Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κανει και σε μενα συχνα αυτο..Ιδιαιτερα μετα απο την εγκατασταση εφαρμογων απο το installοus αλλα με ενα respring εξαφανιζονται.Ισως ειναι καποιο bug
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανοιξε το cydia,πηγαινε στο settings,sources,edit,add και βαλε το παρακατω link http://cydia.hackulo.us/.Μετα περνα το AppSync for iOS5.0+ και τελος.Αυτο σου επιτρεπει να περνας σπασμενες εφαρμογες:)

 

Το έκανα και όλα καλά. Μετά πώς περνάς σπασμένες εφαρμογές;;

Είμαι άσχετος με JB.. :lol:

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Με αυτον το τροπο μπορεις να τις κατεβασεις απο καποιο torrent ή οπουδηποτε αλλου στο net,να τις "πεταξεις" στο itunes και να τις συγχρονισεις.Διαφορετικα μπορεις να κατεβασει το Instalous απο cydia.Εχει μεσα τις περισσοτερες εφαρμογες απο το appstore δωρεαν.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτον το τροπο μπορεις να τις κατεβασεις απο καποιο torrent ή οπουδηποτε αλλου στο net,να τις "πεταξεις" στο itunes και να τις συγχρονισεις.Διαφορετικα μπορεις να κατεβασει το Instalous απο cydia.Εχει μεσα τις περισσοτερες εφαρμογες απο το appstore δωρεαν.

 

Κατέβασα το instalous και πήγα να κάνω αρκετές εφαρμογές download. Έφτανε σε ένα σημείο που ήθελε να συμπληρώσω κάτι γράμματα(το κλασσικό) και μετά που επέλεγα download μου έβγαζε ένα ad(και καλά να στείλω για να κερδίσω 100 ευρώ κ κάτι μλκιες) και η εφαρμογή δεν κατέβαινε ποτέ..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το instalous και πήγα να κάνω αρκετές εφαρμογές download. Έφτανε σε ένα σημείο που ήθελε να συμπληρώσω κάτι γράμματα(το κλασσικό) και μετά που επέλεγα download μου έβγαζε ένα ad(και καλά να στείλω για να κερδίσω 100 ευρώ κ κάτι μλκιες) και η εφαρμογή δεν κατέβαινε ποτέ..

 

Κατι κανεις λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Installous γιατί δεν μπορώ να το βρω με την αναζήτηση στο Cydia?

Μήπως είναι μόνο για iphone και όχι για ipad?

 

EDIT : Άκυρο τελικά... δεν είχα περάσει σωστά το link από το hackulo στο sources...

Edited by dosman

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπεις στο FileDude μην χρησιμοποιήσεις το πρώτο CAPTCHA αλλά πάτα το OR DOWNLOAD MORMALLY και μετά συμπλήρωσε το 2ο CAPTCHA
生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το installous και μου βγάζει ERROR: I wasnt able to locate file for the us.hackulo.rescources package. This might mean you need to manually fix this package.

 

EDIT-- το πρόβλημα λυθηκε μονο του !!

Edited by giannism
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη θελω και γω να "σπασω" το 4αρι μου,ειδα ενα λινκ και παταω στην 5,01 στο gsm ετσι ? υπαρχει καπου και καποιος οδηγος για σιγουρια??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη θελω και γω να "σπασω" το 4αρι μου,ειδα ενα λινκ και παταω στην 5,01 στο gsm ετσι ? υπαρχει καπου και καποιος οδηγος για σιγουρια??

 

ναι την gsm κατεβαζεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο βιντεακι που βοηθαει εμας τους αρχαριους

 

 

 

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..Μολις συνδεω το iphone με τον υπολογιστη μεσω usb κανει sync το itunes και μου σβηνονται ολα τα apps απο το installus..Γιατι συμβαινει αυτο και πως μπορω να το λυσω?

Edited by kukoc07
egrafa kotsanes!
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..Μολις συνδεω το iphone με τον υπολογιστη μεσω usb κανει sync το itunes και μου σβηνονται ολα τα apps απο το installus..Γιατι συμβαινει αυτο και πως μπορω να το λυσω?

 

Στη κεντρική σελίδα του installous,πάνω δεξιά έχει τις ρυθμίσεις.εκεί επιλέγεις το itunes sync και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

###Update 5### 30.01.12

Update #5: redsn0w version b5 incorporates yet another fix for iBooks, this time involving DRM. *@planetbeing wrote a utility called “crazeles” that overcomes jailbreak detection by iBooks that would cause about 10% of images to show incorrectly. *This fix is similar to the “hunnypot” fix that @comex wrote for the 4.x jailbreak. *As usual, you can choose to install the fix either by re-running redsn0w over your existing jailbreak (de-select Cydia if you do that), or by installing the corona package from Cydia (it’s the same set of files no matter which way you choose).

 

Ανανεώθηκε η πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειχα κανει JB το 4αρι με το redsn0w b2 και δεν δουλευε σωστα οποτε το ΣΚ εκανα restore στο 5.0.1, set as new και ξανα JB με το b4.

 

Ολα καλα και ολα ωραια αλλα εχω προβλημα στο αλμπουμ δλδ στις φωτογραφιες, μολις πατησω να ανοιξει το menu για να στειλω την φωτο με email or MMS με πεταει εξω απο το αλμπουμ, στην αρχικη οθονη...

 

του εχω κανει αμετρητα reboot k respring αλλα δεν μπορω να κανω τπτ της φωτος....μονο να τισ δω!!!

 

Σκεφτεται κανα καλο παλικαρι καποια λυση για το προβλημα????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειχα κανει JB το 4αρι με το redsn0w b2 και δεν δουλευε σωστα οποτε το ΣΚ εκανα restore στο 5.0.1, set as new και ξανα JB με το b4.

 

Ολα καλα και ολα ωραια αλλα εχω προβλημα στο αλμπουμ δλδ στις φωτογραφιες, μολις πατησω να ανοιξει το menu για να στειλω την φωτο με email or MMS με πεταει εξω απο το αλμπουμ, στην αρχικη οθονη...

 

του εχω κανει αμετρητα reboot k respring αλλα δεν μπορω να κανω τπτ της φωτος....μονο να τισ δω!!!

 

Σκεφτεται κανα καλο παλικαρι καποια λυση για το προβλημα????

 

έχει βγει νέα έκδοση b5 για τρέξε την από πάνω ξανά αν και δεν πιστεύω να είναι αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Unlock Για την baseband 4.11.08 έχει βγεί για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω το κινητό και με ελληνικό δίκτυο;;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα μια χαρα δουλευει

 

john για πες μου με ποιο τρόπο σου βγάζει τις ειδοποιήσεις.. τι ρυθμίσεις έχεις κάνει??? πέρασα την καινούργια έκδοση του redsnow και πλέον μου το βγάζει και το αναγνωρίζει κανονικά το iphonedelivery αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι η ειδοποίηση μου έρχεται μόνο ως άσχημη μπάρα στο κέντρο γνωστοποιήσεων! δεν υπάρχει τρόπος να βγαίνει όπως παλιά??? παρόλο που το επέλεξα από τις επιλογές να βγαίνει σε ολόκληρη σελίδα δεν μου το κάνει.... έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως πρέπει να το ρυθμίσω?

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το sbsettings και λειτουργεί μια χαρά και στο iPad και στο iPhone, δεν λειτουργεί όμως το remove background ενώ το κατεβαζω και το εγκαθιστω δεν εμφανίζεται καν, τι κάνω λάθος, καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από UNIQUE >

 

καλησπερα, ειχα κανει JB το 4αρι με το redsn0w b2 και δεν δουλευε σωστα οποτε το ΣΚ εκανα restore στο 5.0.1, set as new και ξανα JB με το b4.

 

Ολα καλα και ολα ωραια αλλα εχω προβλημα στο αλμπουμ δλδ στις φωτογραφιες, μολις πατησω να ανοιξει το menu για να στειλω την φωτο με email or MMS με πεταει εξω απο το αλμπουμ, στην αρχικη οθονη...

 

του εχω κανει αμετρητα reboot k respring αλλα δεν μπορω να κανω τπτ της φωτος....μονο να τισ δω!!!

 

Σκεφτεται κανα καλο παλικαρι καποια λυση για το προβλημα????

 

 

 

απεγκατασταση του celeste cr...d και ολα καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

bluetooth app βγηκε τιποτα για την 5.0.1 ?!

και οταν συνδεουμε στο πισι το κινητο να το βγαζει σαν σκληρο κανενα προγραμμα εχουμε ?!

η στην ουσια "τζαμπα" καναμε JB ?! :lol::p

 

και για unlock 4.11.08 ακουστηκε τιποτα νεο ?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

 

η στην ουσια "τζαμπα" καναμε JB ?! :lol::p

 

 

Και που να προσθεσουμε στη λιστα τα attachmentsaver και το safari downloader που ακομη δε δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα απο σημερα το πρωι.Οταν με καλουν με facetime και δεχομαι την κληση,μετα απο λιγο κολαει η οθονη με την φατσα μου και στους αλλους δειχνει οτι ειναι η καμερα μου paused.Παρολα αυτα ηχο εχουμε κανονικα!!!Οταν κανω κληση εγω ολα δουλευουν μια χαρα!!!!Γνωριζει κανενας κατι????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία ξεκλειδώματος iphone στην at&t μεσω επισημων διαδικασιών από αυτό το site: http://private-siri-proxy.webs.com/ δεν ξέρω για την αξιοπιστία του αλλά έχω μιλήσει στο άτομο που έχει το site μεσω twitter και μου έχει φανεί σωστός και επίσης δουλεύει μέσω paypal οπότε μια παραπάνω εγγύηση! Θα του στείλω λεφτά την Δευτέρα και μου έχει πει ότι χρειάζεται 5-15 εργάσιμες. Μόλις γίνει αυτό θα ενημερώσω με σχετικό post
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα restore.Το θέμα είναι ότι τώρα που προσπαθώ να το ξανακανω jailbrake όλα προχωρούν μια χαρά μέχρι τη στιγμή που πετάξω το εικονίδιο του jailbrake όπου μου ανοίγει μια σελίδα στην green poison και σταματάει εκεί!!μου βγάζει και ένα κουμπί που λέει "jailbrake" το πατάω αλλά τίποτα!!!Καμια ιδέα;;;

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα iphone 4s jailbreak και πατησα να του κανω ενα reset (για να το πουλησω). Το εχω εδω και μιση ωρα και το μονο που δειχνει ειναι το κυκλακι που γυρναει οπως οταν φορτωνει. Εκανα κατι λαθος?

 

ΑΚΥΡΟ το εφτιαξα.

Edited by EliasKir

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...