Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

 

 

έχω κατεβάσει και έχω βάλει την AllianceROM JB XXLS7 4.1.2

 

αλλά δεν ξέρω πως δουλεύει το ota live

 

 

έχω το ROM-Customizer και έκανα εγκατάσταση το CustomSettings.apk σαν ξεχωριστώ εικονίδιο δεν το έχει ενώ μέσα στο ROM-Customizer έχει ena old alliance ota και πουθενά το νέο , που βλέπω τo νέο!!!!! για να κάνω εγκατάσταση τα update!!!!!!!!!

 

Εκει στο old θα πας και θα κάνεις τα updates.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από σχεδόν ένα 24ωρο με την alliance είπα να δοκιμάσω την ρομ του eybee. Οι πρωτες εντυπώσεις μου είναι ότι είναι πιο smooth και λίγο πιο γρήγορη απο την alliance. Απο ενα γρήγορο τεστ που έκανα δεν πρέπει να υπάρχει το πρόβλημα με το focus στην κάμερα. Στην alliance μερικές φορές δεν λειτουργούσε καλά με αποτέλεσμα να βγαίνουν λίγο θολά τα βίντεο 1080. Τα άλλα bugs υπάρχουν και εδώ.(callendar widget , και όταν μέσα από την κάμερα πάμε να μπούμε με το πενάκι στην γκάλερι κάτω δεξιά.)

 

η ρομ που λες εχει text wrapping στον browser?

 

και ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα με την alliance που αξιζει τον κοπο να κανεις την μεταβαση?

επισης το γεγονος οτι η alliance εχει ota updates μου αρεσει για την ωρα!

ηδη μπηκε μπλε θεμα κτλ κτλ κτλ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την μια jb οπου υπαρχει στο sammobile.com/firmware τωρα βλεπω εναν χαμο για την alliance συγνωμη πως μπορω να την βαλω αυτην μιας και μου ειναι ευκολο απο odin γινεται? πρεπει να αλλαξω kernel? εχω τον 3,0,31-302285 sep-64#2 smp preempt. ευχαριστω οποιον μπορεσει να ασχοληθει.
Link to comment
Share on other sites

η ρομ που λες εχει text wrapping στον browser?

 

και ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα με την alliance που αξιζει τον κοπο να κανεις την μεταβαση?

επισης το γεγονος οτι η alliance εχει ota updates μου αρεσει για την ωρα!

ηδη μπηκε μπλε θεμα κτλ κτλ κτλ...

Ναι έχει text wrap. Όχι τελικά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά για

να κάνεις την μετάβαση ( Αν και το focus στην κάμερα δειχνει να δουλεύει καλά.)

Υ.Γ Στο quadrant μου έχει βγάλει 4507.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει text wrap. Όχι τελικά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά για

να κάνεις την μετάβαση ( Αν και το focus στην κάμερα δειχνει να δουλεύει καλά.)

Υ.Γ Στο quadrant μου έχει βγάλει 4507.

 

να σε ρωτησω λιγο κατι?

το mod για το multiwindow σου δουλευει σωστα?

εγω το εβαλα αλλα εχω θεματα!

πχ βαζω το facebook μεσα και μου βγαζει οτι μπηκε το viber!

οτι να ναι δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω λιγο κατι?

το mod για το multiwindow σου δουλευει σωστα?

εγω το εβαλα αλλα εχω θεματα!

πχ βαζω το facebook μεσα και μου βγαζει οτι μπηκε το viber!

οτι να ναι δηλαδη...

Εννοεις το mod για να μπορείς να βάζεις και άλλες εφαρμογές μεσα στην μπάρα? Δεν το έχω. Και δεν ξέρω που θα το βρώ για να το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το mod για να μπορείς να βάζεις και άλλες εφαρμογές μεσα στην μπάρα? Δεν το έχω. Και δεν ξέρω που θα το βρώ για να το βάλω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1961314

 

αλλα μαλλον επειδη εισαι σε στοκ ρομ αν καταλαβα καλα δεν θα σου δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει στην αλιανς ποιο απο ολα πρεπει ν πατησω για απνταιτ?? Βλεπω και λεει οτι εχω την xxls1 γιατι δεν ειναι η 7 τι γίνετε
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει στην αλιανς ποιο απο ολα πρεπει ν πατησω για απνταιτ?? Βλεπω και λεει οτι εχω την xxls1 γιατι δεν ειναι η 7 τι γίνετε

 

δεν καταλαβα τι εννοεις...

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εννοεις...

 

Πλυροφοριες συσκευής βασικο φασμα xxls1 δεν θα επρεπε να γραφει xxls7 που ειναο η κενουργια βαση? Και οταν ανοιγεις το ρομ κουστομιζε ποιο απο αλα αυτα πρεπει να πατησω.

 

Και κατι ακομα μπορω να φτιαξω τα 15 τογκλες αυτα που θελω εγω

Μπορω να βαλω καλλ ρεκορντερ

Μπορω να βαλω μπλε θεμα

Freddaras κρεμομαι απο τα χιλη σου

Link to comment
Share on other sites

Πλυροφοριες συσκευής βασικο φασμα xxls1 δεν θα επρεπε να γραφει xxls7 που ειναο η κενουργια βαση? Και οταν ανοιγεις το ρομ κουστομιζε ποιο απο αλα αυτα πρεπει να πατησω.

 

Και κατι ακομα μπορω να φτιαξω τα 15 τογκλες αυτα που θελω εγω

Μπορω να βαλω καλλ ρεκορντερ

Μπορω να βαλω μπλε θεμα

Freddaras κρεμομαι απο τα χιλη σου

 

φιλε μου θα πρεπει να καταλαβουμε οτι ολο αυτο ειναι μια beta εκδοση και παλι!

μην περιμενεις να δουλευουν ολα οπως μια κανονικη ρομ!:)

οχι call rec δεν εχει

15 τογκλες εχει αλλα δεν ρυθμίζεται!

μπλε θεμα βαζεις κανονικα μεσα απο το ota...

 

για το αλλο εχεις δικιο xxls1 γραφει αλλα ειναι 7:)

 

παιδια υπομονη!

ειμαι σιγουρος οτι ο κρακ κτλ θα βγαλουν τις επομενες μερες ρομ που θα διορθώνουν την κατάσταση!

και οταν βγει οφισιαλ ρομ απο την samsung τα πραγματα θα βελτιωθουν και αλλο!

για την ωρα πειραματιζόμαστε!:)

 

φιλε αν θες ολα τα υπολοιπα γυρνα σε μια προηγουμενη ρομ μεχρι να βγει κατι επισημο!:)

 

Ναι έχει text wrap. Όχι τελικά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά για

να κάνεις την μετάβαση ( Αν και το focus στην κάμερα δειχνει να δουλεύει καλά.)

Υ.Γ Στο quadrant μου έχει βγάλει 4507.

 

να σε ρωτησω λιγο κατι?

το mod για το multiwindow σου δουλευει σωστα?

εγω το εβαλα αλλα εχω θεματα!

πχ βαζω το facebook μεσα και μου βγαζει οτι μπηκε το viber!

οτι να ναι δηλαδη...

 

τελικα την απαντηση την δινει ο ιδιος ο dev και παλι...

Lol yeah it has been nice in some ways

And yeah the multiwindow is hacked. There is a MOD available in OTA.

However it seems this hack has a bug when having lots of apps makin it impossible to add apps from the scroll part of the app list.

Will see what i can do once i my brains settled down from this stressfu day.

 

αυτο το προβλημα ακριβως εχω!

χαιρομαι με αυτη τη ρομ που εχουμε συνεχεια απαντησεις βελτιωσεις κτλ καθε μερα!:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω ορεξη για δοκιμες φαίνετε καταπλυκτικη και περιμενουμε μικρες βελτιωσεις

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω ορεξη για δοκιμες φαίνετε καταπλυκτικη και περιμενουμε μικρες βελτιωσεις

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

δες διορθωσα το post μου!

αυτος που εφτιαξε την αλιανσε ψαχνεται συνεχεια και απαντάει σε ολα τα προβληματα!

δεν προλαβα να πω στο φορουμ οτι το χακ για την "multiview" δεν δουλευει σωστα και ηδη εδωσε απαντηση!

πιστευω τις επομενες μερες θα εχουμε και αλλες βελτιωσεις!:)

για την ωρα ειναι η μοναδικη ρομ πανω στην νεα βαση που εχει τοσο "κίνηση" ;)

 

φιλε εδω ειδα οτι αρχισαν να βγαινουν και οι πρωτες ρομ με call rec κτλ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1980506

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Στην alliance πάντως παίζει μια χαρά το call recording, απλά χρειάζεται μια εφαρμογή όπως το total recall, καθώς δεν υπάρχει κουμπί πάνω στον dialer.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ολα τα φλασαρισματα που εκανα με σχεδον ολες τις ρομ ειπα να του βαλω την τελευταια στοκ ρομ και να περιμενω την κανονικη jb να του βαλω.Το εκανα μεσω odin 2 φορες κιολας αλλα και τις 2 κολλαει στο Samsung και μενει εκει.Καποια ιδεα να το επαναφερω;

 

Ολα οκ μπηκα μεσω recovery και ολα ενταξει

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Με φορματ συστεμ ντατα και πρειλοαντ θα χασω φωτο και φακελους που εχω στην συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χτες βράδυ την νέα stock version ! Προς το παρόν όλα δείχνουν κανονικά. Και σήμερα το πρωί πέρασα και την τελευταία kernel. Αυτό που δεν ξέρω αν και πως δουλεύει είναι αυτό το Air View. Μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι χρήση έχει αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Με φορματ συστεμ ντατα και πρειλοαντ θα χασω φωτο και φακελους που εχω στην συσκευη?

 

Όχι εγώ δεν έχασα τίποτα.

Τεσπα εγώ το multiwindow χακ δεν μπορώ να το δουλέψω με τίποτα.

Έκανα την βλακεία και το έβαλα χωρίς να πάρω μπακ απ την ρομ και τώρα δεν μπορώ να επαναφέρω το παλιό.

Τεσπα υπομονή.

Νομίζω πάντως ότι η τελική έκδοση της jelly θα είναι κάτι μεταξύ αυτής της έκδοσης και της προηγούμενης.

Νομίζω σύντομα θα έχουμε και άλλο leak

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα αλιανσ αλα μπερδευτικα με τα απντειτ που ειχε άλλαζα μπαταρίες αλλα δεν τις άλλαζε ποτε εκνεβριστικκα και σημερα εβαλα SVA ROM JB v2.1 δεν δουλευει το εαρ βιου ολα τα αλλα κομπλε. Περιμενω κατι καλητερο
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα αλιανσ αλα μπερδευτικα με τα απντειτ που ειχε άλλαζα μπαταρίες αλλα δεν τις άλλαζε ποτε εκνεβριστικκα και σημερα εβαλα SVA ROM JB v2.1 δεν δουλευει το εαρ βιου ολα τα αλλα κομπλε. Περιμενω κατι καλητερο

 

Το χακ multiwindow σου δουλεύει κανονικά;

Το δοκίμασες;

Εδώ είδα ότι βγήκε call rec για την αλιανσε αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω ακόμη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το χακ multiwindow σου δουλεύει κανονικά;

Το δοκίμασες;

Εδώ είδα ότι βγήκε call rec για την αλιανσε αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω ακόμη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Sent from my note

 

Τι ειναι αυτο αν ενοεις το δυπλο παράθυρο ναι εχει 7_8 εφαρμογες που μπωρεις να τις ανοίξεις. Στα 15 τογκλες δεν δουλευει ο φακος.ουτε πεζει βιντεο αν βαλεις το πενακι απο πανω.

Το λινκ που εδωσες δεν μου το ανοιγει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σχετικο και...ασχετο???εχω φλασαρει σεχεδον ολες τις leaked jb roms(bangsti,rocket κλπ)και αντιμετοπιζω με ολες το ιδιο προβλημα με το titanium:οταν επιλεγω εγκατασταση αποντων εφαρμογων με βαζει να τις εγκαταστησω χειροκινητα μια μια(εχω την paid version του titanium)μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σχετικο και...ασχετο???εχω φλασαρει σεχεδον ολες τις leaked jb roms(bangsti,rocket κλπ)και αντιμετοπιζω με ολες το ιδιο προβλημα με το titanium:οταν επιλεγω εγκατασταση αποντων εφαρμογων με βαζει να τις εγκαταστησω χειροκινητα μια μια(εχω την paid version του titanium)μηπως ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?:worry:

 

Να πας στο μαρκετ και να κανεις εγκατασταση το κλειδι θα σου λεει αγορασμενο αλλα δεν το εχεις κανει εγκατασταση. Για δοκιμασε. Εκτος και αν δεν το εχεις αγορασει.....

Link to comment
Share on other sites

Να πας στο μαρκετ και να κανεις εγκατασταση το κλειδι θα σου λεει αγορασμενο αλλα δεν το εχεις κανει εγκατασταση. Για δοκιμασε. Εκτος και αν δεν το εχεις αγορασει.....

OK ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ KEY ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...