Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με αυτόν τον συνδυασμό είμαι εδώ και 2 μέρες και κάνω τις δοκιμές μου, η ρομ είναι ακριβώς στα μέτρα μου;)

 

Χαίρομαι που έχουμε τα ίδια γούστα. :)

 

Πρέπει να βοηθήσουμε τον Στράτο να την κάνει ακόμα καλύτερη.

 

Στράτο ακολούθησε την τακτική του Leomar και θα είσαι τέλειος. Φτιάξε ένα zip στον φάκελο public του Dropbox σου και ριχνε μέσα ταξινομημένα σε υποφακελους όλα τα mods, themes, kernels, apps που ταιριάζουν στην ROM σου.

Ανέβασε το link στην πρώτη σελίδα και οποίος θέλει θα κατεβάζει και θα περνά ότι του αρεσει..

Το ζητούμενο είναι μια καλή, ελαφριά closed to official και από εκεί και πέρα μα την διαμορφώνει ο καθένας όπως αυτός θέλει.

Χαίρομαι που δουλεύεις για το χόμπι σου.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω και εγω να δοκιμασω την ρομ του στρατου σημερα!

πειτε μου λιγο μονο τι πρεπει να κανω ακριβως για να επανελθει ο go launcher οπως τον εχω ακριβως τώρα?

back up απο το τιτανιουμ την εφαρμογη μετα back up απο την ιδια την εφαρμογη..ειναι κατι αλλο που μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Ο Go Launcher έχει δυνατότητα για backup/restore.

 

ναι το κανω αλλα ποτε δεν επανερχεται στο 100% παντα λειπουν μερικα widgets για αυτο ρωταω..(νομιζω θελει κατι ακομη απο το τιτανιουμ...)

επισης αν βαλω την pulse 1.2 δεν χρειαζομαι τα Upgrades ετσι δεν ειναι?

ξερω χαζες ερωτησεις αλλα θελω να στησω σωστα το κινητο..:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Έχω περάσει την 1.2 στο δεύτερο post έχει διάφορα θέματα μπορώ να τα περάσω στο κιν

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Έχω περάσει την 1.2 στο δεύτερο post έχει διάφορα θέματα μπορώ να τα περάσω στο κιν

Ευχαριστώ

 

Εφόσον είναι deodex και συμβατά με Jkay 13.3.8 μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Το έκανα έτσι και πλέον έχω jkay 13.3 και όλα είναι πάλι μια χαρά.

Αποδεικνύεται οτι τα restarts δημιουργήθηκαν από το "μπλέξιμο" με το jkay.

 

Η pulse είναι τελικά η καλύτερη rom για τα γούστα μου. Όσο γίνεται κοντά στη μαμά, ελαφρωμένη και χωρίς πρόσθετα. Αυτό έψαχνα ώστε να μη χρειάζεται να αφαιρώ κάθε φορά που γίνεται update διάφορα "περιττά" προγράμματα.

Επίσης αυτό που μου άρεσε πολύ είναι οτι το update έρχεται σε μικρό αρχείο που εγκαθιστά μόνο τις αλλαγές και όχι τα πάντα από την αρχή.

 

Γενικά θεωρώ την pulse άψογη από κάθε πλευρά. Απόδοσης, έλλειψης προβλημάτων.....

Προτεραιότητά μου είναι η συσκευή να μη με απασχολεί με προβλήματα αλλά να δουλεύει πάντα και να τη χαίρομαι. Και μέχρι στιγμής το βρήκα! :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη σου.

Αυτή είναι ακριβώς η φιλοσοφία της.Flash n forget.Και με τη βοήθεια του Sol_ballads προστέθηκε η διευκρίνηση με το jkay.

 

Χαίρομαι για τα καλά λόγια που διαβάζω

Λογικά σήμερα θα την δοκιμάσω και εγώ:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Καιρός να δοκιμάσεις και την rom εκτός από τα mods :)

 

Η ROM δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μαζί με τον void kernel είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Μια συμβουλή μόνο: να μην μπαίνουν εφαρμογές που ανανεώνονται στο apps γιατί όταν υπάρχει update δεν περνάει. Πχ YouTube.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος όπως μια συγκεκριμένη έκδοση του maps που δεν κυκλοφορεί.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Περίεργο μου φαίνεται.Εμένα μου έκανε κανονικά ανανέωση το youtube και από τη μαμά κιόλας είναι στον ίδιο φάκελο

Αν μου έχει τύχει αρκετές φορές μετά από κάποια "μεγάλη αλλαγή" σε κάποια εφαρμογή , να χρειάζεται να την βγάλω πρώτα και μετά να την ξαναβάλω από το market.Αλλά αυτό και πάλι δεν είναι θέμα της rom

Αυτό που προστέθηκε (και έπρεπε) στο system, είναι το jkay, μιας και είναι ενσωματωμένο στη rom.

 

Και εγώ με αυτόν τον συνδυασμό είμαι εδώ και 2 μέρες και κάνω τις δοκιμές μου, η ρομ είναι ακριβώς στα μέτρα μου;)

 

Εσύ είσαι ο μεγαλύτερος πρωταίτιος που έβγαλα τη rom στο myphone :)

 

Χαίρομαι που έχουμε τα ίδια γούστα. :)

 

Πρέπει να βοηθήσουμε τον Στράτο να την κάνει ακόμα καλύτερη.

 

Στράτο ακολούθησε την τακτική του Leomar και θα είσαι τέλειος. Φτιάξε ένα zip στον φάκελο public του Dropbox σου και ριχνε μέσα ταξινομημένα σε υποφακελους όλα τα mods, themes, kernels, apps που ταιριάζουν στην ROM σου.

Ανέβασε το link στην πρώτη σελίδα και οποίος θέλει θα κατεβάζει και θα περνά ότι του αρεσει..

Το ζητούμενο είναι μια καλή, ελαφριά closed to official και από εκεί και πέρα μα την διαμορφώνει ο καθένας όπως αυτός θέλει.

Χαίρομαι που δουλεύεις για το χόμπι σου.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Νομίζω ότι όλα μαζεμένα σε ένα αρχείο είναι λάθος.

Να κατεβάζει κάποιος ένα μεγάλο αρχείο για να χρησιμοποιήσει αν θέλει μόνο ένα;

Δεν είναι έτσι καλύτερα όπως στο 2ο post; Δε βρίσκω λόγο να φορτώνω την κάρτα κάποιου ή τον σκληρό δίσκο του με "άχρηστο" χώρο.

Ο καθένας κατεβάζει μόνο αυτό που θέλει :) Εκτός αν κατάλαβα λάθος αυτό που θες να πεις.

Θα ανεβάσω και τα transparent widgets καιρού και ρολογιού, γι αυτούς που μπορεί να τα έσβησαν.

 

Περιμένω να μου πεις για το tweak και το τι ακριβώς θες να γίνει με την notification bar (ή μήπως εννοείς όλη την notification area;)

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις την εβαλα!

στηνω τωρα το κινητο και επιστρεφω με εντυπωσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Έχω περάσει την 1.2 στο δεύτερο post έχει διάφορα θέματα μπορώ να τα περάσω στο κιν

Ευχαριστώ

 

Στο 2ο Post γράφει:

Εάν έχετε εγκαταστήσει κάποιο θέμα, μην εγκαταστήσετε την 1.2, αλλά την 1.1, μέχρις ότου το συγκεκριμένο θέμα που εγκαταστήσατε, αναβαθμιστεί στην καινούρια έκδοση του Jkay.

 

Προς το παρόν δεν υπάρχουν συμβατά themes με 13.3.8

Αλλά είμαι σίγουρος ότι δε θα αργήσουν

 

παιδια που υπαρχη ενας οδηγος για να αλλαξουμε θεμα η με 2 λογια ας μας πει καποιος.

 

Καταρχήν ελπίζω να έχεις την 1.0 ή την 1.1 (δες και παραπάνω γιατί)

Αν πας σε κάποιο link από αυτά που έχω δώσει ή σε οποιοδήποτε theme βρεις εσύ -πάντα για ΚΚ5 jkay 13.2 μιλάμε- ο κάθε δημιουργός του θέματος, έχει τις οδηγίες του.

Σε γενικές γραμμές όμως, κατεβάζεις απλά το θέμα και το περνάς από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο Post γράφει:

Εάν έχετε εγκαταστήσει κάποιο θέμα, μην εγκαταστήσετε την 1.2, αλλά την 1.1, μέχρις ότου το συγκεκριμένο θέμα που εγκαταστήσατε, αναβαθμιστεί στην καινούρια έκδοση του Jkay.

 

Προς το παρόν δεν υπάρχουν συμβατά themes με 13.3.8

Αλλά είμαι σίγουρος ότι δε θα αργήσουν

 

 

 

Καταρχήν ελπίζω να έχεις την 1.0 ή την 1.1 (δες και παραπάνω γιατί)

Αν πας σε κάποιο link από αυτά που έχω δώσει ή σε οποιοδήποτε theme βρεις εσύ -πάντα για ΚΚ5 jkay 13.2 μιλάμε- ο κάθε δημιουργός του θέματος, έχει τις οδηγίες του.

Σε γενικές γραμμές όμως, κατεβάζεις απλά το θέμα και το περνάς από recovery.

 

Ο "δικός μας" siberiantiger έχει ήδη βγάλει έκδοση συμβατή με jkay 13.3.8 :cool:

 

Και φυσικά οι themed notification bars του ίδιου του Jkay που υπάρχουν από την 1η μέρα!

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα φιλε στρατο οτι εχεις τους maps με πλοήγηση για να μπουνε απο recovery!

ουαου και παλι ουαου!

τελειωνω το σεταρισμα σε λιγο και το δοκιμαζω οπως και το μοντ που εχεις για την φωτεινότητα...

επισης αν θελεις πρόσθεσε στα μοντεμ σου και το NEK2 modem!

ειναι το μοναδικο μοντεμ που σε cosmote και στο δικο μου κινητο αλλα και στου αδερφου μου που δοκιμασα που το σημα ειναι απιστευτο!

εκει που εχεις μηδεν γραμμες 3g με αυτο εισαι με 3 και 4!!!!!

ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ COSMOTE γιατι σε vodafone η wind δεν ειδα διαφορά...

ps μολις τωρα μου ηρθε update απο το μαρκετ και μεσα ηταν και η εφαρμογη youtube...:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα φιλε στρατο οτι εχεις τους maps με πλοήγηση για να μπουνε απο recovery!

ουαου και παλι ουαου!

τελειωνω το σεταρισμα σε λιγο και το δοκιμαζω οπως και το μοντ που εχεις για την φωτεινότητα...

επισης αν θελεις πρόσθεσε στα μοντεμ σου και το NEK2 modem!

ειναι το μοναδικο μοντεμ που σε cosmote και στο δικο μου κινητο αλλα και στου αδερφου μου που δοκιμασα που το σημα ειναι απιστευτο!

εκει που εχεις μηδεν γραμμες 3g με αυτο εισαι με 3 και 4!!!!!

ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ COSMOTE γιατι σε vodafone η wind δεν ειδα διαφορά...

ps μολις τωρα μου ηρθε update απο το μαρκετ και μεσα ηταν και η εφαρμογη youtube...:)

 

Η αλήθεια είναι ότι το μόντεμ που λες το δοκίμασα και δεν είδα καμία διαφορά.Έβαλα μόνο τα σίγουρα και δοκιμασμένα από πάρα πολύ κόσμο.Έβαλα όμως και το link του XDA για όποιο modem θέλει ο καθένας να κατεβάσει.

Προσοχή με το mod φωτεινότητας και την έκδοση που έχεις (το γράφει κιόλας).

Το mod με το map ξέρεις ότι το είχα κάνει από την 1η μέρα που βγήκε το 6.0.3, απλά δε το είχα κυκλοφορήσει :)

Με τις αναβαθμίσεις μέσω market.....πονεμένη ιστορία.Δεν έρχονται σε όλους στον ίδιο χρόνο.

Ίσως αυτό είναι και το θέμα που έχει ο Te_salat.

Άγνωσται αι βουλαί της Google...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το μόντεμ που λες το δοκίμασα και δεν είδα καμία διαφορά.Έβαλα μόνο τα σίγουρα και δοκιμασμένα από πάρα πολύ κόσμο.Έβαλα όμως και το link του XDA για όποιο modem θέλει ο καθένας να κατεβάσει.

Προσοχή με το mod φωτεινότητας και την έκδοση που έχεις (το γράφει κιόλας).

Το mod με το map ξέρεις ότι το είχα κάνει από την 1η μέρα που βγήκε το 6.0.3, απλά δε το είχα κυκλοφορήσει :)

Με τις αναβαθμίσεις μέσω market.....πονεμένη ιστορία.Δεν έρχονται σε όλους στον ίδιο χρόνο.

Ίσως αυτό είναι και το θέμα που έχει ο Te_salat.

Άγνωσται αι βουλαί της Google...

 

εγω παλι γιατι εχω ΤΟΣΟ μεγαλη διαφορα με το nek2 δεν μπορω να καταλαβω!!!

μιλαμε χαοτικη διαφορα ομως! και στον αδερφο μου το ιδιο!

1 γραμμη πριν που δοκιμαζα με KI4 3 γραμμες τωρα...:blink:

(ειχα ανεβασει και photos παλιοτερα που τα συγκρινα...)..

πραγματικα σε αυτο το θεμα δεν ξερω τι να πω σηκωνω τα χερια ψηλα!

το map το ξερω οτι το ειχες κανει απλα τωρα μεσω recovery ξεμπερδευεις μια και καλη...:lol:

χμμμμ λεω ομως να κρατησω την συλλεκτική εκδοση ξερεις εσυ..;)

για το mod φωτεινότητας καλα που μου το ειπες τωρα το ειδα..:p

εχω την 1.2 οποτε δεν παιζει εδω ετσι?

να ρωτησω γιατι?

 

τα update απο το μαρκετ μου ηρθαν ολα κανονικα!

τα παντα!

αλλα το οτι αργει μερικες φορες το εβλεπα και σε λεομαρ...

πχ υπηρχε ενημερωση αλλα αργουσε να ερθει..αυτο σαφως και δεν ειναι θεμα ρομ αλλα google οπως λες!

εμενα παντως για την ωρα ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι εχω ΤΟΣΟ μεγαλη διαφορα με το nek2 δεν μπορω να καταλαβω!!!

μιλαμε χαοτικη διαφορα ομως! και στον αδερφο μου το ιδιο!

1 γραμμη πριν που δοκιμαζα με KI4 3 γραμμες τωρα...:blink:

(ειχα ανεβασει και photos παλιοτερα που τα συγκρινα...)..

πραγματικα σε αυτο το θεμα δεν ξερω τι να πω σηκωνω τα χερια ψηλα!

το map το ξερω οτι το ειχες κανει απλα τωρα μεσω recovery ξεμπερδευεις μια και καλη...:lol:

χμμμμ λεω ομως να κρατησω την συλλεκτική εκδοση ξερεις εσυ..;)

για το mod φωτεινότητας καλα που μου το ειπες τωρα το ειδα..:p

εχω την 1.2 οποτε δεν παιζει εδω ετσι?

να ρωτησω γιατι?

 

τα update απο το μαρκετ μου ηρθαν ολα κανονικα!

τα παντα!

αλλα το οτι αργει μερικες φορες το εβλεπα και σε λεομαρ...

πχ υπηρχε ενημερωση αλλα αργουσε να ερθει..αυτο σαφως και δεν ειναι θεμα ρομ αλλα google οπως λες!

εμενα παντως για την ωρα ολα οκ..

 

Δε παίζει γιατί έβαλε autobrightness profiles ο jkay στο deluxe και σου δίνει διάφορες επιλογές.

Το δικό μου πάντως ήταν λίγο πιο φωτεινό από το πιο φωτεινό προφίλ του jkay.

Θα προστεθεί και το mod του noise reduction, μιας και μέχρι στιγμής όσοι το δοκίμασαν μου λένε όλοι ότι δουλεύει.

Θα ξεκινήσω σιγά σιγά να το συνδυάσω και με το increasing ring.Μπορεί να έχω 3 διαφορετικά.

Το καθένα μόνο του και συνδυασμός τους.

Υπομονή, γιατί είπαμε....είμαι μόνος :)

Link to comment
Share on other sites

οκ κανουμε υπομονη!!!:)

κανενα θεμα εδω!

πρωτη ματια ολα δουλευουν ρολοι!

θα το δω ομως καλυτερα και θα επανελθω το θεμα!!

μια και τωρα η μπαταρια μου απο τα φλασαρισματα εχει γινει λιγο πουρες...:lol::lol:

 

φιλε μου απαιχτη η ρομ οσο την εχω!!!!!

ολα δουλευουν ρολοι!

να σε ρωτησω κατι???

το social hub (βασικα το facebook θελω μονο) μπορουμε να τα βρουμε καπου????

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει αν παίζει κανονικά η εφαρμογή του twitter; Σε μένα με το που πάω να κάνω login ανοίγει το πληκτρόλογιο και αναβοσβήνει έντονα η οθόνη,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτε.Με την cm7 που ειχα πριν,δεν υπήρχε πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει αν παίζει κανονικά η εφαρμογή του twitter; Σε μένα με το που πάω να κάνω login ανοίγει το πληκτρόλογιο και αναβοσβήνει έντονα η οθόνη,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτε.Με την cm7 που ειχα πριν,δεν υπήρχε πρόβλημα

 

φιλε μου μια χαρα δουλευει σε μενα!!!!

μολις το δοκιμασα!

γενικα εχω παθει πλακα με την ρομ του φιλου στρατου!

πεταει το εργαλείο΄....:):):)

 

επισης μολις ειδα οτι ολα τα mods απο την κουζινα του λεομαρ μπαινουν κανονικα και με τον νομο!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

οκ κανουμε υπομονη!!!:)

κανενα θεμα εδω!

πρωτη ματια ολα δουλευουν ρολοι!

θα το δω ομως καλυτερα και θα επανελθω το θεμα!!

μια και τωρα η μπαταρια μου απο τα φλασαρισματα εχει γινει λιγο πουρες...:lol::lol:

 

φιλε μου απαιχτη η ρομ οσο την εχω!!!!!

ολα δουλευουν ρολοι!

να σε ρωτησω κατι???

το social hub (βασικα το facebook θελω μονο) μπορουμε να τα βρουμε καπου????

 

Γιατί δε κατεβάζεις μόνο του το Facebook από το market;

 

Παιδιά έχετε δοκιμάσει αν παίζει κανονικά η εφαρμογή του twitter; Σε μένα με το που πάω να κάνω login ανοίγει το πληκτρόλογιο και αναβοσβήνει έντονα η οθόνη,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτε.Με την cm7 που ειχα πριν,δεν υπήρχε πρόβλημα

 

Δεν έχω twitter δυστυχώς και δε μπορώ να σε βοηθήσω.Αν την πέρασες από backup, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

Συνήθως κάτι τέτοια συμβαίνουν με τα backup.

 

 

Νέα mods για ΔΟΚΙΜΗ.

Παρακαλώ όσοι τα εγκαθιστούν να ενημερώνουν αν δουλεύουν, γιατί βλέπω πολλά downloads, αλλά σχεδόν κανείς δε δίνει την παραμικρή παρατήρηση.

 

Noise reduction Off (απενεργοποιεί τη συγκεκριμένη λειτουργία για όσους έχουν πρόβλημα με echo στις κλήσεις).

Non Increasing Ring (Το κουδούνισμα ξεκινάει από την ένταση που έχουμε επιλέξει και όχι βαθμιαία).

Noise Reduction Οff + Non Increasing Ring (συνδυασμός των 2 παραπάνω mods)

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επιλέγουμε ένα από τα 3 παραπάνω, γιατί το κάθε ένα, καταργεί το άλλο.

 

Αν υπάρξουν θετικές αναφορές θα προστεθούν στα mods του 2ου post.

To 1o mod έχει ήδη αρκετές (όλες θετικές) αναφορές και λογίζεται ως "working"

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

οκ κανουμε υπομονη!!!:)

κανενα θεμα εδω!

πρωτη ματια ολα δουλευουν ρολοι!

θα το δω ομως καλυτερα και θα επανελθω το θεμα!!

μια και τωρα η μπαταρια μου απο τα φλασαρισματα εχει γινει λιγο πουρες...:lol::lol:

 

φιλε μου απαιχτη η ρομ οσο την εχω!!!!!

ολα δουλευουν ρολοι!

να σε ρωτησω κατι???

το social hub (βασικα το facebook θελω μονο) μπορουμε να τα βρουμε καπου????

 

Δυστυχως το social hub δεν μπορω να το ανεβασω εδω,οσο για το ΦΒ γιατι δεν το κατεβαζεις απο το μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει αν παίζει κανονικά η εφαρμογή του twitter; Σε μένα με το που πάω να κάνω login ανοίγει το πληκτρόλογιο και αναβοσβήνει έντονα η οθόνη,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτε.Με την cm7 που ειχα πριν,δεν υπήρχε πρόβλημα

 

Μια χαρά παίζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω twitter δυστυχώς και δε μπορώ να σε βοηθήσω.Αν την πέρασες από backup, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

Συνήθως κάτι τέτοια συμβαίνουν με τα backup.

καθαρή εγκατάσταση έκανα.τελοσπάντων.Εβαλα άλλη εφαρμογή για το twitter

Link to comment
Share on other sites

[quote=StratosGR;3918041

Καταρχήν ελπίζω να έχεις την 1.0 ή την 1.1 (δες και παραπάνω γιατί)

Αν πας σε κάποιο link από αυτά που έχω δώσει ή σε οποιοδήποτε theme βρεις εσύ -πάντα για ΚΚ5 jkay 13.2 μιλάμε- ο κάθε δημιουργός του θέματος, έχει τις οδηγίες του.

Σε γενικές γραμμές όμως, κατεβάζεις απλά το θέμα και το περνάς από recovery.

 

δοκίμασα την 1,2 χτες και κατεβασα το θεμα ios5 το εβαλα με recovery αλλα μουλάρωσε το τηλ και δεν ξεκινούσε σταμάτησε στο κίτρινο θαυμαστικό και του ξανάκανα me recovery την ρομ απο την αρχη και ξεκόλλησε.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα την 1,2 χτες και κατεβασα το θεμα ios5 το εβαλα με recovery αλλα μουλάρωσε το τηλ και δεν ξεκινούσε σταμάτησε στο κίτρινο θαυμαστικό και του ξανάκανα me recovery την ρομ απο την αρχη και ξεκόλλησε.

 

Λογικό ήταν.Έπρεπε να παραμείνεις στην 1.1.

Το θέμα που έβαλες γράφει: iOS 5 Themed Dropdown Notification Menu with Jkay 13.1,2

 

DOWNLOAD PULSE 1.2- jkay 13.3.8

 

Πριν την εγκατάσταση της Pulse 1.2 θα πρέπει να προηγηθεί απεγκατάσταση του Jkay deluxe settings 13.2

Περισσότερες πληροφορίες για την 1.2 θα βρείτε στο Post No2

 

Pulse Upgrade 1.1

Περιλαμβάνει διάφορες αναβαθμίσεις στις βιβλιοθήκες και βελτιώνει την απόκριση του κινητού.Εγκατάσταση από recovery mode.

Credits: Wes Garner,okowton,Cyanogenmod,Hyperdroid

 

 

Pulse Upgrade 1.2

 

Pulse Upgrade 1.2

Περιλαμβάνει την αναβάθμιση 1.1 και προσθέτει τo καινούριo jkay deluxe 13.3.8

Θα πρέπει να προηγηθεί απεγκατάσταση του jkay deluxe 13.2

Εάν έχετε εγκαταστήσει κάποιο θέμα, μην εγκαταστήσετε την 1.2, αλλά την 1.1, μέχρις ότου το συγκεκριμένο θέμα που εγκαταστήσατε, αναβαθμιστεί στην καινούρια έκδοση του Jkay.

 

 

 

Διάφορα themes που μπορούν να εγκατασταθούν είναι:

Τα Monkey themes του BananenAffe

To Galaxy Blue του Criskelo

To iOS 5 Themed Dropdown του rajaspidey

To ICE CREAM SANDWICH v1.6 DOMINATION UNIVERSAL του Vertumus

 

Προσοχή στις οδηγίες εγκατάστασης που δίνει ο κάθε δημιουργός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το social hub δεν μπορω να το ανεβασω εδω,οσο για το ΦΒ γιατι δεν το κατεβαζεις απο το μαρκετ?

 

ηθελα απλα συγχρονισμό του ημερολογιου με το facebook...:)

τελικα εβαλα το mod του λεομαρ και δουλεψε κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...