Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σίγουρο είναι ότι θα φτιάξεις custom firmware με το redsnow

ψάξε για οδηγούς που σου λένε πως να κρατήσεις το bb (preserve baseband) γιατί θα χάσεις το ξεκλείδωμα από το ultrasnow.

δες και τι bootrom έχεις, γιατί αν έχεις το νέο μην πας στην 5.1 ακόμα επειδή δεν έχει untethered jb.

 

Και εμένα από εξωτερικό είναι και το ξεκλείδωσα νόμιμα με ένα mail στον πάροχο που ήταν κλειδωμένο, χωρίς κάποια επιβάρυνση

 

Επειδή είμαστε πολλοί που έχουμε φέρει από εξωτερικό και την έχουμε πατήσει με την τελευταία baseband......... δώσε μας τα φώτα σου......!!!Πως έστειλες e-mail στον παροχο και τι τους είπες?? εμένα είναι κλειδωμένο στην (κλασικά) ΑΤ&Τ.Λες να υπάρχει παρόμοια λύση??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε πολλοί που έχουμε φέρει από εξωτερικό και την έχουμε πατήσει με την τελευταία baseband......... δώσε μας τα φώτα σου......!!!Πως έστειλες e-mail στον παροχο και τι τους είπες?? εμένα είναι κλειδωμένο στην (κλασικά) ΑΤ&Τ.Λες να υπάρχει παρόμοια λύση??

 

Για AT&T λυπάμαι αλλά δεν νομίζω να το ξεκλειδώσουν είναι μονοπώλιο στην Αμερική και δεν το κάνουν για κανένα λόγο

Στην δική μου περίπτωση ήταν κλειδωμένο στην Vodafone UK, μπήκα στην παρακάτω σελίδα

http://campaigns.vodafone.co.uk/UnlockCodeRequestForm/

την ίδια μέρα μου απάντησαν με mail (από Ινδία:blink::blink:) και μετά από 2 μέρες μου έστειλαν ένα mail που έλεγε να συνδεθώ στο itunes, προς έκπληξη μου το itunes εμφάνισε το μήνυμα που έχω στην φωτογραφία!!!!

Για Αγγλία που ξέρω όλοι οι πάροχοι τα ξεκλειδώνουν μετά από αίτηση του ιδιοκτήτη με την προϋπόθεση να έχει περάσει κάποιος χρόνος στο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Για AT&T λυπάμαι αλλά δεν νομίζω να το ξεκλειδώσουν είναι μονοπώλιο στην Αμερική και δεν το κάνουν για κανένα λόγο

Στην δική μου περίπτωση ήταν κλειδωμένο στην Vodafone UK, μπήκα στην παρακάτω σελίδα

http://campaigns.vodafone.co.uk/UnlockCodeRequestForm/

την ίδια μέρα μου απάντησαν με mail (από Ινδία:blink::blink:) και μετά από 2 μέρες μου έστειλαν ένα mail που έλεγε να συνδεθώ στο itunes, προς έκπληξη μου το itunes εμφάνισε το μήνυμα που έχω στην φωτογραφία!!!!

Για Αγγλία που ξέρω όλοι οι πάροχοι τα ξεκλειδώνουν μετά από αίτηση του ιδιοκτήτη με την προϋπόθεση να έχει περάσει κάποιος χρόνος στο συμβόλαιο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Άντε να δούμε τι θα γίνει επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κανονικά όπως λέει στο βίντεο αλλα μερικές φορές όταν το κλεινω κ το ξανα ανοίγω δν μ τρέχει κάποια προγράμματα κ δν μπαίνει και στο ΝΕΤ..κάνω μετα πάλι just boot απο το redsnow κ δουλεύει κανονικά!!ξερει κανείς τι παίζει;;ξανα λέω έχω iPhone 4 με 5.1!!!ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κανονικά όπως λέει στο βίντεο αλλα μερικές φορές όταν το κλεινω κ το ξανα ανοίγω δν μ τρέχει κάποια προγράμματα κ δν μπαίνει και στο ΝΕΤ..κάνω μετα πάλι just boot απο το redsnow κ δουλεύει κανονικά!!ξερει κανείς τι παίζει;;ξανα λέω έχω iPhone 4 με 5.1!!!ευχαριστω!!!

 

Για την 5.1 δεν έχει βγει untethered ακόμα, οπότε αυτή θα είναι η διαδικασία αν κλείσεις το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

Α οκ επειδη δν ξέρω απο αυτα αν ξέρεις και κανένα άλλο έτσι περίεργο που πρέπει να κάνω πες μ σε παρακαλω!!ξερουμε ποτε βγαίνει κανονικό jb για 5.1;σας ευχαριστω πολυ για την βοήθεια!!!!Α εχω και ενα αλλο προβλημα,οταν βαζω ολα τα εικονιδια στο iphone σε μια αλλη σελιδα ετσι ωστε να εχω φοντο στο κινητο μια εικονα και μετα να κανω δεξια για τα εικονιδια, μετα απο λιγο το κινητο αυτοματα μου τα ξαναβαζει στην αρχη τα εικονιδια!!γιατι γινετε αυτο μηπως ξερει καποιος? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ποτε περιμενουμε να βγει untethered? εχουμε καμια ημερομηνια στο περιπου?

 

για αυτο τι λετε? http://blog.iphone-dev.org/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί θα μάθουμε για το νέο JB όταν είναι έτοιμο. Υπομονή...

 

αυτο που εχει, δεν μας κανει? ( redsn0w_win_0.9.10b6 )

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχει, δεν μας κανει? ( redsn0w_win_0.9.10b6 )

 

Γίνεται και semi tethered με το υπάρχον jb, για να μην τύχει και ξεμείνουμε από κινητό (με τις βασικές λειτουργίες μόνο κλήσεις και μηνύματα)

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τη λύση της gevey για unlock του 4S? (hardware unlock)

Τη χρησιμοποίησα και έγινε unlock (από το δίκτυο Rogers) αλλά έχω πρόβλημα με την μπαταρία καθώς πέφτει πολύ γρήγορα ακόμα και σε stand-by mode

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω τα .ipa απο εφαρμογες του Installous?

Γιατι με το κλεισιμο των διαφορων site δεν βρισκω να κατεβασω τις εφοαρμογες που θελω.

 

Αυτό που ζητάς απαγορεύεται με βάση τους Όρους Χρήσης του forum.

Και η συζήτηση σταματάει εδω! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέα για όσους έχουν κλειδωμένο At&T iPhone.

 

http://www.macrumors.com/2012/04/06/att-will-unlock-off-contract-iphones-starting-sunday-april-8/

 

 

Η ατ&τ θα ξεκλειδώνει και επισήμως τα iPhone που είναι δικά της !

Όσοι έχουν ξεμείνει με την 4.11.08, Rejoice !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και πως μπορουμε να μαθουμε αν τηρουνται τα κριτηρια για το iphone που εχει ο καθενας στην κατοχη του? π.χ. πως μπορω να ξερω αν εχουν περασει τα 2 ετη του συμβολαιου? θα χρειαστει να επικοινωνησουμε μονοι μας με την at&t ή θα γινει αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω λεπτομέρειες, με λίγη υπομονή ( εστω μια εβδομάδα) θα ξέρουμε καλύτερα τι και πως.

Το σίγουρο είναι ότι άνοιξε ο δρόμος !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά :)

Έχω το iphone4 και θελω να του περάσω την 5.1 έκδοση του κάνω restore και Update και μου βγάζει συνέχεια error

και είναι σε recovery mode μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε με απλά λόγια τι να κάνω έχω απελπιστεί :(

Σας ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια το iphone 4 με 5.0.1 πως κανω jailbreak σε windows ?

για iphone 4 με 5.0.1 στα windows, υπαρχει ενα πολυ καλο tutorial εδω: http://jailbreak-me.info/jailbreak-tutorial-iphone-4g-5-0-1-redsn0w-0-9-10b5c-windows.html

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα παιδια.δεν ξερω αν γραφω στο σωστο ποστ.αλλα μπορει να μπυ πει κανεις πως μπορουμε να δουμε αν δουλευει το gps σε jailbroken συσκευη 3gs?
Link to comment
Share on other sites

καληπσερα παιδια.δεν ξερω αν γραφω στο σωστο ποστ.αλλα μπορει να μπυ πει κανεις πως μπορουμε να δουμε αν δουλευει το gps σε jailbroken συσκευη 3gs?

 

Κατέβασε μια δωρεάν εφαρμογή gps από το app store και δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

υπαρχει καποιο tweak για να κανει αναδιπλωση κειμενου στο safari ?

εψαξα αλλα δε βρηκα κατι. οποτε μηπως ξερετε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...