Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω στο S2 σταμάτησα να βάζω πράγματα που χρησιμοποιούσα σε άλλες android συσκευες. Δεν χρειάζονται και μόνο προβληματα δημιουργούν.

 

Το μόνο που κάνω ειναι να πετάξω οτι δεν χρησιμοποιω. Τσεκαρισμένα οτι δεν δημιουργούν πρόβλημα αυτα που Αφαιρώ.

 

Για καποιο διάστημα χρησιμοποιούσα την διαχείριση του ES για να μην ξεκινάνε στο startup κάποιες εφαρμογές. Είδα όμως οτι δεν προσφέρει τίποτα αφου τα ΜΒ που κρατούν σε freeze κατάσταση ειναι ελάχιστα συνήθως απο 2-6.

Δεν έβαζα mods κλπ. Η συσκευη μο συμπεριφερόταν τέλεια. Τωρα παρασύρθηκε και πέρασα 2 tweaks. Το ένα ειναι αυτο για βελτίωση του touch που δόθηκε κάποια μηνύματα πριν. Ηθελα να δω αν όντως κάνει κάτι σε μια οθόνη που έχει τέλειο touch.

Πράγματι δεν είδα καμία διάφορα.

 

Γενικα όσο πιο κοντα ειναι σε στοκ τόσο καλυτερη η συμπεριφορα της συσκευής.

 

Τα mods πάντως τα δικά μου έχουν και 2 χρόνια εγγύηση :D

Που είναι αυτό το tweak ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή κάποιοι φίλοι με ρώτησαν αν μπορούν να κάνουν donate για να υποστηρίξουν την ROM, μπορούν να το κάνουν ως εξής.

Στείλτε τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020.Χρέωση:Σταθερό 2,28 Ευρώ/κλήση, κινητό 2,46 Ευρώ/SMS

Κάνοντας ένα παιδί χαρούμενο, γίνομαι κι εγώ και αποδίδω καλύτερα.

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη.

 

Απλα respect φιλε Στρατο. Ενας λογος παραπανω να βαλω την ρομ που ουτως η αλλως φαινεται πολυ ενδιαφερουσα. Ειμαι σε αναμμενα καρβουνα γιατι εχω δωσει τον γαλαξια στην γυναικα για λιγες μερες που λειπει και εχω μεινει με το το HTC Touch Pro 2:cry: .

Link to comment
Share on other sites

Τα mods πάντως τα δικά μου έχουν και 2 χρόνια εγγύηση :D

Που είναι αυτό το tweak ;

 

Αν μιλάμε για το ίδιο,ο Κώστας πρέπει να αναφέρει το touch move του tegrak που μπορείς να κατεβάσεις από μάρκετ..κάποιοι kernels (όχι όλοι) είναι συμβατοί με αυτό και μπορείς εκεί να να αλλάξεις την ευαισθησία του touch στην οθόνη..άλλοι βλέπουν διαφορά άλλοι όχι όπως ο Κώστας..η συνήθης default τιμή της εφαρμογής είναι το 5(default στο κινητό είναι το 15) και από εκεί και πέρα παίζεις με τις τιμές για να δεις τι σε βολεύει καλύτερα και αν φυσικά βλέπεις κάποια διαφορά;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το ίδιο,ο Κώστας πρέπει να αναφέρει το touch move του tegrak που μπορείς να κατεβάσεις από μάρκετ..κάποιοι kernels (όχι όλοι) είναι συμβατοί με αυτό και μπορείς εκεί να να αλλάξεις την ευαισθησία του touch στην οθόνη..άλλοι βλέπουν διαφορά άλλοι όχι όπως ο Κώστας..η συνήθης default τιμή της εφαρμογής είναι το 5(default στο κινητό είναι το 15) και από εκεί και πέρα παίζεις με τις τιμές για να δεις τι σε βολεύει καλύτερα και αν φυσικά βλέπεις κάποια διαφορά;)

 

Sent from Galaxy

 

Αντώνη αν το default στην συσκευή μας είναι στο 15, τότε το μείωσα αντί να το αυξήσω :)

 

EDIT

Ήταν στο 5 και το έβαλα στο 7 νομίζοντας ότι το 5 είναι το default.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αν το default στην συσκευή μας είναι στο 15, τότε το μείωσα αντί να το αυξήσω :)

 

EDIT

Ήταν στο 5 και το έβαλα στο 7 νομίζοντας ότι το 5 είναι το default.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι ο σκοπός είναι να το μειώσεις για περισσότερη ευαισθησία..εγώ το έχω στο 0;)

Το 5 είναι το default της εφαρμογής

Επίσης αλλάζοντας την τιμή μπορείς να την δοκιμάσεις στο screen της εφαρμογής με το ένα αλλά και με τα δύο δάχτυλα

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το autostarts είναι άψογο, ελαφρούλι, το έχω απροβλημάτιστα σε 4 android συσκευές (2 ZTE BLADE, SE Neo V, Sony Ericsson Xperia)

 

Θέλει όμως πολύ προσοχή τι απενεργοποιείς.... εγώ πχ στην δική μου συσκευή έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εκκίνηση βασικών όπως maps, samsung accounts, fotaccount, MTP κλπ. σε συγκεκριμένες ενέργειες. Επίσης διαπίστωσα καλύτερη απόδοση όταν δεν είναι εγκατηστεμένο στην SD Card.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο θέλει μεγάλη προσοχή .

Τελικα απο ότι ειδα ειχα πειράξει μερικα πράγματα που δεν έπρεπε και το κινητό είχε κάποια restarts χωρίς λόγο..

Το διόρθωσα τώρα και ολα είναι οκ..

Παντως πραγματικά με cf root έχω την καλύτερή μπαταρία .

Στράτο μας έχεις καταστρέψει ρε φιλε.είναι τόσο σταθερή η ρομ σου και τόσο σούπερ που δεν υπάρχει κάτι για να πειράξουμε η να ασχοληθούμε :p

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο θέλει μεγάλη προσοχή .

Τελικα απο ότι ειδα ειχα πειράξει μερικα πράγματα που δεν έπρεπε και το κινητό είχε κάποια restarts χωρίς λόγο..

Το διόρθωσα τώρα και ολα είναι οκ..

Παντως πραγματικά με cf root έχω την καλύτερή μπαταρία .

Στράτο μας έχεις καταστρέψει ρε φιλε.είναι τόσο σταθερή η ρομ σου και τόσο σούπερ που δεν υπάρχει κάτι για να πειράξουμε η να ασχοληθούμε :p

 

Σε νιώθω Fred και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, δεν έχω με τι να ασχοληθώ! :lol::lol: (Αν και κάτι είναι στα σκαριά)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο σκοπός είναι να το μειώσεις για περισσότερη ευαισθησία..εγώ το έχω στο 0;)

Το 5 είναι το default της εφαρμογής

Επίσης αλλάζοντας την τιμή μπορείς να την δοκιμάσεις στο screen της εφαρμογής με το ένα αλλά και με τα δύο δάχτυλα

 

Sent from Galaxy

 

Αντώνη μου δυστυχώς δεν βλέπω καμία διάφορα :-) είτε στο 20 είτε στο 0.

Έχετε υπ όψη σας το SGS2 είναι η μοναδική Android συσκευή με touching & scrolling εφάμιλλο του iPhone.

Οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεται βελτίωση.

 

Τα μοναδικά mod που θεωρώ απαραίτητα είναι αυτά που φτιάχνει ο Στράτος όπως αυτό για την φωτεινότητα, τον ήχο κλπ.

Η Pulse είναι η μοναδική ρομ που κρατάω πάνω από 2 μέρες.

Όλο αυτό το διάστημα σαν βάση έχω τις official από το Samfirmware καθαρισμένες από εμένα.,

Σταθερός με το UK Deluxe και cf. Τίποτα άλλο. Κατά καιρούς δοκιμάζω kernels άλλα δεν έμεινα σε κανένα. Σήμερα είναι το τελικό test του Void.

Αν το περάσει θα γινει μόνιμος. Είναι battery brain test.

Κατά τα άλλα δεν έχω κάνενα πρόβλημα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Te salat την φωτεινότητά την ρυθμίζεις στην τελευταία εκδοσή απο το deluxe settings έτσι δεν είναι?γιατί αν δεν κάνω λάθος το μοντ του Στράτου δεν δουλεύει στο τελευταίο update..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα με Pulse.

 

34 λεπτά ομιλία, 27 λεπτά διάφορα βίντεο youtube μέσω 3G (τέρμα ήχος), 15 λεπτά media player (τέρμα ήχος), 6 λεπτά browsing με 3G / H και λίγο gmail.

 

Brightness πάντα στο 100% (δεν βάζω auto) και data πάντα on.

 

Συνολικό up time 7 ώρες και είμαι στο 58%. Δηλαδή αν το σκίζω συνέχεια έτσι χωρίς να το αφήνω να χαλαρώσει, μου βγάζει 15-16 ώρες. Not Bad @ all :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα με Pulse.

 

34 λεπτά ομιλία, 27 λεπτά διάφορα βίντεο youtube μέσω 3G (τέρμα ήχος), 15 λεπτά media player (τέρμα ήχος), 6 λεπτά browsing με 3G / H και λίγο gmail.

 

Brightness πάντα στο 100% (δεν βάζω auto) και data πάντα on.

 

Συνολικό up time 7 ώρες και είμαι στο 58%. Δηλαδή αν το σκίζω συνέχεια έτσι χωρίς να το αφήνω να χαλαρώσει, μου βγάζει 15-16 ώρες. Not Bad @ all :)

 

Το έσκισες! :lol:

 

Στράτο μας έχεις καταστρέψει ρε φιλε.είναι τόσο σταθερή η ρομ σου και τόσο σούπερ που δεν υπάρχει κάτι για να πειράξουμε η να ασχοληθούμε :p

 

Εσύ όπως βάζεις, βγάζεις εφαρμογές, mods, tweaks, είμαι σίγουρος ότι θα βρεις να ασχοληθείς και να την ξετινάξεις :D

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Το έσκισες! :lol:

 

 

Ε ναι, είχαμε μίνι γιορτή στην δουλειά λόγω ημερών και έβαζα μουσικές :P

 

Πάντως ούτε ένα κόλλημα, ούτε restart ούτε τίποτα. Και ξέχασα και το 2λεπτο wheres my water :P

 

so far so good

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Te salat την φωτεινότητά την ρυθμίζεις στην τελευταία εκδοσή απο το deluxe settings έτσι δεν είναι?γιατί αν δεν κάνω λάθος το μοντ του Στράτου δεν δουλεύει στο τελευταίο update..

 

Ναι το ξέρω.

 

@Στράτο η 1.3 έχει κάτι άλλο εκτός της νέας έκδοσης του JK?

Έχω την 1.2 και βαριέμαι να κατεβάζω 300+ mb.

Αν είναι να κάνω απεγκατάσταση το JK και να,περάσω την τελευταία του έκδοση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω.

 

@Στράτο η 1.3 έχει κάτι άλλο εκτός της νέας έκδοσης του JK?

Έχω την 1.2 και βαριέμαι να κατεβάζω 300+ mb.

Αν είναι να κάνω απεγκατάσταση το JK και να,περάσω την τελευταία του έκδοση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στο δεύτερο post έχει μόνο το 1.3 upgrade :)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, είχαμε μίνι γιορτή στην δουλειά λόγω ημερών και έβαζα μουσικές :P

 

Πάντως ούτε ένα κόλλημα, ούτε restart ούτε τίποτα. Και ξέχασα και το 2λεπτο wheres my water :P

 

so far so good

 

και εγω τα ιδια!

απο το πρωι το εχω σκίσει μιλαμε!:)

σφαιρα...(τα restart που ειχα ηταν απο δικο μου λαθος+καποια αθλια εφαρμογή που ειχα βαλει και την βρηκα οτι δημιουργούσε προβλημα με το air push detector!)..

τωρα ακουω ραδιο onlain απο το κινητακι και σερφαρω ταυτόχρονα...:lol:

και η μπαταρια απο χθες βραχος..

Link to comment
Share on other sites

 

 

----------------------------------------

Επειδή κάποιοι φίλοι με ρώτησαν αν μπορούν να κάνουν donate για να υποστηρίξουν την ROM, μπορούν να το κάνουν ως εξής.

Στείλτε τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020.Χρέωση:Σταθερό 2,28 Ευρώ/κλήση, κινητό 2,46 Ευρώ/SMS

Κάνοντας ένα παιδί χαρούμενο, γίνομαι κι εγώ και αποδίδω καλύτερα.

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη της ROM και του ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

 

Θα δοκιμάσω σίγουρα την ROM σου γιατί είναι αυτό ακριβώς που ψάχνω, αν συμπεριλάβεις και την τελευταία έκδοση του Swype θα με καλύπτεις 100%.

 

Άσχετα με την ROM, Μόνο και μόνο για το παραπάνω ΜΠΡΑΒΟ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εκδοση του skype δεν μπορουμε να την βαλουμε εμεις απο μονοι μας??

ειναι τοσο δυσκολο?

παλια το καναμε αυτο θυμαμαι....

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, μπορεί να μου πεις πως θα βάλω το Social hub γιατί θέλω να συγχρονίζουν τα γεγονότα του Facebook με το ημερολόγιο ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω την εβαλα την τελευταία εκδοση του swype κανονικα:)

δουλευει ρολοι!

δεν ξερω αν επιτρεπεται αν ναι μπορω να σας δωσω το λινκ και το τι να κανετε...:)

 

Στράτο, μπορεί να μου πεις πως θα βάλω το Social hub γιατί θέλω να συγχρονίζουν τα γεγονότα του Facebook με το ημερολόγιο ?

 

εγω το εβαλα απο την κουζινα του λεομαρ(το ειχα κατεβασει ) και δουλευει κανονικα!

αν θελεις πες μου να το ανεβασω...:)

θα το φλασαρεις απο recovery...

 

ελα εδω ειναι το αρχειο!

http://www.filesonic.com/file/jCg86qZ/XWKK5_SocialHub_SNS_Support.zip

παρε ενα μπακ απ αν θες και φλασαρε το μεσα απο recovery...σε μενα δουλευει ρολοι...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω σίγουρα την ROM σου γιατί είναι αυτό ακριβώς που ψάχνω, αν συμπεριλάβεις και την τελευταία έκδοση του Swype θα με καλύπτεις 100%.

 

Άσχετα με την ROM, Μόνο και μόνο για το παραπάνω ΜΠΡΑΒΟ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στράτο, μπορεί να μου πεις πως θα βάλω το Social hub γιατί θέλω να συγχρονίζουν τα γεγονότα του Facebook με το ημερολόγιο ?

 

Θα τα ετοιμάσω και θα τα ανεβάσω.

 

*Για το socialhub μπορεί να μπει και αυτό που έβαλε ο freddaras.

 

*Ποια είναι η τελευταία έκδοση του swype με ελληνικά;

 

*UPDATED*

To Social Hub από τα αρχεία της Pulse έτοιμο: Pulse XWKK5 Social Hub

Εγκατάσταση από recovery mode.Θα προστεθεί και στα αρχεία του 2ου post.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ στο παρακάτω λινκ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εγω την εβαλα την τελευταία εκδοση του swype κανονικα:)

δουλευει ρολοι!

δεν ξερω αν επιτρεπεται αν ναι μπορω να σας δωσω το λινκ και το τι να κανετε...:)

 

Έχουμε ολόκληρο θέμα για το swype... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Αν έχεις κάτι να προσθέσεις, ευπρόσδεκτο (εκεί).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

*UPDATED*

To Social Hub από τα αρχεία της Pulse έτοιμο: Pulse XWKK5 Social Hub

Εγκατάσταση από recovery mode.Θα προστεθεί και στα αρχεία του 2ου post.

 

Κάτι δεν μ αφήνει να το περάσω. Ενω λέει οτι έγινε η εγκατάσταση, δεν εμφανίζεται πουθενα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μ αφήνει να το περάσω. Ενω λέει οτι έγινε η εγκατάσταση, δεν εμφανίζεται πουθενα.

 

Το κοιτάω τώρα

 

*UPDATE*

Μόλις το πέρασα κανονικά.

Μήπως κάτι δε πήγε καλά στο φλασάρισμα.Πήγαινε στο recovery και πέρασε το 2 φορές για σιγουριά και reboot.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ολόκληρο θέμα για το swype... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Αν έχεις κάτι να προσθέσεις, ευπρόσδεκτο (εκεί).

 

Μάλιστα δεν ηξερα ότι υπάρχει θέμα μονο για αυτό..

Thanks ..

Παντως το νέο Swype λειτουργεί κανονικά σε pulse το έχω κανονικά απο το μεσημέρι χωρίς κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...