Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τα blogs που διαβαζω ειναι πιστευω θεμα ημερων πλεον η εστω 1-2 εβδομαδων για το 5.1 JB.

Το tethered θελει συνδεση με pc που να τρεχει ενα προγραμματακι για να μπουταρει, το untethered οχι.

;)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ φιλε μου.....εχει καποια διαφορα στηνα ποδοση του κινητου αν το κανεις με την μια η την αλλη μεθοδο????γιατι βλεπω οτι πολυ συνιστουν untethered???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ φιλε μου.....εχει καποια διαφορα στηνα ποδοση του κινητου αν το κανεις με την μια η την αλλη μεθοδο????γιατι βλεπω οτι πολυ συνιστουν untethered???

οχι, δεν υπαρχει καμμια αλλη διαφορα κατα τα αλλα, και τα δυο JB καλα ειναι ;) Απλα οι πιο πολλοι συνιστουν untethered για τον λογο που ειπαμε, πχ αν του τελειωσουν οι μπαταριες και σβησει δεν μπορεις να το μπουταρεις μεχρι να βρεις pc εκει κοντα που θα σαι (που να χει περασμενο το προγραμματακι του Jailbreak). Σχεδον παντα πρωτα βγαινει το tethered JB χρονολογικα και ακολουθει μετα απο λιγο διαστημα και το untethered (επειδη ειναι λιγο πιο δυσκολο να προγραμματιστει, ετσι εχει συμβει και με το JB 5.1 εδω και λιγο καιρο για τις Apple συσκευες με τον A4).

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν υπαρχει καμμια αλλη διαφορα κατα τα αλλα, και τα δυο JB καλα ειναι ;) Απλα οι πιο πολλοι συνιστουν untethered για τον λογο που ειπαμε, πχ αν του τελειωσουν οι μπαταριες και σβησει δεν μπορεις να το μπουταρεις μεχρι να βρεις pc εκει κοντα που θα σαι (που να χει περασμενο το προγραμματακι του Jailbreak). Σχεδον παντα πρωτα βγαινει το tethered JB χρονολογικα και ακολουθει μετα απο λιγο διαστημα και το untethered (επειδη ειναι λιγο πιο δυσκολο να προγραμματιστει, ετσι εχει συμβει και με το JB 5.1 εδω και λιγο καιρο για τις Apple συσκευες με τον A4).

 

Να προσθέσω και εγώ στα λεγόμενα του φίλου acer ότι στο tethered jb της 5.1 και να σβήσει το IPhone μπορούμε να το ανοίξουμε και πάλι, να κάνουμε κλησεις να στέλνουμε sms μόνο που δεν θα λειτουργεί ο safari και το cydia μέχρι να κάνουμε just boot με redsnow. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 4 jailbreak untethered στην 5.01. Λειτουργούσε άψογα αλλά εδώ και λίγο καιρό αν κλείσω το κινητό ή αν μπω σε flight mode, μετά χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων γιά να μπορέσω να τηλεφωνήσω ή να λάβω κλήσεις. Ξαναπέρασα το untethered jailbreak στην 5.01 και μετά από λίγο καιρό ξανάρχισε το πρόβλημα.Ξέρει κανείς κάποια λύση; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα, τον τελευταίο καιρό συναντάω το θέμα σε αρκετά forums ελληνικά και ξένα, σε 4αρια περισότερο αλλά και 4s.

Στο εξωτερικό σε πολλούς αναγνώρισαν το πρόβλημα και το αντικατεστησαν με καινούργιο.

Σε κάποιους άλλους το πρόβλημα λύθηκε μόνο πηγαίνοντας σε 5.1

Γνώμη μου, κάνε restore και set as new, πήγαινε σε 5.1 (υπάρχει tethered jb) και αν δεν λυθεί το θέμα και είσαι εντός εγγυησης προσπάθησε για αντικατάσταση.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το twiiter του pod2g το 4αρι του τρέχει untethered στην 5.1!!

Αντε να δούμε!!!!

μακαρι ... πιστευω οτι επιτελους ειναι θεμα ημερων και το jailbreak 5.1 για τα 4S και ipad2/3 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... γινετε να κανω σε iphone 4s downgrade απο 5.1 σε 5.0.1 ? ( δεν εχω τα SHSH blobs ) :confused: Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... γινετε να κανω σε iphone 4s downgrade απο 5.1 σε 5.0.1 ? ( δεν εχω τα SHSH blobs ) :confused:

φιλε μου δυστυχως δεν γινεται χωρις τα SHSH blobs ... :wacko: περισσοτερα εδω: http://www.ijailbreak.com/how-to/downgrade-ios-5-1-to-ios-5-0-1-5-0-ifaith-windows/

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα εχω απο πριν αυτα? πριν περασω τιν 5.1 ?

ακριβως ... θα επρεπε να τα ειχες σωσει με το προγραμματακι "tiny umbrella" πριν κανεις αναβαθμιση στην 5.1 (κλασσικο "λαθος" που εχουν κανει πολλες χιλαδες κατοχοι apple devices σε ολο τον πλανητη ...) Υπομονη ομως, το 5.1 jailbreak θα βγει οπου να ναι, το παρακολουθω στενα το θεμα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο jail broken 4.3.3 μπορω να κάνω αναβάθμιση μεσω iTunes σε 5.1 χωρίς να brickαρω το iPad 2 3G μου? δε με ενδιαφέρει να το κράτηση jail broken... Μπορεί κάποιος να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να ρωτησω αν αγορασω ενα iphone 4 απο το ebay που ειναι κλειδωμενο στο at&t της αμερικης.μπορω να το ξεκλειδωσω εδω και να δουλευει με τις σιμ της ελλαδας?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε taigetos αλλά λέω να περιμένω το untethered 5.1 που μάλλον θα λύσει το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο jail broken 4.3.3 μπορω να κάνω αναβάθμιση μεσω iTunes σε 5.1 χωρίς να brickαρω το iPad 2 3G μου? δε με ενδιαφέρει να το κράτηση jail broken... Μπορεί κάποιος να μου πει?

ναι, κανε ακριβως οτι σου προτεινει το iTunes με το που συνδεεις το ipad, φυσικα και θα χασεις το jailbreak ... Εγω στην θεση σου παντως θα το πηγαινα μεχρι την 5.0.1 που μπορεις να την κανεις jailbreak (ελαχιστες διαφορες εχει η 5.0.1 απο την 5.1). Οι πιο πολλοι παντως που βιαστηκαν εδω και καιρο και το πηγαν στην 5.1 το χουν μετανιωσει επειδη εχει αργησει το jailbreak της ... Γιατι θες ντε και καλα την 5.1 ?!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... γινετε να κανω σε iphone 4s downgrade απο 5.1 σε 5.0.1 ? ( δεν εχω τα SHSH blobs ) :confused:

 

Σε συσκευές με Α5 επεξεργαστή (iphone 4s iPad 2/3) δεν γίνεται downgrade όχι με shsh blobs αλλά ούτε με τον pod2g αδερφό να είχες οπότε περιμένεις για νέα!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο jail broken 4.3.3 μπορω να κάνω αναβάθμιση μεσω iTunes σε 5.1 χωρίς να brickαρω το iPad 2 3G μου? δε με ενδιαφέρει να το κράτηση jail broken... Μπορεί κάποιος να μου πει?

 

Φίλε μου αν σε πρόλαβα και για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα πάθει τίποτα το iPad σου κάνε πρώτα restore και set as new και μετά αναβάθμιση!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

untethered για iphone 4 ακομα να βγει ?? :O!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

untethered για iphone 4 ακομα να βγει ?? :O!

 

ακόμα και ανακοίνωσαν και την 5.1.1 που φτιάχνει υποτίθεται τα προβλήματα της 5.1

Link to comment
Share on other sites

ζητημα ημερων ειναι το jailbreak για 5.1 πιστευω, το παρακολουθω στενα το θεμα στα ξενα sites, λιγο υπομονη ... Και εννοειται μην κανετε ακομα το update στην 5.1.1 γιατι ποιος ξερει αν και ποτε θα βγει jailbreak και για αυτη ... :blink:
Link to comment
Share on other sites

untethered για iphone 4 ακομα να βγει ?? :O!

 

downgrade σε 5.0.1 δεν θές να κάνεις για να έχεις untethered;

Για νέα εδώ: http://twitter.com/#!/pod2g

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Για νέα εδώ: http://twitter.com/#!/pod2g

ο τυπος κοντευει να χει 300 χιλιαδες followers !!! ... πολυς κοσμος περιμενει το νεο jailbreak απ οτι φαινεται !! (και ειναι και παρα πολλοι που δεν ξερουν τι παιζει και ποιος ειναι ο pod2g και αν εχει twitter, κλπ ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...