Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλογα την χρήση που του κάνεις.

Αλλά ό,τι και να βάλεις, θα φαίνεται ψιλο-χάλια...

 

Δοκιμασε κανενας tempered glass? Ειναι λιγο καμπυλωτο το γυαλι στην ακρη και κατι μου λεει οτι δεν θα καθετε καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε κανενας tempered glass? Ειναι λιγο καμπυλωτο το γυαλι στην ακρη και κατι μου λεει οτι δεν θα καθετε καλα.

κάτι τέτοιο λες?

 

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-For-Nokia-Lumia-1020-/121418492991?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1c451b2c3f

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτο λεω, εχω βαλει σε διαφορα κινητα σε ολα εκατσε τελεια, μονο στο iphone 6 ομως που εχει καμπυλη στην ακρη, οπως και το 1020, παρατηρησα οτι δεν εκατσε καλα, φαινοταν οι ακρες σαν να εμπαινε αερας και δεν πηγαινε καν μεχρι την ακρη το γυαλι, αλλα αφηνε αρκετο κενο. Γενικα ειναι πολυ καλυτερη λυση απο τις ζελατινες, καμια σχεση, ηθελα να το συνδιασω με μια nillkin hard cover που καλυπτει και την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

...ηθελα να το συνδιασω με μια nillkin hard cover που καλυπτει και την καμερα.

 

Εχεις καποιο link για την θηκη που λες;

Ενδιαφερομαι κι εγω να προστατεψω την καμερα γιατι βαζω το κινητο σε τσαντακι μαζι με αλλα αντικειμενα και φοβαμαι μην χαραξω το τζαμακι της.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο link για την θηκη που λες;

Ενδιαφερομαι κι εγω να προστατεψω την καμερα γιατι βαζω το κινητο σε τσαντακι μαζι με αλλα αντικειμενα και φοβαμαι μην χαραξω το τζαμακι της.

 

Ανοιχτή:

http://www.ebay.com/itm/1020-1-Nillkin-Premium-Matte-Hard-Cover-Case-Screen-Protector-For-Nokia-Lumia-/271274838369?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f293d8961

 

Κλειστή:

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Fresh-PU-Leather-Flip-Case-Hard-Cover-Pouch-For-Nokia-Lumia-1020-3G-LTE-/141176608794?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item20dec8181a

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτές δεν προστατεύουν το τζαμάκι της κάμερας, μόνο το αλουμίνιο. Όλη την κάμερα την καλύπτουν μόνο αυτές με το καπάκι

images?q=tbn:ANd9GcTh1wnXXpVdWLpm1Qt2yCSDLLtI7jyFOhFg1qIMxIap4b7nJPBT

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτές δεν προστατεύουν το τζαμάκι της κάμερας, μόνο το αλουμίνιο. Όλη την κάμερα την καλύπτουν μόνο αυτές με το καπάκι

images?q=tbn:ANd9GcTh1wnXXpVdWLpm1Qt2yCSDLLtI7jyFOhFg1qIMxIap4b7nJPBT

 

Μενει ακομα πιο μεσα το τσαμακι παντως δεν νομιζω να γρατζουνιθει ευκολα. Καλη φαση και αυτη που ποσταρες, εχει και καλυτερο πιασιμο απο οτι βλεπω πιανει ολο το πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος χρησιμοποιήσει tempered glass στη συσκευή? εαν ναι, στείλτε ένα link, γιατί θέλω να αλλάξω τη μεμβράνη που του φοράω τώρα και λέω να δοκιμάσω κάτι σε tempered glass..
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος χρησιμοποιήσει tempered glass στη συσκευή? εαν ναι, στείλτε ένα link, γιατί θέλω να αλλάξω τη μεμβράνη που του φοράω τώρα και λέω να δοκιμάσω κάτι σε tempered glass..

 

Δες εδώ

Ένας φίλος έχει χρησιμοποιήσει το αντίστοιχο του link που έβαλα αλλά για 1020.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μενει ακομα πιο μεσα το τσαμακι παντως δεν νομιζω να γρατζουνιθει ευκολα. Καλη φαση και αυτη που ποσταρες, εχει και καλυτερο πιασιμο απο οτι βλεπω πιανει ολο το πλαισιο.

 

Έχω τη συγκεκριμένη σε καφέ.Προστατεύει εξαιρετικά καμερα πλαινά και οθόνη και είναι ιδιαίτερα πρωτότυπη..Στα αρνητικά βάζω το γεγονός ότι το 1020 γίνεται λίγο ογκώδες αλλά με εξαιρετικό κράτημα καθώς και το ότι πρέπει κάθε φορά να ξεκουμπώνεις το καπάκι της κάμερας-χρειάζεσαι 2 χέρια,αυτό καθιστά δύσκολες τις αυθόρμητες και γρήγορες φωτογραφίες.Είναι αρκετά οικονομική πάντως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις...

 

http://blackberry-cn.com/product-category/nokia-lumia-1020-2/protective-case-nokia-lumia-1020-2/

 

 

Στο ποστ 296 αναφέρομαι στη δικιά μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322690&page=20

Edited by vrontis
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο screen protector ή να με ενημερώσει για το τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχει κάποιος χρησιμοποιήσει tempered glass στη συσκευή? εαν ναι, στείλτε ένα link, γιατί θέλω να αλλάξω τη μεμβράνη που του φοράω τώρα και λέω να δοκιμάσω κάτι σε tempered glass..

 

Έχω βάλει δύο ίδια tempered glasses σε δύο διαφορετικά 925. Και στα δύο η τοποθέτηση ήταν καλή και χωρίς λάθη από πλευράς μου. Το θέμα δημιουργείται από την κυρτότητα του γυαλιού της οθόνης, το tempered glass δεν είναι εύκαμπτο, με αποτέλεσμα να μην πατάει περιμετρικά πανω στην οθόνη. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δημιουργείται ένα περιθώριο περίπου 3-5 mm περιμετρικά, το οποίο δεν φαίνεται καθόλου όταν η συσκευή λειτουργεί, αλλά είναι αντιαισθητικό με την οθόνη σβησμένη. Πολύ φοβάμει ότι για ένα άψογο αισθητικό αποτέλεσμα στο 925 είναι επιβεβλημένη η αγορά πλαστικού ποιοτικού screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω για ακουστικά με πλήκτρα έντασης φωνής πέρα του πλήκτρου απάντησης κλήσης. Έχει να προτείνει κανεις κάποιο μοντέλο; με ενδιαφέρει τα μην είναι ακουστικά που σφηνωνουν στο αυτι αλλά που ακουμπανε όπως π.χ. του iPhone.

Έχω βρει της sony τα sth-30 αλλα δεν ξέρω αν ειναι συμβατά με τα WP, αν και υποψιάζομαι πως αν ειναι συμβατά με Android θα ειναι και με WP. Δοκίμασα και της apple αυτά που δίνει με το 5s και λειτουργούν όλα άψογα πέραν των πλήκτρων έντασης (+ -).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα θα ήθελα τα φώτα σας. Αγόρασα σήμερα αυτή τη κάρτα από τον κωτσόβολο και στο κινητό λέει ότι "SD δεν βρέθηκε" τι μπορώ να κάνω; να πάρω κάποια άλλη; Ποια μου προτείνετε (ειδικά αν την έχετε δουλέψει κιόλας ακόμη καλύτερα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Edit: Διάβασα σε ξένα forums η λύση είναι μία... με εγκατεστημένη τη κάρτα sd στο κινητό, κάνουμε hard reset, σετάρισμα όλα από την αρχή δυστυχώς, αλλά τουλάχιστον η κάρτα πλέον λειτουργεί! :)

Edited by aris4me
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το battery grip (pd-95g) το έχει βρει κάπου κάποιος φτηνα;

 

Ρίξε μια ματιά στο ebay

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

κάποια καλή θήκη για 930 παίζει? Θα προτιμούσα όχι πορτοφόλι και όσο πιο λεπτή για να μην χάσει την ομορφιά του το κινητό. Αν κάποιος έχει κάποιο λινκ θα με εξυπηρετούσε.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το battery grip (pd-95g) το έχει βρει κάπου κάποιος φτηνα;

Είχα πάρει το δικό μου τον Μάρτιο από το ebw στα 50 ευρώ αν θυμάμαι καλά,ήταν φθηνότερο ακόμα και από το ebay εκείνη τη περίοδο.Πλέον δεν ξέρω αν το έχει πάντως οι τιμές από ότι βλέπω στο λινκ,έχουν πέσει.

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό screen protector για lumia 930 ξέρει κανείς? Να κάθεται καλά στις καμπύλες της οθόνης..
Link to comment
Share on other sites

Κανένα hands free ψιλοαδιαβροχο ξέρει κανείς;

Βασικά το κουμπάκι δεν δουλεύει.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την cp-637 Nokia flip case και το έβαλα για πλάκα επάνω στην ασύρματη φόρτιση.... λοιπόν φορτίζει κανονικότατα έτσι; Έπαθα σοκ, δεν το περίμενα. Η θήκη εκτός των άλλων, ακριβούτσικη, πολύ ποιοτική, αλλά το περτικαλί που προτίμησα, εκτός του ότι είναι πολύ φωσφορίζον, λερώνει και λερώνει πολύ....:( Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...