Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pulse Upgrade 1.1

Περιλαμβάνει διάφορες αναβαθμίσεις στις βιβλιοθήκες και βελτιώνει την απόκριση του κινητού.Εγκατάσταση από recovery mode.

Credits: Wes Garner,okowton,Cyanogenmod,Hyperdroid

 

 

Pulse Upgrade 1.2

Περιλαμβάνει την αναβάθμιση 1.1 και προσθέτει τo καινούριo jkay deluxe 13.3.8

Εάν έχετε εγκαταστήσει κάποιο θέμα, συνίσταται να μην εγκατασταθεί η 1.2 αλλά η 1.1 μέχρις ότου το συγκεκριμένο θέμα που εγκαταστήσατε, αναβαθμιστεί στην καινούρια έκδοση του Jkay.

 

Downloads εδώ: 2ο Post

 

Μπορείτε να κατεβάσετε την Pulse 1.2 Android 2.3.6 XWKK5 - Jkay 13.3.8 από εδώ.

Προσοχή δεν υπάρχουν ακόμα θέματα συμβατά με jkay 13.3.8.

Αν χρησιμοποιείτε κάποιο θέμα, να παραμείνετε στην 1.0 (1.1 upgrade) , μέχρι ο δημιουργός του να δημιουργήσει συμβατό θέμα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορει να κανει καποιος κατι αναλογο με αυτο το mod που υπαρχει στην τελευταια ρομ του λεομαρ για την μειωση του θορυβου οταν μιλας στο τηλ?

η γενικα το mod αυτο σε ομεγκα η στην ρομ του φιλου του στρατου δουλευει?

το εχει δοκιμασει κανεις σας?:)

(δεν εχω καθολου χρονο αυτες τις μερες να πειραματιστώ.:lol::p)

θεωρω οτι ειναι απο τα πιο σημαντικα mod το συγκεκριμενο αφου παρα πολυ κοσμος εχει προβλήματα με την θηκη οταν μιλαει στο τηλέφωνο τον ακουν διπλα κτλ κτλ κτλ....

με το mod αυτο λυνονται ολα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να κανει καποιος κατι αναλογο με αυτο το mod που υπαρχει στην τελευταια ρομ του λεομαρ για την μειωση του θορυβου οταν μιλας στο τηλ?

η γενικα το mod αυτο σε ομεγκα η στην ρομ του φιλου του στρατου δουλευει?

το εχει δοκιμασει κανεις σας?:)

(δεν εχω καθολου χρονο αυτες τις μερες να πειραματιστώ.:lol::p)

θεωρω οτι ειναι απο τα πιο σημαντικα mod το συγκεκριμενο αφου παρα πολυ κοσμος εχει προβλήματα με την θηκη οταν μιλαει στο τηλέφωνο τον ακουν διπλα κτλ κτλ κτλ....

με το mod αυτο λυνονται ολα..

 

Αν το έχεις το mod, βάλτο άφοβα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις το mod, βάλτο άφοβα :)

 

εχω λεομαρ τις επομενες μερες ομως λεω να βαλω την ρομ σου(εχω μινι αδειουλα:p και θα εχω ελεύθερο χρονο)!

οπως λες θα δουλευει..οποτε ολα οκ:)

ας το δοκιμασουν και οσα παιδια εχουν προβλημα τοτε..

Link to comment
Share on other sites

εχω λεομαρ τις επομενες μερες ομως λεω να βαλω την ρομ σου(εχω μινι αδειουλα:p και θα εχω ελεύθερο χρονο)!

οπως λες θα δουλευει..οποτε ολα οκ:)

ας το δοκιμασουν και οσα παιδια εχουν προβλημα τοτε..

 

Νομίζω όμως ότι το Mod του έχει ένα μικρό Bug.

Δε λειτουργεί στο πρώτο τηλεφώνημα.Μετά δουλεύει κανονικά.Αλλά μικρό το κακό :)

Link to comment
Share on other sites

Pulse 1.2 με 13.3.8 so far so good! Νομίζω πως είναι ελαφρώς ποιο γρήγορη από την 1.0!
Link to comment
Share on other sites

Pulse 1.2 με 13.3.8 so far so good! Νομίζω πως είναι ελαφρώς ποιο γρήγορη από την 1.0!

 

Μα είναι :D

Βάλε και Maps 6.0.3 Pulse με πλοήγηση για Ελλάδα :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να κανει καποιος κατι αναλογο με αυτο το mod που υπαρχει στην τελευταια ρομ του λεομαρ για την μειωση του θορυβου οταν μιλας στο τηλ?

η γενικα το mod αυτο σε ομεγκα η στην ρομ του φιλου του στρατου δουλευει?

το εχει δοκιμασει κανεις σας?:)

(δεν εχω καθολου χρονο αυτες τις μερες να πειραματιστώ.:lol::p)

θεωρω οτι ειναι απο τα πιο σημαντικα mod το συγκεκριμενο αφου παρα πολυ κοσμος εχει προβλήματα με την θηκη οταν μιλαει στο τηλέφωνο τον ακουν διπλα κτλ κτλ κτλ....

με το mod αυτο λυνονται ολα..

 

Επειδή μου έβαλες φυτίλια....Έκανα αυτό το mod

Noise Reduction OFF

 

Είναι δοκιμαστική έκδοση.Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει αν δουλεύει.

Κάνει για όλες τις custom roms.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έβαλες φυτίλια....Έκανα αυτό το mod

Noise Reduction OFF

 

Είναι δοκιμαστική έκδοση.Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει αν δουλεύει.

 

 

Καλα φιλε μου δεν παιζεσαι...:)

Απο αύριο μάλλον θα βάλω την ρομ σου θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις ..

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα κι εγω χθες την Pulse. Δείχνει αρκετα καλη.

Το έβγαλα 2 ωρες πριν απο την φόρτιση και περιμένω να δω πως θα τα παει. Ακόμα ειναι στο 100%

βεβαίως όσο είμαι στην Ελλάδα δεν μπορω να έχω σωστα συγκρίσιμα στοιχεία γιατι η χώρα μας με το κακο σήμα λόγο ελειψης κεραιών, κάνει τις συσκευες να καταναλώνουν 20% περισσότερο απ οτι στο εξωτερικο.

 

Είμαι λίγο ίδιοτροπος και θα προτιμούσα να μην υπάρχουν οι custom πινελιές στην εμφάνιση. Πχ η notification bar.

Γενικα πάντως η ρομ ειναι στο στιλ που μου αρέσει. Closed to stock χωρις επεμβάσεις στον κώδικα, αλλαγές σε τιμές κλπ.

Ειδικα στο SGS2 που νομίζω οτι οι official μετα τις 2.3.4 ειναι πολυ καλές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλε μου δεν παιζεσαι...:)

Απο αύριο μάλλον θα βάλω την ρομ σου θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις ..

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Βάλτο και σήμερα.Δε χρειάζεται να βάλεις τη rom.Αν δουλεύει , δουλεύει με όλες. :)

 

Καλημέρα, πέρασα κι εγω χθες την Pulse. Δείχνει αρκετα καλη.

Το έβγαλα 2 ωρες πριν απο την φόρτιση και περιμένω να δω πως θα τα παει. Ακόμα ειναι στο 100%

βεβαίως όσο είμαι στην Ελλάδα δεν μπορω να έχω σωστα συγκρίσιμα στοιχεία γιατι η χώρα μας με το κακο σήμα λόγο ελειψης κεραιών, κάνει τις συσκευες να καταναλώνουν 20% περισσότερο απ οτι στο εξωτερικο.

 

Είμαι λίγο ίδιοτροπος και θα προτιμούσα να μην υπάρχουν οι custom πινελιές στην εμφάνιση. Πχ η notification bar.

Γενικα πάντως η ρομ ειναι στο στιλ που μου αρέσει. Closed to stock χωρις επεμβάσεις στον κώδικα, αλλαγές σε τιμές κλπ.

Ειδικα στο SGS2 που νομίζω οτι οι official μετα τις 2.3.4 ειναι πολυ καλές.

 

Προφανώς λες για το πράσινο android :)

lockscreen,default background,notification bar, χαρακτηρίζουν ας πούμε τη διαφορετικότητα μιας rom.

E και δεν είναι σοβαρές επεμβάσεις :)

Πες μου αν θες συγκεκριμένα θέλω αυτό , όχι αυτό και θα σου φτιάξω κάτι στα μέτρα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο και σήμερα.Δε χρειάζεται να βάλεις τη rom.Αν δουλεύει , δουλεύει με όλες. :)

 

 

 

Προφανώς λες για το πράσινο android :)

lockscreen,default background,notification bar, χαρακτηρίζουν ας πούμε τη διαφορετικότητα μιας rom.

E και δεν είναι σοβαρές επεμβάσεις :)

Πες μου αν θες συγκεκριμένα θέλω αυτό , όχι αυτό και θα σου φτιάξω κάτι στα μέτρα σου :)

 

Έχω του λεομαρ το μοντ περασμένο και φοβάμαι μην γίνει κανένα μπέρδεμα..θα τα κάνω όλα με καθαρή εγκατάσταση.

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω του λεομαρ το μοντ περασμένο και φοβάμαι μην γίνει κανένα μπέρδεμα..θα τα κάνω όλα με καθαρή εγκατάσταση.

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Μη φοβάσαι και πέρνα το από πάνω όπως είναι άφοβα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι και πέρνα το από πάνω όπως είναι άφοβα! :cool:

 

οκ θα το κανω σε λιγο:)

θα σε ενημερωσω...(αν και δεν νομιζω να καταλαβω διαφορα γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα..._)

 

ελα το εκανα δουλευει κανονικα!

νομιζω ομως οτι ενεργοποιείται μετα την πρωτη κληση και εδω!

αλλα μικρο το κακο...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έβαλες φυτίλια....Έκανα αυτό το mod

Noise Reduction OFF

Είναι δοκιμαστική έκδοση.Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει αν δουλεύει.

Φίλε μου, επειδή θα είναι το πρώτο mod που θα βάλω και δεν είμαι rooted, καθώς είναι ακόμα οι πρώτες μέρες με το κινητό.

Θα ήθελα να ρωτήσω λίγο πριν το βάλω στη συσκευή.

1. Αποσυμπίεσα το αρχείο και μου έβγαλε ένα αρχείο με όνομα Pulse_Noise_reduction_OFF_mod το οποίο μέσα έχει 2 αρχεία, ένα META-INF και ένα system. Είμαι οκ;

2. Έχω τα πάντα stock, δεν υπάρχει πρόβλημα να το περάσω, ε;

3. Περνάω το φάκελο ατόφιο όπως είναι μέσα στο φάκελο PHONE που εμφανίζεται όταν συνδέω το PC με τη συσκευή;

4. Μετά χρειάζεται να τρέξω κάτι ή λειτουργεί μόνο του το mod;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, επειδή θα είναι το πρώτο mod που θα βάλω και δεν είμαι rooted, καθώς είναι ακόμα οι πρώτες μέρες με το κινητό.

Θα ήθελα να ρωτήσω λίγο πριν το βάλω στη συσκευή.

1. Αποσυμπίεσα το αρχείο και μου έβγαλε ένα αρχείο με όνομα Pulse_Noise_reduction_OFF_mod το οποίο μέσα έχει 2 αρχεία, ένα META-INF και ένα system. Είμαι οκ;

2. Έχω τα πάντα stock, δεν υπάρχει πρόβλημα να το περάσω, ε;

3. Περνάω το φάκελο ατόφιο όπως είναι μέσα στο φάκελο PHONE που εμφανίζεται όταν συνδέω το PC με τη συσκευή;

4. Μετά χρειάζεται να τρέξω κάτι ή λειτουργεί μόνο του το mod;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Λάθος μου και θα το διορώσω, μιας και το θεώρησα ευνόητο.

Είναι μόνο για custom roms.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το κανω σε λιγο:)

θα σε ενημερωσω...(αν και δεν νομιζω να καταλαβω διαφορα γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα..._)

 

ελα το εκανα δουλευει κανονικα!

νομιζω ομως οτι ενεργοποιείται μετα την πρωτη κληση και εδω!

αλλα μικρο το κακο...

 

Το έφτιαξα με τις οδηγίες του drorsi, όπως και ο -ph- που έκανε το αντίστοιχο mod για την rom leomar.

Και σε μένα δούλεψε.

Άλλος ένας που να είχε πρόβλημα και να του διορθώθηκε με το mod και θα το αλλάξω σε "official" :)

Link to comment
Share on other sites

Στρατο σ ευχαριστω. Κάποια στιγμη αν βρεις χρόνο θα ήθελα την notification bar σε ημιδιαφανο όπως στο ICS. Θα μπορούσα κι εγω να σε βοηθήσω με κάτι τέτοια αν ειναι σε png. Μπορείς να μου στέλνεις το αρχείο να το φτιάχνω στο photoshop και να στο ξανα στέλνω για ενσωμάτωση.

Απο Πέμπτη όμως γιατι τωρα είμαι Ελλάδα διακοπές και έχω φέρει μόνο το iPad. Δεν έχω λάπτοπ μαζι μου.

Η ρομ σου τα παει μια χαρά. Θα χρειαστω μια δυο μέρες για να πω με βεβαιότητα. Αλλα στις λίγες ωρες που την έχω τα παει περίφημα και πιστεύω οτι δε θα έχω κανένα πρόβλημα.

 

Συμφωνώ οτι πρέπει καθε ρομ να διαφοροποιηται. Απλα νομίζω οτι το σύστημα του Leomar ειναι το καλυτερο.

Βάζεις σε zip τα θεματακια η τις αλλαγές και οποίος θέλει διαλέγει και περνά οτι του αρέσει.

Έχεις περασει το tweak για να μην βγαίνει το τριγωνακι?

Το είχα αφαιρέσει με το jig στην official που είχα πριν και παρέμενε έτσι μετα το φλασαρισμα της ρομ σου αλλα και του kernel που πέρασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την v1, μετά από λίγες ημέρες το update 1 και όλα δουλεύανε υπέροχα!

Μόλις πέρασα το update 2 είχα πρόβλημα με το jkay deluxe. Έβγαζε σφάλμα και πρόσεξα οτι δεν είχε αναβαθμιστεί στη 13.3. Πήγα να το απεγκαταστήσω αλλά δεν εμφανιζόταν στις εφαρμογές. Ξαναέβαλα το 13.2 και μπόρεσα μετά να το απεγκαταστήσω και με reboot εμφανίστηκε η 13.3. Μετά από αυτό είχα και δύο τυχαια (βραδυνά) restart.

Ερώτηση: Προφανώς πριν περάσω το update 2 πρέπει να απεγκαταστήσω το jkay 13.2, έτσι δεν είναι; Απ' ότι είδα το update 2 το εγκαθιστά στο system/app, οπότε δεν αντικαθιστά το παλιό που είναι στο data/app.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την v1, μετά από λίγες ημέρες το update 1 και όλα δουλεύανε υπέροχα!

Μόλις πέρασα το update 2 είχα πρόβλημα με το jkay deluxe. Έβγαζε σφάλμα και πρόσεξα οτι δεν είχε αναβαθμιστεί στη 13.3. Πήγα να το απεγκαταστήσω αλλά δεν εμφανιζόταν στις εφαρμογές. Ξαναέβαλα το 13.2 και μπόρεσα μετά να το απεγκαταστήσω και με reboot εμφανίστηκε η 13.3. Μετά από αυτό είχα και δύο τυχαια (βραδυνά) restart.

Ερώτηση: Προφανώς πριν περάσω το update 2 πρέπει να απεγκαταστήσω το jkay 13.2, έτσι δεν είναι; Απ' ότι είδα το update 2 το εγκαθιστά στο system/app, οπότε δεν αντικαθιστά το παλιό που είναι στο data/app.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Αν δε κατεβάσεις την ROM 1.2 , αλλά είσαι σε προηγούμενη έκδοση και βάλεις το 1.2 upgrade, πρέπει πρώτα να απεγκατασταθεί το jkay 13.2.

Επειδή όμως το myphone δε με αφήνει να κάνω τροποποίηση στο θέμα, (έκανα σχετικό θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323989)

δεν έχει σημειωθεί.

 

Στρατο σ ευχαριστω. Κάποια στιγμη αν βρεις χρόνο θα ήθελα την notification bar σε ημιδιαφανο όπως στο ICS. Θα μπορούσα κι εγω να σε βοηθήσω με κάτι τέτοια αν ειναι σε png. Μπορείς να μου στέλνεις το αρχείο να το φτιάχνω στο photoshop και να στο ξανα στέλνω για ενσωμάτωση.

Απο Πέμπτη όμως γιατι τωρα είμαι Ελλάδα διακοπές και έχω φέρει μόνο το iPad. Δεν έχω λάπτοπ μαζι μου.

Η ρομ σου τα παει μια χαρά. Θα χρειαστω μια δυο μέρες για να πω με βεβαιότητα. Αλλα στις λίγες ωρες που την έχω τα παει περίφημα και πιστεύω οτι δε θα έχω κανένα πρόβλημα.

 

Συμφωνώ οτι πρέπει καθε ρομ να διαφοροποιηται. Απλα νομίζω οτι το σύστημα του Leomar ειναι το καλυτερο.

Βάζεις σε zip τα θεματακια η τις αλλαγές και οποίος θέλει διαλέγει και περνά οτι του αρέσει.

Έχεις περασει το tweak για να μην βγαίνει το τριγωνακι?

Το είχα αφαιρέσει με το jig στην official που είχα πριν και παρέμενε έτσι μετα το φλασαρισμα της ρομ σου αλλα και του kernel που πέρασα.

 

Αν θες συγκεκριμένα png, ή μου το λες και τα φτιάχνω ή αν τα φτιάξεις ευχαρίστως να τα ενσωματώσω.

Υπόψιν ότι όταν κατεβάζεις τη notification bar, βλέπεις 4-5 png και όχι μόνο 1.

Αν εννοείς μόνο το μεγάλο με το πράσινο adnroid, αυτό στο φτιάχνω σε 5 λεπτά, με όσο transparency θες.

Το tweak με το τριγωνάκι δε το ξέρω.Με jig το έβγαλα εγώ.Αν ξέρεις πως γίνεται ή έχεις δει κάποιον οδηγό, θέλω λεπτομέρειες :)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Το έκανα έτσι και πλέον έχω jkay 13.3 και όλα είναι πάλι μια χαρά.

Αποδεικνύεται οτι τα restarts δημιουργήθηκαν από το "μπλέξιμο" με το jkay.

 

Η pulse είναι τελικά η καλύτερη rom για τα γούστα μου. Όσο γίνεται κοντά στη μαμά, ελαφρωμένη και χωρίς πρόσθετα. Αυτό έψαχνα ώστε να μη χρειάζεται να αφαιρώ κάθε φορά που γίνεται update διάφορα "περιττά" προγράμματα.

Επίσης αυτό που μου άρεσε πολύ είναι οτι το update έρχεται σε μικρό αρχείο που εγκαθιστά μόνο τις αλλαγές και όχι τα πάντα από την αρχή.

 

Γενικά θεωρώ την pulse άψογη από κάθε πλευρά. Απόδοσης, έλλειψης προβλημάτων.....

Προτεραιότητά μου είναι η συσκευή να μη με απασχολεί με προβλήματα αλλά να δουλεύει πάντα και να τη χαίρομαι. Και μέχρι στιγμής το βρήκα! :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για τα καλά λόγια που διαβάζω

Λογικά σήμερα θα την δοκιμάσω και εγώ:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ROM δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μαζί με τον void kernel είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Μια συμβουλή μόνο: να μην μπαίνουν εφαρμογές που ανανεώνονται στο apps γιατί όταν υπάρχει update δεν περνάει. Πχ YouTube.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος όπως μια συγκεκριμένη έκδοση του maps που δεν κυκλοφορεί.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η ROM δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μαζί με τον void kernel είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Μια συμβουλή μόνο: να μην μπαίνουν εφαρμογές που ανανεώνονται στο apps γιατί όταν υπάρχει update δεν περνάει. Πχ YouTube.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος όπως μια συγκεκριμένη έκδοση του maps που δεν κυκλοφορεί.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και εγώ με αυτόν τον συνδυασμό είμαι εδώ και 2 μέρες και κάνω τις δοκιμές μου, η ρομ είναι ακριβώς στα μέτρα μου;)

Link to comment
Share on other sites

Η ROM δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μαζί με τον void kernel είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

Μια συμβουλή μόνο: να μην μπαίνουν εφαρμογές που ανανεώνονται στο apps γιατί όταν υπάρχει update δεν περνάει. Πχ YouTube.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος όπως μια συγκεκριμένη έκδοση του maps που δεν κυκλοφορεί.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δεν το πολυκαταλαβα αυτο...

δεν μπορεις να κανεις update το youtube η οτιδηποτε παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...