Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iphone 3gs εκδοση 5.1.1 χωρις jb.

ξαφνηκα δεν εβρισκε δικτυο . κανω ρεσταρτ , βγαζει ρυθμησεις για activate και πανο αριστερα αναζητηση και συνδεση με itunes

οταν το συνδεις δεν βρισκει το itunes sim.

αμα κανω restore ολοκληρωνετε η διαδικασια και βγαζει σφαλμα error occurred (1) .. any idea?:mad:

Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας!!!Να πω για αρχή πως είμαι άσχετη από όλα αυτά.Έχω πάρει όλες τις σελίδες σας και διαβάζω μήπως και καταλάβω πως κάνουμε jailbreak σε iphone 4s, αλλά δεν τα καταλαβαίνω και καλά.Θέλω να κάνω jailbreak για να κατεβάζω εφαρμογές που χρειάζομαι..αλλά κανείς δε μπορεί να με βοηθήσει με κάποιες παραπάνω πληροφορίες.Γνωρίζετε πως γίνεται ή κάποιο site που να λέει τα βήματα απλά και κατανοητά?Έχω βρει ένα site αλλά δε ξέρω αν επιτρέπεται στο φόρουμ εδώ,να βάλω τη διεύθυνσή του..:O

Μπορείτε να με βοηθήσετε???:cry:

http://www.idownloadblog.com/2012/05/25/how-to-jailbreak-ios-5-1-1-absinthe-2-0/ πυστευω πως θα σε βοηθησει..:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεια! με παρεμπεψαν σε αυτο το θεμα. . .! αρχικα αγορασα ενα iphone 4 που ειναι αγορασμενο απο αγγλια και ειναι κλειδωμενο. .. αυτο που θελω να μαθω ειναι πως μπορω να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι κατοχος του 3gs

και επιτελους καταφερα και του κατεβασα τη baseband sto 05.13.04 gia na exw gps

αλλα με τομ τομ και ναβιγκον που κατεβασα απο ινσταλους ολο χανουν τη θεση μου και με λιγα λογια δν κανουν τη δουλεια τους..

εχετε να μου προτεινετε καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδεια μπορει να με βοηθησει καποιος?? εχω ενα iphone 4 απο αγγλια αλλα ειναι κλειδωμενο. . . . πως μπορω να το κανω jailbrake & unlock δοκιμασα καπια πραγματα αλλα δν γινετε μου βγαζουν μνμ να ενεργοποιησο το κινιτο με σιμ πρωτα και μετα να το κανω. . . .

εχει λογισμικο 5.1.1

μοντεμ 4.12.01

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν έπεσα στα χέρια μου ένα iphone 4s 5.1.1 verizon locked. Έχουμε κάνα σίγουρο τρόπο για unlock που να έχει κάνει κάποιο παιδί από εδώ και να του δούλεψαν όλα?? Γιατί κάτι περίεργα διαβάζω για sms & mms....

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι κατοχος του 3gs

και επιτελους καταφερα και του κατεβασα τη baseband sto 05.13.04 gia na exw gps

αλλα με τομ τομ και ναβιγκον που κατεβασα απο ινσταλους ολο χανουν τη θεση μου και με λιγα λογια δν κανουν τη δουλεια τους..

εχετε να μου προτεινετε καποια λυση?

 

καλησπερα, μπορεις να μ πεις ποιον οδηγο χρησιμοποιησες για το downgrade? ειχες ηδη jailbreak και αν ναι σε ποια εκδοση λογισμικου και απο ποιον? (εχω greenpoison)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , παιδια δοκιμασε κανεις το downgrade?? δεν εχω δει να δημιουργειται καποιο θεμα σε ενα τοσο σημαντικο γεγονος?? οποιος γνωριζει ας μας πει την αποψη του
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ , ΕΦΕΡΑ ΤΟ 4S ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΑΠΟΧΟ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ (ΑΤ&Τ)..ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ JAILBREAK KAI TO UNLOCK,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟ SAM KAI TO CYNDIA ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΟΘΟΝΗ ΛΕΙ NO SERVICE ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΣΗΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ..ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΠΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΓΙΩΡΓΟΣ..

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ φίλοι κι εδώ τα φώτα σας. Έχουμε ένα ipad 1 64bgb με την 5.1.1. που έχει πλήρως ελληνικά και αγοράστηκε το 2010 από ευρωπαικό e-shop. Πως μπορώ να το κάνω jailbreak εύκολα και αν υπάρχει κατατοπιστικός απλός οδηγός στα Ελληνικά. Δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω μελλοντικά την έκδοσή του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... μια γρήγορη ερώτηση...

Εγώ έκανα update το iPad 2 WiFi που έχω μερικές ώρες πριν βγεί το 6 από 5.0.1 σε 5.1.1.

Έκανα βέβαια backup κλπ...

 

Αν κάνω restore θα μου επαναφέρει τα πάντα (Cyndia apps/settings, Installus apps/games κλπ) ή μόνο τα αγορασμένα από App Store;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχώ το ipad 3 με 5.1 και θέλω να το κάνω upgrade σε 5.1.1 για να το κάνω jb αλλα τώρα μου βγάζει να το κανώ upgrade σε 6.0 .προσπαθω να κατεβάσω το αρχείο απο το safari ομώς δεν κατεβαίνει.καμμία ιδέα για το πως μπορώ να το κάνω??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια λύση για εξαιρετικά φθηνό εργοστασιακό unlock! Εμένα μου το ξεκλείδωσε το iPhone 5 σε 12 ώρες!

 

http://bit.ly/TbVozY

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για εξαιρετικά φθηνό εργοστασιακό unlock! Εμένα μου το ξεκλείδωσε το iPhone 5 σε 12 ώρες!

 

http://bit.ly/TbVozY

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί σαν android fan δεν έχω πιάσει ποτέ ipad και φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα.. Λοιπόν έχω έναν φίλο που πήρε πριν κάνα 2 χρόνια το ipad 1 και του πέρασε τότε το Green Poison και το cydia. Τώρα θέλει να το αναβαθμίσει γιατί πλέον δεν του κατεβάζει τίποτα από cydia.. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι τι πρέπει να κάνω για να του το αναβαθμίσω στο τελευταίο ios και ποιο εείναι αυτό (έκδοση) και ποιο jailbrake να του βάλω μετά? Περνάω κατευθείαν το τελευταίο update από itunes ή λόγω του jailbrake πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι τι πρέπει να κάνω για να του το αναβαθμίσω στο τελευταίο ios και ποιο εείναι αυτό (έκδοση) και ποιο jailbrake να του βάλω μετά? Περνάω κατευθείαν το τελευταίο update από itunes ή λόγω του jailbrake πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Το iPad 1 πήρε μέχρι iOS 5.1.1 οπότε:

 

http://www.iphonehacks.com/2012/06/jailbreak-ios-5-1-1-new-ipad-3-ipad-2-ipad-1-users-redsn0w-untethered.html

http://www.zdnet.com/hello-ios-6-goodbye-ipad-1-inject-new-life-by-jailbreaking-it-7000004072/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί σαν android fan δεν έχω πιάσει ποτέ ipad και φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα.. Λοιπόν έχω έναν φίλο που πήρε πριν κάνα 2 χρόνια το ipad 1 και του πέρασε τότε το Green Poison και το cydia. Τώρα θέλει να το αναβαθμίσει γιατί πλέον δεν του κατεβάζει τίποτα από cydia.. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι τι πρέπει να κάνω για να του το αναβαθμίσω στο τελευταίο ios και ποιο εείναι αυτό (έκδοση) και ποιο jailbrake να του βάλω μετά? Περνάω κατευθείαν το τελευταίο update από itunes ή λόγω του jailbrake πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημέρα..

Επειδή το ios δεν είναι οπως το android για να ανεβείς σε κάποια άλλη έκδοση θα πρέπει να κάνεις το αντίστοιχο Factory reset και ολα τα wipe..

Αυτό γίνεται συνδέοντας το μηχάνημα στο i tunes και επιλέγοντας restore.

Ετσι θα παει σε 5.1.1 η οποία είναι η τελευταία έκδοση που υποστήριξε το ipad.

Καλό είναι μετά να επιλέξεις set up as new και οχι restore from back up για να μην περάσουν "σκουπίδια στη συσκευή,αφου ηταν jb.

Κανεις πολύ καλό back up γιατί θα χαθούν τα πάντα.

Στη συνέχεια κατεβάζεις απο δω https://sites.google.com/site/greenpois0nabsinthe/absinthe-win-2.0.4.zip?attredirects=1&d=1

το absinthe 2 οπου και θα κάνεις jailbreak απλά τρέχοντας το.

Είναι πολύ ευκολο.Οτι θελεις ρωτα με!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχώ το ipad 3 με 5.1 και θέλω να το κάνω upgrade σε 5.1.1 για να το κάνω jb αλλα τώρα μου βγάζει να το κανώ upgrade σε 6.0 .προσπαθω να κατεβάσω το αρχείο απο το safari ομώς δεν κατεβαίνει.καμμία ιδέα για το πως μπορώ να το κάνω??

 

Εχεις κρατήσει shsh ??

Αν όχι δεν γίνεται γιατί η apple εχει σταματήσει να υπογράφει τη 5.1.1

 

Καλησπέρα παίδες... μια γρήγορη ερώτηση...

Εγώ έκανα update το iPad 2 WiFi που έχω μερικές ώρες πριν βγεί το 6 από 5.0.1 σε 5.1.1.

Έκανα βέβαια backup κλπ...

 

Αν κάνω restore θα μου επαναφέρει τα πάντα (Cyndia apps/settings, Installus apps/games κλπ) ή μόνο τα αγορασμένα από App Store;

 

Μόνο τα αγορασμένα απο appstore.

Τα αλλα πρεπει να τα κρατησεις ξεχωριστα.

Τα ipa τα σερνεις στην επιφανεια εργασιας αφου το συνδεσεις με το pc,αλλα τα tweaks πρέπει να τα ξαναβαλεις μετα.

Επισης να σου πω οτι θα πρεπει να ξανακανεις jailbreak γιατί θα χαθει.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για εξαιρετικά φθηνό εργοστασιακό unlock! Εμένα μου το ξεκλείδωσε το iPhone 5 σε 12 ώρες!

 

http://bit.ly/TbVozY

 

το δοκίμασα και εγώ με το 3gs της at&t, 5 ωρες παιδιά και έτοιμο. Κόστος 3,7 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έφεραν ένα iphone 4 από Αμερική με ios 6 που είναι κλειδωμένο στην at&t.

Ποιές λύσεις υπάρχουν για να το ξεκλειδώσω? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχεις κρατήσει shsh ??

Αν όχι δεν γίνεται γιατί η apple εχει σταματήσει να υπογράφει τη 5.1.1

 

Έχω την 5.0.1 στο 4s (jb) και θέλω να παω στην 5.1.1 Πως θα το κάνω και τι είναι τα shsh?????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες νοιώθω τόσο μόνος εδώ...:)

Η λύση είναι μάλλον στην ενότητα οδηγοί... Ποια έκδοση να προτίμησω? Την 5.1 ή την 5.1.1? Η 6 άκουσα ότι έχει θέματα ακόμη.

Πρέπει να "σώσω" κάτι από το τηλέφωνό μου (εκτός βέβαια από επαφές, φωτό, μουσική κλπ) κι αν ναι, τι και πως?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες νοιώθω τόσο μόνος εδώ...:)

Η λύση είναι μάλλον στην ενότητα οδηγοί... Ποια έκδοση να προτίμησω? Την 5.1 ή την 5.1.1? Η 6 άκουσα ότι έχει θέματα ακόμη.

Πρέπει να "σώσω" κάτι από το τηλέφωνό μου (εκτός βέβαια από επαφές, φωτό, μουσική κλπ) κι αν ναι, τι και πως?

 

Την 5.1.1 θα προτιμήσεις και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο από το backup από το itunes και οτιδήποτε άλλο δεν αποθηκεύει το backup!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...