Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πηρα το κινητο ελαφρως μεταχειρισμενο. νομιζω cm9 ics πρεπει να εχει. απλα το εχω κλειστο και φορτιζει. και ψαχνω να βρω μια ρομ που να υποστηριζει βιντεοκλησεις. πριν που ειχα S plus ειχα την Shadow του DemonSlayer σε 2.3.6 και ηταν αψογη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα το πηρα το κινητο ελαφρως μεταχειρισμενο. νομιζω cm9 ics πρεπει να εχει. απλα το εχω κλειστο και φορτιζει. και ψαχνω να βρω μια ρομ που να υποστηριζει βιντεοκλησεις. πριν που ειχα S plus ειχα την Shadow του DemonSlayer σε 2.3.6 και ηταν αψογη.

 

Aν προέρχεσαι από cm θα πρέπει να κάνεις και τα 3 wipes.

Καλορίζικο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα τα wipe θα κανω. Σε ευχαριστω για τον χρονο σου και την βοηθεια σου. και συγνωμη που σε ζαλισα. καλη χρονια σε ολους και υγεια πανω απο ολα :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερες. επιτελους τα καταφερα μετα την χθεσινη πατατα που εκανα. η ρομ ειναι αριστη και παει σφαιρα. απλα να κανω μια ερωτηση. μηπως υπαρχει καποιο θεμα με την μπαταρια? γιατι σαν να βλεπω να τελειωνει γρηγορα η διαρκεια της. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που φλασαρεις καινουρια ρομ χρειαζεται 2-3 φορτισεις για να ερθει στα ισα του.Μη σε ανησυχει αυτο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλημερες. επιτελους τα καταφερα μετα την χθεσινη πατατα που εκανα. η ρομ ειναι αριστη και παει σφαιρα. απλα να κανω μια ερωτηση. μηπως υπαρχει καποιο θεμα με την μπαταρια? γιατι σαν να βλεπω να τελειωνει γρηγορα η διαρκεια της. Ευχαριστω :)

 

Επίσης στο σχόλιο του Πάνου να προσθέσω, κάνε φόρτιση με ΚΛΕΙΣΤΟ το κινητό να φορτίσει 100% μετά κατευθείαν μπες σε recovery mode και κάνε wipe battery stats

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα το κανω και αυτο. Ευχαριστω για την βοηθεια :)

 

Εγώ θα έλεγα ότι αφού το πήρες και μεταχειρισμένο, βάλε και στην εξίσωση ότι η μπαταρία μπορεί και να είναι πεσμένη.

Και παίζει πάντα και ρόλο τι έχεις ανοιχτά :)

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι αυτο το ειχα ξεχασει :lol: απο οτι ξερω αυτο που τρωει πολυ μπαταρια ειναι το wifi. υπαρχουν και αλλα? απλα να ξερω για να μην τα εχω ανοιχτα ασκοπα.
Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι αυτο το ειχα ξεχασει :lol: απο οτι ξερω αυτο που τρωει πολυ μπαταρια ειναι το wifi. υπαρχουν και αλλα? απλα να ξερω για να μην τα εχω ανοιχτα ασκοπα.

 

Data, συγχρονισμοί, η υπηρεσία εντοπισμού θέσης.

Πολλά θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

και εδω ενα ευχαριστω σε ολα τα παιδια για τις συμβουλες τους και την βοηθεια τους. Καλη χρονια να εχουμε ολοι με υγεια πανω απο ολα :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερες και καλη χρονια. τουλαχιστον για την ρομ δεν μπορω να πω οτι ηταν και καλη η χρονια που μπηκε. σε διαστημα 30 λεπτων εκανε κατι σαν reboot και φορτωνε το logo της ρομ για χρονικο διαστημα 4-5 δευτερολεπτων. κατι σαν fake reboot γιατι το κινητο δεν χρειαζοταν πιν κτλ κτλ. μηπως γνωριζει καποιο παιδι σε τι οφειλετε? Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερες και καλη χρονια. τουλαχιστον για την ρομ δεν μπορω να πω οτι ηταν και καλη η χρονια που μπηκε. σε διαστημα 30 λεπτων εκανε κατι σαν reboot και φορτωνε το logo της ρομ για χρονικο διαστημα 4-5 δευτερολεπτων. κατι σαν fake reboot γιατι το κινητο δεν χρειαζοταν πιν κτλ κτλ. μηπως γνωριζει καποιο παιδι σε τι οφειλετε? Ευχαριστω :)

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Τα reboot είναι από εφαρμογή φίλε μου :)

Τώρα ποια είναι...Μία μία πρέπει να τις βγάζεις και να δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το κοιταξω και αυτο. Στρατο να σε ρωτησω και κατι ακομα. για notification led δεν υποστηριζει η ρομ? γνωριζεις καποιο apk που να μπορει να το κανει?
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το κοιταξω και αυτο. Στρατο να σε ρωτησω και κατι ακομα. για notification led δεν υποστηριζει η ρομ? γνωριζεις καποιο apk που να μπορει να το κανει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sZWQubm90aWZ5Il0.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

μετα απο εναν χρονο με pulse rom 1.5 (2.3.6) που μας εβγαλε ασπροπροσωπους, ηρθε η ωρα να παροπλιστει ο γαλαξιας και να μεταβει στον father.

 

Επειδη τα θελει ολα εργοστασιακα -αλλιως θα μου το φερει κολαρο, θελω να περασω την μαμισια πρωτου του το δωσω. Πρεπει να κανω κατι παραπανω απο το unroot? (οπως λεει εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 ) Και πως περναω την μαμισια αφου δε θα υπαρχει το cwm πια?

 

Ευχαριστω και συγχαρητηρια για την προσπαθεια! Ενας χρονος ειναι αυτος..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

μετα απο εναν χρονο με pulse rom 1.5 (2.3.6) που μας εβγαλε ασπροπροσωπους, ηρθε η ωρα να παροπλιστει ο γαλαξιας και να μεταβει στον father.

 

Επειδη τα θελει ολα εργοστασιακα -αλλιως θα μου το φερει κολαρο, θελω να περασω την μαμισια πρωτου του το δωσω. Πρεπει να κανω κατι παραπανω απο το unroot? (οπως λεει εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 )

 

Ευχαριστω και συγχαρητηρια για την προσπαθεια! Ενας χρονος ειναι αυτος..

 

Πέρνα του και μια εργοστασιακή με Odin , ρίχτου και ένα factory reset και δώστο :)

Αφού την έβγαλες με μία ρομ όλη τη χρονιά συγχαρητήρια :)

Link to comment
Share on other sites

του περναω μια ρομ, πχ αυτη εδω? ή υπαρχει προβλημα που λεει france?

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=8297

η ρομ ηταν ταχυτατη σε σχεση με πολλες αλλες και σταθερη. Ιδιαιτερα για την σταθεροτητα δεν την αλλαξα γιατι λογω δουλειας δεν μπορω να ρισκαρω να μεινω χωρις τηλ ουτε μερα!

Edited by gaig
Link to comment
Share on other sites

του περναω μια ρομ, πχ αυτη εδω? ή υπαρχει προβλημα που λεει france?

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=8297

η ρομ ηταν ταχυτατη σε σχεση με πολλες αλλες και σταθερη. Ιδιαιτερα για την σταθεροτητα δεν την αλλαξα γιατι λογω δουλειας δεν μπορω να ρισκαρω να μεινω χωρις τηλ ουτε μερα!

 

Αν πας στο θέμα του S3 στο "συχνές ερωτήσεις" θα βρεις πως να του βάλεις αυτή που είχε από τη μαμά :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο θέμα του S3 στο "συχνές ερωτήσεις" θα βρεις πως να του βάλεις αυτή που είχε από τη μαμά :)

 

αυτο εδω εννοεις?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Συγγνώμη αν είναι βλακώδης η ερώτηση, θέλω να δοκιμάσω την 4.1.2 και έχω την Pulse, αν ακολουθήσω τα βήματα για την εγκατάσταση από τον κλασικό οδηγό ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 ) παραλείπω κάτι; :X
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...