Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αξιζει τα βιντεο οχι δεν παιζουν με το πενακι αλλα σου ανοιγει τις φωτιο με ωραιο εφε

Η ρομ ειναι ολοκληρομενη ολα δουλεβουν ρολοι και η μπαταρια καλη.

added fix for airview,στο changelog το γραφει.ελεγα να την βαλω,αλλα το airview,ειναι ολα τα λεφτα.τελικα δουλευει η οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

added fix for airview,στο changelog το γραφει.ελεγα να την βαλω,αλλα το airview,ειναι ολα τα λεφτα.τελικα δουλευει η οχι?

 

Δουλευει παντου ακομα και κατα την πλοηγηση εχει χρησιμοτητα ειναι πολυ καλο το μονο που δεν κανει ειναι στο γκαλερι να κανει προεπισκοπηση τα βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που ήμουν στην Stock 4.1.2 με την Rocket v.3 που έβαλα χτες βράδυ δεν είδα καμιά μα καμιά διαφορά και απορώ που είδαν κάποιοι το smooth τα ψηλοκολληματάκια του τα είχε και η stock και η rocket, απ' ότι συζήτησα που έκανα με φίλο στο Viper μου είπε για ελάχιστες αλλαγες

 

Και εγώ το ίδιο παρατηρώ. καμία διαφορά με την alliance.

 

Ερώτηση: το Swype έχει πειράξει τον τρόπο που αλλάζεις γλώσσα?

spada
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει παντου ακομα και κατα την πλοηγηση εχει χρησιμοτητα ειναι πολυ καλο το μονο που δεν κανει ειναι στο γκαλερι να κανει προεπισκοπηση τα βιντεο.

εχει δοκιμασει κανεις,αναπαραγωγη βιντεο?εκει τα παιζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μου κανει κατι τρελα η chrack γι'αυτο ψαχνομαι... Σημερα το πρωι π.χ και ευτιχως που το ακουσα... Φορτιζε ( φυσικα το εχει ξανα κανει 2 φορες αν θυμαμαι καλα σε ασχετα χρονικα διαστηματα ) και ακουω δονιση ενα ντρουτ πεταγομαι τιποτα σβιστη η οθονη μετα απο δυο δευτερολεπτα ντρουτ ντρουτ ρε παταγα να ανοιξει η οθονη τιποτα... Αυτο μου το εκανε και σε αλλες rom ics αλλα μου ελεγε οτι προεκιψε προβλημα στο ταδε προγραμμα και πατουσα οκ... Σ'αυτο τιποτα και αναγκαζομαι και παταω συνεχεια το power και κανει restart
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Εκεί τα παίζει κανονικά.

ε τοτε?τι καθομαι?την κατεβαζω ηδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο παρατηρώ. καμία διαφορά με την alliance.

 

Ερώτηση: το Swype έχει πειράξει τον τρόπο που αλλάζεις γλώσσα?

 

εχει μεγαλη διαφορα με την alliance:)

ειδικα στον browser....επαθα πλακα εδω...

επισης δουλευουν τα παντα εδω...

μεχρι και η προεπισκοπιση στα βιντεο με το πενακι....

 

ε ρε ετσι και βγαλει η samsung κατι επισημο τι εχει να γινει.....

 

Ναι αξιζει τα βιντεο οχι δεν παιζουν με το πενακι αλλα σου ανοιγει τις φωτιο με ωραιο εφε

Η ρομ ειναι ολοκληρομενη ολα δουλεβουν ρολοι και η μπαταρια καλη.

 

φιλε μου το εγραψα και πιο πανω ! σε μενα ανοιγουν τα βιντεο με το πενακι κανονικα!!!!

 

ρε φιλε μου κανει κατι τρελα η chrack γι'αυτο ψαχνομαι... Σημερα το πρωι π.χ και ευτιχως που το ακουσα... Φορτιζε ( φυσικα το εχει ξανα κανει 2 φορες αν θυμαμαι καλα σε ασχετα χρονικα διαστηματα ) και ακουω δονιση ενα ντρουτ πεταγομαι τιποτα σβιστη η οθονη μετα απο δυο δευτερολεπτα ντρουτ ντρουτ ρε παταγα να ανοιξει η οθονη τιποτα... Αυτο μου το εκανε και σε αλλες rom ics αλλα μου ελεγε οτι προεκιψε προβλημα στο ταδε προγραμμα και πατουσα οκ... Σ'αυτο τιποτα και αναγκαζομαι και παταω συνεχεια το power και κανει restart

 

καποια εφαρμογη που δεν ειναι η συμβατη στο κανει αυτο! :)

σε μενα ηταν το player pro...δεν δουλευε με ΤΜ5 και μου εκανε αυτο που λες...!!!

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΚΑΙ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΙΤΑΣ με την ρομ που φορας...

βαλε την τελευταια ροκετ.....ολα δουλευουν ρολοι εκει.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

οντως η ροκετ ειναι μεχρι στιγμης η καλυτερη,τις δοκιμασα ολες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ πέρασα από όλες μέχρι να καταλήξω στην ροκετ. Όλες κάνουν νερά. Η alliance είχε θέματα. Η ροκετ δεν παίζεται σε ταχύτητα ειδικά όπως λέει και ο Fred στον browser είναι εμφανής μιας και το κινητό το λιώνω στην κυριολεξία στο σερφαρισμα.

 

Ούτε force close ούτε τίποτα. Κρίμα που το άφησε ο eybee. Πολύ κρίμα...

 

ΥΓ Τα κλασσικά redraw στον launcher να μην είχε και αυτή... Ίσως η επίσημη το λύσει.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Freddaras για να καταλαβω τι ενοεις σου πεζει τα βιντεακια?

Στην γκαλερι ανοιγεις εναν φακελο και εχει μεσα φωτο και βιντεο...

Πασ το πενακι πανω απο τις φωτο και κανει το εφε οτι τις μεγενθυνει οκ?

Οταν ομως κανεις το ιδιο σε ςνα βιντεο το μεγενθυνει αλλα δεν το πεζει τουλαχιστον σε μενα .μεσα απο την αναπαραγογη βιντεο οταν πας το πενακι στην γραμη εξελιξης του βιντεο σου κανει την προεπισκοπηση του βιντεο κανονικα.

Εσενα κανει κατι διαφορετικο?

Απο την εφαρμογη αναπαραγογη βιντεο να βλεπεις κανονικα τα βιντεο οχι απο το γκαλερι.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα την εχω κατεβαση αλλα στο site δεν λεει καποιο md5 code για να δω αν εχει κατεβει σωστα... Υπαρχει ή οντως δεν το εχει βαλει??

 

Edit : Συγνωμη εχθες εκανα λαθος... Ειμαι με Αlliance μπορω να κανω full wipe με αυτη?

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Freddaras για να καταλαβω τι ενοεις σου πεζει τα βιντεακια?

Στην γκαλερι ανοιγεις εναν φακελο και εχει μεσα φωτο και βιντεο...

Πασ το πενακι πανω απο τις φωτο και κανει το εφε οτι τις μεγενθυνει οκ?

Οταν ομως κανεις το ιδιο σε ςνα βιντεο το μεγενθυνει αλλα δεν το πεζει τουλαχιστον σε μενα .μεσα απο την αναπαραγογη βιντεο οταν πας το πενακι στην γραμη εξελιξης του βιντεο σου κανει την προεπισκοπηση του βιντεο κανονικα.

Εσενα κανει κατι διαφορετικο?

Απο την εφαρμογη αναπαραγογη βιντεο να βλεπεις κανονικα τα βιντεο οχι απο το γκαλερι.

 

Και μενα αυτο ακριβως κανει.

Eιναι οντως κορυφη η rom. :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε αν χρειάζεται full wipe από άλλες ROMs. Στη Rocket, μόνο αν είσαι σε άλλη XXLS7 ROM (Alliance, stock) δε χρειάζεται. Ούτως ή άλλως όμως, ένα full wipe δεν έβλαψε ποτέ κανένα. Backup με Titanium, flash τη ROM, restore και είστε ΟΚ.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω τη ροκετ 3 σημερα (1η μετα τη στοκ και η διαφορα ειναι τεραστια).

 

Χρειαζομαι και καποιο συγκεκριμενο κερνελ η ειμαι ενταξει με τον στοκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα την εχω κατεβαση αλλα στο site δεν λεει καποιο md5 code για να δω αν εχει κατεβει σωστα... Υπαρχει ή οντως δεν το εχει βαλει??

 

Edit : Συγνωμη εχθες εκανα λαθος... Ειμαι με Αlliance μπορω να κανω full wipe με αυτη?

 

Ασε την αλιανς και βαλε RοcketROM να σωθεις. το mb5 ειναι

4ab692dbb733d175f6d948fd1a900551

εγω για να ειμαι συγουρος βαζω abyys και μετα φουλ γουαιπ αν καποιως κανει κατευθειαν ασ μας πει βα ξερουμε αλα καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογηρευε

Link to comment
Share on other sites

Ασε την αλιανς και βαλε RοcketROM να σωθεις. το mb5 ειναι

4ab692dbb733d175f6d948fd1a900551

εγω για να ειμαι συγουρος βαζω abyys και μετα φουλ γουαιπ αν καποιως κανει κατευθειαν ασ μας πει βα ξερουμε αλα καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογηρευε

 

Παιδιά εγώ κάνω Full Wipe με τον kernel του Philz. Είναι safe και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα. ( βέβαια όλα αυτά που κάνουμε εδώ έχουν πάντα το ρίσκο τους)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως ξαναβάζουμε το φόντο που είχε ο eybee στην ρόκετ? Έβαλα ένα δικό μου και τώρα θέλω να ξαναβάλω αυτό που είχε και δεν μπορώ να το βρω. Που είναι οοεεοο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως ξαναβάζουμε το φόντο που είχε ο eybee στην ρόκετ? Έβαλα ένα δικό μου και τώρα θέλω να ξαναβάλω αυτό που είχε και δεν μπορώ να το βρω. Που είναι οοεεοο!

 

δεν θυμαμε ποιο ειχε αλα λογικα αν πατησεις το δαχτυλο πανω στην οθονη συνεμομενα μετα ορισμος φοντου / αρχικη οθονη /θεματα φοντου λογοκα εκει θα ειναι για δες. αν οχι πες ποια φωτο θες μπας και την εχω...

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμε ποιο ειχε αλα λογικα αν πατησεις το δαχτυλο πανω στην οθονη συνεμομενα μετα ορισμος φοντου / αρχικη οθονη /θεματα φοντου λογοκα εκει θα ειναι για δες. αν οχι πες ποια φωτο θες μπας και την εχω...

Οχι δεν είναι εκεί γιαυτό και έχω σκάσει:mad: Ειναι αυτή με τα 2 φτερά. Εχει την τέλεια απόχρωση του μπλε, ενω οι άλλες που βρήκα στο ιντερνετ δεν ήτανε τόσο καλές.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι εκεί γιαυτό και έχω σκάσει:mad: Ειναι αυτή με τα 2 φτερά. Εχει την τέλεια απόχρωση του μπλε, ενω οι άλλες που βρήκα στο ιντερνετ δεν ήτανε τόσο καλές.

 

δεν βρησκω τροπο να την ανεβάσω Εδω μου μαιλ σου να στην στυλω την εχω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον PhilZ-cwm6 v3.1 με την ROCKET ROM-v3 final-XXLS7? Έχει εμφανή διαφορά με τον default της ROM?

 

Επίσης δοκίμασα να μειώσω τα DPI και είδα ότι ο default launcher δεν το υποστηρίζει. Κανένας άλλος αξιόλογος launcher?

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε!!!

Έρχεται η LS9!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33781309

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...