Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω με RR3 δεν εχω ούτε ένα λαγκ. ταχυτατο τρελο ιντερνετ και ολα τελεια εβαλα και μπλε θεμα .

Στο μονο που συμφωνούμε είναι στην αναμονή ΤΗΣ XXLS9 10 11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω παιδια που ειμαι πρεζακιας με το φλασαρισμα , την rocket δεν την πειραζω μεχρι να βγει κατι αλλο , οντως καλυτερο .
Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια που ειμαι πρεζακιας με το φλασαρισμα , την rocket δεν την πειραζω μεχρι να βγει κατι αλλο , οντως καλυτερο .

 

Κι εγώ κολλημένος με την Rocket εδώ και καιρό, αλλά μόλις σκόνταψα πάνω σε κάτι καινούργιο και το βρήκα ενδιαφέρον: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1365587

 

Έκανα την προσαρμοσμένη εγκατάσταση και τώρα έχω 171 εφαρμογές συνολικά, από τις οποίες οι 43 είναι εφαρμογές που πέρασα εγώ. Φανταστείτε ότι πριν ξεκινήσω να εγκαθηστώ τις εφαρμογές μου είχα ελέυθερα 1,8giga!!!!

Γενικά μου φαίνεται γρήγορη (ίσως λίγο πιο γρήγορη από την Rocket) αλλά θα πρέπει να περιμένω για να την δω συνολικά.

 

Σαν πρώτη εντύπωση πάνtως εντυπωσιάστηκα και έχω δοκιμάσει όλες τις stock themed roms.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κολλημένος με την Rocket εδώ και καιρό, αλλά μόλις σκόνταψα πάνω σε κάτι καινούργιο και το βρήκα ενδιαφέρον: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1365587

 

Έκανα την προσαρμοσμένη εγκατάσταση και τώρα έχω 171 εφαρμογές συνολικά, από τις οποίες οι 43 είναι εφαρμογές που πέρασα εγώ. Φανταστείτε ότι πριν ξεκινήσω να εγκαθηστώ τις εφαρμογές μου είχα ελέυθερα 1,8giga!!!!

Γενικά μου φαίνεται γρήγορη (ίσως λίγο πιο γρήγορη από την Rocket) αλλά θα πρέπει να περιμένω για να την δω συνολικά.

 

Σαν πρώτη εντύπωση πάνtως εντυπωσιάστηκα και έχω δοκιμάσει όλες τις stock themed roms.

 

δεν γυρναω ics ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία : η έκδοση βασικού φάσματος τι ακριβώς είναι. Το δικό μου είναι xls3. Μπορώ να το αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

δεν γυρναω ics ...

 

Παιδιά είναι τραγικό ακόμα και να το σκεφτόμαστε.Η jelly είναικλάσεις ανώτερη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι τραγικό ακόμα και να το σκεφτόμαστε.Η jelly είναικλάσεις ανώτερη.

 

δεν το συζηταμε!:)

κανενα νεο παιδες εχουμε?

την κρακ τελικα γιατι δεν την ανεβασανε ακομη γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με ροκετ 3 εδω και μια βδομαδα και σημερα παρουσιασε προβλημα με την γκαλερυ και γενικα την sd card. Συγκεκριμενα βγαζει error: " Not enough space. Delete unecessary files etc.." . Επισης δεν μπορω να βγαλω νεες φωτος, screenshots κτλ..

Εχω > 7gb free

Edit: η γκαλερυ δεν ανοιγει καθολου

Edited by gkeeper1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με ροκετ 3 εδω και μια βδομαδα και σημερα παρουσιασε προβλημα με την γκαλερυ και γενικα την sd card. Συγκεκριμενα βγαζει error: " Not enough space. Delete unecessary files etc.." . Επισης δεν μπορω να βγαλω νεες φωτος, screenshots κτλ..

Εχω > 7gb free

Edit: η γκαλερυ δεν ανοιγει καθολου

Νομίζω ότι και κάπου αλλού το διάβασα αυτό το πρόβλημα με την sd card. Πάντως εγώ εδω και 5 μέρες το έχω λιώσει το κινητό

και η rocket δεν μου εχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ειναι άψογη:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και κάπου αλλού το διάβασα αυτό το πρόβλημα με την sd card. Πάντως εγώ εδω και 5 μέρες το έχω λιώσει το κινητό

και η rocket δεν μου εχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ειναι άψογη:)

Οντως αψογη..!!

Μπορει το προβλημα να προκαλειτε απο το οτι εχω στοκ κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Οντως αψογη..!!

Μπορει το προβλημα να προκαλειτε απο το οτι εχω στοκ κερνελ?

Δοκίμασε του philz 3.5 ειναι safe και αυτή την στιγμή θεωρείται o πιο top.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε του philz 3.5 ειναι safe και αυτή την στιγμή θεωρείται o πιο top.

 

το προβλημα λύθηκε. το ενωσα στο pc ,εκανα ενα 'repair' την SDcard και τωρα δουλεύει κανονικά.

Θα δοκιμάσω αργοτερα και το κερνελ του philz.

 

πραγματικα ο ενθουσιασμος απο τοτε που εβαλα τη ροκετ είναι μεγαλύτερος απο οταν το αγορασα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε του philz 3.5 ειναι safe και αυτή την στιγμή θεωρείται o πιο top.

 

συμφωνω οτι ροκετ ειναι αψογη την εχω απο την πρωτη μερα και ολα τελεια

την περασα δεν εχω αλαξει κερνελ δεν ξερω ποιών εχει αυτος που λες καλος ?λινκ?

αν λες αυτοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789397 ποιο απολα πρεπει να κατεβασω δεν ξερω και τι λεει απο μπαταρια

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λύθηκε. το ενωσα στο pc ,εκανα ενα 'repair' την SDcard και τωρα δουλεύει κανονικά.

Θα δοκιμάσω αργοτερα και το κερνελ του philz.

 

πραγματικα ο ενθουσιασμος απο τοτε που εβαλα τη ροκετ είναι μεγαλύτερος απο οταν το αγορασα ;)

 

Μια από τα ίδια και εδώ.

Έχω κολλήσει και πάλι άσχημα με το κινητό μετά την ροκετ.

Νιώθω σαν να έχω αγοράσει καινούργια συσκευή.

Και είμαστε ακόμη σε μπετα φάση. Το τονίζω και πάλι αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται κανενα καλο site (εκτος απο εφαρμογες) για wallpapers;

 

Εδώ θα βρεις αρκετά!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445433

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα τις καλύτερες εντυπώσεις από RR3, πολλά κολλήματα, redraw, καθυστέρηση σε άνοιγμα εφαρμογών.

 

Έβαλα Ultimate V4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626 και μπορώ να πώ πως το κινητό πετάει από κάθε άποψη. Τρομερή ταχύτητα, κανένα κόλλημα. Καθώς και σημαντικό ότι ο developer το εξελίσσει συνεχώς. Airview κ.α.

 

Προσωπική άποψη φυσικά.

spada
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πέταγμα το αξιώνουν πολλοί τελικά :lol::lol:

 

Το εχω αναφερει και παλεοτερα για κάποιων περίεργο λιγο όλοι λένε ότι η ρομ τους είναι η καλύτερη .

Εγω φοράω ροκετ 3 το κινητο πετάει φυσάει είναι η καλύτερη σίγουρα.

χωρίς πλακα τώρα δεν εχω δοκιμάσει τις τελευταία 2_3 που εχουν βγει με ροκετ όμως μια καθυστέρηση γενικά την έχει μικρή αλλά δεν θα ήθελα έτσι τηνjb.

Υπάρχει κερνελ να αλλάξω να δοκιμάσω γιατί για ρομ μικρες διάφορες μέχρι την XX LS9

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Τρέξτε τρέξτε τρέξτε οι φίλοι της Sweet και θυμάμαι ήμασταν αρκετά άτομα βγήκε sweet με JB

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001632

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα τις καλύτερες εντυπώσεις από RR3, πολλά κολλήματα, redraw, καθυστέρηση σε άνοιγμα εφαρμογών.

 

Έβαλα Ultimate V4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626 και μπορώ να πώ πως το κινητό πετάει από κάθε άποψη. Τρομερή ταχύτητα, κανένα κόλλημα. Καθώς και σημαντικό ότι ο developer το εξελίσσει συνεχώς. Airview κ.α.

 

Προσωπική άποψη φυσικά.

την εβαλα εχτες το βραδυ , σημερα πρωι πρωι επεστρεψα στην ροκετ , πολλα κοληματα η ultimate v4 .

τελικα ειναι πως θα κατσει στο τηλεφωνο :blink:

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά. τα πράγματα σοβαρεύουν λιγάκι. και τώρα sweet rom jb εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001632 . μια καλή ευκαιρία για μια σοβαρά πιθανολογούμενη καλή ρομ. άντε στην υγειά μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...