό για κανά δωρεάν Ν9 :P και θα είσαι αρχηγός !

Η 1.3 όντως έχει αργήσει

Υ.Γ: Ο πρόδιγυ που είναι ;

 

Ευχαριστω! σας εβαλα και εικονιδιο "Available from Nokia Store" με direct link στο Nokia store για καθε προγραμμα! τι αλλο θελετε! στο τελος θα ερθω σπιτι σας να το κανω εγκατασταση! :p

Η pr1.3 εχει χαρακτηριστει small but valuable update βλεπουμε...

 

πλακα πλακα που ειναι ο prodigy?

 

edit: κατα καποιον τροπο κανω δωρο ενα N9,το δικο μου! ολα(λες και ειναι απειρα :p) τα apps & mods που ανεβασα και θα ανεβασω θα τα δοκιμασω πρωτα στο δικο μου κινητο!

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Έγινε αφαίρεση ποστ στα οποία γινόταν συζήτηση για μέλος στο οποίο έχει απαγορευτεί η είσοδος στο forum.Ανάλογες συζητήσεις είναι εκτός θέματος,δεν γίνονται δεκτές και θα υπάρχει άμεση διαγραφή χωρίς προειδοποίηση.

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

που στο καλο θα βρω ενα λευκο ρε παιδια.. ?

 

πιο πιθανο να βγει νεα meego συσκευη παρα να το βρεις..

ρωτα τον zerow :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον χτες κανοντας ναργιλε με εναν φιλο μου, αποφασισαμε να βασανισουμε το Ν9 μου..

οποτε ανοιξαμε οτι εφαρμογη ειχα και δεν ειχα..

με τα πολλα-πολλα φτασαμε τις 44..

καπου στο 30 το κινητο αρχισε να σερνεται αλλα αντεχε και ποτε ποτε πεταγε μηνυματα του στυλ "η ταδε εφαρμογη not responding" αλλα εφευγε μονο του το μηνυμα και η εφαρμογη δουλευε κανονικα..

παραλληλα κοιτουσα την ελευθερη ραμ και την swap..

σε καποια φαση εφτασε να εχω ram 4mb free και swap 0mb (!!!) free, αλλα για καποιο λογο η ραμ χωρις να κλεινω τιποτα αυξανοταν αλλα η swap σταθερα 0mb free..

οποτε εκει που απορουσα γιατι δεν κρασαρει ακομα αποφασισα να το βιασω κιαλλο.. εβαλα τον φιλο μου να με παρει τηλ και να μιλαμε.. αλλα το Ν9 σκυλι..

εεε αφου κουραστικα να το σκιζω παταω ενα close all και τσουπ η ram 250mb free και 150mb free swap (συνηθως εχω 245-250 free)..

το κουφο ειναι οτι μολις τα εκλεισα ολα λοιπον και το κινητακι επρεπε να ενιωθε σαν να μπηκε σε δωματιο με κλιματισμο μετα απο 1 μερα στην ερημο, εκει πανω που παω να στειλω ενα μηνυμα μου κανει ενα μεγαλειωδες reboot...

 

περιμενω σχολια και παρομοιες εμπειριες..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Ν9 σήμερα κλείνει ένα χρόνο ακριβώς από την ανακοίνωσή του. Χρόνια του πολλά:rolleyes:
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

καιρος ηταν..αν και δεν μου ειναι χρησιμο

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Το Ν9 σήμερα κλείνει ένα χρόνο ακριβώς από την ανακοίνωσή του. Χρόνια του πολλά:rolleyes:

 

Eκεινο το ξενυχτι πριν ενα χρονο... τι χαρα που ειχα.

Μια συσκευη που ηταν για πολυ καιρο στην σφαιρα του μυθου..επαιρνε σαρκα και οστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...