Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια προτεινω να κανουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΜΑΔΙΚΟΣ παραπονα στη κεντρικη samsung του εξωτερικου οτι στο ελληνικο τους υποκαταστημα κοινως τον ξυνουν μην τοιχον και τους σφηξουν τα δοντια ωστε να τα βγαζουν ποιο νωρις που παλι χλωμο το κοβω αλλα οσο στελνουμε μυνηματα στην samsung hellas δεν προκειτε να αλλαξει κατι γιατι μια που τα λαμβανουν και μια που τα στελνουν στο καδο ανακυκλωσης οποτε δωρον ... αδωρον...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια προτεινω να κανουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΜΑΔΙΚΟΣ παραπονα στη κεντρικη samsung του εξωτερικου οτι στο ελληνικο τους υποκαταστημα κοινως τον ξυνουν μην τοιχον και τους σφηξουν τα δοντια ωστε να τα βγαζουν ποιο νωρις που παλι χλωμο το κοβω αλλα οσο στελνουμε μυνηματα στην samsung hellas δεν προκειτε να αλλαξει κατι γιατι μια που τα λαμβανουν και μια που τα στελνουν στο καδο ανακυκλωσης οποτε δωρον ... αδωρον...

 

Φιλε μου μπορεις να δωσεις κανενα mail στο οποιο μπορουμε να επικοινωνησουμε(εκφρασουμε τα παραπονα μας) στη Samsung hellas γιατι εγω μεσα απο το το site της δεν μπορεσα να βγαλω ακρη!!

Link to comment
Share on other sites

Η υποβολη παραπονων(κραξιμο) στη μαμα Samsung για την κατασταση στην Ελλαδα δε νομιζω να βοηθησει σε κατι γιατι υπαρχουν πολλες χωρες που δεν εχουν παρει ακομη την αναβαθμιση(4.1.2 jelly bean).Παραπονα ομως για την πολυ μεγαλη χρονικη αποκλιση διαθεσης (της αναβαθμισης) απο χωρα σε χωρα ειναι ενας σοβαρος λογος για να στειλουμε μηνυματα ολοι!!ΥΓ:γι αυτο λοιπον,αν καποιος γνωριζει mail επικοινωνιας με τη Samsung(τη μαμα) ας μας το κοινοποιησει για να φρεσκαρουμε λιγο τα "γαλλικα" μας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο μπαινουμε στην αγγλικη samsung και στελνουμε εκει μειλ οπως θα στελναμε στο ελληνικο site samsung.
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη καποιοι θα πουν αμαν μ'αυτο το μαλ.... μας εχει ζαλισει με τη jelly bean,γιατι δε φλασαρει μια με odin να τελειωνει?Προφανως γιατι δε θελω να εχω πιθανες περιπετειες.Επισης σε περιπτωση που εχω και πρεπει να πληρωσω,δε μου περισσευουν.Δυστηχως οι εποχες που τρωγαμε με χρυσα κουταλια τελειωσαν και δε το βλεπω να ξαναγυριζουν!Σε εκεινες λοιπον τις εποχες θα ελεγα δε γαμ..... οτι και να γινει θα παρω αλλο(ή θα πληρωσω).Τωρα ομως που υπαρχουν πολλα λειτουργικα εξοδα (βλεπε οικογενεια) και πολλες περικοπες, χρησιμοποιω τα ευρω μου σε πραγματικες αναγκες!Τελος για να κλεισω και να μη κουραζω αλλο αν ειχαμε μια αξιοπρεπη 4.0.3(χωρις sod) ή μια ακομη καλυτερη 4.0.4(επισης χωρις sod) δε νομιζω να απασχολουσε κανεναν το ποτε θα ερθει η 4.1.2!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, βαρέθηκα να περιμένω το πότε θα ελεήσει η sammy και να δώσει την αναβάθμιση. Από τον Νοέμβρη μου είχε γίνει καθημερινή ασχολία να μπαίνω και να κοιτάω για το αν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση. 5 μήνες χάνω τον καιρό μου να βλέπω τι πρασινίζει και τι όχι στο sammobile... Λες και περιμένω την δευτέρα παρουσία του κινητού μου.

Ξενέρωσα και δεν με ενδιαφέρει πια. Μπορεί και να το χαίρονται αυτό που κάνουν (άσχετα αν αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο στις μελλοντικές του πωλήσεις..) -που πολύ θα το ήθελα... ΜΗΝ τάζεις αν δεν μπορείς να δώσεις. Αυτός ήταν ο κανόνας μου με τις εταιρίες που είχα πάρε-δώσε στο παρελθόν και έχω μάθει πια να κρατάω μικρό καλάθι στα μεγάλα λόγια.

Μπορεί να μείνω με την ριμάδα την 4.0.3 που είχε το κινητό μου. Εφόσον δεν έχω προβλήματα μ'αυτή ας το χαίρονται εκείνοι το ΔΩΡΕΑΝ λειτουργικό που δεν μπορούν να μου δώσουν. Αν ζητούσαν feedback και donate για τις αναβαθμίσεις που δίνουν, τότε θα βλέπαμε όλοι μας το πόσο φωτιά θα έπαιρναν οι κωλ#$# τους...

Απ'την άλλη βαρέθηκα να διαβάζω τα μηνύματα που άφηναν στο sammobile κατά καιρούς... Ήταν για γέλια και για κλάματα. "Γιατί δεν έρχεται αναβάθμιση για την Ινδία;", "Με την Ινδία τι γίνεται;", "Πότε θα έρθει για την UK;". Παράπονα, παράπονα, παράπονα...

Και μόλις ήρθε η αναβάθμιση για την χώρα τους, άρχισαν καινούρια παράπονα: "Γιατί δεν κρατάει η μπαταρία;", "Γιατί δεν αναγνωρίζεται απ'το KIES;", "Γιατί μου κόλλησε στην αναβάθμιση;"

Το αποτέλεσμα;

Μερικοί θα αναγκαστούν να αγοράσουν μια νέα, μεγαλύτερη μπαταρία... Μερικοί ίσως να σκέφτονται να αλλάξουν ήδη κινητό... Μερικοί άλλοι μάλλον περιμένουν ένα λειτουργικό εφάμιλλο του S3...

Και ιδού ένας νέος φαύλος κύκλος...

Προσωπικά θα προτιμούσα να μου έδιναν την 4.0.4 EUR που μου χρωστάνε, και ας κρατήσουν την 4.1 EUR -μιας και αδυνατούν-βαριούνται-κομπιάζουν για να μου την δώσουν...

Αυτά είναι τα δικά μου παράπονα... Δεν ξέρω ποιοι συμφωνούν μ'αυτά, αλλά είναι τα παράπονα μου πριν την απελπισία και την αποδοχή μου στο γεγονός του ότι αισθάνομαι πως βρισκόμαστε στον πάτο της θάλασσας για μερικούς-μερικούς...

:mad:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, βαρέθηκα να περιμένω το πότε θα ελεήσει η sammy και να δώσει την αναβάθμιση. Από τον Νοέμβρη μου είχε γίνει καθημερινή ασχολία να μπαίνω και να κοιτάω για το αν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση. 5 μήνες χάνω τον καιρό μου να βλέπω τι πρασινίζει και τι όχι στο sammobile... Λες και περιμένω την δευτέρα παρουσία του κινητού μου.

 

Ευτυχώς σου πέρασε. Αν κράταγε , θα έπρεπε να το κοιτάξεις με ιδιαιτέρη προσοχή.

Και στο λέω, χωρίς ειρωνία, αλλά πολύ φιλικά! :)

 

Ξενέρωσα και δεν με ενδιαφέρει πια. Μπορεί και να το χαίρονται αυτό που κάνουν (άσχετα αν αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο στις μελλοντικές του πωλήσεις..) -που πολύ θα το ήθελα... ΜΗΝ τάζεις αν δεν μπορείς να δώσεις. Αυτός ήταν ο κανόνας μου με τις εταιρίες που είχα πάρε-δώσε στο παρελθόν και έχω μάθει πια να κρατάω μικρό καλάθι στα μεγάλα λόγια.

Μπορεί να μείνω με την ριμάδα την 4.0.3 που είχε το κινητό μου. Εφόσον δεν έχω προβλήματα μ'αυτή ας το χαίρονται εκείνοι το ΔΩΡΕΑΝ λειτουργικό που δεν μπορούν να μου δώσουν. Αν ζητούσαν feedback και donate για τις αναβαθμίσεις που δίνουν, τότε θα βλέπαμε όλοι μας το πόσο φωτιά θα έπαιρναν οι κωλ#$# τους...

Απ'την άλλη βαρέθηκα να διαβάζω τα μηνύματα που άφηναν στο sammobile κατά καιρούς... Ήταν για γέλια και για κλάματα. "Γιατί δεν έρχεται αναβάθμιση για την Ινδία;", "Με την Ινδία τι γίνεται;", "Πότε θα έρθει για την UK;". Παράπονα, παράπονα, παράπονα...

Και μόλις ήρθε η αναβάθμιση για την χώρα τους, άρχισαν καινούρια παράπονα: "Γιατί δεν κρατάει η μπαταρία;", "Γιατί δεν αναγνωρίζεται απ'το KIES;", "Γιατί μου κόλλησε στην αναβάθμιση;"

Το αποτέλεσμα;

Μερικοί θα αναγκαστούν να αγοράσουν μια νέα, μεγαλύτερη μπαταρία... Μερικοί ίσως να σκέφτονται να αλλάξουν ήδη κινητό... Μερικοί άλλοι μάλλον περιμένουν ένα λειτουργικό εφάμιλλο του S3...

Και ιδού ένας νέος φαύλος κύκλος...

Προσωπικά θα προτιμούσα να μου έδιναν την 4.0.4 EUR που μου χρωστάνε, και ας κρατήσουν την 4.1 EUR -μιας και αδυνατούν-βαριούνται-κομπιάζουν για να μου την δώσουν...

Αυτά είναι τα δικά μου παράπονα... Δεν ξέρω ποιοι συμφωνούν μ'αυτά, αλλά είναι τα παράπονα μου πριν την απελπισία και την αποδοχή μου στο γεγονός του ότι αισθάνομαι πως βρισκόμαστε στον πάτο της θάλασσας για μερικούς-μερικούς...

:mad:

 

Μου έρχονται ειδοποιησεις για τα νεα post, και τα χαζευω.

Cool ρε παιδιά! Εμμονη σας έχει γίνει η αναβάθμιση του android.

Το 4.0.3 έχω, και μια χαρα δουλεύει. Και εγώ θα την βάλω αν βγει επίσημα, αλλά δεν θα αρρωστήσω για το τηλέφωνο.

Τι διαφορετικό θα έχει δηλαδή? Τηλέφωνο θα παίρνει... στο internet θα μπαίνει... φωτογραφίες θα βγάζει.

Και εγώ έχω υπάρξει χομπίστας στο παρελθόν με την τεχνολογία.... και έχω περάσει και εγώ απο κολλήματα.

Αλλα μην μας γίνει και εφιάλτης η αναβάθμιση του κινητού!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη καποιοι θα πουν αμαν μ'αυτο το μαλ.... μας εχει ζαλισει με τη jelly bean,γιατι δε φλασαρει μια με odin να τελειωνει...

Το θέμα είναι γιατί κάθεστε και χαλιέστε οταν υπάρχει τροπος να απολαύσετε το κινητό σας;

 

Γι αυτό πήρατε Android και όχι iphone.

Γι αυτό είστε μέλη του myphone.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο μπαινουμε στην αγγλικη samsung και στελνουμε εκει μειλ οπως θα στελναμε στο ελληνικο site samsung.

 

Στο ελληνικο site δηλαδη εσυ το βρηκες πολυ απλο να στειλεις mail?Που σου ρωτανε ενα σωρο μαλ.... μονο και μονο για να αγανακτησεις και να πεις δε γαμ...στε ρε μαλ...ες!!Απ'οτι ειδα,μονο γενικη αιματος δε ζητανε για επιλεξεις μια απο τις ετοιμες ερωτησεις που"θελουν" να κανεις λες και αυτα ειναι μονο τα προβληματα με τη συσκευης σου ή λες και εισαι κανενα αγραμματος και δε μπορεις να διατυπωσεις ενα ερωτημα!!Αλλα αν παρεις κανενα τηλεφωνο θα ακουσεις να σου λεει ο υπαλληλος το "τυποποιημενο" μηνυμα οτι αυτο γινεται για τη διευκολυνση του πελατη.Δηλαδη παπ....ιες!!!!!Συν το οτι αν επιλεξεις να κανεις δικη σου ερωτηση ζηταει κι αλλα στοιχεια!!!ΥΓ:απο τον τροπο και μονο που εχει επιλεξει η Samsung για επικοινωνια μεσω mail,καταλαβαινεις οτι σε εχει γραμμενο στα αρχ......α της!!!ΥΓ2:Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεια της καθε χωρας ειναι υπευθυνη για το ποτε θα βγει το update?

 

Προφανως και ειναι υπευθυνη η αντιπροσωπεια της καθε χωρας για τα update.Γι' αυτο βλεπεις αλλοι να εχουν παρει μια εκδοση της 4.1.2,αλλοι καμια και αλλοι να εχουν παρει και μικρο update επιδιορθωσης.Μπορει ομως η μαμα samsung,να βγαζει μια πρωτη εκδοση που να περιλαμβανει αγγλικη γλωσσα και να την παραχωρει σε καθε αντιπροσωπεια για να γινει η προσαρμογη στη γλωσσα της χωρας που βρισκεται!!ΥΓ:ολα αυτα ειναι προσωπικες υποθεσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τους εκδικηθούμε πάντως, βάζουμε όλοι επίσημη 4.0.3 και τους το πάμε με παράπονα για sod απαιτώντας αλλαγή στα πλαίσια της εγγύησης..:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόσφατα αναβαθμιστεί σε jellybean έχοντας rom Vodafone. Το τηλέφωνο το πήρα πέρσι από το πλαίσιο έχοντας συμβόλαιο με cosmote. Περίεργα πράγματα σκεφτηκα και μάλιστα ήθελα να το αλλάξω και να πάρω ένα unbranded. Ευτυχώς που δεν το έκανα και πήρα όλες τις αναβαθμίσεις. Τώρα όμως ενώ η jellybean είναι εντυπωσιακή το τηλεφωνο έχει κάνει κάποια f.c. όπως επίσης αν χρειαστεί επανεκκίνηση χάνει κάποιες ρυθμίσεις κυρίως ήχους ειδοποιήσεων και πρέπει να τις ξαναβάλω. Το δε playstore μολονότι έχω βάλει να με ενημερώνει για τις ενημερώσεις των προγραμμάτων αυτό κάποια στιγμή σταμάτησε ναα τις δείχνει. Βέβαια επειδή μου ήρθε οτα δεν έχω κάνει κανένα reset ή wipes. Θα δείξει πως θα πάει. Edited by ionskotis
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια σκανδιναβικη!

 

Που την είδες; Στο sammobile δεν αναφέρει κάτι..:confused:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Που την είδες; Στο sammobile δεν αναφέρει κάτι..:confused:

 

Ειναι στις top lastest. Ειναι nordic countries- DNF και οχι NEE. Δεν ξερω τι διαφορα υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στις top lastest. Ειναι nordic countries- DNF και οχι NEE. Δεν ξερω τι διαφορα υπαρχει...

 

Πιθανολογώ ότι πρόκειται για κάποιες branded συσκευές..:)

 

Edit: Με μια ματιά σ'αυτό: http://www.galaxys2manual.com/samsung-galaxy-s2-jelly-bean-update-availability/

..θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν ακόμα πολλές χώρες που περιμένουν..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικο site δηλαδη εσυ το βρηκες πολυ απλο να στειλεις mail?Που σου ρωτανε ενα σωρο μαλ.... μονο και μονο για να αγανακτησεις και να πεις δε γαμ...στε ρε μαλ...ες!!Απ'οτι ειδα,μονο γενικη αιματος δε ζητανε για επιλεξεις μια απο τις ετοιμες ερωτησεις που"θελουν" να κανεις λες και αυτα ειναι μονο τα προβληματα με τη συσκευης σου ή λες και εισαι κανενα αγραμματος και δε μπορεις να διατυπωσεις ενα ερωτημα!!Αλλα αν παρεις κανενα τηλεφωνο θα ακουσεις να σου λεει ο υπαλληλος το "τυποποιημενο" μηνυμα οτι αυτο γινεται για τη διευκολυνση του πελατη.Δηλαδη παπ....ιες!!!!!Συν το οτι αν επιλεξεις να κανεις δικη σου ερωτηση ζηταει κι αλλα στοιχεια!!!ΥΓ:απο τον τροπο και μονο που εχει επιλεξει η Samsung για επικοινωνια μεσω mail,καταλαβαινεις οτι σε εχει γραμμενο στα αρχ......α της!!!ΥΓ2:Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη!!!!!!!

Οτι ζητάνε πολλά ισχύει αλλά αυτό θα το κάνεις όταν είναι να τους στείλεις μήνυμα και τέλος δεν το κάνεις συνέχεια. Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι πρόκειται για κάποιες branded συσκευές..:)

 

Edit: Με μια ματιά σ'αυτό: http://www.galaxys2manual.com/samsung-galaxy-s2-jelly-bean-update-availability/

..θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν ακόμα πολλές χώρες που περιμένουν..

 

Δεν νμζ να ειναι branded. Επισης εχει κ αλλαγες στο changelist.

Link to comment
Share on other sites

Απο την μια μερια καποιες χωρες δεν παιρνουν τιποτα και απο την αλλη για καποιες αλλες βγαινουν 3 & 4 updates... Αρχιζει και με διαολιζει αυτη η κατασταση... Δεν πανε στα κομματια (για να μην πω τιποτα αλλο?)...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ζοριζεστε, βαλτε την LSN ειναι ετοιμη ηδη και με απλο κλικ θα την εχετε στο κινητο, heck ειναι πιο ευκολο και απο το KIES.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Οτι ζητάνε πολλά ισχύει αλλά αυτό θα το κάνεις όταν είναι να τους στείλεις μήνυμα και τέλος δεν το κάνεις συνέχεια. Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας....

 

Δε τα θελουμε και ολα δικα μας.Συμφωνω με αυτο που λες,ομως νομιζω οτι με ολα αυτα που ζητανε θελουν να μας εκνευρισουν και ταυτοχρονα να μας αποτρεψουν να στειλουμε μηνυμα!Ενα mail και ενα ονοματεπωνυμο νομιζω οτι θα αρκουσε για να στειλουμε ενα mail προς την εταιρια αντε και το μοντελο της συσκευης μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τους εκδικηθούμε πάντως, βάζουμε όλοι επίσημη 4.0.3 και τους το πάμε με παράπονα για sod απαιτώντας αλλαγή στα πλαίσια της εγγύησης..:lol:

 

Δεν ειναι κακη σκεψη ομως φοβαμαι οτι το που θα κερδισουμε ειναι ενα hard reset,μια επανεγκατασταση της 4.0.3 και αμεσως μετα η παραδοση της ιδιας μας της συσκευης πισω!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ζοριζεστε, βαλτε την LSN ειναι ετοιμη ηδη και με απλο κλικ θα την εχετε στο κινητο, heck ειναι πιο ευκολο και απο το KIES.

 

Κανενα ιδιαιτερο ζορι δε τραβαω(προσωπικα).Οτι χρειαζομαι μου το προσφερει η συσκευη.Ο μονος λογος που θελω την 4.1.2(επισημη) ειναι λογω sod γιατι χρειαζομαι το τηλεφωνο παντοτε ανοιχτο.Αντε να πω οτι με εκνευριζουν λιγο και οι υψηλες θερμοκρασιες που πιανει!!!!Ελπιζω βεβαια οτι αυτα τα θεματα θα λυθουν,αλλιως θα παρω διαζυγιο με το αγαπημενο μου galaxy!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσο αφορα την 4.2.2 θα την παρει επισημα το κινητο μας ή ακομα ειμαστε στο μπορει ναι μπορει οχι?

Γιατι μας κοβω να βγαζουν αυτη κατευθειαν για τις unbranded συσκευες στην samsung hellas.

 

Τι να πω ρε παιδια τοσο που την καθυστερουν ποια....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...