Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαστείτε!!!

Έρχεται η LS9!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33781309

Δεν θα ησυχάσουμε ποτέ. Και πάνω που έλεγα ότι με την rocket θα κατασταλάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα ησυχάσουμε ποτέ. Και πάνω που έλεγα ότι με την rocket θα κατασταλάξω.

εγω γουσταρω.....:):):):)

ετσι ετσι το note θα αγγίξει το τελειο πλεον!

η κινηταρα δικαιώνεται.....:):):)

 

αγορασες ενα κινητο ενα χρονο πριν και αυτο ενα χρονο μετα ξεπερναει την καθε έννοια του "πικ"....:)

 

Freddaras για να καταλαβω τι ενοεις σου πεζει τα βιντεακια?

Στην γκαλερι ανοιγεις εναν φακελο και εχει μεσα φωτο και βιντεο...

Πασ το πενακι πανω απο τις φωτο και κανει το εφε οτι τις μεγενθυνει οκ?

Οταν ομως κανεις το ιδιο σε ςνα βιντεο το μεγενθυνει αλλα δεν το πεζει τουλαχιστον σε μενα .μεσα απο την αναπαραγογη βιντεο οταν πας το πενακι στην γραμη εξελιξης του βιντεο σου κανει την προεπισκοπηση του βιντεο κανονικα.

Εσενα κανει κατι διαφορετικο?

Απο την εφαρμογη αναπαραγογη βιντεο να βλεπεις κανονικα τα βιντεο οχι απο το γκαλερι.

 

οπως τα λες ειναι...

εγω μπερδεύτηκα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ησυχάσουμε ποτέ. Και πάνω που έλεγα ότι με την rocket θα κατασταλάξω.

 

Και ακόμα δεν έχουμε επίσημη κυκλοφορία της JB... Έχουμε δρόμο μπροστά μας... Ευτυχώς, γιατί η συσκευή κρατάει το ενδιαφέρον μας!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

να ρωτησω εχει δοκιμασει κανει ΜIUI ρομ ή AOKP με λειτουργιες Snote & Spen? :shifty:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε restore από Titanium, κάνετε εκτός από τις εφαρμογές και όλες τις ρυθμίσεις συστήματος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε restore από Titanium, κάνετε εκτός από τις εφαρμογές και όλες τις ρυθμίσεις συστήματος;

 

εγώ οχι μόνο τις ρυθμίσεις Wi-Fi και σελιδοδείκτες για όλα τα αλλά δεν βρησκω λόγο. .

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι με την παρακατω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

 

Προσωπικα μ'αρεσει καλυτερα απ'ολες! Γρηγορη, σταθερη με OTA updates, καλη μπαταρια, και ο developer ασχολειται αρκετα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι με την παρακατω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

 

Προσωπικα μ'αρεσει καλυτερα απ'ολες! Γρηγορη, σταθερη με OTA updates, καλη μπαταρια, και ο developer ασχολειται αρκετα!

 

θα έλεγα ότι ροκετ και αλιανς είναι ότι καλεί υπάρχει αυτή την στιγμή.

είχα αλιανς αλλά με χάλαγε ότι είχε πολλά θέματα τογκλες μπαταρίας κ.α. αλλά κανένα δεν μου τα έκανε εγκατάσταση γιατί ? κάποια στιγμή αν συνέχισει έτσι θα την ξαναβάλω

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτερες rom δεν θα ειναι οι jelly bean στο Note μας.

Καταναλωνουν παρα πολυ μνημη και αυτο δεν προκειται να αλλαξει.

800+ MB rom οταν τα windows xp ηταν 650mb!

 

Να μου δεσμευει μνημη με το καλημερα 550-700mb, ρε θα μας τρελανουν ?

 

Οι καλυτερες rom ειναι με 4.0.3 customies, Μiui, last rocket!

 

Τα παιχνιδια παιζουν σφαιρα, πολυ καλυτερα απο jelly και επισης δουλευει το Tegrak και κλειδωνεις την gpu (267mhz or 400mhz)

Ειναι γνωστο οτι το MALI MP400 εχει σαν τσιπακι 2 ταχυτητες 267Mhz (galaxy note, galaxy sii) και 400mhz(galaxy note 2, galaxy siii). Ο λογος που σε μας τρεχει πιο χαμηλα απο την samsung ειναι για θεμα καταναλωσης και θερμοτητας. Οταν το νεο exynos πηγε σε αρκετα πιο μικρη λιθογραφία τοτε εκανε το 400mhz στανταρ!

 

Απο μενα οι jelly beans τελος....γιατι πολυ απλα δεν προσφερουν τιποτα και κανουν το κινητο αρκετα πιο βαρυ βαζοντας ενα κάρο άχρηστα εφε...

 

Η καλυτερη ROM ειναι αυτη -> RocketRom ICS 4.0.3 (V. 7.4.0.3)

....οσο για το project butter, project zero θα το ελεγα!

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτερες rom δεν θα ειναι οι jelly bean στο Note μας.

Καταναλωνουν παρα πολυ μνημη και αυτο δεν προκειται να αλλαξει.

800+ MB rom οταν τα windows xp ηταν 650mb!

 

Να μου δεσμευει μνημη με το καλημερα 550-700mb, ρε θα μας τρελανουν ?

 

Οι καλυτερες rom ειναι με 4.0.3 customies, Μiui, last rocket!

 

Τα παιχνιδια παιζουν σφαιρα, πολυ καλυτερα απο jelly και επισης δουλευει το Tegrak και κλειδωνεις την gpu (267mhz or 400mhz)

Ειναι γνωστο οτι το MALI MP400 εχει σαν τσιπακι 2 ταχυτητες 267Mhz (galaxy note, galaxy sii) και 400mhz(galaxy note 2, galaxy siii). Ο λογος που σε μας τρεχει πιο χαμηλα απο την samsung ειναι για θεμα καταναλωσης και θερμοτητας. Οταν το νεο exynos πηγε σε αρκετα πιο μικρη λιθογραφία τοτε εκανε το 400mhz στανταρ!

 

Απο μενα οι jelly beans τελος....γιατι πολυ απλα δεν προσφερουν τιποτα και κανουν το κινητο αρκετα πιο βαρυ βαζοντας ενα καρω άχρηστα εφε...

 

Η καλυτερη ROM ειναι αυτη -> RocketRom ICS 4.0.3 (V. 7.4.0.3)

....οσο για το project butter, project zero θα το ελεγα!

 

Δεν ξέρω αν αυτή η ROM που λες είναι η καλύτερη μιας και ποτέ μου δεν την έχω δοκιμάσει, αυτό που θα συμφωνήσω 100% είναι πως πράγματι από τότε που έβαλα JB ναι μεν είχε κάποια καλούδια που μου άρεσαν αλλά από smooth και δεν ξέρω τι άλλα λένε, μάπα το καρπούζι, πράγματι βαριά ROM.

Η καλύτερη που έχω δοκιμάσει από όλες εγώ προσωπικά μέχρι τώρα ήταν η τελευταία έκδοση του Sweet 4.1.1 μετά από αυτή το χάος.

Θα περιμένω να βγει απόψε η νέα έκδοση της JB και αν και αυτή κάνει τα ίδια με βλέπω να γυρίζω σε sweet πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτερες rom δεν θα ειναι οι jelly bean στο Note μας.

Καταναλωνουν παρα πολυ μνημη και αυτο δεν προκειται να αλλαξει.

800+ MB rom οταν τα windows xp ηταν 650mb!

 

Να μου δεσμευει μνημη με το καλημερα 550-700mb, ρε θα μας τρελανουν ?

 

Οι καλυτερες rom ειναι με 4.0.3 customies, Μiui, last rocket!

 

Τα παιχνιδια παιζουν σφαιρα, πολυ καλυτερα απο jelly και επισης δουλευει το Tegrak και κλειδωνεις την gpu (267mhz or 400mhz)

Ειναι γνωστο οτι το MALI MP400 εχει σαν τσιπακι 2 ταχυτητες 267Mhz (galaxy note, galaxy sii) και 400mhz(galaxy note 2, galaxy siii). Ο λογος που σε μας τρεχει πιο χαμηλα απο την samsung ειναι για θεμα καταναλωσης και θερμοτητας. Οταν το νεο exynos πηγε σε αρκετα πιο μικρη λιθογραφία τοτε εκανε το 400mhz στανταρ!

 

Απο μενα οι jelly beans τελος....γιατι πολυ απλα δεν προσφερουν τιποτα και κανουν το κινητο αρκετα πιο βαρυ βαζοντας ενα κάρο άχρηστα εφε...

 

Η καλυτερη ROM ειναι αυτη -> RocketRom ICS 4.0.3 (V. 7.4.0.3)

....οσο για το project butter, project zero θα το ελεγα!

 

καταρχην επισημα δεν ειδαμε καμια jelly ακομη!:)

ειναι ολες beta ..!

το βαρυ που το ειδες?

ισα ισα βελτιωθηκαν παρα πολλα πραγματα!

ο δε browser πηγε σε αλλο επιπεδο!

νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για οποιοδηποτε συμπερασμα..

θυμησου μονο τι εγινε οταν βγηκαν οι πρωτες ice beta...

ο μισος κοσμος εδω μεσα και βαλε ηθελε να γυρισει σε GB...;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην επισημα δεν ειδαμε καμια jelly ακομη!:)

ειναι ολες beta ..!

το βαρυ που το ειδες?

ισα ισα βελτιωθηκαν παρα πολλα πραγματα!

ο δε browser πηγε σε αλλο επιπεδο!

νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις για οποιοδηποτε συμπερασμα..

θυμησου μονο τι εγινε οταν βγηκαν οι πρωτες ice beta...

ο μισος κοσμος εδω μεσα και βαλε ηθελε να γυρισει σε GB...;)

 

Συμφωνω και επαυξάνω αν θες το κινητό για παιχνίδια όσους να είναι καλύτερη η 4.0.3 αν το θες για γενική χρήση δεν το συζητώ οι τελευταία ice ήταν καλές. Τώρα για beta εκδοση η jb με αφήνει απόλυτα ευχαριστημένο σε όλα με την επισημη θα πάθουμε πλακα. .. Ασ μην βιαζόμαστε να δούμε......

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανείς την καινούργια του chrack (Team-Union-ROM) την v3 να μας πει εντυπώσεις?

 

Δώσε λίνκ περιμένεις να στο ζητησουμε???

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως είναι Γερμανική έκδοση ? Γιατί βλέπω δεν υπάρχει στο XDA και μου είχε συμβεί παλαιότερα ο Chrack σε αυτό το Γερμανικό φόρουμ να βάλει μια έκδοσή του όπου δεν την είχε στο XDA και όταν πήγα να την περάσω δεν είχε καθόλου Ελληνικά. Πάντως αν κάποιος την έχει περάσει ας μας πει εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να κάνω update τις εφαρμογές μου από το μάρκετ και με βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος αποθηκευτικος χώρος.

Στα πόσα mb στο κάνει αυτό;

Έχω αλλα τριακόσια περίπου ελεύθερα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως είναι Γερμανική έκδοση ? Γιατί βλέπω δεν υπάρχει στο XDA και μου είχε συμβεί παλαιότερα ο Chrack σε αυτό το Γερμανικό φόρουμ να βάλει μια έκδοσή του όπου δεν την είχε στο XDA και όταν πήγα να την περάσω δεν είχε καθόλου Ελληνικά. Πάντως αν κάποιος την έχει περάσει ας μας πει εντυπώσεις

 

Έγω αν δεν την δω xda δεν την βάζω. .....παλιο-κωλο-Γερμαναραδες. Προτημω να παρω NOKIA.

edit :

Για όποιον θέλει μπλε μπάρα ειδοποιεισεων εδω

Εμένα δουλεύει τέλεια. ..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εχω την leaked beta 4.1.1 και στο skype δεν έχει επιλογή πια για video call. Φταίει η rom άραγε ή το skype?

 

Είσαι σίγουρος;

Σε μένα στην ροκετ δουλεύει κανονικά.

Βάλτο και ξαναβαλτο από την αρχή μήπως πείραξες κάτι από τις ρυθμίσεις χωρίς να το καταλάβεις.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

Σε μένα στην ροκετ δουλεύει κανονικά.

Βάλτο και ξαναβαλτο από την αρχή μήπως πείραξες κάτι από τις ρυθμίσεις χωρίς να το καταλάβεις.

Sent from my note

Το εκανα ξανα εγκατασταση αλλα τα ιδια. Ουτε στις ρυθμισεις μου εχει επιλογη για βιντεοκληση.

Με ics παντως δουλευε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα απο χθες jellybam,rocketmiui kai κατεληξα με την πολυ καλη ultimate v4 που εχει και διαρκης ανανεωση και ΟΤΑ updates.παει ρολοι μεχρι στιγμης πιο smooth κ λιγοτερα lags απο RR 3

Αναμενουμε xls9..:)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...