Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κανένας untethered σε ios 5.0 να μας πει αν δουλεύει κανονικά??

Δεν θα ήθελα να πάω σε 5.0.1...

 

Untethered 5.0 σε λίγες μέρες νομίζω, δε βγήκε ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα έκανα RESTORE και setup as new και μετά θα προχωρούσα με JB...

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους !

θα ήθελα κι εγώ να κάνω "set up as new". Δεν με πειράζουν οι εφαρμογές, μουσική, φωτος, επαφές κτλ, θα ήθελα όμως να επαναφέρω τα SMS. Υπάρχει τέτοιος τρόπος;; αν ναι πείτε μου πως ρε παιδιά, ευχαριστώ!

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση κανονικά απο 5,0,0 σε 5,0,1 και μετά jailbreak

Όλα δουλεύουν τέλεια μόνο που έχω battery drain μεγάλο..Θα ψάξω να βρω τι και θα ποσταρω

 

ΥΓ Καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλη χρονιά!πέρασε κανεις με καποιο τροπο το siri μετα απο jailbreak στο iphone 4?αν ναι ειναι ευκολος και ασφαλης γιατι διερευσαν καποιοι τροποι αλλα δεν ειναι ασφαλης...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!

 

στα δια ταυτα..

εχω ενα iphone 4 με ios 5.0 j/b semithered

προσπαθω να περασω την 5.0.1 και να βγω untethered αλλα δεν με αφηνει να κανω την αναβαθμηση...

με πεταει συνεχεια στο itunes- connect στην συσκευη και διαφορα σφαλματα... (11, 21, 16, 3194) στο itunes !

 

εχει κανεις καμια ιδεα?

 

edit: λυθηκε!!!

μαλλον ηταν ακομα πιομενο απο χτες

:-p

Edited by erotokritos27
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους !

θα ήθελα κι εγώ να κάνω "set up as new". Δεν με πειράζουν οι εφαρμογές, μουσική, φωτος, επαφές κτλ, θα ήθελα όμως να επαναφέρω τα SMS. Υπάρχει τέτοιος τρόπος;; αν ναι πείτε μου πως ρε παιδιά, ευχαριστώ!

 

any help guys ?

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και να έχετε μια όμορφη χρονιά! ήθελα να ρωτήσω κάτι που έχουν πολλοί απορία, όπως και ο φίλος ο μίλτος παραπάνω!

αυτή τη στιγμή είμαι στην 4.3.3 (jailbroken) με unlocked ελληνικό μηλαράκι και θέλω να κάνω αναβάθμιση στην 5.0.1 και να κάνω jailbreak! έχω διαβάσει ότι ο καλύτερος τρόπος για επιτυχημένο jailbreak είναι να κάνω setup as a new device! ωραία ως εδώ αλλά τι γίνεται με τις επαφές, μηνύματα (ΚΥΡΙΩΣ) και ημερολόγια??? (οι εφαρμογές δεν με απασχολούν)

1) Aν πατήσω επαναφορά από backup μετά το πέρας της αναβάθμισης και έχω ξε-τικάρει τα apps θα είμαι οκ ή θα έχω πρόβλημα επειδή το μήλο ήταν σπασμένο?

2) Μου είπαν ότι αν πάω να κάνω αναβάθμιση απευθείας δεν θα γίνεται μέσω itunes και θα μου πετάει error και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο από το iphone για να περαστεί η αναβάθμιση! ποιο είναι αυτό και πως γίνεται???

 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αλλά αν και έχω ρίξει τόσο διάβασμα δεν κατάφερα να βρω απαντήσεις σε αυτά τα δυο ερωτήματα και είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτή την ιστορία..

Link to comment
Share on other sites

happy new year:) εχω κατεβασει το ιος 5 1 και το jailbreak με το redsnow θα δουλεψει σε win 7? η πρεπει να κανω κατι στο λαπτοπ για να το αναγνωρισει;; το greenpoison το εχει βαλει κανεις; η τα βιντεο με αυτο να δουλευουν ειναι φεικ;;;και τελος πριν κανω jb το αιφον πρεπει να το ξανακανω ριστορ εστω και αν το αναβαθμισα στο 5 1;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 4 με iOS 5.0.1 έκανα jelbreik και θέλω να μου πίτες πως μπορώ να ξεκλειδώσω το bluetooth. Επίσης αφού το ξεκλείδωσα έχω πρόβλημα με τιν εφαρμογή iBooks που είναι μεν free και τιν είχα και πριν αλλά τώρα τιν ανοίγω και μου πετα μινιμα "υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις παραμέτρων του iPhone. Εκτελεστε επαναφορά με το iTunes ή πραγματοποιηστε ξανά λήψη του. iBooks. Edited by geovass
Μη κάνεις επαναλαμβανόμενα posts... Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση" κειμένου
Link to comment
Share on other sites

... ο καλύτερος τρόπος για επιτυχημένο jailbreak είναι να κάνω setup as a new device! ωραία ως εδώ αλλά τι γίνεται με τις επαφές, μηνύματα (ΚΥΡΙΩΣ) και ημερολόγια??? (οι εφαρμογές δεν με απασχολούν)

1) Aν πατήσω επαναφορά από backup μετά το πέρας της αναβάθμισης και έχω ξε-τικάρει τα apps θα είμαι οκ ή θα έχω πρόβλημα επειδή το μήλο ήταν σπασμένο?

2) Μου είπαν ότι αν πάω να κάνω αναβάθμιση απευθείας δεν θα γίνεται μέσω itunes και θα μου πετάει error και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο από το iphone για να περαστεί η αναβάθμιση! ποιο είναι αυτό και πως γίνεται???

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αλλά αν και έχω ρίξει τόσο διάβασμα δεν κατάφερα να βρω απαντήσεις σε αυτά τα δυο ερωτήματα και είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτή την ιστορία..

 

Για τις επαφές , προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή idrive lite για backup και restore των επαφών μετά την αναβάθμιση.

Δεν θα σύστηνα να να κάνεις restore from backup μετά από αναβάθμιση. Πρέπει πριν να έχεις συγχρονίσει σωστά το iphone με το outlook για να επαναφέρεις στη συνέχεια ημερολόγια, επαφές κλπ

Τις εφαρμογές εφόσον τις έχεις συγχρονίσει με itunes, τις επαναφέρεις μετά την αναβάθμιση πάλι με συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο όσον αφορά στην επαναφορά των μηνυμάτων σε μία συσκευή που έχει γίνει "set up as new", και ίσως την δουλειά την κάνει το IcopyBot (δεν κάνει μόνο αυτό).

http://www.icopybot.com/blog/transfer-sms-history-from-one-iphone-to-another-iphone.htm

Θα το προσπαθήσω και θα ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους.

αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικό, ας μας βοηθήσει... :blink:

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους !

θα ήθελα κι εγώ να κάνω "set up as new". Δεν με πειράζουν οι εφαρμογές, μουσική, φωτος, επαφές κτλ, θα ήθελα όμως να επαναφέρω τα SMS. Υπάρχει τέτοιος τρόπος;; αν ναι πείτε μου πως ρε παιδιά, ευχαριστώ!

 

Όταν κάνεις RESTORE μια συσκευή, αφού τελειώσει το iTunes επιλέγεις εάν θέλεις να μεταφέρει στο κινητό παλαιό backup ή όχι. Το "όχι" είναι το "Setup as new"

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο όσον αφορά στην επαναφορά των μηνυμάτων σε μία συσκευή που έχει γίνει "set up as new", και ίσως την δουλειά την κάνει το IcopyBot (δεν κάνει μόνο αυτό).

http://www.icopybot.com/blog/transfer-sms-history-from-one-iphone-to-another-iphone.htm

Θα το προσπαθήσω και θα ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους.

αν κάποιος ξέρει κάτι σχετικό, ας μας βοηθήσει... :blink:

 

Παιδιά δουλεύει αυτό !!! είμαι πολύ περήφανος που τα κατάφερα :lol: (μην φασκελώνετε...)

μπορείς λοιπόν με αυτήν την εφαρμογή να κάνεις restore μόνο κάποια επιλεγμένα αρχεία (π.χ. τα sms) από παλιό Backup

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απ ολα... Λοιπον εχω ενα ipod touch 4gen με 5.0.1. και θελω να κανω 2 ερωτησεις.

1) Μπορω να παρω back up απ τα αρχεια μου και μετα το jb να κανω restore?

2)Πως θα μπω σε DFU mode , αν μπορει αςμου εξηγησει καποιος διοτι δεν θελω να κανω κατι λαθος.

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων , να ειστε καλα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Για σας να ρωτήσω πως μπορώ να βρω τον κωδικό ενός wifi μέσο του iPhone 4 με iOS 5.0.1 υπάρχει κάτι στο cydia? γιατί κάτι έχω ακούσει ότι γίνετε μέσο iPhone. Edited by cristofer9680
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

τελικά για αυτό ξέρουμε τπτ?? ισχύει???????????????

''2) Μου είπαν ότι αν πάω να κάνω αναβάθμιση απευθείας δεν θα γίνεται μέσω itunes και θα μου πετάει error και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο από το iphone για να περαστεί η αναβάθμιση! ποιο είναι αυτό και πως γίνεται???''

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

τελικά για αυτό ξέρουμε τπτ?? ισχύει???????????????

''2) Μου είπαν ότι αν πάω να κάνω αναβάθμιση απευθείας δεν θα γίνεται μέσω itunes και θα μου πετάει error και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο από το iphone για να περαστεί η αναβάθμιση! ποιο είναι αυτό και πως γίνεται???''

 

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

 

Καλημερα σας φιλοι . Ξερετε κατι για jailbreak για iphone 4S ??? Αν ξερει καποιος κατι ας μου στειλει .

 

Ευχαριστω

 

Ίσως την επόμενη εβδομάδα βγει κάτι... Για την ώρα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

 

Θέλω να κάνω αναβάθμιση από την 4.3.3 jailbroken στην 5.0.1 και μετά να κάνω jailbreak σε αυτήν! μου είπαν λοιπόν ότι η apple μπλοκάρει την αναβάθμιση μέσω itunes σε συσκευές που έχουν jailbreak και ότι πρέπει να σβήσω κάποιο αρχείο μέσα στο iphone για να προχωρήσω κανονικά στην αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να κάνεις RESTORE στην 5.0.1 και μετά καθαρό Jailbreak.

 

Στην περίπτωση αυτή θα μπορώ να κάνω μετά επαναφορά από το backup στα μηνύματα, επαφές κλπ?? δεν με απασχολούν οι εφαρμογές έτσι κι αλλιώς..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...