Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εβαλα το cydia, περασα και το installous 4 και μου βγαζει μεσα στην εφαργμογη API ERROR και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα. Ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα παιδια εχω ενα προβλημα στο τελευταιο βημα τοθ jailbreak παταω το absinthe προσπαθει να κανει complete και μου βγαζει didnot work και μου λεει να ανοιξω το VPN το ανοιγω και μου βγαζει σφαλμα διαμορφωσης.μπορει καποιοσ να με βοηθησει????
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα jailbreak αλλα ρε παιδια τι ξεκλειδωνει ακριβως;Τo bt τιποτα,να μου ανοιξει η συσκευη σαν σκληρος δισκος να του βαλω ταινιες,φωτο,ηχους τιποτα,παω να κατεβασω με το instalous θελει ολοκληρη διαδικασια και στο τελος δεν κανει τιποτα.Τι @@@@ jailbreak ειναι αυτο;Μου φαινεται οτι θα φαει σουτ το κινητο:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα το cydia, περασα και το installous 4 και μου βγαζει μεσα στην εφαργμογη API ERROR και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα. Ξερει κανεις γιατι?

 

Υπηρεσία ξεκλειδώματος iphone στην at&t μεσω επισημων διαδικασιών από αυτό το site: http://private-siri-proxy.webs.com/ δεν ξέρω για την αξιοπιστία του αλλά έχω μιλήσει στο άτομο που έχει το site μεσω twitter και μου έχει φανεί σωστός και επίσης δουλεύει μέσω paypal οπότε μια παραπάνω εγγύηση! Θα του στείλω λεφτά την Δευτέρα και μου έχει πει ότι χρειάζεται 5-15 εργάσιμες. Μόλις γίνει αυτό θα ενημερώσω με σχετικό post

 

Kαλημερα παιδια εχω ενα προβλημα στο τελευταιο βημα τοθ jailbreak παταω το absinthe προσπαθει να κανει complete και μου βγαζει didnot work και μου λεει να ανοιξω το VPN το ανοιγω και μου βγαζει σφαλμα διαμορφωσης.μπορει καποιοσ να με βοηθησει????

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχετικα αρχαριος σε unlock etc.

εχω ενα iphone 4 locked σε αμερικανικο δικτυο με ios5 k baseband 04.11.08.

μπορω να το ξεκλειδωσω? δεν εχω την αρχικη σιμ :O

Link to comment
Share on other sites

@gjimmys ναι ξερεις το να κάνεις jailbreak δεν προυποθέτει πως όλα αυτά που ζητάς θα πραγματοποιηθούν δια μαγείας αμέσως μετά την εφαρμογή του jalbreak!! Θα πρέπει να ψάξεις στο google και στην αναζήτηση του cydia τα κατάλληλα tweaks και εφαρμογές για να κάνεις όλα αυτά που ζητάς!! Όλα από οσα συζητησες γινονται απλα οχι μόνα τους θα πρέπει να βάλεις και εσύ το χεράκι σου!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχετικα αρχαριος σε unlock etc.

εχω ενα iphone 4 locked σε αμερικανικο δικτυο με ios5 k baseband 04.11.08.

μπορω να το ξεκλειδωσω? δεν εχω την αρχικη σιμ :O

 

Θα σου συνιστούσα τον άνθρωπο που και εγώ αυτή τη στιγμή πάω να κάνω unlock μέσω αυτού του site ο οποίος κάνει unlock σε at&t. Σήμερα θα του δώσω τα 60euro που ζητά για να μου κάνει το 4 μου official unlock σαν να είχε αγοραστεί από Ελλάδα! Αν θέλεις μπορείς να περιμένεις κανα 2 βδομάδες για να μου ξεκλειδώσει το δικό μου οποτε και θα ενημερώσω με σχετικό post για να πω αν δούλεψε ή όχι. Ο άνθρωπος δουλεύει τις πληρωμές του μέσω paypal οπότε ότι στραβή γίνει αν το παίξει δύσκολος θα μπει το paypal στη μέση οπότε και θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Τώρα αν θες να κάνεις το unlock μέσω ελληνικού καταστήματος θα σου συνιστούσα να κοιτάξεις τις gevey sim, τις οποίες βέβαια δεν θα σου συνιστούσα στο ελάχιστο μιας και η μέθοδος ξεκλειδώματος που προσφέρουν είναι εντελώς ασταθής και κοστίζουν 30euro! Αυτά!

 

Το site μέσω του οποίου θα αγοράσω το unlock ειναι αυτό: http://private-siri-proxy.webs.com/apps/webstore/products/show/2911137

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου κάνει όταν πάω να το κάνω jb είναι όταν μου λέει ότι κατα το αρχείο absethi πως λέγατε μου λέει για το VPN κι όταν πάω να το ενεργοποίησω μου λέει λέει ότι δεν μπορεί και δεν κάνει reboot που έπρεπε τι κανω;
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

@gjimmys ναι ξερεις το να κάνεις jailbreak δεν προυποθέτει πως όλα αυτά που ζητάς θα πραγματοποιηθούν δια μαγείας αμέσως μετά την εφαρμογή του jalbreak!! Θα πρέπει να ψάξεις στο google και στην αναζήτηση του cydia τα κατάλληλα tweaks και εφαρμογές για να κάνεις όλα αυτά που ζητάς!! Όλα από οσα συζητησες γινονται απλα οχι μόνα τους θα πρέπει να βάλεις και εσύ το χεράκι σου!

 

Το καταλαβα αυτο και τα περισσοτερα τα εχω βρει.Απλως θελω να ξερω αν δημιουργει κανενα προβλημα το jailbreak στο κινητο με το καιρο :O

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος είναι λάθος. Το Absinthe κάνει μόνο jailbreak. Ούτε activate κάνει ούτε unlock.

 

Δηλαδή τι άλλο χρειάζεται μετα

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποια εταιρία έχει αγοραστεί το iPhone. Συνήθως του βάζεις μια SIM (κατά προτίμηση χωρίς PIN ή με το PIN lock απενεργοποιημένο) και το συνδέεις στο iTunes και κάνει unlock.

 

Αλλά αν το iPhone έχει αγοραστεί από την AT&T (όπως το δικό μου) για να το κάνεις unlock(να δουλεύει με οποιαδήποτε sim δηλαδή) χρειάζεσαι πρώτα να το κάνεις Jailbreak και μετά να εγκαταστήσεις το Ultrasn0w μέσα από το Cydia, αλλά το Ultrasn0w για iOS 5.0 και πάνω δεν έχει βγει ακόμα.

 

Activation δε, κάνεις μόνο με μια αυθεντική SIM της εταιρίας που δώθηκε με κλειδωμένο κινητό. Παράδειγμα εγώ κάθε φορά που κάνω restore το κινητό πρέπει να το Ενεργοποιώ με μια sim της ΑΤ&Τ (και μάλιστα σύνδεσης, όχι prepaid). Με sim άλλης εταιρίας δε θα ενεργοποιηθεί και δε θα μπορώ καν να το χρησιμοποιώ (χρειάζεται unlock δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα δεν τελειώνει το πρώτο στάδιο του αρχικού ξεκληδωματος κολαει στο σημείο που είπα ποιο πριν
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος είναι λάθος. Το Absinthe κάνει μόνο jailbreak. Ούτε activate κάνει ούτε unlock.

 

Κανείς δεν είπε ότι το Absinthe κάνει activate και unlock.

Το thread αυτό φιλοξενεί και θα φιλοξενεί κάθε official tool που θα πραγματοποιεί Jailbreak / Activate / Unlock.

Στο πρώτο post υπάρχει το link για το Absinthe καθώς και link με πληροφορίες για το τι είναι και πως λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

@gjimmys oχι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα αρκεί να μην βάλεις κάποια εφαρμογή μη συμβατή με την έκδοση του λειτουργικού σου. Κάτι τέτοιο είναι πιθανό να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

@gjimmys oχι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα αρκεί να μην βάλεις κάποια εφαρμογή μη συμβατή με την έκδοση του λειτουργικού σου. Κάτι τέτοιο είναι πιθανό να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα!

 

ΟK ευχαριστω:O

Link to comment
Share on other sites

http://blog.ihacksrepo.com/exclusive-iphone-4-baseband-4-11-08-unlock-post-by-iphonehacker_/

 

Το δοκιμασε κανεις κλειδωμενος;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι απορίες που έχω είναι:

1. Αν κάνω JB χάνω τα πάντα από το κιν? με ενδιαφέρουν οι επαφές. Έχω κάνει αντίγραφο με iTUNES.

2. Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει κάτι από την συσκευή ή είναι πάντα αντιστρέψιμη?

3. Από που να αρχίσω να διαβάζω πως θα κάνω JB

Η συσκευή που έχω είναι η 3GS και έχει 5.01

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι απορίες που έχω είναι:

1. Αν κάνω JB χάνω τα πάντα από το κιν? με ενδιαφέρουν οι επαφές. Έχω κάνει αντίγραφο με iTUNES.

2. Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει κάτι από την συσκευή ή είναι πάντα αντιστρέψιμη?

3. Από που να αρχίσω να διαβάζω πως θα κάνω JB

Η συσκευή που έχω είναι η 3GS και έχει 5.01

 

Ευχαριστώ

 

1. δεν χανεις τιποτα απο την στιγμη που εχεις κανει backup στο itunes

2. η συσκευη δεν χαλαει απο το jailbreak αυτο που πραιπει να προσεξεις ειναι τι εφαρμογες θα κατεβαζεις απο cydia

3. εδω στο forum εχει οδηγους ωστε να ενημερωθεις .μην βιαζεσαι πρωτα διαβασε και μετα προχωρα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω ενα 4 και απ'οτι μπορεσα να βρω πρεπει να ειναι κλειδωμενο σε vodafone uk.Υπαρχει καπου καπως να δω που ειναι κλειδωμενο με σιγουρια?Επισης εψαξα να βρω κανα τροπο-site ωστε να το κανω μονιμο unlock αλλα και παλι δεν μπορεσα να βρω κατι επισημο.γνωριζει καποιος τιποτα?Α!Α!Α!Μην το ξεχασω.Εχω κανει 1002 πατεντες και guides που εχω βρει στο νετ αλλα δεν μπορω με τιποτα να μπω νετ μεσω του data που εχω στην συνδεση μου :( Ειναι αυτο προβλημα της gevey?Κλησεις κτλ μια χαρα κομπλε ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προμηθεύτηκα από eBay ένα iPhone 4 4.33 με 4.10.01 το οποίο έχει jailbrake αλλα είναι κλειδωμενο. Μπορώ να το κάνω restore από το itunes πάνω στο 4s μου για να δουλέψει; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πραγματικά που θα το πω αλλα η ιστοσελίδα που βρηκα και προσέφερε imei unlock(εργοστασιακο) είναι σίγουρα μια μεγάλη απάτη! Ήδη υπέβαλα claim στο paypal για την επιστροφή των χρημάτων μου αφού περίμενα για 2 εβδομάδες εκ των οποίων μόνο κατα την διάρκεια της πρώτης είχα την οποιαδήποτε είδους επικοινωνία! Τέλος και αυτό! Τι να κάνεις? Πάμε για άλλα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...