Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω αναβάθμιση από την 4.3.3 jailbroken στην 5.0.1 και μετά να κάνω jailbreak σε αυτήν! μου είπαν λοιπόν ότι η apple μπλοκάρει την αναβάθμιση μέσω itunes σε συσκευές που έχουν jailbreak και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο μέσα στο iphone για να προχωρήσω κανονικά στην αναβάθμιση!

 

νομίζω την κάνει κανονικά δεν έχεις πρόβλημα. εγώ προχθές σε έναν φίλο με 3gs που είχε επάνω την 4.1.χ κανονικά του πέρασα την 5.0.1 από το itunes και μετά κάναμε jailbreak

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω την κάνει κανονικά δεν έχεις πρόβλημα. εγώ προχθές σε έναν φίλο με 3gs που είχε επάνω την 4.1.χ κανονικά του πέρασα την 5.0.1 από το itunes και μετά κάναμε jailbreak

 

οκ!! θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή θα μπορώ να κάνω μετά επαναφορά από το backup στα μηνύματα, επαφές κλπ?? δεν με απασχολούν οι εφαρμογές έτσι κι αλλιώς..

 

Με κάποια προγράμματα μπορείς να τα κάνεις αυτά. Δες 2-3 μηνύματα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποια προγράμματα μπορείς να τα κάνεις αυτά. Δες 2-3 μηνύματα παραπάνω.

ναι, μέσω αυτών εννοούσα! σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ίσως χαζή

 

Αν κάνω restore την 5,01 (έχω 4,3,3 τώρα στο 4αρι) , κάνω Jailbreak μετά κανονικά και είναι όλα ΟΚ

Γιατί δεν προτείνεται να γίνει το αιφον μετά restore απο το backup του και πρέπει να το κάνουμε set up as new device?

Τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει?

 

Thanx!

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτήσει αλλα μάλλον δεν μου απαντήσετε. Τελικά πως μπορώ να βρω τον κωδικό ενός wifi μέσο του iPhone 4 με iOS 5.0.1 υπάρχει κάτι στο cydia? γιατί κάτι έχω ακούσει ότι γίνετε μέσο iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτήσει αλλα μάλλον δεν μου απαντήσετε. Τελικά πως μπορώ να βρω τον κωδικό ενός wifi μέσο του iPhone 4 με iOS 5.0.1 υπάρχει κάτι στο cydia? γιατί κάτι έχω ακούσει ότι γίνετε μέσο iPhone.

 

Οι κωδικοι wifi ειναι τα κλειδια που εχει το καθε wifi,πως ειναι δυνατον να τα βρισκει το 4?η οποιοδηποτε αλλο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

αν ένα κινητό έχει περασμένο 4.3.3

μπορώ να το κάνω jailbreak με το

πρόγραμμα που βγήκε για το jailbreak

με 5.0.1 ? ή χρειάζεται άλλο πρόγραμμα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοι wifi ειναι τα κλειδια που εχει το καθε wifi,πως ειναι δυνατον να τα βρισκει το 4?η οποιοδηποτε αλλο τηλ?

 

Εγώ λέω μήπως υπάρχει εφαρμογη να δοκιμάζει κωδικούς ή απλός να βρίσκει τους αρχικούς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω μήπως υπάρχει εφαρμογη να δοκιμάζει κωδικούς ή απλός να βρίσκει τους αρχικούς

 

Αν συνέβαινε αυτο που περιγράψεις θα τους πήγαιναν φυλακηΜαλλον ξέρεις ότι είναι βαρυτατο ποινικό αδίκημα αυτο που αναφέρεις και που προφανώς κανείς δεν το προσφέρει νόμιμα Όσοι υποκλεπτουν κωδικούς πρόσβασης σε ιδιωτικά ασύρματα δίκτυα ,θα πρέπει να ξέρουν και τις ευθύνες που έχουν αν τους πιάσουν

Επειδή έχει αρχίσει να γίνεται μόδα , κάποια στιγμή θα ακουστούν και οι καμπανες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά! τι γίνεται με αναφορές μηνυμάτων στην 5άρα?? έχετε βρει κάτι που δουλεύει?? το iphonedelivery δεν μου δούλεψε εμένα! επίσης το remove background έχει bug...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε το πείραμα

 

Απο 4.3.3 σε 5.0.1

 

Εγινε restore στην 5.01 , μετά JB όπως τα λέει στο iclarified, και στην συνέχεια είχα όρεξη για πειράματα.

Αντι να το κάνω σαν new device, το έκανα restore απο backup. Ολα εκτός JB apps μπήκαν σωστά. Μετά πέρασα και το installus και μετά sync πάλι όλα τα app τα οποία τα πήρε κανονικά

 

Οπότε έχω 5.01 JB Unlocked με Modem 04.11.08 , τα πάντα restore απο backup και φαίνονται όλα να δουλέυουν ΟΚ...:blink:

 

Μία ερώτηση . Πως ενεργοποιείς το multi gestures τώρα? Ειδα μια επιλογή κατα το JB που μπορούσες να το κάνεις tick αλλά δεν το έκανα. Υπάρχει άλλος τρόπος??

 

Thanx!

 

Αυτά.

Edited by PrivateeR

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

(wi-fi default password) φιλε μου ριξε μια ματια εδο μπορι να σε ενδιαφερι. http://argonaytis-iphone.blogspot.com/2010/10/wifi-modem.html
Link to comment
Share on other sites

εκανα την βλακεια να παω στην 5.0.1 κ τωρα ολα χαλια εχασα τα παντα κ πλεον δεν μου δουλευει σχεδον τιποτα ....τουλαχιστον μπορω να παρω κανενα τηλεφωνο κ να στειλω κ κανενα μηνυμα ....καμια βοηθεια κανεις γιατι δεν μου ανοιγουν οι εφαρμογες ?κρασαρουν σχεδον τα παντα ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλος προσπάθησε να κάνει jailbreak και δεν...Του έβγαλε στη μέση της διαδικασίας error και τώρα μηλόφωνο γιοκ.

Den anoigei kardia mou

Τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος προσπάθησε να κάνει jailbreak και δεν...Του έβγαλε στη μέση της διαδικασίας error και τώρα μηλόφωνο γιοκ.

Den anoigei kardia mou

Τι κάνουμε?

 

δοκιμάστε να το βάλετε σε dfu mode;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

αν ένα κινητό έχει περασμένο 4.3.3

μπορώ να το κάνω jailbreak με το

πρόγραμμα που βγήκε για το jailbreak

με 5.0.1 ? ή χρειάζεται άλλο πρόγραμμα ?

 

Αν εχεις περασμενη την 4.3.3 θα κανεις το αντιστοιχο jailbreak που υπαρχει για την 4.3.3 , αν εχεις 5.0.1 θα κανεις το αντιστοιχο jailbreak για την 5.0.1 .

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε. Έχω το ίδιο κινητό με εσένα και έχει και την ίδια έκδοση επίσης, θέλω να σε ρωτήσω πώς του έκανες jailbrake και εάν τελικά βρήκες άκρη με το bluetooth το οποίο απασχολεί και εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Συγγνώμη κατ΄αρχήν αν δεν είναι το κατάλληλο νήμα, αλλά με ενδιαφέρει το JB για το i-phone 4s. (16 GB)

 

 

Yπάρχει τίποτα ή όχι ακόμα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Συγγνώμη κατ΄αρχήν αν δεν είναι το κατάλληλο νήμα, αλλά με ενδιαφέρει το JB για το i-phone 4s. (16 GB)

 

 

Yπάρχει τίποτα ή όχι ακόμα?

 

Ευχαριστώ.

 

για το 4s όχι ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ανακάλυψα κάτι (επί πληρωμή) αλλά ενώ γράφει για το 4S, κάπου πήρε το μάτι μου παρακάτω για 4s συμβατό... οπότε το φοβήθηκα και δεν προχώρησα στην αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...