Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχεις custom bootloader, μπορείς να την περάσεις πολύ εύκολα την 4.4.4 από την micro_sd. Αφού περάσεις την rom, πριν το ανοίξεις για πρώτη φορά, πέρνα και τα gaps και είσαι έτοιμος.

 

οκ την περναω και επανερχομαι με εντυπωσεις.απο το λινκ που ποσταρα για να κατεβασω τη ρομ δεν υπαρχουν seeders και απο χθες το βραδυ που ξεκινησα ειμαι στο 80%.αν καποιος ξερει για τυχων προβληματα η bugs που υπαρχουν στην 11 ας μου πει να τσεκαρω μιας και πλεον δεν ειναι η βασικη μου συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ την περναω και επανερχομαι με εντυπωσεις.απο το λινκ που ποσταρα για να κατεβασω τη ρομ δεν υπαρχουν seeders και απο χθες το βραδυ που ξεκινησα ειμαι στο 80%.αν καποιος ξερει για τυχων προβληματα η bugs που υπαρχουν στην 11 ας μου πει να τσεκαρω μιας και πλεον δεν ειναι η βασικη μου συσκευη.

 

Το έχω δώσει στην μητέρα μου και της είχα περάσει την nightly από τις 4/9 αν θυμάμαι καλά. Πέρα από 2-3 φορές την εβδομάδα κόλλημα που ήθελε αφαίρεση μπαταρίας (τόσο όμως, 2-3 φορές την εβδομάδα) δεν είχε θέμα, πολύ γρήγορη και σμουθ. Η λογική υπαγορεύει πως όσο πιο καινούργια nightly, τόσο λιγότερα bugs. Βέβαια δεν είναι και ευαγγέλιο.

 

Άν έχεις θέμα στείλε μου, απλά βλέπω το φορουμ 1 φορά την ημέρα λόγω τρεξίματος.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει στην μητέρα μου και της είχα περάσει την nightly από τις 4/9 αν θυμάμαι καλά. Πέρα από 2-3 φορές την εβδομάδα κόλλημα που ήθελε αφαίρεση μπαταρίας (τόσο όμως, 2-3 φορές την εβδομάδα) δεν είχε θέμα, πολύ γρήγορη και σμουθ. Η λογική υπαγορεύει πως όσο πιο καινούργια nightly, τόσο λιγότερα bugs. Βέβαια δεν είναι και ευαγγέλιο.

 

Άν έχεις θέμα στείλε μου, απλά βλέπω το φορουμ 1 φορά την ημέρα λόγω τρεξίματος.

 

περασα τη cm περασα και τα gapps αλλα στην επανεκινηση κολλαει 2 φορες στο logo και με γυρναει παλι recovery.μηπως ξερεις γιατι συμβαινει αυτο?γυρισα παλι σε sweet και μπουταρε μια χαρα.αν εχεις καποια ιδεα πες μου τι να κανω να την ξαναπερασω.

Link to comment
Share on other sites

περασα τη cm περασα και τα gapps αλλα στην επανεκινηση κολλαει 2 φορες στο logo και με γυρναει παλι recovery.μηπως ξερεις γιατι συμβαινει αυτο?γυρισα παλι σε sweet και μπουταρε μια χαρα.αν εχεις καποια ιδεα πες μου τι να κανω να την ξαναπερασω.

 

Πριν τα περάσεις έκανες φουλ φορματ?

 

edit: (εννοώ wipe cache+data + χειροκίνητα delete του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους!! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια αξιόλογη ρομ αλλά να υποστηρίζει και την χρήση της πενας... Μου το έφερε ένας φίλος να του περάσω ρομ αλλά δεν ξέρω ποια είναι πιο καλή... Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια αξιόλογη ρομ αλλά να υποστηρίζει και την χρήση της πενας... Μου το έφερε ένας φίλος να του περάσω ρομ αλλά δεν ξέρω ποια είναι πιο καλή... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

σε μενα ειχε κατσει η sweet καλα.νομιζω αξιζει να τη δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

- Ναι το έχω δοκιμάσει κατευθείαν στην συσκευή, και μάλιστα εβγαλα την sd, αλλά δεν........ συμπεριφέρεται ακριβώς το ίδιο....

 

- Δεν μπορώ να περάσω άλλη εκδοση recovery και κάνει το ίδιο, εγκαθίσταται δηλαδή, αλλά όταν μπουτάρει βρισκομαι ξανά με την ίδια.

 

- Θα δοκιμάσω άπο άλλο υπολογιστή με odin, στα λάπτοπ, δεν παίζει....και θα επανέλθω...

 

Τελικά κατάφερα με odin να περάσω την στοκ ρομ, αλλά όταν ξαναρουταρα, κάνει ακριβώς τα ίδια. Δεν μπορώ να βάλω καμμμία ρομ πέραν της nighlty και της SOPK.....

 

Συνεχίζει να ψάχνει ενα E:sd-ext....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και γω τις τελευταίες μέρες με ένα note. Απ ότι κατάλαβα όμως από 2-3 σελίδες που διάβασα για να φύγουν κάποια κολληματακια είμαι για custom rom. Επειδή στο άλλο μου κινητό έτρεχα την cm11 την έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και γω τις τελευταίες μέρες με ένα note. Απ ότι κατάλαβα όμως από 2-3 σελίδες που διάβασα για να φύγουν κάποια κολληματακια είμαι για custom rom. Επειδή στο άλλο μου κινητό έτρεχα την cm11 την έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει?

 

100%. Έχω περασμένη στο note της μητέρας μου την cm11 nightly από 4/9. Εξαιρετική. Όταν γυρίσω Ελλάδα θα της περάσω την τελευταία που έχει βγει, αλλά είναι σε φοβερά stable επίπεδο από αρχές Σεπτεμβρίου

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την cwm με το rom manager αλλά τίποτα. Μου βγάζει την στοκ

 

Γιατιί δεν κατεβάζεις την τελευταία nightly και δεν την περνάς από το recovery ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μα την recovery προσπαθώ να περάσω με το rom manager

 

Τότε κάνε το εξης. Περνα την εφαρμογη cyanogenmod one click installer . Με αυτή θα σου περάσει μέσω υπολογιστή πανεύκολα την 4.3.1 έκδοση. Δεν σε νοιάζει, έτσι θα περαστεί custom recovery. Μετά, αφού περαστεί, περνάς μέσα από το custom πλεον recovery την τελευταία Nightly. Πλάγια οδός και πιο χρονοβόρα, αλλα παρακαμπτεις τα προβληματα που συναντας

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Το π****α το galaxy και δεν μπορώ να το επαναφέρω

 

Δεν το φλάσαρες με το one click installer που σου είπα?

Edited by Sol_Ballads

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Άσε. Σκατα τα έκανα. Άλλα ήθελα να κάνω άλλα έκανα και άλλα νόμισα ότι έκανα. Πως το επαναφέρω τώρα?

 

Μόλις βρήκα αυτό http://www.android.gs/easily-fix-bricked-samsung-galaxy-note-n7000/ . Ελπίζω να με βοηθήσει. Θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι. Αν ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο δεκτός

Edited by m7ixalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποια εφαρμογη για touch to focus στο βιντεο? Γενικως ειμαι ευχαριστημενος με την καμερα αλλα αυτο του λειπει...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια εχω το νοτε και πριν πολυ καιρο το ειχα σπασει....ουτε θυμαμαι πως...σημερα στα καλα καθουμενα εσβησε και μετα ανοιξε μονο του και κολλησε στην οθονη εναρξης samsyng galaxy note και μενει για ωρες εκει.τι εβγαλα μπαταριες τις ξαναβαλα συνεχεια το ιδιο...παει εκει και κολλαει...καποιος κατι????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το νοτε και πριν πολυ καιρο το ειχα σπασει....ουτε θυμαμαι πως...σημερα στα καλα καθουμενα εσβησε και μετα ανοιξε μονο του και κολλησε στην οθονη εναρξης samsyng galaxy note και μενει για ωρες εκει.τι εβγαλα μπαταριες τις ξαναβαλα συνεχεια το ιδιο...παει εκει και κολλαει...καποιος κατι????

 

official το κινητό ή πειραγμένο (root); Σε recovery menu μπαινει; (πανω κουμπί φωνής + κεντρικό πλήκτρο + power, με κλειστό το τηλέφωνο). Αν ναι, μπες και κάνε μια εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης (cache).

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το νοτε και πριν πολυ καιρο το ειχα σπασει....ουτε θυμαμαι πως...σημερα στα καλα καθουμενα εσβησε και μετα ανοιξε μονο του και κολλησε στην οθονη εναρξης samsyng galaxy note και μενει για ωρες εκει.τι εβγαλα μπαταριες τις ξαναβαλα συνεχεια το ιδιο...παει εκει και κολλαει...καποιος κατι????

 

δεν το βαζεις σε download mode να του περασεις καμια official rom απο οντιν μπας και ξεμπλοκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το θηρίο με την τελευταια nightly cyanogenod και εχω το εξής προβλημα. Οταν συνδεω τα ακουστικα και με παιρνουν τηλεφωνο, ο ηχος κλησης ακούγεται απο αυτα και οχι απο το ηχειο. Μπορω να το διορθωσω με καποια ρυθμιση ή εφαρμογη; οσο και αν εψαξα για λυση δεν καταφερα να βρω κατι. Ευχαριστω εκ των προτέρων. Edited by spkour
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το θηρίο με την τελευταια nightly cyanogenod και εχω το εξής προβλημα. Οταν συνδεω τα ακουστικα και με παιρνουν τηλεφωνο, ο ηχος κλησης ακούγεται απο αυτα και οχι απο το ηχειο. Μπορω να το διορθωσω με καποια ρυθμιση ή εφαρμογη; οσο και αν εψαξα για λυση δεν καταφερα να βρω κατι. Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Δεν πιστεύω πως υπάρχει δυνατότητα γι'αυτό που ζητάς. Σε Cyanogen τουλάχιστον δεν έχω ακούσει για τέτοιου είδους mod σε καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ. Ειναι πάντως πολυ ενοχλητικό.

Βασικά τώρα κατάλαβα σωστά τι έγραψες, λάθος μου νόμιζα εννοούσες τη συζήτηση μέσω ακουστικού..

Για τον ήχο κλήσης σίγουρα υπάρχει κάπου λύση γιατί μια περίοδο είχαν παραπονεθεί πολλοί, αν βρω κάτι θα σε ενημερώσω. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...