Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, unlock για το firmware 4.11.08 (iOs 5.0.1) μονο το SAM ειχε βγει? δεν υπαρχει κατι αυτη τη στιγμη?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, εχω την εντυπωση οτι για iphone 4 υπαρχει και jailbreak και unlock , με το 4s υπαρχει θεμα (Α5) , απλο 4αρι δεν εχεις? γιατι δεν πας στην 5,1,1?
Link to comment
Share on other sites

iphone 4 εχω ναι. γιατι στην 5.1.1 το unlock δεν συμπεριλαμβανει το 4.11.08 firmware. ρωταω μηπως γινεται στην 5.0.1 και υπαρχει unlock γιατι το SAM δεν λειτουργει πια..
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα jailbreak se 5.1.1 absinthe 2.0.1 και μου βγαζει το εικονιδιο των contacts λευκο. απο χθες εμφανιζεται κανονικα αλλα εγινε λευκο το εικονιδιο music.

Τι παιζει???

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα στο 4s με το jb αλλα αυτη η Apple το εχει Καψει τελειως. Παλι προβλημα με την μπαταρια στην 5.1.1

Δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν. 5.0.1 προβλημα 5.1 φτιαχνει 5.1.1 παλι προβλημα. Αν ειναι να τα κανει σκατα και το ios ωραια.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα jailbreak se 5.1.1 absinthe 2.0.1 και μου βγαζει το εικονιδιο των contacts λευκο. απο χθες εμφανιζεται κανονικα αλλα εγινε λευκο το εικονιδιο music.

Τι παιζει???

 

Κάνε μια επενεκίνηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα στο 4s με το jb αλλα αυτη η Apple το εχει Καψει τελειως. Παλι προβλημα με την μπαταρια στην 5.1.1

Δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν. 5.0.1 προβλημα 5.1 φτιαχνει 5.1.1 παλι προβλημα. Αν ειναι να τα κανει σκατα και το ios ωραια.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iPad 2 wifi...

Είμαι στην 5.0.1 με Jailbreak.

Υποθέτω ότι για να κάνω το Jailbreak αυτό, θα πρέπει να κάνω πρώτα ένα backup με iTunes, να κάνω ένα restore, να περάσω το 5.1.1 και μετά να κάνω το Jailbreak.

Μετά απλά επαναφέρω το backup πίσω; (απλά για να μη χάσω ότι κατέβασα από Cyndia/Installus).

 

Ξέρω ότι στο Installus πρέπει να τσεκάρω ένα κουτάκι για να να κάνει sync με iTunes...

Κάποιος που να θέλει να δώσει βασικές πληροφορίες σχετικά με το παραπάνω;

Το να κάνεις πρώτη φορά JB είναι οκ... αλλά το να κάνεις δεύτερη τι γίνεται;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια με absinthe σε 5.1.1 πως κανεις reboot?

 

Κλείνεις το κινητο και το ξανανοιγεις :P

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ έχω το iPad 2 wifi...

Είμαι στην 5.0.1 με Jailbreak.

Υποθέτω ότι για να κάνω το Jailbreak αυτό, θα πρέπει να κάνω πρώτα ένα backup με iTunes, να κάνω ένα restore, να περάσω το 5.1.1 και μετά να κάνω το Jailbreak.

Μετά απλά επαναφέρω το backup πίσω; (απλά για να μη χάσω ότι κατέβασα από Cyndia/Installus).

 

Ξέρω ότι στο Installus πρέπει να τσεκάρω ένα κουτάκι για να να κάνει sync με iTunes...

 

Κάποιος που να θέλει να δώσει βασικές πληροφορίες σχετικά με το παραπάνω;

Το να κάνεις πρώτη φορά JB είναι οκ... αλλά το να κάνεις δεύτερη τι γίνεται;

Κανείς δεν μπορεί να ενημερώσει για τι διαδικασία;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να ενημερώσει για τι διαδικασία;

Αν θελεις κατέβασε το TinyUmbrella και σώσε τα SHSH blobs στο firmware που είσαι τωρα μήπως και θέλεις να κάνεις κάποια στιγμή downgrade.

Για να κάνεις backup εφαρμογές απο cydia χρησιμοποίησε το PkgBackup ή κάποιο αλλο που θα βρεις στο cydia

Κανε το γνωστό backup στο itunes (δεξί click στο όνομα της συσκευής, κάτω από το μενού Devices, και επιλεξε το Back Up)

μολις τελειώσεις με την αναβαθμισει κανε το jb

Μόλις ολοκληρωθεί το jailbreak γυρισε ε στο iTunes και κάνε Restore από το προηγούμενο backup που κράτησες Κάνε δεξί click στο όνομα της συσκευής κάτω από το μενού Devices και επίλεξε Restore from Back UP.

Στη συνέχεια επίλεξε το πιο πρόσφατο backup.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ποια μεθοδο προτεινετε να χρησιμοποιηθει για jailbreak και γιατι ? ( Iphone 4s )

ευχαριστω

 

με redsnow διότι είναι πιο σταθερό και αξιόπιστο σαν εργαλείο.

αλλά και με absinthe δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις κατέβασε το TinyUmbrella και σώσε τα SHSH blobs στο firmware που είσαι τωρα μήπως και θέλεις να κάνεις κάποια στιγμή downgrade.

Για να κάνεις backup εφαρμογές απο cydia χρησιμοποίησε το PkgBackup ή κάποιο αλλο που θα βρεις στο cydia

Κανε το γνωστό backup στο itunes (δεξί click στο όνομα της συσκευής, κάτω από το μενού Devices, και επιλεξε το Back Up)

μολις τελειώσεις με την αναβαθμισει κανε το jb

Μόλις ολοκληρωθεί το jailbreak γυρισε ε στο iTunes και κάνε Restore από το προηγούμενο backup που κράτησες Κάνε δεξί click στο όνομα της συσκευής κάτω από το μενού Devices και επίλεξε Restore from Back UP.

Στη συνέχεια επίλεξε το πιο πρόσφατο backup.

Thanks για την απάντηση αλλά όπως λέω και στην υπογραφή μου έχω iPad 2 και όχι iPhone οπότε το TinyUmbrella δεν κάνει για μένα...

Έψαξα να βρω το PkgBackup στο Cydia αλλά 3-4 που βρήκα είτε δεν μπορούσαν να κατέβουν ολόκληρα είτε μου έλεγαν ότι δεν έχω σύνδεση με το internet για να ανεβάσω κάπου το backup... (πράγμα που φυσικά δεν ισχύει...)

 

Κάποιο που να μπορώ να σώσω τις Cyndia εφαρμογές αλλά και τα repo's (αυτά με καίνε περισσότερο) και να δουλεύει σωστά σε iPad 2 υπάρχει;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση αλλά όπως λέω και στην υπογραφή μου έχω iPad 2 και όχι iPhone οπότε το TinyUmbrella δεν κάνει για μένα...

Έψαξα να βρω το PkgBackup στο Cydia αλλά 3-4 που βρήκα είτε δεν μπορούσαν να κατέβουν ολόκληρα είτε μου έλεγαν ότι δεν έχω σύνδεση με το internet για να ανεβάσω κάπου το backup... (πράγμα που φυσικά δεν ισχύει...)

 

Κάποιο που να μπορώ να σώσω τις Cyndia εφαρμογές αλλά και τα repo's (αυτά με καίνε περισσότερο) και να δουλεύει σωστά σε iPad 2 υπάρχει;

 

1)Σου ειπε κανένας οτι το tinyumprella δεν μπορείς να το χρησιμοποίησης στο ipad?

Δοκίμασες και δεν γίνεται ?

2) Pkgbackup ειναι το καλύτερο στο cydia (επι πληρωμη παντα) http://www.pragmatixconsulting.com/iphoneApps/User_Guide.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1)Σου ειπε κανένας οτι το tinyumprella δεν μπορείς να το χρησιμοποίησης στο ipad?

Δοκίμασες και δεν γίνεται ?

2) Pkgbackup ειναι το καλύτερο στο cydia (επι πληρωμη παντα) http://www.pragmatixconsulting.com/iphoneApps/User_Guide.html

Στο Cyndia που το έψαξα μόνο ένα theme για αυτό μου εμφανίστηκε... στο installus και στο appstore δε βρήκα κάτι...

Μάλλον το pkgbackup που κατέβασα δε δουλεύει γιατί λέει ότι είναι cracked οπότε ή θα πρέπει να βρω άλλη λύση σε κάτι freeware ή να αγοράσω αυτό εφόσον είναι το καλύτερο ;)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Στο Cyndia που το έψαξα μόνο ένα theme για αυτό μου εμφανίστηκε... στο installus και στο appstore δε βρήκα κάτι...

Μάλλον το pkgbackup που κατέβασα δε δουλεύει γιατί λέει ότι είναι cracked οπότε ή θα πρέπει να βρω άλλη λύση σε κάτι freeware ή να αγοράσω αυτό εφόσον είναι το καλύτερο ;)

 

Όπως τα λέει ο Μιχάλης είναι.

Υπάρχει και το xbackup αλλά το pkg είναι καλύτερο και εννοείται ότι υπάρχουν μόνο στο cydia και δεν είναι και ακριβά αξίζουν τα λεφτά τους για αυτό που κάνουν.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 4 jailbroken στην 4.3.2......

Θέλω να βάλω την 5.1.1 και μετά να το κάνω πάλι jailbreak.

Που μπορώ να βρω εδώ μέσα πως γίνεται ρε παιδιά να μην ψάχνομαι.

Πρέπει να κάνω κάτι πριν το συνδέσω με το itunes για να κάνω backup και μετά αναβάθμιση;

 

Κανείς ρε παιδιά......; :-(

Edited by Fotis55
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Μιχάλης είναι.

Υπάρχει και το xbackup αλλά το pkg είναι καλύτερο και εννοείται ότι υπάρχουν μόνο στο cydia και δεν είναι και ακριβά αξίζουν τα λεφτά τους για αυτό που κάνουν.[/quote

 

θα προτεινα να το αγορασεις καθως αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

** Ειμαι νεος στη κοινοτητα και θελω την βοηθεια σας οσον αφορα τον συχρονισμο απο το itunes..

Εχω ipad 3 και εκανα jailbreak την 5.1.1..

** Κατεβασα το installus5 και το appsync και για να βαλω apps εσερνα αυτα που ηθελα απο τον φακελο και τα αφηνα εκει που λεει library,τα εβλεπα που τα εδειχνε στην εικονικη οθονη του ipad το itune μετα παταγα apply sync και τα εβλεπα και στην οθονη του ipad...

** Σημερα κανω την ιδια διαδικασια,μου τα βγαζει και τα βλεπω στο itunes αλλα οταν παταω sync δεν γινεται τιποτα στο ipad !!!

Τι αλλαξε? δεν θυμαμαι να εκανα κατι και να πειραξα κατι..

 

**Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσφατα πηρα ενα ipad 3 wifi και θελω να μαθω αν ειναι ασφαλες να το κανω ή να περιμενω να τελιωσει η εγγυηση του....

Περιμενω απαντησεις :p...Εσεις τι μου προτεινεται??

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα πηρα ενα ipad 3 wifi και θελω να μαθω αν ειναι ασφαλες να το κανω ή να περιμενω να τελιωσει η εγγυηση του....

Περιμενω απαντησεις :p...Εσεις τι μου προτεινεται??

 

Και iPhones που είχα και απο το ipad2 που σου γράφω τώρα ποτέ δεν είχα κανένα θέμα..απολύτως κανένα..τώρα δεν ξέρω για τα τελευταία λογισμικα και αντίστοιχα jailbreaks αλλα φαντάζομαι δεν θα έχεις κανένα θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...