Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες την εγκατάσταση έτσι ?

 

boot in Recovery

FullWipe/Factory Reset

Format /system, Format /data, Format /preload

flash ROM

 

Ναι ολα..Δεν θυμάμαι αν έκανα format data μόνο.νομίζω τα έκανα όλα εκτός από αυτό.

Λες να φταίει αυτό;

Τεσπα ας μας πει και άλλος εντυπώσεις.

Νομίζω πάντως ότι η κρακ είναι πιο σμουθ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ολα..Δεν θυμάμαι αν έκανα format data μόνο.νομίζω τα έκανα όλα εκτός από αυτό.

Λες να φταίει αυτό;

Τεσπα ας μας πει και άλλος εντυπώσεις.

Νομίζω πάντως ότι η κρακ είναι πιο σμουθ.

Sent from my note

 

Απορώ που γράφουν τόσοι στο XDA όπως διαβάζεις και εσύ άλλωστε πως είναι καλή, γρήγορη και τα σχετικά και άλλοι τόσοι γράφουν στο Γερμανικό και ρωτάνε στο Team Union αν θα την αναβαθμίσουν στο νεο Firmware

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που γράφουν τόσοι στο XDA όπως διαβάζεις και εσύ άλλωστε πως είναι καλή, γρήγορη και τα σχετικά και άλλοι τόσοι γράφουν στο Γερμανικό και ρωτάνε στο Team Union αν θα την αναβαθμίσουν στο νεο Firmware

 

Φίλε υπάρχουν και άτομα μέσα εκεί που είχαν τα δικά μου προβλήματα.έδωσα λινκ πιο πάνω.

Ίσως τελικά να μην κάθησε καλά στο δικό μου κινητό δεν ξέρω.

Περιμένω εντυπώσεις και από άλλους.

Επίσης αυτός που κάνει την κρακ πάντα κάνει τρομερή δουλειά σε κάθε βάση.

Πχ με την δεύτερη jelly beta εγώ είχα με αρκετές custom που βασίστηκαν σε αυτήν θέματα με πολλές εφαρμογές(πχ player pro).

Με τις κρακ ρομ πάντα όλα λειτουργούν χωρίς κανένα πρόβλημα.Πολύ σταθερές γενικά.

Τεσπα στην καινούργια μου φάνηκε και ο browser ένα κλικ κάτω και όπως είπα και πιο πάνω ο xscope δεν μου άνοιγε καθόλου.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Freddaras τελικά ποιών browse χρησιμοποιεις τους δουλεύεις όλους? Εγω δεν εχω νέο έναν καλεί από τον μαμά όλους τις βλέπω ή χειρότερος ή Στα ίδια επίπεδα. ..
Link to comment
Share on other sites

Tην περασα και εγω. Μεχρι τωρα ολα καλα αλλα πιστευω μεχρι αυριο που θα την δουλεψω θα σας πω εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Ο eybee1970 αναβάζει JB ρομ με καινούργια βάση !!!!!!!!!! Πληροφορίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2007589 . Ο κακός χαμός γίνεται αδέλφια. :lol:

 

Πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να είναι Stock η LSA του eybee1970, αλλά σε συμπεριφορά, απόκριση και σταθερότητα δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τις LS7 ούτε RR, Chrack, Ultimate και μερικές άλλες που δεν θυμάμαι. Είναι πολύ καλύτερη. Έχει ένα θέμα με την μπαταρία αλλά είμαι στην πρώτη φόρτιση ώστε να μην είμαι σίγουρος για την απόδοση σε αυτό τον τομέα. Αλλά σαν firmware πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να είναι Stock η LSA του eybee1970, αλλά σε συμπεριφορά, απόκριση και σταθερότητα δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τις LS7 ούτε RR, Chrack, Ultimate και μερικές άλλες που δεν θυμάμαι. Είναι πολύ καλύτερη. Έχει ένα θέμα με την μπαταρία αλλά είμαι στην πρώτη φόρτιση ώστε να μην είμαι σίγουρος για την απόδοση σε αυτό τον τομέα. Αλλά σαν firmware πολύ καλή.

 

Τελικά ρε παιδιά εγώ άλλη ρομ θα έβαλα δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Freddaras τελικά ποιών browse χρησιμοποιεις τους δουλεύεις όλους? Εγω δεν εχω νέο έναν καλεί από τον μαμά όλους τις βλέπω ή χειρότερος ή Στα ίδια επίπεδα. ..

 

Opera firefox και τον στοκ.

Με αυτούς τους τρεις παίζω πλέον.

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Στην συνέχεια της ROM με το νέο firmware να συμπληρώσω και αυτό το mod που βρήκα στο topic τους

 

Hello,

I make a mod with :

- Multi Windows with All Apps

- Mini Keyboard corrected in AZERTY

- Flash Annotate Corrected

- Phone with Record

- Smart Rotation

- Toogles in loockscreen

 

 

https://docs.google.com/open?id=0B7XrDonByrECbm02Q1pfeGd0YWM

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά εγώ άλλη ρομ θα έβαλα δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Sent from my note

 

Δεν δοκιμάζεις να φλασάρεις αυτή ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2009359

 

Είναι με βάση το ίδιο firmware ίσως σου κάτσει σωστά αυτή.

 

τροποποίηση: Συγγνώμη γράψε λάθος αυτή θα την ανεβάσει αύριο λέει δεν το κοίταξα καν. Τώρα που πήγα να κατεβάσω το είδα

Πάντως δες στο changelog έχει πολλά έξτρα σε σχέση με την stock πιστεύω αξίζει να την δοκιμάσουμε και βλέπουμε μετά.

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

Επισης η LSA κανει σαφως καλυτερη διαχείριση μνημης, τουλ 100mb κερδος!!!

 

Από μπαταρία πως την βλέπεις? Μια πρώτη εικόνα. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την χρακ είχα προβλήματα μπαταρίας. Δεν έβγαζε πάνω απο 1,5 μέρα χωρίς πολλά πολλά. Τώρα έβαλα την ρόκετ, και η διαφορά είναι χαώδης... Δεν ξέρω αν στην εγκατάσταση της χρακ είχε γίνει κάποια βλακεία....

 

H rocket είναι πολύ καλύτερη σε μπαταρία, είμαι στο 46% μετά απο 2μ 21ω, αλλά απο μνήμη είναι πολύ οριακά. Πάνω απο 150Μ ελεύθερα δύσκολα βλέπω...

 

Σε μένα η ταχύτητα είναι καλή εκτός απο το google search που αργεί πάρα πολύ να μου εμφανίσει πληκτρολόγιο....

 

Συμαβαίνουν και σε άλλους αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Στην συνέχεια της ROM με το νέο firmware να συμπληρώσω και αυτό το mod που βρήκα στο topic τους

 

Hello,

I make a mod with :

- Multi Windows with All Apps

- Mini Keyboard corrected in AZERTY

- Flash Annotate Corrected

- Phone with Record

- Smart Rotation

- Toogles in loockscreen

 

 

https://docs.google.com/open?id=0B7XrDonByrECbm02Q1pfeGd0YWM

για ποια ρομ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά εγώ άλλη ρομ θα έβαλα δεν εξηγείται αλλιώς.

 

 

 

Opera firefox και τον στοκ.

Με αυτούς τους τρεις παίζω πλέον.

 

Sent from my note

κι εμενα δεν ανοιγε το πρωι,μετα απο επαννεκινηση,τελικα ανοιξε μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα δεν ανοιγε το πρωι,μετα απο επαννεκινηση,τελικα ανοιξε μονο του.

 

Τα ίδια προβλήματα φίλε..

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος.

Εμένα έτσι ξεκίνησε με επανεκκινησεις και στο τέλος έφτασε να μην ανοίγει καθόλου.

Πάλι καλά που είχα κρατήσει μπακ απ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια προβλήματα φίλε..

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος.

Εμένα έτσι ξεκίνησε με επανεκκινησεις και στο τέλος έφτασε να μην ανοίγει καθόλου.

Πάλι καλά που είχα κρατήσει μπακ απ.

Sent from my note

Εγώ επανεκκινήσεις και κολλήματα δεν έχω εδώ και ένα 24ωρο που την ''σκίσει'' αλλά δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα από ταχύτητα. Νομίζω ότι η chrack είναι πιο γρήγορη. Στη διαχείρηση τηυς μνήμης εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά με την chrack , στα ίδια επίπεδα είναι. Μπαταρία, πολυυυ καλύτερη από chrack.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Με κρακ κόλλησε το τηλ και δεν άνοιγε με τίποτα μετά απο 10 προσπαθειες κατάφερα να μπω ρεικοβερι και με την εφκερια πέρασα την νέα

Ultimate xxlsA φανταστικη ακομα καλύτερη από κρακ δεν το πιστεύω ότι το εδώ περί 2 φορές αυτή την βδομάδα και πόσες θα το πω ακόμα. ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Με κρακ κόλλησε το τηλ και δεν άνοιγε με τίποτα μετά απο 10 προσπαθειες κατάφερα να μπω ρεικοβερι και με την εφκερια πέρασα την νέα

Ultimate xxlsA φανταστικη ακομα καλύτερη από κρακ δεν το πιστεύω ότι το εδώ περί 2 φορές αυτή την βδομάδα και πόσες θα το πω ακόμα. ...

 

Αυτη σκέφτομαι να περάσω τώρα...

Για να δούμε γιατί με την στοκ και εγώ δεν ενθουσιάστηκα..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Αυτη σκέφτομαι να περάσω τώρα...

Για να δούμε γιατί με την στοκ και εγώ δεν ενθουσιάστηκα..

Sent from my note

 

Με αυτήν δεν μπορείτε να μην ενθουσιαστείτε...

Link to comment
Share on other sites

Με κρακ κόλλησε το τηλ και δεν άνοιγε με τίποτα μετά απο 10 προσπαθειες κατάφερα να μπω ρεικοβερι και με την εφκερια πέρασα την νέα

Ultimate xxlsA φανταστικη ακομα καλύτερη από κρακ δεν το πιστεύω ότι το εδώ περί 2 φορές αυτή την βδομάδα και πόσες θα το πω ακόμα. ...

Πω πω τι θα γινει με αυτήν την κατάσταση , εχουμε λιώσει στο φλασάρισμα. Μου φαίνεται έχουμε εθιστεί για τα καλά. Αντε τη κατεβάζω και φλασάρω.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν δεν μπορείτε να μην ενθουσιαστείτε...

 

Το πολύ σε καμία ώρα θα σε πω εντυπώσεις.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ σε καμία ώρα θα σε πω εντυπώσεις.

Sent from my note

 

Όλα δουλεύουν εκτός από το μουλτιβιου με τις αρχικες εφαρμογες οκ ολα καλα αλλα ενω εχεικαι τις δικές μου εφαρμογες μέσα δεν τους ανοίγει δυπλες τις ανοιγει μονες τους σε ολη την οθόνη. Εμενα δεν με βάζει καθόλου δεν το χρησιμοποιώ εκτός από το εφέ που πουλάω σε ξανά φίλο για πλάκα. ...

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν εκτός από το μουλτιβιου με τις αρχικες εφαρμογες οκ ολα καλα αλλα ενω εχεικαι τις δικές μου εφαρμογες μέσα δεν τους ανοίγει δυπλες τις ανοιγει μονες τους σε ολη την οθόνη. Εμενα δεν με βάζει καθόλου δεν το χρησιμοποιώ εκτός από το εφέ που πουλάω σε ξανά φίλο για πλάκα. ...

 

τωρα την κατεβαζω φιλε μου θα σου πω!

το multiview και μενα δεν με νοιαζει! δεν το χρησιμοποιω!

θα σου πω ομως σε λιγο γιατι χθες με την στοκ ειχα πολλα προβληματα!

θα επανελθω!:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα την κατεβαζω φιλε μου θα σου πω

το multiview και μενα δεν με νοιαζει! δεν το χρησιμοποιω!

θα σου πω ομως σε λιγο γιατι χθες με την στοκ ειχα πολλα προβληματα!

θα επανελθω!:)

 

Χαχα δεν προλαβα να κανω παραπονο αμεσος μου ήρθε μνμ απο OTA της ρομ και βγήκε φιξ το έβαλα και τώρα οκ και αυτό. ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ ΔΟΥΛΕΙΆ.

Link to comment
Share on other sites

Απο μνημη πως την βλεπεις συγκριτικα με την προηγουμενη βαση?

Την εχω βαλει να κατεβαινει αλλα με 30κb/s θα ξημερωσω στο χαλαρο.

Mεχρι να την κατεβασω θα εχει βγαλει και η Team Union :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...