Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα το πρώτο ποστ αλλά δεν ξέρω καλά αγγλικά για αυτό ζήτησα τη βοήθειά σας..

1: Κατεβάζουμε το νέο redsn0w 0.9.10b1 για windows ή mac

2: Συνδέουμε το τηλεφωνο στο PC

3: Ανοίγουμε το redsn0w 0.9.10b1

4: Πατάμε “Jailbreak”

6: Πατάμε “Next>”

7: Ακολουθούμε τις οδηγίες ώστε το τηλεφωνο να μπει σε DFU Mode.

8: Επίλέγουμε το “Install Cydia”.

9: Πατάμε “Next>

10: Η διαδικασία του Jailbreak μόλις ξεκίνησε.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1: Κατεβάζουμε το νέο redsn0w 0.9.10b1 για windows ή mac

2: Συνδέουμε το τηλεφωνο στο PC

3: Ανοίγουμε το redsn0w 0.9.10b1

4: Πατάμε “Jailbreak”

6: Πατάμε “Next>”

7: Ακολουθούμε τις οδηγίες ώστε το τηλεφωνο να μπει σε DFU Mode.

8: Επίλέγουμε το “Install Cydia”.

9: Πατάμε “Next>

10: Η διαδικασία του Jailbreak μόλις ξεκίνησε.

 

2 ερωτησούλες έχω ακόμα

- Είναι για την έκδοση 5.0.1 αυτές οι οδηγίες?

- Με αυτο το jailbreak χρειάζεται καθε φορά να κάνω επαννεκίνηση μέσω του υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη έκανα λάθος για την 5.1 έκδοση ήθελα να γράψω αν υπάρχει jailbreak αυτή μου ζητάει να κατεβάσω όταν συνδέω το κινητό μου στον υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα το γράφω εδώ.

Λοιπόν έχω κάνει restore πανω απο 100 φορες σε πάνω απο 20 iphones. Προβλήματα αντιμετωπίζω σχεδόν πάντα αλλα πάντα υπάρχει τρόπος να λυθούν! Αυτό που μου συμβαίνει τώρα όμως με δυσκολεύει αν και έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις.

Εχώ ενα iphone4 5.0 έκδοση και προσπαθώ να του κάνω restore στην ίδια έκδοση.

Μου πετάει το κλασικό error 3194 του οποίου η λύση είναι να αλλάξεις τΟ αρχείο hosts. Το έκανα, στην συνέχεια έκανα και restart καλού κακού. Επίσης ξετσέκαρα και το "set hosts to cydia on exit" απο το tinyumbrella το οποίο είναι και αυτό μια λύση.

Τζίφος, το ίδιο error 3194.

 

Δοκίμασα να πατήσω το start tss απο το tinyumbrella. Ξεκίνησε, πάω να κάνω πάλι restore αλλα αυτη τη φορά μου πετάει error 2005. Η λύση σε αυτό το πρόβλημα είναι να αλλάξυ θύρα usb, τις δοκίμασα όλες! Άλλαξα και καλώδιο επίσης αλλα τίποτα, το ίδιο error. Κλείνω το tinyumbrella χωρίς να ξετσεκάρω το stop tss server (δεν ξέρω αν έχει σημασία βέβαια), κάνω πάλι restore απο το itunes ,εξαφανίζεται το 2005 και εμφανίζεται πάλι το 3193!

 

Έχω κάνει την διαδικασία πανω απο 5-6 φορές αλλα τίποτα.

Επίσης δοκίμασα και σε άλλους 2 υπολογιστές και μου κάνει τα ίδια προβλήματα.

Έχει κανένας λύση?

 

Update

Οκ το έλυσα!

Edited by lefteris4
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα το γράφω εδώ.

Λοιπόν έχω κάνει restore πανω απο 100 φορες σε πάνω απο 20 iphones. Προβλήματα αντιμετωπίζω σχεδόν πάντα αλλα πάντα υπάρχει τρόπος να λυθούν! Αυτό που μου συμβαίνει τώρα όμως με δυσκολεύει αν και έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις.

Εχώ ενα iphone4 5.0 έκδοση και προσπαθώ να του κάνω restore στην ίδια έκδοση.

Μου πετάει το κλασικό error 3194 του οποίου η λύση είναι να αλλάξεις τΟ αρχείο hosts. Το έκανα, στην συνέχεια έκανα και restart καλού κακού. Επίσης ξετσέκαρα και το "set hosts to cydia on exit" απο το tinyumbrella το οποίο είναι και αυτό μια λύση.

Τζίφος, το ίδιο error 3194.

 

Δοκίμασα να πατήσω το start tss απο το tinyumbrella. Ξεκίνησε, πάω να κάνω πάλι restore αλλα αυτη τη φορά μου πετάει error 2005. Η λύση σε αυτό το πρόβλημα είναι να αλλάξυ θύρα usb, τις δοκίμασα όλες! Άλλαξα και καλώδιο επίσης αλλα τίποτα, το ίδιο error. Κλείνω το tinyumbrella χωρίς να ξετσεκάρω το stop tss server (δεν ξέρω αν έχει σημασία βέβαια), κάνω πάλι restore απο το itunes ,εξαφανίζεται το 2005 και εμφανίζεται πάλι το 3193!

 

Έχω κάνει την διαδικασία πανω απο 5-6 φορές αλλα τίποτα.

Επίσης δοκίμασα και σε άλλους 2 υπολογιστές και μου κάνει τα ίδια προβλήματα.

Έχει κανένας λύση?

 

Update

Οκ το έλυσα!

 

Αυτο που προσπαθείς ειναι αδύνατον να συμβεί στο iOS 5. Αυτο το σύστημα restore στην ίδια έκδοση ίσχυε μονο για το iOS 4! Στο iOS 5 η apple άλλαξε την μέθοδο που πραγματοποιείται το restore και επομένως η μονη λύση ειναι να κανεις restore + update στη 5.1. Δεν γινεται με κανέναν τροπο να κανεις restore στην 5.0! Ίσως να μπορεις στην 5.0.1 να κανεις update αλλα στην 5.1 σιγουρα οχι! Θα σου συνιστούσα να δοκιμασεις να κατεβασεις το ifaith και να κανεις ένα custom firmware με τα shsh της iOS 5.0.1 αν τα έχεις κρατήσει για να δεις αν μπορεις να κανεις τιποτα ετσι!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ενα πρόβλημα,έκανα jailbreak κ όταν εγκατάσταση το cyndia όταν άνοιξε το τηλέφωνο το εικονίδιο cyndia ήταν άσπρο κ δν έμπαινε μέσα!!εχω το iphone 4 με5.1 Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ενα πρόβλημα,έκανα jailbreak κ όταν εγκατάσταση το cyndia όταν άνοιξε το τηλέφωνο το εικονίδιο cyndia ήταν άσπρο κ δν έμπαινε μέσα!!εχω το iphone 4 με5.1

 

δες εδω θα σε βοηθήσει http://www.youtube.com/watch?v=GjVDoAWdCz8

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω τη βοηθεια σας ειχα κανει jailbreak στο iphone 4s και τωρα που βγηκε η ενημερωση η τελευταια τη κατεβασα και χαθηκε το cydia απο το κινητο.μονο οι εφαρμογεσ εμειναν οι οποιες δεν ανοιγουν.τι πρεπει να κανω τωρα?????

ευχαριστω για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω τη βοηθεια σας ειχα κανει jailbreak στο iphone 4s και τωρα που βγηκε η ενημερωση η τελευταια τη κατεβασα και χαθηκε το cydia απο το κινητο.μονο οι εφαρμογεσ εμειναν οι οποιες δεν ανοιγουν.τι πρεπει να κανω τωρα?????

ευχαριστω για τη βοηθεια

μπορεις να ξαναπερασεις το καινούργιο firmware με το itunes και set up as new για να φυγουν τα σκουπιδια

αφου πρωτα εχεις κανει ενα backup

αν εχεις εφαρμογες απο installous δεν προκεται να σου ανοιξουν χρειαζονται jb

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

και πως θα το κανω jailbreak παλι??

JB δεν υπαρχει ακομα για 4s στην 5.1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ξαναγυρισω στη 5.0.1???

 

οχι δυστυχώς στο 4s δεν μπορεις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σε ολους ειμαι νεος στο φορουμ κ δεν ξερω αν γραφω κ στην σωστη ενοτητα. σημερα απεκτησα ενα 3gs ειναι κλειδωμενο γιατι ειναι απο εξωτερικο αλλα ειναι jailbrake γιατι πιανει σημα κ εχει κ το εικονιδιο cyndia. εχει firmware 4.1. θελω να ρωτησω αν μπορω να βαλω ιος 5 κ αν ναι θα ηθελα να με καθοδηγησετε να το κανω αν μπορειτε παρακαλω η εστω να μου πειτε αν υπαρχει καπου ενας οδηγος βημα βημα για να το κανω σωστα. ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή πάντως σε προγράμματα που κυκλοφορούν όπως το ishatter που υπόσχονται untethered στο 5.1 , δεν είναι αληθινά και πιθανότατα είναι ιοί!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω απελπισμενα μια απαντηση υια βοηθεια απο χτες πειτε μου πως να το κανω

 

Το σίγουρο είναι ότι θα φτιάξεις custom firmware με το redsnow

ψάξε για οδηγούς που σου λένε πως να κρατήσεις το bb (preserve baseband) γιατί θα χάσεις το ξεκλείδωμα από το ultrasnow.

δες και τι bootrom έχεις, γιατί αν έχεις το νέο μην πας στην 5.1 ακόμα επειδή δεν έχει untethered jb.

 

Και εμένα από εξωτερικό είναι και το ξεκλείδωσα νόμιμα με ένα mail στον πάροχο που ήταν κλειδωμένο, χωρίς κάποια επιβάρυνση

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι θα φτιάξεις custom firmware με το redsnow

ψάξε για οδηγούς που σου λένε πως να κρατήσεις το bb (preserve baseband) γιατί θα χάσεις το ξεκλείδωμα από το ultrasnow.

δες και τι bootrom έχεις, γιατί αν έχεις το νέο μην πας στην 5.1 ακόμα επειδή δεν έχει untethered jb.

 

Και εμένα από εξωτερικό είναι και το ξεκλείδωσα νόμιμα με ένα mail στον πάροχο που ήταν κλειδωμένο, χωρίς κάποια επιβάρυνση

 

σε ευχαριστω παρα πολυ. η αληθεια ειναι πως ειμαι ασχετος αλλα το ψαχνω. ευχαριστω που μου απαντησες

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 ακόμα δεν γίνεται σωστά JB. Θα πρέπει να περιμένεις.

 

καλησπερα, ποτε περιμενουμε να βγει untethered? εχουμε καμια ημερομηνια στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...